agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Balıkcı/Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/10444.htm)

Balıkcı 28-09-2008 12:58

Balıkcı/Bahçe

4 Eklenti(ler)
Bahçenin bu tarafını çim yapmalı, hadi bakalım kolay gelsin.

Alt yapı hazırlığı fena görünmüyor ama bakalım sonuç ne olacak.:p

Çok güzel olmasa da kel olsa da el emeği olunca , ben yaptım deyince, gönüle hoş geliyor. Belki sonra kardeşlenip, boşlukları doldurur, ümit işte.

Şu gülün de ne kokusu var ne bir şey, yine de Yaratana kurban olayım.

Gece manzarası da sakin havada hoş oluyor, fotoğraf makinesini sehpaya bağlamayı akıl edecek biri olsa.:p fotoğraf da güzel olurdu herhalde.

nazlı06 28-09-2008 17:56

Ellerinize sağlık hoş bir bahçe olmuş. Darısı bizlerin başına.

malina 28-09-2008 18:18

Fotoğrafların foruma yüklenmesi gerektiğini çok yerde tekrarlıyorum.

Gerekli açıklamalar forum kullanma kılavuzunda yer alıyor. Lütfen bunları silip, foruma yükleyin.

limon 28-09-2008 22:52

Sn. Balıkçı "Ben tabii hali severim diyerek bakımsızlığı ve düzensizliği örtmeye çalışıyorum" demişsiniz ama bence bahçeniz son derece düzenli ve bakımlı. Bahçesinde çim alanı olup ta sorun yaşamayan sanırım yok gibi.

Ellerinize sağlık. :)

limon 28-09-2008 23:49

Sn. Balıkçı, fotoğraf yüklerken link veriyorsunuz. (http://www.imageshack.us/) Yani siz fotoğrafınızı o siteye yükleyip bizi de oraya yönlendirmiş oluyorsunuz. İlerde o link iptal olunca buradaki fotoğraflar görülemiyor.

Bu konulara neden katılmıyorsunuz ki? Bahçesini, balkonunu kendi emekleriyle yeşillendirmeyi başabilmiş kişiler olarak, çabalarımızı ve sonuçlarını fotoğraflarla paylaşacağız ki, bu işe henüz yeni başlayacak olanlara moral verip, destek olacağız. Yarışma bahane, asıl amaç paylaşma bence. :)

Balıkcı 29-09-2008 14:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 292334)
Sn. Balıkçı, fotoğraf yüklerken link veriyorsunuz. (http://www.imageshack.us/) Yani siz fotoğrafınızı o siteye yükleyip bizi de oraya yönlendirmiş oluyorsunuz. İlerde o link iptal olunca buradaki fotoğraflar görülemiyor.

Bu konulara neden katılmıyorsunuz ki? Bahçesini, balkonunu kendi emekleriyle yeşillendirmeyi başabilmiş kişiler olarak, çabalarımızı ve sonuçlarını fotoğraflarla paylaşacağız ki, bu işe henüz yeni başlayacak olanlara moral verip, destek olacağız. Yarışma bahane, asıl amaç paylaşma bence. :)

İyi duygular için teşekkürler.
Ben de zaten bu düşünceyle katılayım demiştim.

Peki, resmi foruma nasıl yükleyeceğiz, galeriden mi :confused:

Ferda Ülkümen 29-09-2008 15:25

Cevabı burada;

http://www.agaclar.net/forum/sik-sorulan-sorular-forum-kullanma-kilavuzu/6257.htm

Balıkcı 29-09-2008 16:02

Teşekkürler.
Fırsat bulduğumda deneyeyim.

Balıkcı 11-04-2009 21:33

2 Eklenti(ler)
BAhçenin hazırlık döneminden birkaç fotoğraf yükledim.
Tabii bunlar eski fotolar, şimdi ne halde olduğunu ben de bilmiyorum.:p

Bahçemizde bir tur atar mısınız?

Nereden başlayalım, çiçekler, sebzeler, meyveler?

Haydi çiçeklerden başlayalım isterseniz.

nurcanaybay 12-04-2009 09:25

Son fotoğrafa bayıldım ( tabii fotoğrafın yansıttığı güzelliye:) )
Sol tarafta ki iyice çoşmuş olan çiçek hemoracallis mi ,süsen mi ?

Güler 12-04-2009 15:22

Onlar hemoracallis de değil süsen de. Ben Flox'a benzettim.

nurcanaybay 12-04-2009 17:09

Siz pembe olanı kastettiniz sanırım ,ben hemen onun altında görüneni öğrenmek istemiştim.2. fotoğraftaki diye sorsam daha doğru olacakmış.

Balıkcı 12-04-2009 17:52

Pembe olan Oya ağacı, onun altında görünen(aralarında epey mesafe var ama fotoğraf yanyana gibi göstermiş) yeşil gümrah yapraklar :p tombala :D hemerocallis, gün güzeli, benli ceylan.
Önceki fotoğrafta kazların solunda oya ağacı, resmin sağ tarafında benli ceylan kümesi(Ama artık yoklar.)

nurcanaybay 12-04-2009 18:58

Ben onları çok beyenmiştim ,ne yaptınız onlara?

ciceksever70 12-04-2009 20:18

Sn Balikci bahceniz gercekten cok güzel ve düzenli. Huzur ve mutluluk icinde tadini cikarmanizi dilerim. Bu güzel bahceleri gördükce ben kendimi cok acemi hissediyorum.

Balıkcı 12-04-2009 20:31

nurcanaybay

Onlara bir şey yapmadım,:p çok beğenen başka kardeşlerimle paylaştım, benli ceylanlar şimdi o bahçelerde de açacaklar, inşallah.

Balıkcı 12-04-2009 20:46

ciceksever70

İyi dilekler için teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Aslında biz bahçeye düzenli diyemiyoruz, zira malum ya hepimizde olan hastalık:p yüzünden her görüp beğendiğimizi alınca bahçede ne yer kalıyor ne düzen, ama ne gam, onlarla böyle de mutluyuz, bütün kardeşlerimizin de mutlu olmasını diliyoruz.:D

ciceksever70 12-04-2009 20:50

Cok haklisiniz Sn Balikci. Bitki konusunda o kadar ac gözlüyom ve her gördügüm hosuma giden bitki bende de olsun istiyorum ki esim bahceyi bit pazarina cevirdigimden sikayet edip duruyor. Biraz sabret de ektiklerin büyüsün hic yer kalmayacak diyor. Ama bitki severler bu halden iyi anlarlar diye düsünüyorum. Güzel bir hastalik bizimki.

Balıkcı 16-04-2010 23:05

5 Eklenti(ler)
Aradan tam bir yıl geçmiş, bahçeyi ve saksılardaki çiçeklerimi son ziyaretimde ... ühü, ühü.

Bu sene Tekirdağ'da kış çok sert olmuş, sıfirın altında 17 gördük diyorlar.

Birçok çiçek donmuş, evin içindekiler bile, hatta bahçedeki zeytin ağacı, umarım dibinden sürer, armutların gövdeleri çatlamış fakat hayattalar ve bol çiçek açmışlar.

Garibime gitti, enginarlar coşmuş, enginar soğuk mu sever acaba, bilmiyorum ki.

Bakın .

Atlas, Bilbergia, Zeytin(hiç yaprağı kalmamış), Biberiye(kısmen kavrulmuş yaprakları) ve Enginarlar.

sevim4 16-04-2010 23:12

Çok geçmiş olsun sayın balıkcı, busene her yerde kış çok sert geçti aynı durumdayız.
Yerlerine daha güzelleri gelir işallah.

acemifüsun 16-04-2010 23:26

Sn. Balıkçı bu kış gerçekten sert geçti, bir çok arkadaşımızın bahçelerinde hatta balkonlarında pek çok kayıplar oldu, maalesef sizde de var, geçmiş olsun. Ne diyelim canınız sağ olsun, bahçede işler çok, kolay gelsin:)

kalambaklı 17-04-2010 10:12

Sevgili Balıkcı, enginarın dalları kışın kurur ve yumruları ( soğan) toprak altında kalır, baharda toprağın ısınmaya başlamasıyla, tekrar yeşerip dallanmaya başlar.
Saygılar,

Orhan Özbilgiç 17-04-2010 11:41

Sevgili Balıkçı;
Görüldüğü kadarıyla bir çok bitkiniz, dondan büyük zarar görmüş. özellikle zeytine üzüldüm. bayağıda büyük ağaç olmuşmuş! Belki meyve vermeyebilir ama dalları donmadıysa tekrar yapraklanabilir. Hatta azda olsa meyve de oluşturabilir.Benim sizinkinden daha küçük zeytinimde de durum aynı. Bir arkadaşımın ağacı, birkaç yıl önce aynı şeyi yaşamıştı. Dediğim gibi o sene azda olsa zeytin almıştı.
Diğer bitkileriniz içinde üzülmemek elde değil ama onları bir şekilde bir-iki yıl içinde yeniden alıp büyütmek mümkün. Ama zeytin öyle mi ya?:(
Neyse..Dilerim benim beklediğim gibi olur.
Sağlıcakla kalın.

nurcanaybay 17-04-2010 16:13

Bir yıldır uğramadığınızı okuyunca merak ettim ,umarım sağlığınızla ilgili değildir sebebi..

Balıkcı 17-04-2010 22:16

Dostlar hepinize çok teşekkürler.

Sağlık olsun, dediğiniz gibi, biz de olanlarla yetineceğiz ne yapalım.

İnşallah zeytin tekrar sürer, ben de öyle olacağını umuyorum.

Zakkum, zeytinden daha hassas diye biliyorum, daha önceki kışlarda zakkumlar donmuş fakat diplerinden yeniden sürmüştü.

Allaha şükür sağlığım yerinde, bir yıldır uğramadığım, bahçe değil, bu konuydu. :p

Yazın oradaydık, sonbaharda bozulan çimleri yeniledik, ot savaşları her zaman devam ediyor.

Artık bellemekle başa çıkamayacağımızı düşünerek, geçen sene bir çapa makinesi edinmiştik, çok işe yaradı, faydalı bir şey, almayı düşünen varsa tavsiye ederim, aynı zamanda hem belliyor, hem çapalıyor hem de tırmıklıyor.
Son resimde enginarlarla baklaların olduğu alanı çapa makinesiyle 15-20 dakikada o hale getirebildim, toprak un gibi oluyor, gerçi bizimkine toprak denmez ya neyse. :D

Selam ve sevgiler.

Zafer İnandıklı 17-04-2010 23:53

Sevgi ve gayretinizle bahçeniz eski formuna kavuşacaktır eminim. Kolaylıklar diliyorum.

abk 03-04-2011 07:55

Sayın Balıkçı;
Her yıl bu mevsimde sizi bol bol anıyorum. Yıllar önce bana getirdiğiniz kır menekşeleri bu mevsimde açıyor. Hem de öyle güzel, öyle yoğun kokuyorlar ki.... Çocukluğuma, köyüme geri dönmüş gibi oluyorum.
Geçen Perşembe, canım işe gitmek bile istemedi. İçimde bir sıkıntı, bir huzursuzluk. Sebep de yok hani. Mecburen çıktım evden. Son anda yazlığa gitmeye karar verdim. Pek zamanımda yoktu ama bahçıvanın kökünden kestiği clematisim tekrar sürmüş mü diye merak ediyordum. Bakıp hemen dönecektim. İşe 5 sakika geç gitmek için bahane arandım yani. Bahçede önce kır menekşelerini gördüm. Zaten her mevsim yemyeşiller. Şimdi minik mor çiçeklerini de açmışlar. Minik diyorum ama çocukluğumdan hatırladığımdan daha büyük bunların çiçekleri. Mis gibi de kokuyorlar,tıpkı çocukluğumdaki köyüm gibi. Ben de bir keyif sormayın. Clematisim de yeniden sürmüş. :) Menekşelerden topladım biraz. İşe gidinceye dek otomobilin içi bahar gibi kokuyor. İşyerime girerken, diğer çalışanlara, size bahar getirdim, diyordum zaten. :) Sayenizde günüm aydınlandı. Tekrar çok teşekkürler.

nurcanaybay 03-04-2011 13:07

Bir yıl daha geçmiş ...ara da bir görünün lütfen :)

Pusarık 22-10-2012 14:47

4 gün, 6 ay, 2 yıl geçmiş........
Sn.Balıkçı nerelerdesiniz:)

abk 13-01-2014 11:50

Balıkçı kendi bahçesine neden bakmıyor ki? Oysa ben onu ziyarete gelmiştim. Bir kahvesini içerim diyordum. :(

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024