agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2142Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-11-2021, 07:04   #301
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Avatar iptalini ya ben ya meyvelitepe yapabilir...

Ben yapmadım onun yaptığını da sanmam...
Ayrıca bunca zaman bir sakınca görmeyip neden şimdi yapalım ki?

Bir şey ters gittiğinde, hemen suçlamayıp, bir sorsak?

Not: Neden sorun yaşandığını bilmiyorum. Forum epey eskidi, bu sorunu yaşayan başkaları da vardır belki...
Tum saygimla, bu yazismaya sessiz kalamadim...kendini 'vegan' olarak adlandirip kendi dogru bildigi bicimde hayat suren insanlarin, maalesef, cok alingan ve kirilgan oldugunu farkettim, yargilanmaktan sikayetci olurlar ama aynisini kendileri de yapiyor : yargiliyor , sucluyor, kurmadiklari bir evrenin duzeni konusunda ilahi yorumlara kalkisiyorlar. Bu cok uzucu. Iskence ve eziyet edilmedigi surece tum canlilarin birbirlerini tuketmeleri bu evrenin duzenidir ! ( bakteriler, mikroplar, solucanlar, hasarat, bitkiler, carnivorous, herbivorous- bu duzeni kabul etmeyen bu gezegende yasayamaz)

saygilarimla

nilufers Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2021, 20:12   #302
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Sn. Muda’nın mesajına istinaden konunun uzamaması adına mesajımı editliyorum.

Muda beğendi.

Düzenleyen its_just_a_ride : 04-11-2021 saat 13:41
its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2021, 10:50   #303
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-03-2021
Bol bol meyve ağacı dikin. Sebzelerinizi kendi tohumlarınzdan yetiştirmek dışarıdan almamak büyük özgürlük. Hayırlı olsun.

İpekk3545 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2021, 12:26   #304
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sn. nilufers;
Sn. Jezebel arkadaşımız avatarının özellikle silindiği düşüncesi ile kendi sayfasına bir mesaj yazmış. Düşündüğünü yazabilir. Derdini anlatabilir.
Tarih ve saat 30-07-2021, 19:24

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Avatarınızın kaldırıldığını düşünmüyorum. Moderatörlere ulaşalım veya tekrar yükleyin. Eğer kaldırılma söz konusuysa çok büyük ayıp.
01-08-2021, 01:52 tarihinde Sn. its_just_a_ride;arkadaşımız da avatarın kaldırılmasını düşünmediğini yapılması gerekenleri yazmış. Ben de aynı şekilde arkadaşımızın avatarının kaldırılmadığını büyük ihtimalle teknik bir sorun veya başka bir sebeple görünmediğini düşünüyorum. Zaman zaman başka arkadaşlarda da gözümüzün alıştığı avatarının görünmediğini, sonradan göründüğünü gözlemledim. Tabi bu gözlemim kişinin değiştirebileceği, silebileceği gibi nedenler olduğu için tam bir tespit değildir.

16-08-2021, 11:03 tarihinde
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Merhaba sayın Jezebel. Ben avatarınızı görebiliyorum;
Şeklinde olumlu bir yaklaşımla avatarın göründüğü ile ilgili yazı yazmış.

17-09-2021 tarihinde sitenin en yetkilisi
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Avatar iptalini ya ben ya meyvelitepe yapabilir...

Ben yapmadım onun yaptığını da sanmam...
Ayrıca bunca zaman bir sakınca görmeyip neden şimdi yapalım ki?

Bir şey ters gittiğinde, hemen suçlamayıp, bir sorsak?

Not: Neden sorun yaşandığını bilmiyorum. Forum epey eskidi, bu sorunu yaşayan başkaları da vardır belki...
Yazmış. Burada da hiç sıkıntı yok. Avatar silebilecek iki yetkili olduğunu, kendisinin silmediğini, meyvelitepenin de yapacağını sanmadığını yazmış. Kısa öz neler olabileceğini yazmış. Buraya yazmadan önce sorulması durumunda daha doğru olacağını da belirtmiş. Keşke aynı şekilde direk arkadaşımıza yazmış veya görüşmüş olsa da arkadaşımız da paylaşımlarına devam etseydi. Muhtemelen o zamandan beri siteye girmiyor.

01-11-2021 tarihinde hiç bir şey olmadığı kimsenin uzatmadığı birbirine saygılı açıklamalarının üzerine yaptığınız açıklama bana ters geldi.

Sizin yazılarınızın üzerine its_just_a_ride arkadaşımızın yazısı da bana göre iyi değil.

Her iki yazı da yangına körükle gitmek diye düşünüyorum.
Bir arkadaşımız kendine haksızlık yapıldığını düşünerek açıklama yapıyor. İki arkadaşımız bunun o şekilde olmadığı ile ilgili yazı yazıyor. Yetkili açıklama yapıyor.

Bence benim yazım dahil son üç mesajı da silerek (nilufers;_just_a_ride, muda) Arkadaşımızın bilgilendirmelerine, bahçe ve bitkiler konusundaki mesajlarının devam etmesini istesek daha iyi olmaz mı?

Jezebel arkadaşımızın mesaj sayısı Mesajlar: 8,681

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2021, 20:54   #305
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Muda, malina'nın mesajından sonra ben kendisine telefonla ulaşmak istedim ama olmadı, yarın yine denerim.

Muda beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2022, 22:14   #306
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Jezebel, merhaba :')
Umarım her şey yolundadır.
Zannedersem size mesaj yollanmıyor şu anda.
Siz de İzmir'de ikamet ediyorsunuz.
Zambak yetiştiriciliği sayfasında aldığınız zambak soğanlarından söz etmişsiniz.
Acaba İzmir'de aldığınız belli bir yer var mı sormak istedim.
Sevgiler.

yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2022, 09:05   #307
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sn. nilufers;
Sn. Jezebel arkadaşımız avatarının özellikle silindiği düşüncesi ile kendi sayfasına bir mesaj yazmış. Düşündüğünü yazabilir. Derdini anlatabilir.
Tarih ve saat 30-07-2021, 19:24

01-08-2021, 01:52 tarihinde Sn. its_just_a_ride;arkadaşımız da avatarın kaldırılmasını düşünmediğini yapılması gerekenleri yazmış. Ben de aynı şekilde arkadaşımızın avatarının kaldırılmadığını büyük ihtimalle teknik bir sorun veya başka bir sebeple görünmediğini düşünüyorum. Zaman zaman başka arkadaşlarda da gözümüzün alıştığı avatarının görünmediğini, sonradan göründüğünü gözlemledim. Tabi bu gözlemim kişinin değiştirebileceği, silebileceği gibi nedenler olduğu için tam bir tespit değildir.

16-08-2021, 11:03 tarihinde
Şeklinde olumlu bir yaklaşımla avatarın göründüğü ile ilgili yazı yazmış.

Yazmış. Burada da hiç sıkıntı yok. Avatar silebilecek iki yetkili olduğunu, kendisinin silmediğini, meyvelitepenin de yapacağını sanmadığını yazmış. Kısa öz neler olabileceğini yazmış. Buraya yazmadan önce sorulması durumunda daha doğru olacağını da belirtmiş. Keşke aynı şekilde direk arkadaşımıza yazmış veya görüşmüş olsa da arkadaşımız da paylaşımlarına devam etseydi. Muhtemelen o zamandan beri siteye girmiyor.

01-11-2021 tarihinde hiç bir şey olmadığı kimsenin uzatmadığı birbirine saygılı açıklamalarının üzerine yaptığınız açıklama bana ters geldi.

Sizin yazılarınızın üzerine its_just_a_ride arkadaşımızın yazısı da bana göre iyi değil.

Her iki yazı da yangına körükle gitmek diye düşünüyorum.
Bir arkadaşımız kendine haksızlık yapıldığını düşünerek açıklama yapıyor. İki arkadaşımız bunun o şekilde olmadığı ile ilgili yazı yazıyor. Yetkili açıklama yapıyor.

Bence benim yazım dahil son üç mesajı da silerek (nilufers;_just_a_ride, muda) Arkadaşımızın bilgilendirmelerine, bahçe ve bitkiler konusundaki mesajlarının devam etmesini istesek daha iyi olmaz mı?

Jezebel arkadaşımızın mesaj sayısı Mesajlar: 8,681

Sayın Muda,
Gayet güzel açıklamışsınız olayı ama ben de rahatsız oldum Sayın Jezebel'in mesajının şu kısmından:

Alıntı:
Kesiliyor, yeniliyor, işkence görüyor ve sesleri yok diye devam ediliyor.
Gücünüz var diye hak sanılan, yapabilirim deyip hapsedilen , zulümler edilen…
Herkesi eğitemeyiz, herkese anlatamayız , bazıları inatla olduğu gibi kalmak ister. Ama gerçeği söylemek boynumuzun borcu.
Vermediğiniz canı almanız adil değil. Allah özendi yarattı siz değil.
Vegan olmayanları eğitilemez barbarlar olarak göstermiş. İncitici, aşağılayıcı bir tavır. Bu tavra, karşı tavırla cevap vermek de haktır, diye düşünüyorum.

blackflower beğendi.
halcur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2022, 10:13   #308
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi halcur Mesajı Göster
Sayın Muda,
Gayet güzel açıklamışsınız olayı ama ben de rahatsız oldum Sayın Jezebel'in mesajının şu kısmından:

Vegan olmayanları eğitilemez barbarlar olarak göstermiş. İncitici, aşağılayıcı bir tavır. Bu tavra, karşı tavırla cevap vermek de haktır, diye düşünüyorum.

Yok ben öyle anlamıyorum. Eğitilemez dedikleri bence vegan olmayanlar değil; hayvanlara zulmedenler. Bana göre usulüne uygun kesilerek tüketilen hayvanlar zulüm görmüş olmuyor.

Gerçi sayfanın sahibi bu yazdıklarımızı görmüyor muhtemelen ama biz yine de görüş alışverişine devam etmiş olalım

blackflower beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2022, 19:53   #309
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:
Kesiliyor, yeniliyor..

Vermediğiniz canı almanız adil değil. Allah özendi yarattı siz değil.
Bu kısımlar ifade ettiğim şekilde anlamı sağladı.

Ama haklısınız, kendi kendimize konuşuyoruz muhtemelen.

blackflower beğendi.
Eski 01-02-2022, 09:42   #310
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster

Keşke diyorsun da, telefon edip ulaşmaya çalıştığımı ama telefonunu açmadığını, daha sonra da geri dönmediğini söylemem gerek.
Aradığımı forumda yazmalı mıydım?

Sorusu olmadan cevap yazmak saçma gelir ama bu kez deneyeyim:
* Tohum paylaşım etkinliği nedeniyle adreslerini verenlerin telefon bilgilerine sahibim.
* Başka sorunlar nedeniyle geçmişte 3-4 kez telefonlaştığımız için telefonum adımla kayıtlı olmalı...
* Belki telefonunu değiştirmiştir, numaranız silinmiştir. tanımadığı telefonları açmıyordur, falan diyorsanız, siz haklısınız

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2022, 10:08   #311
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
İlginç bir şekilde "avatar" konusundan bugün haberdar oldum. Adım geçtiği için söyliyeyim, bu güne kadar kimsenin avatarını kaldırmadım, nasıl kaldırılacağını da bilmiyorum

Sorun tam olarak neydi, ne kadar sürdü, nereden kaynaklandı, nasıl düzeldi bir fikrim yok. Şu anda üstünde "%100 Vegan" yazılı bir avatar görüyorum ki, herhangi bir forum kuralıyla herhangi bir problemi yok. Şahsi olarak da beni rahatsız eder bir yönü yok.

Problemler türlü sebeplerle olabilir. Çözüm için iletişimin açık tutulması şarttır.

malina, nazlı06, Muda ve 4 kişi beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2022, 20:48   #312
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Jezebel / Bağ, bahçe

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili Muda, malina'nın mesajından sonra ben kendisine telefonla ulaşmak istedim ama olmadı, yarın yine denerim.

Güler hanım da ulaşamadığını söylemişti; muhtemelen bir şey(ler)e fena halde alınmış ve konuşmak dahi istemiyor gibi görünüyor veya telefon numarası değişti, rehberi silindi ve gerçekten ulaşılamıyor. Ama hiç olmazsa ara sıra bu başlığa göz atsaydı ortada bir sorun olmadığını veya en azından kendisine kasten yönetim tarafından yapılan bir uygulama olmadığını görmüş olurdu; neyse vardır bunda da bir hayır...

Bence yönetim kademesi avatar olayıyla hiç ilgileri olmadığı halde yine de durumu anlayabilmek ve düzeltmek için yeterince çaba sarf ettiler ama sn. MeyveliTepe’nin dediği gibi iletişim kanallarının açık olması gerekiyor yoksa bir işe yaramıyor.

malina ve blackflower beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2022, 09:55   #313
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Şefimin bizleri yanlız bırakmayacağını, kardeşinin ricasını kırmayacağını ümit ediyorum, yoksa Hipokrat a şikayet ederim..

nazlı06 ve OSMAN45 beğendi.

Düzenleyen TCM : 02-02-2022 saat 12:49 Neden: yanlış = yalnız
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2022, 10:18   #314
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Bu kısımlar ifade ettiğim şekilde anlamı sağladı.

Ama haklısınız, kendi kendimize konuşuyoruz muhtemelen.
Kesinlikle yanlış anlamışsınız.
Vegan değilim, uzman görüşü de değil yazacaklarım.
Et yemeyenlerin dayandıkları temel görüş hayvanlara eziyet edilemezdir.
Besin üretimi için kurulan çiftliklerin en modernlerini gözünüzün önüne getirin. Olabildiğince küçük olarak sınırlandırılmış alanda ve hiç de doğal olmayan yollar ile amaca uygun besinler kullanarak yaşatılırlar. İlk bakışta köylerdeki ahırlardan daha iyi göründüğünü söyleyebilirim. Ancak, idamını bekleyen mahkumlar olmaları gerçeğini değiştirmiyor.
Et sever alışkanlıklarını sürdürmek isteyenler için görmezden gelinebilen ya da doğal bulunan böyle durumlar bir gurup insanın içini acıtıyor. Konu üzerinde hiç kafa yormadan alışkanlıklarını sürdürmeyi doğal hak sananlara da sert tepkiler gösterebiliyorlar. Bu aşağılama olarak algılanmamalı.
Yaşamak her canlının doğal davranışı ve hakkı ise veganların haklı olduğu epeyce alan var.
Et düşkünlüğü olmasa domuz gribi, kuş gribi, kovid salgınlarını yaşanır mıydı dersiniz ? 3 ayda yenebilecek kadar büyütülebilen kanatlılar türetilebilir miydi ?
Bitkisel beslenen insan için gereken tarla alanı ile hayvansal beslenen insan için gereken tarla alanlarının oranını merak ettiniz mi ? Yetiştirilen büyükbaş hayvanlarının ossuruklarının ( ) sera gazlarına katkısını merak ettiniz mi ?
Tepki verirken ölçülü olmakta yarar var. Sn sayfa sahibinin tepkisini doğru bulmuyorum ancak sertliği hakkettiğini de düşünmüyorum.

nazlı06 beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2022, 11:01   #315
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi Mesajı Göster
Kesinlikle yanlış anlamışsınız.

Vegan değilim, uzman görüşü de değil yazacaklarım.

Et yemeyenlerin dayandıkları temel görüş hayvanlara eziyet edilemezdir.

Besin üretimi için kurulan çiftliklerin en modernlerini gözünüzün önüne getirin. Olabildiğince küçük olarak sınırlandırılmış alanda ve hiç de doğal olmayan yollar ile amaca uygun besinler kullanarak yaşatılırlar. İlk bakışta köylerdeki ahırlardan daha iyi göründüğünü söyleyebilirim. Ancak, idamını bekleyen mahkumlar olmaları gerçeğini değiştirmiyor.

Et sever alışkanlıklarını sürdürmek isteyenler için görmezden gelinebilen ya da doğal bulunan böyle durumlar bir gurup insanın içini acıtıyor. Konu üzerinde hiç kafa yormadan alışkanlıklarını sürdürmeyi doğal hak sananlara da sert tepkiler gösterebiliyorlar. Bu aşağılama olarak algılanmamalı.

Yaşamak her canlının doğal davranışı ve hakkı ise veganların haklı olduğu epeyce alan var.

Et düşkünlüğü olmasa domuz gribi, kuş gribi, kovid salgınlarını yaşanır mıydı dersiniz ? 3 ayda yenebilecek kadar büyütülebilen kanatlılar türetilebilir miydi ?

Bitkisel beslenen insan için gereken tarla alanı ile hayvansal beslenen insan için gereken tarla alanlarının oranını merak ettiniz mi ? Yetiştirilen büyükbaş hayvanlarının ossuruklarının ( ) sera gazlarına katkısını merak ettiniz mi ?

Tepki verirken ölçülü olmakta yarar var. Sn sayfa sahibinin tepkisini doğru bulmuyorum ancak sertliği hakkettiğini de düşünmüyorum.
Sert tavır bizim de hakettiğimiz bir şey değil. Hayata bakışımız farklı diye kimsenin azarını kaldıracak da değiliz.
Sera gazları, hayvansal beslenmenin sağlığa etkisi...vb birçok sorun bulabilirsiniz. Ama bunlarla ilgili de o kadar çok cevap var.

Bazı yazılar okumuştum yıllar önce. Bitkiler üzerine. Yapılan deneylerde duygusal tepkiler alındığına dair bilgiler vardı.

İleride suni besinlerden başka birşey yememize izin verilmeyecek.

Benim odak noktam şu: Etyemezler bizi vahşi, barbar görüyor. Bizi hor görmenin yanısıra tepeden bakıp ahkam kesebileceklerini, neyi yiyip yiyemeyeceğimize karar verebileceklerini sanıyor.

En nihayetinde mevzu sayfa sahibi değil, bu zihniyettir.

Bu sayfayı daha fazla megul etmek istemiyorum. Tartışmayı,kendi açımdan, burada bitiriyorum. Aşırı bir ifade olmadığı sürece artık cevap vermeyeceğim. Esen kalın.

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nazlı06 ve blackflower beğendi.
Eski 02-02-2022, 14:12   #316
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
...

Forum yönetiminin böyle bir tavrı yok.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2022, 22:23   #317
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Şefimin bizleri yanlız bırakmayacağını, kardeşinin ricasını kırmayacağını ümit ediyorum, yoksa Hipokrat a şikayet ederim..
Bende, sizi kırmayacağını düşünüyorum.
Bu konu üzerinde sayın malina ya e-posta göndermiştim bilmem okudu mu

TCM beğendi.
Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2022, 06:24   #318
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2022
İyi günler ben aranıza yeni katıldım öncelikle hayalinizi gerçekleştirmişsiniz Rabbim banada nasip etsin bende İzmirde yim belki diğer sayfalarda yazmışınızdır ama her sayfayı okumadım doğrusu yeriniz nerde

DERYA KOÇHAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024