agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   bahtiyar02 / Bahçem (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/15582.htm)

bahtiyar02 24-12-2010 10:22

Yeni ağaçlar

5 Eklenti(ler)
Yeni tür olarak kızılcık, iki tür Naşi armudu,aşılı kestane ve meyveli iğde aldım.Engüzeli firmanın hem uygun fiyata satışları hemde gönderdikleri fidanları paketleme sistemi.
Balkon seramda bakılmak üzere sevgili kuyucu dostumun hediye gönderdiği barbados kirazı.;)Kendilerinie bu vesileyle tekrar teşekkürlerimi sunarım.

sevim4 24-12-2010 11:25

Sevgili bahtiyar bey,inşallah hepiside yeni yerlerini severler.
Bir gün her yer yemyeşil olur bizlerde çay içmeye geliriz inşallah.

bahtiyar02 24-12-2010 11:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 (Mesaj 730662)
Sevgili bahtiyar bey,inşallah hepiside yeni yerlerini severler.
Bir gün her yer yemyeşil olur bizlerde çay içmeye geliriz inşallah.

Çok teşekkür ederim.Sizin gibi tüm dostların başımızın üstünde yeri var.
Saygılar

bahtiyar02 24-12-2010 11:43

Etiketleme makinesi

1 Eklenti(ler)
Sevgili dostlar Tarlamdaki bağın krokisini çıkarıp yeni diktiğimiz asma çeşitlerini aldığım etiketleme makinesiyle plastik şeritlerin üzerine isimlendirmeye başladım.Amacım asma türünü rahatlıkla bulabilmek.Plastik şerit soğuk ve sıcak ortamlara dayanıklı olmasıda bir avantaj uzun süreli bitkilerin tasmaları takılı kalabilecek.Makinede ekonomik geldi bana uzun süreli kullanma imkanıda var.
İsteyen arkadaşlar http://www.kirtasiyedukkani.com/Etik...lari,1640.html bu adresten temin edebilirler.
Saygılar

furkan yıldız 27-12-2010 22:13

Sevgili Bahtiyar abicim maşallah çeşit bol bitki deliliği budur işte :). Tarladaki işçilere haksızlık yapılıyor karın tokluğuna çalışıyorlar sosyal hak istiyorum onlar için :):) ektiklerinin hepsi tutar inşallah meyvelerini görmek - yemek nasip olur inşallah

bahtiyar02 28-12-2010 21:23

5 Eklenti(ler)
Sevgili furkan yıldız dostum çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi bitki deliliği bu.Geçen 3 hafta üst üste tarlaya gidemiyince çok merak ettim.Sonunda Tarlaya yağmur çamur demeden fotoğrafçımız ve yardımcım Mehmetali ile pazar günü tarlaya 3 kök Kızılcık fidanını dikip ve bostanı topladık.Varın siz dostlar halimizi yorumlayın;)
Saygılar

nariçi 28-12-2010 22:07

Maşallah, limon çiçek bile açmış yediveren herhalde.

Mandalin limondan daha dayanıklı herhalde.

furkan yıldız 28-12-2010 22:38

Abicim fotoğraflar çok süper :) Mehmetali'de bitki delisi olacak orası kesin. Merak ettiğim kaç çeşit var bahçenizde hiç saydınızmı :)

bahtiyar02 29-12-2010 08:29

Sevgili nariçi ve sevgili furkan yıldız çok teşekkür ederim.
Sevgili furkan yıldız dostum liste tutmadım ve saymadım.Neden derseniz her fidanın bende ayrı bir yeri var.insanın dostları veya kardeşleri gibi aklımda tutuyorum.Örnek;Sevgili tubay dostumun kızılcığı veya sevgili sonul dostumun palmiyeleri,çekirdeksiz narı ve inciri hepsini adlandırmışım. Sayenizde merak edip bir liste yaptığımda bende şaşırdım;)Toplam:49 tür var. Tarlada boş kalan yerler var.

1- ÜZÜM ÇEŞİTLERİ 24 TÜR
2- AYVALIK SOFRALIK ZEYTİN 20 KÖK
3- GEMLİK SOFRALIK ZEYTİN 10 “
4- KALAMATİ (EŞEK ZEYTİNİ) 4 “
5- İNCİRLER (YERLİ VE BURSA YÖRESİNE AİT TÜRÜ ) 10 KÖK
6- GOJİ BERRY 1 KÖK
7- KAYMAK AĞACI (FEİJO) 2 “
8- PAWPAW 2 “
9- KESTANE 2 KÖK AŞILI 4 KÖK AŞISIZ 6 “
10- KEÇİBOYNUZU(HARNUP) 2 KÖK AŞILI 3 KÖK AŞISIZ 5 “
11- HATAY HURMASI(Çikolata hurma) 5 “
12- ERİK ( 5 Tür) 5 kök
13- NAŞİ(Asya armudu) 2 TÜR 5 kök
14- SUMAK 2 “
15- MENENGÜÇ 3 “
16- RİZE MANDALİNASI 1 “
17- RİZE LİMONU 2 “
18- RİZE PORTAKALI 2 “
19- MAYER LİMON 2 “
20- TURUNÇ (AŞISIZ ) 2 “
21- JUMBO LİMON 1 “
22- AĞAÇ KAVUNU 2 “
23- IHLAMUR 1 “
24- VİŞNE 1 “
25- İSVİÇRE’DEN GETİRTİĞİM CEVİZ ÇEŞİDİ(yetiştirdiklerim)9 “
26- CEVİZ ( ŞEBİN TÜR ) 1 “
27- ANKARA ARMUDU 1 “
28- HİCAZ HURMASI 2 “
29- KAYSI (AŞISIZ) 3 “
30- NEKTAR 2 “
31- YENİ DÜNYA 1 “
32- HİCAZ NARI VE YERLİ NAR TÜRÜ 10 “
33- DİKENSİZ BÖĞÜRTLEN 2 “
34- ANTEP FISTIĞI 6 “
35- İSRAİL BADEMİ 13 “
36- TERS DUT 1 “
37- EKŞİ KARADUT (URMU DUT ) 1 “
38- DUT FİDANI ( AŞISIZ ) 8 “
39- GÜZ ZEYTİNİ 1 “
40- KOCAYEMİŞ 2 “
41- ELMA 2 “
42- AYVA 1 “
43- ALIÇ (YERLİ TÜR) 3 “
44- DEFNE 1 “
45- PALMİYE 10 “
46- KİRAZ 1 “
47- KIZILCIK 3 “
48- MUZ 1 "
49- MEYVELİ İĞDE 1 "

Orhan Özbilgiç 29-12-2010 08:55

[QUOTE=bahtiyar02;732984]Sevgili nariçi ve sevgili furkan yıldız çok teşekkür ederim.
Sevgili furkan yıldız dostum liste tutmadım ve saymadım.Neden derseniz her fidanın bende ayrı bir yeri var.insanın dostları veya kardeşleri gibi aklımda tutuyorum.Örnek;Sevgili tubay dostumun kızılcığı veya sevgili sonul dostumun palmiyeleri,çekirdeksiz narı ve inciri hepsini adlandırmışım. Sayenizde merak edip bir liste yaptığımda bende şaşırdım;)Toplam:47 tür var. Tarlada boş kalan yerler var.

Sevgili bahtiyar02;
Saydıkların tam ''Doktor bu ne?'' dedirtecek cinsten. Sanıyorum, bırakalım Adıyaman'ı, bölgenin en zengin meyve ağacı portföyüne sahip olmussun.:p

Senin yerine olsam,(Belki yapıyorsundur ama!) bahçenin büyüklüğü ve engebeli oluşu nedeniyle bütün bir görüntüsünü alamasam bile, birkaç bölüm halinde, hep aynı noktadan, her mevsim fotoğraflarım. Ama her defasında mümkünse aynı günlere yakın çekilmeliler.
Yıllar sonra, elinde, terlerinle ortaya çıkardığın eserinin, kısa bir özeti olacaktır.

Çok değil! 10-15 yıl sonra seyrine doyum olmayacak bir albüm.;)
Ne dersin? Başlamadıysan hemen başla.:eek:
Selam ve sevgilerimle.

dr.arif 29-12-2010 09:01

sevgili bahtiyar agabeyim nasılsın *** iyisindir.şimdi geriye dönük bahçeni inceledim de hayran kaldım muhteşem olmuş.adıyaman da böylesi bir uğraş böylesi bir bahçe hakikaten takdire şayan.sizi canı gönülden tebrik ediyorum. bu arada telefonumda meydana gelen bir problemden dolayı numaranızı sizden utanarak tekrar isteyeceğim.kolaylıklar diliyorum

dr.arif 29-12-2010 09:02

ha birde goji harika olmuş benimkiler geçen ki fırtınada çok hasar gördü toparlanırlarmı bilmiyorum ...

sevim.K 29-12-2010 09:06

Sevgili bahtiyar Orhan beye katılıyorum. Müthiş bir aile dayanışması, işbirliği içinde sevgiyle ortaya çıkan bu güzelliğin fotoğraflarla belgelenmesi lazım. Doğanın acımasızca tahribedildiği bir zamanda bence çocuklarınıza ve onların çocuklarına bırakacakları en güzel miras:)

furkan yıldız 29-12-2010 11:06

Orhan abicim ömrün çok uzun olsun :) Doktor bu ne :):):)
Bahtiyar abicim, Orhan abi haklı. Benim bu soruyu neden sorduğumu sanırım daha iyi anlıyorlardır. Tahmin ettiğim gibi çok fazla çeşit var toplam aldığımızda 204 ve üstü :) koca bir MAŞALLAHHHHH diyelim hep sağlıklı olsunlar inşallah. Emeklerine sağlık abicim

denizakvaryumu 29-12-2010 11:39

Hele bir de yazın ekilecek karpuz,kavun,domates,kabak vs. de olursa...

Yazın bu bahçe , çölün ortasındaki vaha gibi olacak...

Tel işini bir an önce halletmek lazım, emekler heba olmasın derim :)

Suna 29-12-2010 11:41

bendende 41 kere maşallah. herşey istediğinizin bin katı olur inşallah.(AMİN)

Sonul 29-12-2010 12:42

Sevgili Bahtiyar ;

Az önce gördüm; Aralık sonunda karpuzu avucuna almak ne güzel, mutluluk bu olmalı. Kendi elimdeymiş gibi hissettim inan. Bu güzellikler için seni canı gönülden tebrik ediyorum.
Gojlerde sevgini karşılıksız bırakmamış. M. Ali de görüyorsunuz halimi der gibi ama mutluluğu yüzünden okunuyor.

bahtiyar02 29-12-2010 19:51

Sevgili dostlarım Orhan Özbilgiç, sevgili dr.arif, sevgili sevim.K, sevgili furkan yıldız sevgili denizakvaryumu,sevgili Suna ve sevgili Sonul;
Tüm iyi dilek ve temennileriniz için ayrı ayrı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.
Sevgili Orhan Özbilgiç dediğinizi kısmen uyguluyorum ama tam olarak değil.İlk fırsatta resimleri çekip siteye ekleyeceğim.
Sevgili denizakvaryumu tel işi liste başı ama şuan ekonomik olarak beklemek zorundayım.
Sevgili Sonul havalar burda bir türlü düzene girmedi halen sıcak.Karpuzu yağan yağmurlardan etkilenmesin diye koparıp yedik.Bu mevsimde gerçektende anormal geliyor.Sevgili M.Ali elim ayağım oluyor.Farkında olmadan çok işimi yapıyor.

Tüm dostlara sevgiler saygılar.

vehbi 29-12-2010 20:10

Sayın Bahtiyar bey İyi akşamlar maşallah harika çeşitler merakınız bitki sevginiz azminiz mükemmel tebrikler sağlıklı sıhhatli günler bereketli ürünler dilerim.

bahtiyar02 29-12-2010 21:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi vehbi (Mesaj 733432)
Sayın Bahtiyar bey İyi akşamlar maşallah harika çeşitler merakınız bitki sevginiz azminiz mükemmel tebrikler sağlıklı sıhhatli günler bereketli ürünler dilerim.

Çok teşekkür ederim.
Saygılar

Birol 29-12-2010 22:04

Merhaba sevgili bahtiyar02 dostum
Uzun zaman oldu görüşmüyeli, siteye girmeyeli. Özel işlerimden dolayı çok istesemde ne siteye girebildim nede telefonla görüşebildik. Bir keresinde siz aramışsınız ben duymamışım sonra ben aradım sizin telefona ulaşılamadı, sonra iş güç derken kaldı gitti. Dostum yaptıklarınla yine yıldızlı pekiyiyi almışsın:) seni tebrik ediyor ve bu bitki deliliğinin hiç bitmemesini temenni ediyorum.En kısa zamanda görüşmek dileğiyle sağlıcaklakal.

Uzaylı 29-12-2010 22:12

Sayın bahtiyar02; Az önce bahçedeki çeşitlerinizi eşime okudum. Kacaman bir "maaşallah" diyoruz. Ee bu kadar tecrübeden sonra, bize tavsiyeleriniz olur herhalde.

Mesela; Biz çok yakında dalgıç pompa ve jeneratör alacağız. Siz kullandığınız jeneratörden memnun musunuz? Bu konuda tavsiyeniz var mı?

Ailenizle nice mutlu yıllar diliyorum, Yeni yılınız kutlu olsun...

athena -asena 29-12-2010 22:21

sayın bahtiyar bey merhaba sizin listeyi gördükten sonra bende kendi bahçemde olanları
sıralayım dedim bende de 60 yakın çeşit varmış , artık bebek gibi ne görsek istiyoruz veya freni patlamış araba gibi gidiyoruz. arkadaşlar artık takılmaya başladılar allahtan ziraat mühendisi olmamışsın diye saygılar....

bahtiyar02 30-12-2010 09:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Birol (Mesaj 733506)
Merhaba sevgili bahtiyar02 dostum
Uzun zaman oldu görüşmüyeli, siteye girmeyeli. Özel işlerimden dolayı çok istesemde ne siteye girebildim nede telefonla görüşebildik. Bir keresinde siz aramışsınız ben duymamışım sonra ben aradım sizin telefona ulaşılamadı, sonra iş güç derken kaldı gitti. Dostum yaptıklarınla yine yıldızlı pekiyiyi almışsın:) seni tebrik ediyor ve bu bitki deliliğinin hiç bitmemesini temenni ediyorum.En kısa zamanda görüşmek dileğiyle sağlıcaklakal.

Sevgili Birol dostum çok teşekkür ederim. Hepimizin hayatında bazende olsa isteğimiz dışında gelişebiliyor.Önemli olan dostların sağlıklı ve haberdar olmaları.
Saygılar sevgiler.

bahtiyar02 30-12-2010 09:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı (Mesaj 733511)
Sayın bahtiyar02; Az önce bahçedeki çeşitlerinizi eşime okudum. Kacaman bir "maaşallah" diyoruz. Ee bu kadar tecrübeden sonra, bize tavsiyeleriniz olur herhalde.

Mesela; Biz çok yakında dalgıç pompa ve jeneratör alacağız. Siz kullandığınız jeneratörden memnun musunuz? Bu konuda tavsiyeniz var mı?

Ailenizle nice mutlu yıllar diliyorum, Yeni yılınız kutlu olsun...

Öncelikle çok teşekkür ederim.
Dalgıç pompayı ve Jeneretörü Ş.Urfa'da aldım.Elektrik bilgim olmadığı için bir çok firmaya arazimin ve kuyumun durumu hakkında bilgi verdim. Bana verilen dalgıç pompa değerleri 1,5 kw ve 1",lik olması işimi görür dediler.Pompayı çalıştırmak içinde ayrıca jeneretör satan firmalarla görüştüm. basit dilde pompamız örnek; 1,5 kw'lık ise en az 4,5 kw'lık jeneretör almam gerektiği. Pompa piyasada çok hemen hemen hepsininde özellikleri aynı.Tek farkı fiyatları.
Jeneretörün özelliklerine gelince;
Yakıt türü: dizel yakıt yakıyor.
Güç:6 kVA'lık
Çalışma tipi:Marşlı,ipli
hava soğutmalı.
Ürün çin malı.Bana nakliye dahil 1450tl'ye mal oldu. Bir saate 1.3 litre motorin yakıyor.Ben memnunum
İtalyan malı Dalgıç pompa, 86 metre elektrik kablosu, 86 metre çelik halat toplam:570tl'ye mal oldu.
Piyasada farklı fiyatlar veren var.Tavsiyem sıkı bir piyasa araştırması yapmanız.
NOT: Yılbaşı gecesi aynı zamanda doğum günüm.Sizin ve tüm ailenizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar saygılar sunarım.
Saygılar.

bahtiyar02 30-12-2010 14:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena (Mesaj 733516)
sayın bahtiyar bey merhaba sizin listeyi gördükten sonra bende kendi bahçemde olanları
sıralayım dedim bende de 60 yakın çeşit varmış , artık bebek gibi ne görsek istiyoruz veya freni patlamış araba gibi gidiyoruz. arkadaşlar artık takılmaya başladılar allahtan ziraat mühendisi olmamışsın diye saygılar....

Sevgili athena -asena; Çok haklısınız bir tutkumu yoksa bir delilikmi gidiyoruz. Bir saksıyla başlıyorsunuz şimdilerde 40-50 tür dahi bizlere az gibi geliyor.Şuanda büromda incir çelikleri var;)Bu gidişle Adıyaman'daki tüm incir çeşitlerini bahçeme dikmeye çalışıyorum;)
Ben kendi payıma bu deliliğe razıyım.
Saygılar

Yücel Canpolat 30-12-2010 15:00

merhaba arkadaşlar,6kw jeneratör diye bahsedilen jeneratörün üzerinde ki etikete dikkat edin 6kVA yoksa 6kw mı?Şayet 6kVA yazıyor ise jeneratörün gücü (yaklaşık):6x0,7=4,2kw ye denk gelir ayrıca hiç bir makina yüzde yüz verimle çalışmaz siz yüzde doksan verimle çalışacağını hesaplayıp jeneratörün üzerinden çekeceğiniz yükü hesaplayınız:))

ezgili dünyam 30-12-2010 15:05

Her şey ne kadar güzel. En çok hoşuma giden, bütün ailenin elbirliği ile çalışması. Allah nazarlardan saklasın,emeğinize sağlık.

bahtiyar02 30-12-2010 18:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat (Mesaj 733753)
merhaba arkadaşlar,6kw jeneratör diye bahsedilen jeneratörün üzerinde ki etikete dikkat edin 6kVA yoksa 6kw mı?Şayet 6kVA yazıyor ise jeneratörün gücü (yaklaşık):6x0,7=4,2kw ye denk gelir ayrıca hiç bir makina yüzde yüz verimle çalışmaz siz yüzde doksan verimle çalışacağını hesaplayıp jeneratörün üzerinden çekeceğiniz yükü hesaplayınız:))

Sevgili dostum öncelikle aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.Başta belirttiğim gibi benim elektrik bilgim hiç yok.Elektirikçi ustalardan sorduğumda kw ile kVA birimlerinin farklı olduğunu sizin dedğiniz gibi makinenin üzerindeki etikete bakıp hangi birimle çalıştığını öğrenebilirsin dendi.kw ile kVA ağızdan çıkışta aynı gibi telafuz edildiğinden yanlışlık yapılabiliniyor.Bu hafta jeneretörün üzerine tekrar bakıp durumu burada belirteceğim.
Tekrar teşekkür ederim.
Saygılar

bahtiyar02 30-12-2010 18:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ezgili dünyam (Mesaj 733754)
Her şey ne kadar güzel. En çok hoşuma giden, bütün ailenin elbirliği ile çalışması. Allah nazarlardan saklasın,emeğinize sağlık.

Sevgili ezgili dünyam;
Çok teşekkür ederim.Umarım sağlıklı bir şekilde ürünlerinden yemek nasip olur.
Saygılar

Emre İlhan 30-12-2010 21:58

;)Bahtiyar abicim gerçekten 41 kere maşallah. Çok azimli bir şekilde ilerliyorsun, azminin meyvelerinide şimdiden almaya başlamışsın bile. Söylemeden geçemeyeceğim çiçek açmış limon fidanına bayıldım. :)

Selamlar.

Cumhur Tonba 31-12-2010 01:11

Bahtiyar Bey,
Ben de 41 kere maşallah diyen Emre Bey'r katılıyorum. Hem yeni yılınızı, hem de doğum gününüzü kutluyorum.

bahtiyar02 31-12-2010 15:18

Sevgili Emre İlhan ve sevgili Cumhur Tonba dostum;
Çok teşekkür ederim.Umarım hep birlikte meyvelerden yemek nasip olur.
Bu arada sizlerinde yeni yılını en içten samimiyetliğimle kutlar size ve sevdiklerinize 2011 yılının sağlık.mutluluk ve huzur getirmesini dilerim.
saygılar sevgiler

gilaburu 06-01-2011 23:24

Merhaba sayın bahtiyar02 bu etiketleme makinasının şeriti nasıl ? Şerit bittiğinde nereden alınıyor ? Şerit kaç lira ?
Cevaplarsanız memnun olurum.

sariefe 07-01-2011 04:40

Sayın bahtiyar02, emek ve gayretlerinizden ötürü sizi ve ailenizi kutluyorum. Yaptıklarınız hiç kolay işler değil. Resimlere baktıkça sizinle çapa yaptım, fidan diktim, su taşıdım. Hele kuyudan su çıkınca sizin kadar sevindim ;) Emeklerinizin karşılığını umarım alırsınız. Size ve ailenize kolaylıklar diliyorum.

Sevgilerimle...

kuyucaklı bağcı 07-01-2011 23:20

çok beğendim bu bahçeyi

bahtiyar02 11-01-2011 07:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gilaburu (Mesaj 737345)
Merhaba sayın bahtiyar02 bu etiketleme makinasının şeriti nasıl ? Şerit bittiğinde nereden alınıyor ? Şerit kaç lira ?
Cevaplarsanız memnun olurum.

Sevgili gilaburu;
http://www.kirtasiyedukkani.com/Etik...lari,1640.html Bu linkte iletişim bilgilerinde telefon numarasını ararsanız size ayrıntılı olarak bilgi verirler.Çünkü fiyatlar ve özellikleri değişik bir çok makine ve şerit var.
Saygılar

bahtiyar02 11-01-2011 07:36

Sevgili sariefe ve Sevgili kuyucaklı bağcı Dostlarım çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi her hafta heycanla bahçeye gidiyoruz.İlk baharda daha da güzel olacak.
Saygılar

Yücel Canpolat 11-01-2011 07:45

baharda çok güzel olacak hiç şüphemiz yok Bahtiyar kardeşim bahara şura da ne kaldı işler bizi gekliyor:)

bahtiyar02 11-01-2011 08:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat (Mesaj 740013)
baharda çok güzel olacak hiç şüphemiz yok Bahtiyar kardeşim bahara şura da ne kaldı işler bizi gekliyor:)

Sevgili dostum çok haklısın..
Bu pazar nar çelikleriyle ekşi karadut ve kırmızı dut fidanlarını bahçeye dikmek için kızım Sara ile gittik. Tarlaya 300 metre mesafe uzaklıktayken üç gencin bağ evinden bize doğru geldiğini farkettik.Bizleri görünce yollarını değiştirip gittiler.Aklıma sadece avcılar veya komşu tarla sahipleri geldi. Bağ evine vardığımızda kapının camı büyük pencerenin korkuluk demirleri ve cam kırılmış.Kamelyaya ait 2 metrelik kalın demir çubuğu alıp yapmışlar.Hemen 156 jandarmayı daha sonra ablamı aradım.Üç gençten birisinin üstündeki mavi beyaz giysisi dikkatimi çekmişti.Durumu ablama anlatınca onlar dere yatağının bir ucunda ben ve traktörcümüz Baki abiyle hırsızları aramaya başladık. Sonuç nafile.Bağ evinin içerisine girdiğimde çok şükür birşey almamışlar.Jeneretörü almaları çamurlu havada mümkün değildi zaten.Jeneretörü bağ evinden aldırmaları için Baki abiye anahtarı verdim. Yaklaşık 3 saat sonunda jandarma geldi durumu izah ettim.Sanırım hirsızlar tanıdık birileri yani bahçeyi ve bizleri bilenler.Ablama göre su motorunu almaya gelmiş olabilirler dedi.Sumotorunu eve götürmüştüm.İyiki orda değildi.
Saygılar

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024