agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni14Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-06-2008, 13:39   #61
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sağolun Buket Hanım.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2008, 14:51   #62
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 8
Limoncuğum son resimler bir harika. Bunun yakınında yaşamak insanın ömrünü uzatır bence ellerinize sağlık. Yasemin bende iki defa denedim ama kışın dayanmadı dondu. Birde yıldız yasemini denemeyi düşünüyorum, Murat Pilevneli nin bir yazaısında bu cinsinin dayanıklı olduğunu okumuştum.

şükran ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2008, 12:00   #63
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Sağol Şükran'cım. Yıldız Yasemini benimkiyse şayet, bence sizde de yetişir rahatlıkla. Bulunduğumuz yer İstanbul'a göre çok daha serin oluyor ve çok rüzgar alıyor. Yalnız bu sarmaşığı dikerken (o zamanlar pek bilgili değildim) bu türün ithalini tercih etmemem gerektiğini onun bu bölgede kışı atlatamadığını söylemişlerdi. Sanırım o türün yaprakları daha ince oluyor.

Eski 07-06-2008, 23:43   #64
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Çok çiçeklendi, hatta çiçeklerini dökmeye başladı. En güzel fotoğrafları yarışmaya saklıyorum
Name:  IMG_1900.JPG
Views: 1307
Size:  66.9 KB

Eski 08-06-2008, 02:06   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Ah ben bu sarmaşıkları nasıl görmemişim.
Hayret...
Hepsi harika... Ellerinize sağlık.
Peki neden mor salkım yok?.. Var da ben mi farketmedim? Hayır olması şart değil elbette ama bahçenize yakışırdı yani...
Benim baçemde de sarmaşık olarak taş sarmaşığı, arap yasemini, doğal yasemin, clemantis, su kabağı vs var ... (fırsatım olursa fotoğaflarını bahçemdeki diğer çiçeklerimle birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum)...

Çarkıfelek- Saat çiçeği- (Pasiflora) iki yıl beni sevindirmişti. Kışın üst dalları kuruyordu, ben de baharda (son don olayları geçince) bir karış yukarısından buduyordum ve yeniden fışkırıyorlardı. Bu sene olmadı. Ama kestiğim yerler yeşil... Ankara havasına dayanamadı yani. Ama Ören'deki sağa sola resmen saldırıyor... İstanbul'da nasıl olur bilemiyorum...

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 10:06   #66
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili hassoman, Pasiflora İstanbul'da çok güzel oluyor. Dediğin gibi sağa sola kol atıp, bahçenin değişik yerlerinden de fırlıyor.
Arzu edersen bir kök sana sökebilirim.

Sevgili Limon, sarmaşıkların harika görünüyor, ellerine sağlık.
Yaseminler burada da çiçeklerini dökmeye başladılar, ama yerlerini lillyumlar ve karanfiller aldı, güzel kokularına şimdi bir de ıhlamur ağacı eşlik ediyor, tam bir koku çümbüşü içinde bahçe.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 11:55   #67
Ağaç Dostu

Sevgili Güler,
He zaman olduğu gibi çok düşüncelisin...
Sendeki hangi tür bilmiyorum. Ben de olmayan ise neden olmasın?.. Bakarsın Ören'e geçerken uğrar alırım...

Eski 08-06-2008, 13:13   #68
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Sevgili Hassoman, Güler Hanım güzel yazılarınızla nasıl mutlu oluyorum bilemezsiniz.
Sn.Hassoman, bir kaç kök Mor Salkım da var bahçemde fakat henüz çiçek açmadılar. Çok ufaklardı aldığımda, okuduklarıma göre 3 yıldan sonra çiçek açarlarmış. Eğer doğruysa gelecek bahara açmaları gerekiyor. Passiflora dikmedim henüz ama istiyorum. Pergolanın boş kalan son ayağına da Todor ve Msaygın'dan gelen çeşitli süs kabak tohumlarını da ektim, büyümeye devam ediyorlar. Tepeden fener gibi kabakların sarkması çok güzel olacak.
"Hassoman'ın Bahçesi" başlığını merakla bekliyoruz

Eski 08-06-2008, 13:57   #69
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
"Hassoman'ın Bahçesi" başlığını merakla bekliyoruz
Ne yalan söyleyeyim Güler Hanım başta olmak üzere sizin ve diğer arkadaşların bahçelerini gördükten sonra cesaret gerekecek... İnsan nerede duracağını bilmeli değil mi ama...

Eski 08-06-2008, 14:59   #70
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Limoncuğum çok çok güzel görünüyor maşallah. İlk fırsatta çaya geleceğim haberin olsun.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 15:05   #71
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili Limon, yaseminin harika.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 20:19   #72
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Zenfree, bekliyorum gerçekten. Sağolun Nurbahar Hanım.
Sevgili Hassoman, herkesin bahçesinin ayrı kişiliği var. Dün komşum benim bahçemi "Romantik" buldu mesela
Şimdi bende şöyle bir durum oluştu ; yasemin bol çiçeklendiğinde tüm arkadaşlarım, ailem vs.. gelsin görsün istiyorum elimden geldiğince ağırlıyorum sevdiklerimi. Gelenler gittikten sonra Ortancalar başlıyor mesela bu sefer onların görülmesini istiyorum, göremediler diye üzülüyorum. Geçen hafta annemlerle teyzemler bendeydi vişnelerim henüz yeşildi onlar gittiler iki gün sonra kızarmaya başladılar. Ona da üzüldüm Kısaca benim gördüğüm her güzel şeyi sevdiklerimin de görmesini istiyorum. Ama birileri solarken diğerleri güzelleşiyor, hızlarına yetişemiyorum Her seferinde şöyle bir konuşma oluyor "Ah keşke geçen hafta gelseydiniz de şu Clematisin çiçeklerini de görseydiniz" veya "Ortancalar daha yeni tomurcukta keşke açsalardı" vs.. vs.. vs.. uzayıp gidiyor. Ya da "Vallahi çimler çok güzeldi de iki günde ne olduysa hafif sararmalar oldu" Hep bir açıklamam oluyor yani...

Eski 09-06-2008, 09:34   #73
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Sevgili limon, bahsettiğim sendeki yakın resimden anladığım kadarı ile yıldız yasemin cinsi. İlerki yıllarda arka bahçe girişine bazı düzenlemelerden sonra inşallah ekip deneyeceğim. Üstteki mesajda sanki benim duygularıma rehber olmuşsun . Aynen bende bütün çiçeklerimin açtığında hep bana gelsinler ve o güzellikleri birlikte soluyalım ve bahçenin tadını çıkartalım istiyorum . En çok ta kartopu, inci çiçeği ve şakayık ın açtığında arzuluyorum ama havalar tam ısınmadığından Ankara da bunların açtığında bahçede oturmak hemen hemen imkansız gibi oluyorlar. Şu anda sardunyalar, güller,hanımeli ve henüz açmayan çiçeklerimden güzellkler var ve hafta sonu büyük bir grubu çaya davet edeceğim kısmet olursa . Bu hafta sonu ne yazıkki resimleri resimleri yükleyecek zaman bulamadım. Kızımın balosu vardı ve arkadaşında kaldı, eşim de iş seyahatine gideceği için kendi hazırlıkları ve evdeki tamirat tadiletle uğraşmaktan zamanı olmadı. Bende malum beceriksiz olunca kaldı. İstanbul a gelirsem sizinle, zenfreyle tanışmayı çok arzu ediyorum. İnşallah birgün kısmet olur.

Eski 09-06-2008, 10:31   #74
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şükran ünal Mesajı Göster
İstanbul a gelirsem sizinle, zenfreyle tanışmayı çok arzu ediyorum. İnşallah birgün kısmet olur.

Bir gün gel de benimle tanış.

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 10:53   #75
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Seninle tanıştım ve bir daha da bırakmadım ya.. İnşalah oralara da gelirim belli mi olur sevgili arkadaşım.. Eğer imkanlarım elverseydi Tire gezisine gelip sürpriz yapacaktım ,ama olmadı kedinin ciğere baktığı gibi sessiz sessiz mesajları okudum durdum..

Eski 09-06-2008, 18:09   #76
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Şükran Hanım, ben de sizinle tanışmayı çok isterim.

Eski 09-06-2008, 18:19   #77
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Bahçeniz çok güzel, cennet gibi. Bütün sarmaşıklarınız pırıl pırıl; hele yasemine bayıldım. Tüm sevdiklerinizle keyfini sürün )

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 21:21   #78
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şükran ünal Mesajı Göster
İstanbul a gelirsem sizinle, zenfreyle tanışmayı çok arzu ediyorum. İnşallah birgün kısmet olur.
Şükran Hanım, ben de sizinle tanışmayı çok istiyorum. Bence fazla sıcaklar başlamadan gelin lütfen.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 23:36   #79
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Teşekkür ederim Gülşen hanım.

Eski 10-06-2008, 10:26   #80
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Eeee, herkes birbirini tanımak istiyor madem, sevgili limon bir İstanbul gurubu toplantısına öncülük etsene.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2008, 13:25   #81
Yeni Üye

unutulmaz37's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2007
sevgili limon
bahçeni sarmaşıklarını gördüm sana çok imrendim gerçekten çok güzeller nazar değmesin

unutulmaz37 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2008, 13:29   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar LİMON !

Bu limon adının nerelerden geldiğini biliyorum. Sizi azda olsa tanıma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Sarmaşıklarınız en az sizin kadar güler yüzlüler inanın. Fırsatım oldu bahçenizde şöyle bir dolaştım bu gün. Aslında yazılarınızın müdavimiyim. Gizli gizli okurum.

Doğrusunu isterseniz yazı başlığına bayıldım. Belliki yapılan çalışmalar el emeği göz nuru. Alın teri ve sevginin olduğu her yer sizin bahçeniz gibidir inanın. Yalovadan elimizde olan bitki türlerinden ihtiyacınız olursa lutfen haberimiz olsun. Örneğin limon selviniz varmı bahçede merak ettim. Yoksa kargo ile gönderirim seve seve. Veya sevgili Çekirdeğe bir sözüm var. İlk İstanbula geldiğimde hediyelerinizi arabamla bile bırakabilirim.

Görüşmek dileği ile saygıyla kalın.

Cemal SANSAR / YALOVA

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2008, 14:27   #83
Ağaç Dostu

ilknur aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2007
Şimdi ben ne yazayım? Zaten herkes duygularımı, düşüncelerimi söylemiş. Sn Limon elinize, emeğinize sağlık. Bahçeniz gerçekten muhteşem. Bahçenizi ifade edecek başka söz bulamıyorum. Sizi tebrik ediyorum.

ilknur aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2008, 14:35   #84
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Cemal Bey güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Çekirdek Hanım'a benim de sözüm vardı ama fırsat bulup gidemedim bir türlü. Evde çalışmak hem avantaj hem dezavantaj oluyor bazen... Limon Servi, sebze bahçesine çıkan kapının iki kenarında var.

Güler Hanım, aslında yazdığınızı ben de düşünüyorum ama bu sıralar yoğun çalışmam gerekiyor, kafam pek rahat değil. İşleri yoluna koyar koymaz, Tekin Bey'in de yardımıyla güzel bir organizasyon hazırlarız sanıyorum. Çevrede gezilecek, görülecek çok yer var.

Eski 10-06-2008, 14:47   #85
Ağaç Dostu

limon's Avatar

İlknur Hanım, çok sağolun. Aslında burada sadece sarmaşıklarım var Bahçenin bana göre en güzel fotoğraflarını Eylül ayına kadar biriktiyorum Ama belki yarışmaktan vazgeçip "Limon'un Bahçesi" başlıklı bir başlık ta açabilirim her an. Çünkü sizlerle paylaşmak istediğim çok şey var. Sizlere vermek istediğim pratik, ekonomik fikirler var. Aynı zamanda "Ben yaptım aman siz de yapmayın" diyeceğim hatalarım var. İlk fırsatta yeni yapmak istediğim şeyler var. Aslında günlük gibi yaptığım değişikleri de, yenilikleri de paylaşmak istiyorum. Mesela mutfak camımın önüne 3 tane demir ayak ve bir rafla hazırlamak istediğim çiçeklik var. Şemsiyenin ayağına çok güzel bir şey hazırlamak ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Mutfak önündeki gölge alanda bir türlü çim yetiştiremeyip uyguladığım pratik ve ekonomik yöntemi paylaşmak istiyorum. Daha anlatmak istediğim çok şeyler var

Eski 10-06-2008, 15:14   #86
Ağaç Dostu

ilknur aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2007
Biz dinlemekten sıkılmayız. Merak etmeyin.
Burası benim ve benim gibi acemiler için bir okul gibi. Sizlerden öğreneceğimiz o kadar çok şey varki.

ilknur aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2008, 09:02   #87
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Galeri: 11
Alıntı:
"Limon'un Bahçesi" başlıklı bir başlık ta açabilirim her an.

Çünkü sizlerle paylaşmak istediğim çok şey var. Sizlere vermek istediğim pratik, ekonomik fikirler var. Aynı zamanda "Ben yaptım aman siz de yapmayın" diyeceğim hatalarım var...
En kısa zamanda bekliyoruz.

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2008, 00:47   #88
Ağaç Dostu

Alıntı:
'.....' "Ben yaptım aman siz de yapmayın" diyeceğim hatalarım var. '...'
Sevgili limon, bence ayrı bir konu başlığı olabilir bu söylediğiniz... Hepimizin bu türden hataları oldu, oluyor. Paylaşılsa herkes için yararlı olmaz mı..

Eski 12-06-2008, 12:11   #89
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Haklısınız, çok yararlı olur. Hemen açalım o halde konu başlığını.

Ne yazalım başlığa karar veremedim. "Ders Alınacak Hatalarımız" yazmayı düşündüm ama bahçe-bitki dışında da anlayan olabilir diye vazgeçtim.

Düzenleyen limon : 12-06-2008 saat 12:16 Neden: ekleme
Eski 12-06-2008, 12:55   #90
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Galeri: 11
Dediğinize benzer Bahçe düzenleme deneyimleri diye bir başlık vardı.

Siz daha farklı mı düşünüyorsunuz?

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024