agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   eyakut / bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/15996.htm)

eyakut 13-07-2013 13:09

Çim hakkında tüm bilgiler için http://www.agaclar.net/forum/peyzaj-...nleme/2090.htm
ama bir özet isterseniz şöyle anlatayım : çim uygulaması yapılacak toprak çok önemli,çim sıkı ve ağır toprak sevmiyor;toprağı çim için uygun hale getirmek için perl humus,leonardit ve dere çakılı kullanabilirsiniz.Doğru tohum seçmelisiniz,bahçenizin gölge alanları için mutlaka gölge alan tohumu kullanın zira güneş görmeyen çim ölür.Sulama sisteminizi mutlaka yaptırın çimden sonra sulama sistemi yaptırmak çimlere çok zarar veriyor,sulama sisteminizin ana kaynağını bir depo yaparsanız ilaçlama ve gübrelemede size çok kolaylık sağlar.Çimlerinizi ilk çıkıştan sonra 10 cm boya gelmeden ve bir seferde 3/1 den fazlasını kesinlikle biçmeyin.İlk biçim sonrası çimleri silindirlemek kardeşlenmelerini arttırır ve sıkılaştırır.Çimlerininizin boyunu sürekli takip edin tohuma kaçan çim veya çok uzayan çim bozulur.Kullanacağınız gübre konusu ise biraz karmaşık :) şöyle izah edeyim :ilk çim ekiminde toprağa köklenmeyi güçlendirmek için fosfor içerikli bir gübre verebilirsiniz ama daha sonraları yavaş yarayışlı özel çim gübreleri kullanabilirsiniz.Koyu renk çim istiyorsanız 26 azotlu kalsiyum-amonyum-nitrat kullanabilirsiniz.Kolay gelsin ...

tekomusti 13-07-2013 22:11

maşallah ellerinize sağlık

eyakut 27-07-2013 22:42

2 Eklenti(ler)
Geçen seneki fırtınada sarı baston gül ve acer palmatum çok ağır hasar aldı ve kurudular.Sarı baston gülün yerine kamkat,acerin yerine mandalina diktim.

eyakut 10-08-2013 22:34

3 Eklenti(ler)
Herkese mutlu bayramlar ... yasemin,ortancaların yerini değiştirdim,yeni yerlerine uyum sağladıkları yaprakların sağlığından belli umarım seneye masmavi renkleri ile sizlerle paylaşırım.Sanırım bu saksıda bitki olayına bende bulaştım şimdilik 3 saksı var ama inanın bu konuda insanın kendini frenlemesi biraz zor :)

perimar 11-08-2013 06:57

Bahçenizin resimleri; güzelliğinin yanı sıra dinginlik ,huzur veren görüntüsü ile çok hoş.Olması gerekeni bahçenizde yakalamışsınız. Tebrik ederim.

eyakut 09-09-2013 00:46

2 Eklenti(ler)
Limon çiçeği ve clematis multiblue ...

kaktüsçüm 22-09-2013 18:32

muhteşem bir bahçeniz ve muhteşem çiçekleriniz..emeklerinize sağlık

sonkez 22-09-2013 21:39

Evet çok güzel bahçeniz var..Beğeniyle gezindim...

eyakut 05-05-2014 23:46

2 Eklenti(ler)
Fideler toprakla buluştu ve clematis multi blue ...

06dilek 06-05-2014 12:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eyakut (Mesaj 971725)
Clematis tüm çiçeklerini açtı

Selam eyakut; bütün sayfalarınızı tek, tek inceledim gerçekten çok güzel bir konumda olan, güzel bir eviniz ve yine çok güzel olan bir bahçe düzenmeniz var herşey yerli, yerinde sizde çok zevklisiniz.

Ama benim favori Çiçeğim Clematisleriniz gerçektende tek kelimeyle enfesler.

Huzur içinde, ağız tadılyla oturun inşallah bahçenizde.

eyakut 25-06-2014 16:17

4 Eklenti(ler)
Bahçeden Haziran fotoğrafları...

birtanecik 25-06-2014 22:22

Olağanüstü

eyakut 27-12-2015 13:54

2 Eklenti(ler)
Ne kadar uzun bir ara vermişim buraya :(

sevgihoca 27-12-2015 21:20

Hoşgeldiniz eyakut,ilk sayfadan itibaren inceleyerek geldim,çok temiz ve sade bir bahçe.Huzurla,mutlulukla oturun.

Galip Kuzucu 28-12-2015 01:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eyakut (Mesaj 1429320)
Ne kadar uzun bir ara vermişim buraya :(

Hayalimdeki yeşil bahçeler gibi :D Ama güllerle rengarenk çiçeklerle daha iyide olabilir gibime geliyor :D

eyakut 07-02-2016 13:31

2 Eklenti(ler)
Yazı bu kadar özleyeceğimi hiç düşünmemiştim.Cherry domates çılgınlığına devam :eek:

abk 09-02-2016 12:36

Ben bu bahçeyi nasıl kaçırmışım? Uzun süre ara verdiğiniz için mi farketmedim acaba?
eyakut, gerçekten harika bir bahçeniz var. Umarım daha sık paylaşımlar yaparsınız. :)

eyakut 09-02-2016 22:31

Teşekkür ederim abk,dünya işleri zamanın çoğunu alınca insan bahçeyle pek ilgilenemiyor.Sonra bahçenize gidiyorsunuz orada vakit geçirmenin verdiği dinginliği hissedince içinizden ayrılmak gelmiyor.Bahçe,balkon,teras ya da cam önü farketmiyor bitkilerle etkileşim her anlamda muhteşem bir duygu.

hakan035 08-02-2018 15:22

Sayın eyakut artık foruma dönün lütfen, bu nadide bahçenizden güzelliklerden bizi hasret bırakmayın, defalarca resimlerinize iç çekerek bakıyoruz son durumu nasıl? inşallah sağlıkla ilgili sıkıntınız yoktur ,selamlar ,merakla bekliyoruz iyi haberlerinizi....

derin35 27-02-2019 15:12

Sayın eyakut, forumda beğendiğim, hayran kaldığım o kadar çok bahçe var ki saymakla bitiremem. Ancak sizin bahçenizin sadeliği, düzeni, göz yormayan sakinleştirici bir etkisi var. Ne zaman kendimi bunalmış hissetsem, bahçenizde alırım soluğu.
Umarım yeni paylaşımlar yaparsınız.

eyakut 02-01-2021 22:39

5 Eklenti(ler)
Çok güzel iltifatlarınız ve dilekleriniz için teşekkür ederim.Uzun bir aradan sonra bahçenin son halinden telefonumdaki fotoğrafları paylaşayım,ilk gidişimde de mutlaka yenilerini çekerim. Ağaçlar büyüdü, çim çok bozuldu ama tamir edilemeyecek gibi değil. Sanırım bu bahar çimleri onarır tecrübelerimi size aktarırım. Bu arada bu sene kompost yapmaya başladım, gübreye dönüşmüş ilk halini mutlaka paylaşırım. Yeni Clematis Leydi Diana varyetesi.

i.sunaz 03-01-2021 07:44

Tek kelimeyle muhteşem.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024