agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni923Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-07-2011, 14:33   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Osman45 / Bahçe

Sayın arkadaşlar,

Bahçemi açıp açmamakta ağaçlar.net e üye olmamdan bu yana tereddüt içinde idim. Mevcut bahçeler gibi çok fazla güzelliklere sahip değil bahçem. Ancak yaptığım ve belki bazı tecrübesi az arkadaşımın yararlanacağını sandığım düzenlemelerin olabileceğini düşünerek, sonunda sizlere bahçemi açmaya karar verdim.

Bahçenin bulunduğu şehir: İzmit

Bahçenin büyüklüğü: Evin kapladığı alan dahil yaklaşık 700 m2.

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları: İzmit yöresinin meteorolojik şartlarına sahip. Ancak tepe üstü olduğundan fazla rüzgarlı.

Bölgenin*Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki*yeri: Denizden uzak olması nedeniyle 8B

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb): Yazlık, kışlık, hobi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? Bahçemi 13 yıl önce yarım bina ve içinde sadece yabani bir erik ağacı olan zemini tamamen tortul kayalı bir durumda kooperatif üyesi olarak devir almıştım. Evin tamamlanmasına yakın bahçeye yaklaşık 12 kamyon funda toprağı yaydırdım. 1 kamyon koyun gübresi yaydırdıktan sonra kuzey-doğu ve kuzey-batı yönlerine yaklaşık 40 adet mavi servi, 3 mazı ve 4 kartopu diktim. Hakim rüzgar yönü poyrazdan şiddetli rüzgar alıyordu.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 13 yıldan bu yana, ancak yaklaşık 3 yıl önceki emekliliğimden sonra ağaçlar.net sayesinde daha yoğun olarak hobimi geliştirdim.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? Bahçemin plan ve düzenini bizzat yaptım. Ancak ağaç dikme esnasında yardımlar aldım.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz. : Daha önceki resim ve yazılar reklam bölümü idi. Şimdi bahçemi düzenleme ve sıkıcı olan planlama ile tarihsel gelişme açısından bilgilerinize sunacağım. Önce bahçemin planını aşağıda göreceksiniz. Tam ölçekli değildir.

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel): Kişisel, torunsal ve eşsel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Planda görülüyor.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Sürekli iyileştirme, çeşit azaltma, verim arttırma, tohumdan, çelikten bizzat yetiştirme 20 yıl sonra çiçek verecek bitkiler yetiştirme (yaşım 66) hayallerim var.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler):
Ağaçlar: Paulownia, 16 mavi, 4 limon servi (rüzgar kesici) 2 defne, ıhlamur, mini kuşkonmaz çam(öyle dediler)

Meyveler: (Çoğu bodur)4 nar, 4 bodur elma, 3 ayrı cins erik, 6 (3 ayrı cins) dut, 2 vişne, iğde, 2 kiraz, 2 armut, 1 ayva, hünnap, trabzon hurması, 2 Goji berry,

Çiçek, sarılıcı çalı ve yer örtücü: 22 gül, 3 ortanca, rhodadendron, abelia grandifloura, erica, çiçekli yonca ,amerikan sarmaşığı, çim, tek yıllıklar ve yabani ot ve bitkiler

Tabii ki çeşitli sebzeler.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Torunum ve çocuklarıma iyi tarım uygulamaları ile sevdikleri havuç, taze fasulye, chery domates vs gibi sebzeler ile vişne, çilek,armut gibi meyveleri yetiştirmeyi tercih ediyorum.

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? Özel olmasa da Paulovnia ağacımı seviyorum.

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? Hayallerimde yazmıştım.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? Bahçe planımda da görüldüğü gibi otomatik ve manuel sulama olanakları var. 4 tonluk depomu neden 40 tonluk yapmadım diye hayıflanırım. Ev suyu tamamen ayrıdır.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Evin yağmur sularını depoma yönlendirdim ama ancak 2 sulamaya yettiği için yaramı deşmeyin. Ayrıca sebze ve meyve alanları için damlatmalı sulama ve terleyen boru sistemi kurdum. Çok yorucu ve çok zamanımı alıyor. Kalıcı bir damlatmalı sulama sistemi üzerine kafa yoruyorum. Sanırım halledeceğim.

Toprak özellikleri Tahlil ettirmedim ama 12 kamyon funda toprağı ve ilk yıl 1 kamyon koyun gübresi daha sonraki yıllarda sürekli takviyelerle uygun ve verimli olduğunu görüyor ve sanıyorum.

Kompost yapıyor musunuz? Evet. Resimlerin arasında 8 yıl önce aldığım kompost kabını göreceksiniz.
Name:  OO.jpg
Views: 3128
Size:  30.6 KB

Eklenen Resimler

Düzenleyen OSMAN45 : 01-10-2011 saat 17:20 Neden: Ek
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 15:01   #2
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Başlığınız hayırlı olsun sevgili OSMAN45, kapıyı açık bulunca şöyle bir bakmak istedim

Güller karşıladı beni, eminim daha pek çok güzellik saklıdır bu bahçede...

OSMAN45 beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 18:26   #3
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ben bu güzel bahçeyi ve huzur veren evi gören şanslılardan biriyim.
Gerek arkadaşımız OSMAN45 ve gerekse sevgili eşleri sayın Sumru Hanım çok nazik ve güleryüzlü ev sahipleri. Misafirlerini rahat ettirebilmek için her şeyi yapıyorlar. Sağolsunlar.

Haklısınız sevgili maki01, görünecek büyük güzellikler var. Arkadaşımız devam edecektir.

OSMAN45 beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 18:32   #4
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili OSMAN45 ne iyi yaptınız bahçenizin kapılarını açmakla. Mis gibi hanımeli kokularıyla girdik içeri

Hele tomurcuk güller

Lütfen diğer güzelliklerini de görelim.

OSMAN45 ve mutlu_inan beğendi.
sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 19:29   #5
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Hanımelleriyle karşılandığım için çok mmutlu oldum.Favorilerimin arasındalardır...Gülleriniz de çok güzel açmışlar ..devamını görmek dileği ile hoş geldiniz.....

OSMAN45 beğendi.
berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 19:44   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2009
Bahçe sayfanız hayırlı olsun
Bahçeniz çok güzel.O güzellikler içinde keyif dolu günler geçirmeniz dileğiyle
Selamlar

OSMAN45 beğendi.
cetasule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 20:08   #7
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Sevgili dostum;
Nihayet bizden sakladığın hazine sandığının kapağını açtın. Daha ilk gördüklerimiz bile göz zevkimizi okşayacak nitelikteler. Artık sayfanın takipçilerinden olacağız.
Esenlikler dileğiyle, hayırlı olsun.

OSMAN45 beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 21:50   #8
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sayın OSMAN45, hayırlı uğurlu olsun, bahçenizin çok güzel olduğundan hiç kuşkum yok, eminim çok güzeldir, sevgiler saygılar.

OSMAN45 beğendi.
Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2011, 22:00   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-11-2010
sayın osman45
aramıza hoşgeldiniz. bahçeniz hayırlı olsun.
son zamanlarda yeni bir görev edindim kendi kendime, elime ekmeğimi alıp çıkıyorum bahçeleri gezmeye.
şimdilik kapınızdan bakıp geçiyorum, bilahare ekmeğimle tekrar geleceğim, bilginize.
aramıza tekrar hoşgeldiniz
saygılar

OSMAN45 beğendi.
mavikartal5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 00:16   #10
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Bu bahçede sahibinin yüreği kadar güzel,

Hayırlı uğurlu olsun osman abi,

"Bahçemde şu anda 2 armut, 3 elma, 3vişne, 1 kayısı, 1 ayva, 4 nar, 4 (2 beyaz,1 siyah, 1 ters)dut, 3(1 japon, 1 can, 1 mürdüm)erik, 2 kiraz, 1 trabzon hurması, 1 iğde, 1 hünnap ağaçları ve 3 kivi 2 üzüm"
Ve birde Gojibery

Ben meyvaları yemeye başladım darısı senin başına,

Gojinin gözleri yolda kaldı sahibem nerde kaldı diye.

OSMAN45 beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 01:15   #11
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2010
Sayın Osman45; Bir büyüğümüz olarak sizi ilk içimizden biri başlığında okumuştum. Daha önce mesajlarınızı okumamış olmama rağmen size yazanlarla diyaloğunuz o kadar içten ve sevimli gelmişti ki, kayıtsız kalamayıp ben de yazmıştım. Sonra bize ilginiz ve tavsiyelerinizden inanılmaz mutlu olmuştuk. O zamandan beri bahçenizi hep merak ederdik. Kısmet bugüneymiş. Bahçe sayfanız hayırlı ve uğurlu gelsin dilerim. Sizden öğreneceğimiz çok şey var...

Saygılar ve Sevgiler...

OSMAN45 beğendi.
Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 07:18   #12
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Osman45 bahçenizi zevkle gezdim güller harika ellerinize emeklerinize sağlık sevgiler...

OSMAN45 beğendi.
Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 08:12   #13
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Osman45, bunca zaman bahçenize haksızlık etmişsiniz, ilk fotoğraflar da bunu söylüyor. Giriş kapınızın olduğu yeri çok beğendim, zaten o kibar, utangaçca açılan kapı, ardında güzel şeyler sakladığını, içerinin samimi olduğunu belli ediyor. Takipçiniz olacağım, eşiniz, çocuklarınız ve torunlarınızla 20-40 yıl sonranın çiçeklerini de görün.

gilan ve OSMAN45 beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2011, 09:01   #14
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Sevgili OSMAN45, bu sabah siteye girip de bahçe başlığınızla karşılaşınca çok sevindim. Necdet'le birlikte bahçede gezindik. Devamını bekliyoruz, sevgiler

12. mesajdaki gri büyük kutu kompost kabı mı?

OSMAN45 beğendi.
Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2011, 07:47   #15
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Bahce sayfaniz hayirli olsun cok güzel, yemyesil bir bahce. Giristeki hanimeline hayran kaldim. Biz yagmur suyunu yagmur oluklarinin altina koydugumuz büyük su tanklariyla topluyoruz. Su anda yagmurdan cikamiyorum firtinayla karisik yagmur var ancak ilk firsatta resimlerim. Size de fikir verir belki.

OSMAN45 beğendi.
ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2011, 08:31   #16
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Yagmurun biraz mola vermesiyle bahceye inip yagmur depolarimizi resimledim. Oluklara takilan yagmur biriktirmeye yarayan parcalar bilmiyorum Türkiye`de de satiliyor mu ama cok pratik oluyor.

Eklenen Resimler

Eski 28-07-2011, 12:05   #17
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Sayın ciceksever70,

Bahçemi ziyaretinizden mutlu oldum. Kapımızın 4 tarafına ektiğimiz hanımellerini biz de çok severiz.

Yeşil konusunda biz başka düşünüyoruz. Çim bakımı çok zor. Bakan var ama kaliteli tutabilmekte çok zorlanıyoruz. Sanırım yenileme zamanı geldi çünkü 7 senelik.

Yağmur suyu toplama konusuna ben çok önem veriyorum. Bazı örnekler verdiğiniz için teşekkür ederim. Elimden geldiği için bazı düzenlemeler ile sanırım daha uygun sistem kurdum. Şöyle ki, 4 tonluk ana depodan önce 500 litrelik yağmur suyu giriş ağzı geniş, çöken pislikleri temizlemeye yarayan dip vanası, orta serviyesinden ana depoya aktarma çıkış borusu olan bir ön tank yerleştirdim. Böylece çatıdan gelebilecek kirlilikleri ana depoya göndermiyor. Yaz nedeniyle bu sistemi söktüm. O nedenle fotoğraflayamıyorum.

Siz orada yaşadığınız için bu tip sistemlerin nerede bulunduğunu biliyorsunuzdur şüphesiz. İki yıl önce Viyana ya gittiğimizde Bauhaus un yerini zorlukla bulup burada bulunmayan malzemeler olup olmadığına baktiğimda, İstanbul dakilerden daha küçük ve yetersiz olduğunu görmüştüm. Araya bu hatıramı da yazayım dedim.

Herşey gönlünüzce olsun.
Yapi marketler konusunda haklisiniz, Istanbul`da bulunan cesitlilik ne yazik ki bizde yok. Aradigim bircok tohum cesidini bile bulamayip Istanbul`dan siparis ettigim oluyor. Ailelerimiz bizi ziyarete geldiklerinde inanin cikolata disinda hediye götürecek birseyler bulmakta zorlaniyorlar. Almanya belki daha farklidir ancak Avusturya ne yazik ki bu konuda cok geride.
Su konusuna gelince... Bizde o kadar cok yagmur yagiyor ki inanin cogu zaman biriktirdigimiz su yeni yagan yagmurla bosa akiyor. Pek ihtiyacimiz olmuyor. Ancak balkon saksilari icin ve Temmuz`da cok sicak gecen birkac gün icin kullaniyoruz ancak yine de bir kösede bulunsun diye o düzenegi kurduk.
Size kolayliklar dilerim...

OSMAN45 beğendi.
Eski 31-07-2011, 08:52   #18
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Evet o yapı marketden 7 yıl önce aldığım kompost kabı. O renk yeşil değil mi? Herşey gönlünce olsun.
Şİmdi yeniden baktim da filizi yeşil gibi duruyor gerçekten de hadi gelin gri yeşilde anlaşalım Sevgiler..

OSMAN45 beğendi.
Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2011, 10:03   #19
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
sn. OSMAN45,

Sayfanız hayırlı olsun, çok güzel, bakımlı ve derli toplu bir bahçe.

Sebze adaları fikrini çok beğeniyorum, inşallah ben de yeni taşındığımız eve yerleşince böyle bir uygulama yapmak istiyorum. Etrafta bulunan kediler içine girmesin diye tüllemeyi düşünüyorum. Sizin adalarda herhalde naylon bir düzenek var, sıcakta açmışsınız gibi düşündüm.

Hanımeli ve mor salkıma bayıldım, çok güzeller.

Ellerinize sağlık, kolay gelsin.

OSMAN45 beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2011, 12:00   #20
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2008
Galeri: 11
bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun çok güzel görünüyor ellerinize sağlık

OSMAN45 beğendi.
Yusuf Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2011, 13:37   #21
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Başlığınız hayırlı olsun.
Faydalı bilgiler edineceğiz sayenizde.Mor salkım harika görünüyor,diğer bitkilerinizde.
Sağlıklı,güzel günler dilerim.

OSMAN45 beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 01:30   #22
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Sn. OSMAN45,

Kedilere (ve köpeklere)engel olmak için tülü sağlık açısından düşündüm, dışkıları hastalık yapabilir, kist vb gibi.

Çakraz'da pansiyon gibi bir yerde kalmıştık, bize yetiştirdikleri ürünlerden müthiş salatalar yapıyorlardı, öyle bir düzeneği kendi bahçelerinde görmüştüm. Neden tüllediniz diye sorunca hayvanlardan ve dışkılarından korunmak için demişlerdi.

Ayrıca bu kist meselesini okudum ve şahit oldum, öğretmenlik yaptığım köyde okulumuzun öğrencisi ve annesi korumasız bir alanda yetiştirdikleri sebzeleri herhalde iyi yıkamadan kullanmışlar ve her ikisi de ciğerde kist problemi yüzünden ameliyat oldular.

İki ayaklı kedilere gelince onlar kilit bile açıyorlar, onlara çare yok.

Bol ürünler, iyi çalışmalar dilerim.

OSMAN45 beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 20:52   #23
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Alıntı:
Teşekkürler sayın farezya,

Hersey gönlünüzce olsun.
İnşallah hepimizin gönlünden geçenler gerçek olsun.

Mor salkımınızın başına gelenlere üzüldüm. Bazen nedenini bilmediğimiz olaylarlarla karşılaşıyoruz doğa da. Dilerim bir daha yaşamazsınız böyle bir olayı.

OSMAN45 beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 23:01   #24
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sayın osman,mor salkım çok güzel görünüyor.
Liliiumda ortanca kozmoz her yer şennenmiş.
Ellerinize sağlık.

OSMAN45 beğendi.
sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 03:58   #25
Ağaç Dostu

İremsıla's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2007
Sayın osman45 sayfaınz hayırlı olsun,mor salkım ve ortanca çok güzel görünüyor.orkideler her zamanki gibi muhteşem,ellerinize sağlık ilerki zamanlarda daha güzel görüntüler göreceğimize eminim saygılar...

OSMAN45 beğendi.
İremsıla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 13:13   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın OSMAN45; Bahçeniz hayırlı olsun. Oldukça bitki çeşnisi bol bahçenizin.
Sayın Nuri MÜRVET hocanın budama konusundaki başlığında, bahçenizden de örnekler sunmanızla; hocanın engin tecrübelerinden hep birlikte faydalanmıştık.
Bahse konu olan mazınızın budama sonrası oluşan formunu; tekrardan yakın plandan görmek isteriz.
Sağlıklı günler dilerim.

OSMAN45 beğendi.
ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 13:58   #27
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Alıntı:
Sayın Periş

Bahçeme tekrar uğramanıza çok sevindim.

Ahududular bu yıl gerçekten çok verim verdiler. Uzayan dallarının birkaçını toprağa daldırmıştım. Onlar dahi köklenip hemen meyve verdiler. Ahududuları afiyetle yiyebilirsiniz. Hatta her gün bir kısmını size ikram edebilirim. Hatta ve hatta köklendirdiğim yenilerinden size gönderebilirim.

İki kiviyi bana bırakmanız ne kadar incelik. Teşekkür ederim. Onları torunum için saklamayı düşünüyorum.

Herşey gönlünüzce olsun.

(Allah allah, sizin mesaj silinmiş)
Sevgili Osman bey çok sevindim ahududu çok lezzetliydi ellerinize sağlık bahçem olsa bu güzel teklifinizi hemen kabul ederdim inanın artık bu sene yayla tarafında ev yaptırmayı düşünüyoruz kısmet olursa inşallah o zaman teklifinize dahada sıcak bakabilirim bu güzel meyve bol ve geniş alan istiyor artık o zamana kadar sizin bahçedeki meyveden idare ederiz kalbiniz okadar güzelki kelimeler yetmiyor anlatmaya torununuzu çok öptüm resimlerini görebilecekmiyiz acaba ellerinize emeklerinize o güzel yüreğinize sağlık sevgiler...
Orkidelere bayıldım bu arada çok güzeller maşallah...

OSMAN45 beğendi.
Eski 14-08-2011, 14:21   #28
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Alıntı:
...
Üçüncü fotoğraf siyah dut ağaçlarımdan biri, dördüncü 50 cm2 de 50 kilo patates denemem. ....
Bahçede dolaşırken fotoğraflarda dikkatim olduğundan: -Bu beşe beşleri niye ziyan etmişler diye düşünüyordum ki; sonradan sonraya mesaj yazıda nedenini anlayabildim. Hayırlısı olsun sonucu bekliyoruz!

OSMAN45 beğendi.
ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2011, 00:54   #29
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-11-2010
bahçenizi gezdiğimde yiyecek birşeyler gördüm sayın osman45 ve bir güzel de yedim o meyvelerden, kivilerden, ahududundan ve göremediğim diğer meyvelerden. bu arada sanırım yeni fideler var, ne olduklarını seçemedim ama büyüyünce nasıl olsa onlardan da yerim.
bahçenizde karnım bir güzel doydu sayın osman45
emeklerinize ve bahçenize sağlık,
saygılar

OSMAN45 beğendi.
mavikartal5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2011, 13:34   #30
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Sevgili Osman hocam sizi bahçede görmek beni çok mutlu etti torununuz nasıl resimlerini paylaşacakmısınız sizi kimler bu kadar üzdü bilmiyorum ama ağaçlar nette siz ve sizin gibi değerli insanları görmek çok güzel iyiki varsınız sevgiyle kalmanız dileğiyle...

OSMAN45 beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024