agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni1312Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-05-2020, 11:20   #211
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Bu sezon her domates fidesinin dibine kardeş bitki olarak ceneviz fesleğeni ekeceğiz. Bu şekilde hem domatesin lezzetini katlarken, hem de zararlıları uzak tutmayı hedefliyorum. Tabi hasat ettiğimiz fesleğenlerden yapacağımız pesto sos da cabası olacak

Eklenen Resimler

abk, Sevgi Durul, TCM ve 9 kişi beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 10:39   #212
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Ne Yapacağım Şimdi?

Merhaba e-devlet’den seyahat izni için içişlerine başvuru yaptım ve ret yedim! Şimdi ne yapacağım ben? Herşeyi geçtim geçen sene dikilen, hünnap gibi suyu seven fidanlar var ve susuz kalacaklar.
Birisini ayarlıyayım desem, ağaç sayısı fazla olduğu için basınç yeterli gelsin diye damlama hortumları gruplar halinde ayrılmıştı. Telefonda anlatmam mümkün değil, kezâ sağolsunlar başında dursan gene çok zor anlatabiliyorsun! Fena stres oldum

Eklenen Resimler

kamil35 beğendi.
Eski 20-05-2020, 11:13   #213
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Merhaba e-devlet’den seyahat izni için içişlerine başvuru yaptım ve ret yedim! Şimdi ne yapacağım ben? Herşeyi geçtim geçen sene dikilen, hünnap gibi suyu seven fidanlar var ve susuz kalacaklar.
Birisini ayarlıyayım desem, ağaç sayısı fazla olduğu için basınç yeterli gelsin diye damlama hortumları gruplar halinde ayrılmıştı. Telefonda anlatmam mümkün değil, kezâ sağolsunlar başında dursan gene çok zor anlatabiliyorsun! Fena stres oldum
Bahçeniz ne kadar uzaklıkta, Sayın obabilgesi? İl sınırı dışında değilse bizim gibi yapabilirsiniz.

Bizim burada şöyle bir uygulama var. Çiftçi belgesi olmadığı ve yaşa takıldığı halde eşim her gün gidiyor.

Uygulama başladığında bir kaç gün çaresiz evde kalmıştı. Sonradan araziye ait tapu belgesi arabada bulundurulursa sorun çıkarmıyorlar, diye duyduk. Bazen yalnız bazen beraber, sokağa çıkma yasağı olduğu günler dahil gidiyoruz. Durduran bile olmadı.

Bir de arabanın tepesindeki bagaja birkaç çapa kürek bağladı. Deneyin isterseniz.

Telefonda yazmak zor oluyor, biraz karışık bir anlatım oldu.

Kolay gelsin.

obabilgesi ve saleri beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 11:19   #214
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul Mesajı Göster
Bahçeniz ne kadar uzaklıkta, Sayın obabilgesi? İl sınırı dışında değilse bizim gibi yapabilirsiniz.

Bizim burada şöyle bir uygulama var. Çiftçi belgesi olmadığı ve yaşa takıldığı halde eşim her gün gidiyor.

Uygulama başladığında bir kaç gün çaresiz evde kalmıştı. Sonradan araziye ait tapu belgesi arabada bulundurulursa sorun çıkarmıyorlar, diye duyduk. Bazen yalnız bazen beraber, sokağa çıkma yasağı olduğu günler dahil gidiyoruz. Durduran bile olmadı.

Bir de arabanın tepesindeki bagaja birkaç çapa kürek bağladı. Deneyin isterseniz.

Telefonda yazmak zor oluyor, biraz karışık bir anlatım oldu.

Kolay gelsin.
Anladım, çok iyi anladım teşekkür ederim Sevgi hn, ama maalesef il dışında Zaten tüm sıkıntı da buradan doğuyor. Nasıl üzülüyorum anlatamam, şöyle birkaçgün sağlam yağmur yağsın diye dua ediyorum. En azından bahçeyi 10-15 gün idare eder...

Sevgi Durul beğendi.
Eski 20-05-2020, 12:48   #215
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Yukaridaki ile araniz iyi galiba obabilgesi. Cuma ve Sali gunu yagis gorunuyor.

Su zor gunlerde islerinizde kolayliklar ve saglikli gunler dilerim.

ing. klavye icin ozur.

obabilgesi beğendi.

Düzenleyen OSMAN45 : 20-05-2020 saat 16:35
OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 13:02   #216
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Teşekkür ederim ama hava durumu genelde tutmuyor Osman bey
Bu sefer deneyeceğim, bakalım seviyor mu sevmiyor mu?

Eski 20-05-2020, 21:05   #217
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Benim iki hünnap fidanım var. Biri pek küçük (2-3 karış boyu var.)bahçede dikili vaziyette, diğeri saksıda idi. Üç yıldır ne suzuzluklar çektiler bir bilseniz.

Suyu sevseler de susuzluğa çok dayanıklılar.

Umarım zararsız atlatırlar.

kamil35 ve obabilgesi beğendi.
Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 21:11   #218
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asoo Mesajı Göster
Benim iki hünnap fidanım var. Biri pek küçük (2-3 karış boyu var.)bahçede dikili vaziyette, diğeri saksıda idi. Üç yıldır ne suzuzluklar çektiler bir bilseniz.

Suyu sevseler de susuzluğa çok dayanıklılar.

Umarım zararsız atlatırlar.
İnşallah sevgili Asoo, inşallah...
İnşallah sıfır zarar ile şu süreci atlatabilirim. Çünkü her birinde öyle emek var ki, çok üzülürüm

Eski 20-05-2020, 22:35   #219
Ağaç Dostu.

kamil35's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Alıntı:
Merhaba, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kaydolun sorununuz çözülecektir. Ben AKS'ye (Arıcı Kayıt Sistemi) kayıtlıyım. Şehir içi ya da şehirler arası hiç sorun yok. Sadece ilçe tarımdan aktif arıcı olduğumu belgeleyen bir evrak aldım o kadar. Yasaklar başladığından beri kendi arabamla seyehat ediyorum, hiç durduran olmadı. Ancak belgenin olması insana güven veriyor.

obabilgesi beğendi.
kamil35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 07:44   #220
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın obabilgesi bir kerede evinizin bulunduğu semt karakolundan izin almayı deneyin.

obabilgesi beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 07:50   #221
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
giriş-çıkış kısıtlaması bulunan illere semt karakolu izin veremez, seyahat izin kurulundan izin alınması gerekir veya çks, ticari faaliyeti varsa vergi levhası veya sigortalı çalıştığını gösterir kaydı olması gerekir ki yinede iller arası farklı uygulamalar mevcut.

obabilgesi beğendi.
selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 07:52   #222
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

sayın obabilgesi bildiğim kadarı ile emekli en kolayı ÇKS kayıt yaptırması ve mevcut arazisini çks'sine işletmesi olacaktır.

obabilgesi beğendi.
Eski 21-05-2020, 07:58   #223
Ağaçsever

feyzalp's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2020
Alıntı:
Anladım, çok iyi anladım teşekkür ederim Sevgi hn, ama maalesef il dışında Zaten tüm sıkıntı da buradan doğuyor. Nasıl üzülüyorum anlatamam, şöyle birkaçgün sağlam yağmur yağsın diye dua ediyorum. En azından bahçeyi 10-15 gün idare eder...
Bu sabah itibarıyla uygulama değişti. Gideceğim ve 1 ay kalacağım dediğinizde izin çıkıyor artık.
Bence tekrar deneyin izin almayı.

obabilgesi beğendi.
feyzalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 08:35   #224
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

sayın:feyzalp, söylemiş olduğunuz uygulama 65 yaş üstü için geçerlidir, bir ay kalacağım dediğinde gittiğini düşünürsek bir aydan önce geri dönüş yapamaz

obabilgesi beğendi.
Eski 21-05-2020, 09:07   #225
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bu ÇKS olayını derhal araştırıp şartlar uygunsa müracaatlarımı yapıyorum. Sonucu buradan bildireceğim, çok heyecanlandım

abk ve Asoo beğendi.
Eski 21-05-2020, 13:19   #226
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Tekrar merhaba;
Çiftçilik belgesi hazır diyelim, şimdi ne yapmak gerekiyor?

Eski 21-05-2020, 14:24   #227
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

çiftçilik belgenize bahçenizi ve bulunduğu ili işletiyorsunuz, ondan sonra seyahat izin komisyonundan veya e-devlet üzerinden başvuru yapıyorsunuz, sistemden belge talebi yapılırsa belgeyi tarayıp yüklüyorsunuz,
En kısa yolu ÇKS belgenizi ve dökümünü yanınıza alarak seyahat izin komisyonuna başvurun.

Eski 21-05-2020, 14:25   #228
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

diğer türlü ise; bahçenizin bulunduğu şehire gidecek olan bir 65 yaş üstü vatandaş buluyorsunuz yanında refakatçi olarak kendinizi yazdırıyorsunuz, vatandaşı bırakıp, 72 saat içerisinde gidip geliyorsunuz.

obabilgesi beğendi.
Eski 21-05-2020, 14:57   #229
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selim_50 Mesajı Göster
çiftçilik belgenize bahçenizi ve bulunduğu ili işletiyorsunuz, ondan sonra seyahat izin komisyonundan veya e-devlet üzerinden başvuru yapıyorsunuz, sistemden belge talebi yapılırsa belgeyi tarayıp yüklüyorsunuz,
En kısa yolu ÇKS belgenizi ve dökümünü yanınıza alarak seyahat izin komisyonuna başvurun.
Talep edilen tüm evrakları online olarak gönderdim Bir tanıdık muhtara imzalatıp benim adıma müracaatı yaptı. Görünürdeki tek iş olarak benim imzam kaldı, onu da yarın bir şekilde (vekâlet vs artık nasıl olacaksa) halledeceğiz.
Belgede bahçe ve bulunduğu il zaten otomatik olarak işleniyormuş. Yarın sonuçlandırabilirsek, çiftçilik belgemle bakanlığa tekrar müracaat edeceğim. İnş bu sefer onay alabilirim...

Asoo beğendi.
Eski 22-05-2020, 07:50   #230
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

sayın obabilgesi, herhalde sizin izin çıkmaya iller arası seyahat kısıtlaması tamamen kalkacak, kısıtlamalar 03 Haziran'da yeniden değerlendirilecek

obabilgesi beğendi.
Eski 22-05-2020, 10:50   #231
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
sayın obabilgesi, herhalde sizin izin çıkmaya iller arası seyahat kısıtlaması tamamen kalkacak, kısıtlamalar 03 Haziran'da yeniden değerlendirilecek
Aklıma o da gelmiyor değil hani, gerçekten çok gülerim. Ama ben her ihtimale karşı önlemlerimi alayım da, kısıtlamalar temmuz sonuna kadar sarkabilir gibime geliyor.
Çiftçilik belgem tamamdır, e-devletten başvurumu yaptım.
En güzel gelişme Gönen’de yağmurun başlaması oldu, ağaçlar güzelce sulandı ve onlar sulandıkça yüreğime su serpildi sanki. Gelişeleri aktaracağım

Asoo ve AkisSoftware beğendi.
Eski 23-05-2020, 20:12   #232
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Red face Bana Geçmiş Olsun :)

Çiftçilik belgesinin ardından izini kaptım çok şükür, şimdi oraya varınca uzatmak için ikinci bir müracaatta bulunacağım...

Eklenen Resimler

Eski 24-05-2020, 11:32   #233
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Sayın obabilgesi, biz çks yanımızda olunca onunla serbest olarak gezebiliyoruz. Tarihli bir izin belgesi falan almıyoruz. Ama bizim gidip geldiğimiz yer aynı şehirde. Bu yüzden sorun olmuyor belki de. Yine de yolda kontrolden geçerken bir sorun isterseniz. Belki de ayrı izin almanıza gerek kalmaz.

obabilgesi beğendi.
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2020, 12:25   #234
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Sayın obabilgesi, biz çks yanımızda olunca onunla serbest olarak gezebiliyoruz. Tarihli bir izin belgesi falan almıyoruz. Ama bizim gidip geldiğimiz yer aynı şehirde. Bu yüzden sorun olmuyor belki de. Yine de yolda kontrolden geçerken bir sorun isterseniz. Belki de ayrı izin almanıza gerek kalmaz.
Aynı şehirde olduğu içindir, şehirlerarası seyahatte maalesef sorun oluyor. Yalnız bugün şunu öğrendim, eğer izin süresi bitiminde dönüş yapmazsan, 15 gün bulunduğun yerde konaklaman gerekiyormuş. Bunu araştıracağım, doğru ise çok işime gelecek

feyzi_48 beğendi.

Düzenleyen obabilgesi : 27-05-2020 saat 11:50
Eski 28-05-2020, 12:20   #235
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

sayın obabilgesi; dönüş süresini geçirdiğinizde 15 gün konaklama zorunluluğu yok, geri döneceğiniz il kısıtlama kapsamında ise giriş için ve kısıtlama kapsamındaki ilden çıkış için yeniden izin almanız gerekir, 72 saat yani üç gün içerisinde dönerseniz aynı izin ile gidiş dönüş yapabilirsiniz,
(Selim GÜNEY Nevşehir Seyahat İzin Kurulu Başkanı)

obabilgesi ve Muda beğendi.
Eski 28-05-2020, 21:28   #236
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Cool

Alıntı:
sayın obabilgesi; dönüş süresini geçirdiğinizde 15 gün konaklama zorunluluğu yok, geri döneceğiniz il kısıtlama kapsamında ise giriş için ve kısıtlama kapsamındaki ilden çıkış için yeniden izin almanız gerekir, 72 saat yani üç gün içerisinde dönerseniz aynı izin ile gidiş dönüş yapabilirsiniz,
(Selim GÜNEY Nevşehir Seyahat İzin Kurulu Başkanı)
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, ama her işte olduğu gibi bu işte de geç kaldım. Ben organizasyonu yapana kadar yasak kalktı zaten Siz zaten demiştiniz, tamam kabul ediyorum ve susuyorum

Eski 02-06-2020, 19:24   #237
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Biliyorum geç kaldık...
Gerek pandemi, gerekse sürekli yağmur hali bir türlü fırsat vermedi bize. Nihayetinde bugün derin sürüm yaptık, toprak biraz daha tavını bulunca düzlenip inceltilecek.
Bu arada tüm obsesif halimle fidanlara bir damlama döşedim, cetvelle kağıt üzerine çizilse sanırım ancak bu kadar olur, mutluyum��

Eklenen Resimler

Eski 03-06-2020, 01:20   #238
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Hasadınız bol olsun. Fotoğraf efektleriniz çok güzel. Bulutlar ve dağlara baktıkça ''Orda bir köy var uzakta'' şarkısı düşüyor aklıma.

obabilgesi beğendi.
derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2020, 07:11   #239
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi derin35 Mesajı Göster
Hasadınız bol olsun. Fotoğraf efektleriniz çok güzel. Bulutlar ve dağlara baktıkça ''Orda bir köy var uzakta'' şarkısı düşüyor aklıma.
Teşekkür ederim
Fotoğraflarla oynamayı çok seviyorum, tabi bunlar gayet amatörce filtreler. Belki ileride eğitim alıp profesyonel bir doğa fotoğrafçısı olabilirim. (sahi, ne güzel olur...)

Eski 03-06-2020, 19:40   #240
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Kendine gel armut!

Daha çok bebeksin
Japon armudunun tozlayıcısı olmadan meyve tutmayacağını duymuştum. Tabi tozlayıcı desteğiyle öyle verimli olurmuş ki, muhakkak meyve seyreltmesi icap edermiş...
Lakin resimde görülen kosui armudum, tozlayıcısı olmadan ciddi ciddi meyve tutmuş. Şimdi düşündüm de, tozlayıcısı olup fazla verimden meyve seyretmesi yapacağıma, tozlayıcısız büyütebileceği kadar meyve tutmasını tercih ederim. Hem yerden tasarruf, hem de işçilikten.
Haksız mıyım?

Eklenen Resimler

selim_50, Jezebel, TCM ve 5 kişi beğendi.

Düzenleyen obabilgesi : 03-06-2020 saat 20:18

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024