agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni98Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-04-2011, 17:43   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Serkanhoca / Bağ-Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir: Manisa / Kırkağaç ovası.

Bahçenin büyüklüğü. 7000 Metrekare.

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları.
Güneş ve yağış klasik Ege Bölgesi iklimi

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri: 9-B

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb).
Hobi / Meyve ve zeytin bahçesi.

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?
Birkaç incir ağacı harici boş bir araziydi.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 4. yıldır.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? Profesyonel bir yardım alınmadı.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz
Sonra ilave edilecek.

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel bakım yapılıyor.

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? 1 Adet kulübe var.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? İdealimiz, bahçemizi hobi ve meyve bahçesi yapmak, zamanımızı geçirebileceğimiz, mısırları közleyip ailecek piknik yapabileceğimiz, sıcaklardan kaçıp huzurlu bir ortamda zaman geçirebileceğimiz bir yer olması.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler)

3 adet şeftali.
5 adet isimlerini bilmediğim erik.
3 adet armut.
4 adet kiraz.
2 adet vişne.
1 adet döngel.
1 adet nar.
2 adet elma.
3 adet kayısı.
5 adet beyaz incir
1 adet ceviz.(sincaplar her sene 10-15 tane dikiyor)
1 adet hünnap
1 tane yeni dünya (20 kadarı çekirdekten büyümeyi bekliyor)

110 kadar tirilye zeytin
30 kadar yağlık zeytin

Her sezon ekilip-dikilen sebze ve meyve çeşitleri (Domates, biber, patlıcan, bamya, fasulye, kabak, kavun, karpuz,yer fıstığı, altın çilek, kudret narı, nane, maydanoz....).

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Yok

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? Tomarillo’yu yaşatamaya çalışıyorum.

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? Meyve ağaçlarımızdan alacağımız çelikler ile çoğaltma yapmayı düşünüyoruz.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? 1 adet derin kuyumuz, 3 adet eski kuyumuz ve bunlardan birisine bağlı tulumbamız var. Su sorunumuz yok.

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Gerektirdiği kadar suluyoruz.

Toprak özellikleri.

0-30 cm derinlik
Bünye.....................%42,69
pH.........................7,94
EC.........................0,597
Toplam Kireç...........40,086
Organik Madde.........1,477
Toplam Azot............0,074
Fosfor....................0,057
Potasyum................74,060
Kalsiyum.................0
Magnezyum............0
Demir....................2,076
Mangan.................0,112
Çinko....................0,811
Bakır.....................0,041

30-60 cm derinlik
Bünye.....................%36,61
pH.........................7,89
EC.........................0,41
Toplam Kireç...........35,51
Organik Madde.........1,305
Toplam Azot............0,065
Fosfor....................0,087
Potasyum................5,39
Kalsiyum.................0
Magnezyum............0,06
Demir....................1,48
Mangan.................0,04
Çinko....................0,70
Bakır.....................0,01

Kompost yapıyor musunuz? Hayır

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? Dikilen ağaçların yerleri değiştirildi.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? Bu tarlayı iyi ki almışız.

Düzenleyen serkanhoca : 10-10-2011 saat 21:04
serkanhoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2011, 17:46   #2
Ağaç Dostu

Tarlaya ekilmek üzere evde hazırladığım bitkilerim.

Siyah Tula Domatesler ve Kırmızı Kestane Kabağı

Pembe Domatesler ve Soğanlar

Pembe Domatesler

Köklendirmeye Çalıştığım Armut Çelikleri

Ayazkızı ve attar beğendi.

Düzenleyen serkanhoca : 10-01-2012 saat 20:26
Eski 26-04-2011, 18:16   #3
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Bahçe sayfanız hayırlı olsun serkan hocam.

Keyifle izleyeceğimiz bir bahçemiz daha oldu. Çok güzel şeyler yapacağınıza eminim.

(Not: Fotoğrafların boyutları oldukça büyük. Bunları biraz küçültmeniz gerekiyor. Picasa programı ile düzenleyebilirsiniz. 580 piksel'e ayarlayıp, dışa aktar sekmesini kullanarak, küçültebilirsiniz. Ya'da bildiğiniz başka fotoğraf düzenleme programı var ise, o program ile 580 piksel (ya'da 600 piksel) yapıp öyle kaydedin ve küçülen fotoğrafları yükleyin).

Böylece sayfa düzeni bozulmayacak'tır. Bildiğiniz bir düzenleme programı yok ise, size picasa'nın nasıl kullanılacağını detaylı olarak yazarım. Kullanımı çok basit bir program.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2011, 21:08   #4
Ağaç Dostu

Çok teşekkürler Sayın Atilla,

Resimler konusunda uyardığın için teşekkür ederim. Resimleri link olarak eklediğim için proğrama gerek kalmadı ama resimlerin pixellerini bir küçültüp sonra tekrar büyütmem nedeniyle biraz kaliteleri azaldı. Bundan sonrakilerin hepsini baştan 580 pixel yapacağım.

Eski 27-04-2011, 14:08   #5
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Fotoğrafları foruma yüklemeniz gerekiyor. Düzelt düğmesini kullanarak değiştirebilirsiniz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 15:58   #6
Ağaçsever

erguva_N's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
bahçe sayfanız hayırlı olsun, domatesler güzel görünüyor.

erguva_N Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2011, 22:41   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Serkan hocam bahçeniz hayırlı olsun. Akhisar kırkağaç çok yakın yeniyol yapılınca Tabiri caiz ise bi cıgara içimi olacak.Pembe domat tohumlarından bulundurursanız kesin dönüş yaptığımda alıp sizden kendi Tarlama (siz yabancı değilsiniz 7 dönüm 18 dönüme bahçe demeye henüz alışamadım) ekmek isterim doğrusu. Pembe domatı şöyle şekilli şekilsiz doğrayıp bir çanağın içine biraz çitilli acı biber biraz Taze kuru soğanda doğrayıp, üzerine de memleketimin zeytin yağınıda boca ettinmi üzerine neyleyim kebabı yanında. ayrıca kırkağaç traktör başkenti diyorlar 2010 yazında gelmiştim kırkağaca söyle bahçeyi karıştıracak bi fiat 480 alayım diye ucuzundan ikinci el güvenemedim fazla aldatılmaktan korktum 2011 yazında inşallah daha fazla zaman bulup alabilirim inşallah.

Akhisarlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2011, 06:16   #8
Ağaç Dostu

Domates yetiştiten sonra tohumları alıp eşe dosta dağıtmayı düşünüyorum. Size de ayırırım mutlaka.

Traktör alacağınız zaman mutlaka haberim olsun, yardımcı olmaya çalışırız. Ben de traktörden anlamam ama galerilerde çok arkadaş var. İstediğiniz her marka her model traktörü bulabiliriz.

Eski 30-04-2011, 10:52   #9
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Serkan hocam ellerine saglık ne güzel çimlenmiş sebzeler ellerinize saglık çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2011, 14:11   #10
Ağaç Dostu

Sayın burak alkan ve erguvan çok teşekkürler, umarım tatlarına bakma olanağımız da olur.

Eski 30-04-2011, 15:18   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın Serkanhoca; Bahçedeki meyve ağaçlarını ne zaman göreceğiz?
Kolay gelsin.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2011, 20:49   #12
Ağaç Dostu

Sayın Ligustrum,
Meyve ağaçlarını ve sebze yetiştirme aşamalarını birlikte resimlendirmek istedim.
Çok heveslendiğim için bekleyemeden bahçe sayfasını açmak zorunda kaldım.

Eski 01-05-2011, 20:59   #13
Ağaç Dostu

Serkan hocam mesajınızı aldım .Yanılıyorsam beni bağışlayın bir yerlerden okuduğumu hatırlıyorum ya da yanlış kaldı aklımda armut ,kayısı çelikle çoğaltılması mümkün olmayan ağaçlar arasındaydı. merakla bekleceğim simdi.

Eski 01-05-2011, 21:15   #14
Ağaç Dostu

Armutları yukarıda görüyorsun, bunları aşı yapmak üzere çevredeki güzel armut veren çeşitlerden almıştık, sanırım hepsi yerli ama tam çeşitleri nelerdir bilemiyorum. Aşı yapılanlar yapıldı, yapılmayanlar kaldı, ben de atmaya kıyamadım bunları, bir kaç gün sonra nemli bir beze sarılmış şekilde eve getirdim.

Zirai ilaç bayisinden aldığım köklendirme ilacını kullandım. (iba mı değil mi bilmiyorum, hiç bir açıklama vs yok üzerinde) Tahminen 1 ayı geçmiştir. Toplamda 15 kadar olması lazım, eğer ben fazla meraklanıp da, ara ara çıkartıp kökleri geliyor mu yoksa boşuna mı uğraştım diye çıkartmasaydım sanırım hemen hemen hepsi tutardı.

Resimleri çektikten 2 gün sonra en öndekinin gözleri uyandı. Patlamaya başladı, dayanamayıp baktığımda 5-10 tanesinin toprak içinde kalan kısımlarında beyaz beyaz bir şeyler kabarmıştı ve bu kabarıklıklar arttı. Sanırım kök ya da yanılıyorum. Belki de acemi şansı. Yarın bir iki resim ekler yorumlar alırız.

Dediğin gibi bende armut zor oluyor diye duydum. Bakalım görelim.

Bu çelikten köklendirme aşamasında ilk defa uygulama yapıyorum, eğer seneye bir defa daha yaparsam şimdiki acemilikler ve hatalar olmıyacağı için % 90 başarı sağlarım gibime geliyor.

Bu arada resimlemediğim 100 civarı çeşitli meyveleri köklendirmeye çalışmıştım. Sanırım onlardan çoğu erik olmak üzere, şeftali, beyaz dut, kara dut, kayısılar patladı, toplamda 30 ya da 40 vardır sanırım. Ya da yanılıyorum, onları topraklarından çıkartıp bakmadım ))

Eski 01-05-2011, 22:00   #15
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Serkan hocam ve akhisarlı,

sizin bölgede'ki şeftali ağaçlarında bir anormallik var'mı?

Bugün uzun süreden sonra bağ'a giderken, yol üzerinde'ki bahçelerin çoğunda şeftali ağaçları marazlanmış (eskilerin tabiri ile) olarak gördüm. Bağ'a geldiğimde ne yazık'ki bizim şeftaliler'de bu maraz'dan nasibini almış. Alt bağ'da ki akrabamızın şeftalileri ise nerede ise, ateşten kavrulmuş gibi kurumuşlar. Geçen yıl bölgede'ki şeftaliler çok sağlıklıydı.

Kış ayları ne zaman ılık geçse, mutlaka takip eden bahar-yaz dönemin'de bitkilerde hastalıklar fazlalaşıyor. Geçen yıl domates, zeytin ve pamuklar mahvolmuş'tu.
Umarım şeftalilerde'ki bu sorun başka yerlerde yoktur .

Fotoğraflarını yarın yayınlayıp, mine hanıma sorayım.

Düzenleyen ayazkentli : 02-05-2011 saat 10:44 Neden: birleşik kelime düzeltmesi.
ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2011, 22:05   #16
Ağaç Dostu

Sayın Atilla
aynı sorun bizde de var, ayrıca elma ağaçlarında kloroz var sanırım, şeftalilerde çok güzel çiçekler varken durum şu an böyle
sanırım kışın ılık geçmesi nedeniyle oluyormuş, araştırdığım kadarıyla, bordo bulamacı yapmalıymışız...

Eski 02-05-2011, 16:40   #17
Ağaç Dostu

Çelikleri Köklendirme Çalışmalarım

Kayısı-Beyaz Dut-Kara Dut-Şeftali-Erik-Zeytin gibi meyve çeliklerini köklendirmeye çalışmıştım. İlk denemelerim, seneye başarı şansımı arttıracağım.

Eklenen Resimler

Ayazkızı, attar ve Muda beğendi.
Eski 02-05-2011, 16:59   #18
Ağaç Dostu

Köklenmeye Çalışan Armut

Umarım ümitlerimi boşa çıkarmaz

Eklenen Resimler

attar ve Muda beğendi.
Eski 02-05-2011, 19:11   #19
Ağaç Dostu

Serkan hocam dün armutlarınızın köklenmeyebileceğini yazmıştım. Bugün nerede yazdığını hatırladım Belgeler.com girdikten sonra arama penceresine " çelik köklendirme indol yazıp aratırsanız üçüncü sırada çıkan"Yenidünya aşılı BA-29 ve Quince-A ayva çeliklerinin köklenme durumu ve aşı tutma oranının belirlenmesi " sinde armut badem kayısı vs yazıyor doğrumu bilmem.Eğer bi tutarsa senin armutlar büyük başarı olacak.benim içinde tecrübe. Akhisardan simava giderken yol kenarında armutlar yere dökülmüş sarı sarı baktım birinin bahçesine benzemiyor muhtemel ahlata aşılanmış bir zamanlar. Bir kaç tane aldım yerden göz hakkı. Yok böyle bir armut piyasada uzunlamasına yarısı kırmızı yarısı sarı. dört çeşit armut diktim bahçeye deveci, villams, akça. santa maria beşinci bu armut olacak.

Muda beğendi.
Eski 02-05-2011, 20:32   #20
Ağaç Dostu

Sayın Akhisarlı,
Ben de dediğiniz gibi okumuştum en zor köklendirilenlerin arasında yer alıyorlardı. Acemi şansı olacak bu seneki çalışmalar. Kırkağaç'taki armutlarımızda demir eksikliği olduğunu sandığım bir sararma vardı, bunun üzerine bugün bir çalışma yaptık umarım başarılı oluruz.
Kula tarafında dağlarda hiç bakılmı yapılmayan armut ağaçları vardı, akrabaların tarlalarının kenarlarnda, iş güçten insanlar ne ilaç atarlardı ne de başka bir şey. Çok güzel armutları olurdu. Bu sene geçti artık ama seneye hususi onlardan almaya gideceğim, hem ziyaret hem ticaret olayı ))
Çok da blgi ve tecrübem olmasada buradan öğrendiklerim ve uygularken aklıma yatan yerler hakkında bilgilerimi aktarmaya hazırım.
Akhisar-Simav, Akhisar-Gördes arasında çok güzel armutlar, ahlatlar ve de çok güzel kirazlar var. Yolunuz düşerse yazın bir uğrayın derim.
Bu arada sizin tarla ne tarafta kalıyor?

Eski 02-05-2011, 22:35   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-11-2010
sayın serkanhoca,
bardakların/torbaların yanına tahta çay kaşıkları koyun. pazarda satılıyordur mutlaka 1000 tanesi 1-1,5 lira. tahta kaşıkların üzerine numara yazın ve bunları da bir kağıda. bir süre sonra hangi bardağa/saksıya ne ektiğini unutuyor insan.
bahçenizin güzel olması dileklerimle
saygılar

mavikartal5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2011, 22:47   #22
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkanhoca Mesajı Göster
Sayın Akhisarlı,
Ben de dediğiniz gibi okumuştum en zor köklendirilenlerin arasında yer alıyorlardı. Acemi şansı olacak bu seneki çalışmalar. Kırkağaç'taki armutlarımızda demir eksikliği olduğunu sandığım bir sararma vardı, bunun üzerine bugün bir çalışma yaptık umarım başarılı oluruz.
Kula tarafında dağlarda hiç bakılmı yapılmayan armut ağaçları vardı, akrabaların tarlalarının kenarlarnda, iş güçten insanlar ne ilaç atarlardı ne de başka bir şey. Çok güzel armutları olurdu. Bu sene geçti artık ama seneye hususi onlardan almaya gideceğim, hem ziyaret hem ticaret olayı ))
Çok da blgi ve tecrübem olmasada buradan öğrendiklerim ve uygularken aklıma yatan yerler hakkında bilgilerimi aktarmaya hazırım.
Akhisar-Simav, Akhisar-Gördes arasında çok güzel armutlar, ahlatlar ve de çok güzel kirazlar var. Yolunuz düşerse yazın bir uğrayın derim.
Bu arada sizin tarla ne tarafta kalıyor?
Tarla Akhisar simav yolu üzerinde su deliği denen yere gelmeden sağda Zaten hemen anlaşılır herkes zeytin ,benim bahçe karma karışık meyve.

Eski 02-05-2011, 23:28   #23
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın Serkanhoca; Bahçe sayfanız hayırlı ve uğurlu gelsin dilerim.

Karaca dediğimiz soğan tohumlarını neden direk bahçeye ekmediniz merak ettim. Çabuk güçlenirlerdi. Yerim olmadığı için ve çimlendirdiklerimden biraz hüsrana uğradığım için, sayıca çok olan fesleğen tohumlarını direk bahçeye ektim. Evde çimlendirilenler ile bizim bahçede çimlendirdiklerimiz çok bariz farklı. Bahçedekiler daha koyu renkli ve daha güçlü çıkıyor. Herhalde güneşi aldığından. Sonradan bahçeye aktardığım hanım terliği fidelerim de yaşamadı. Ama çok istediğim susaklar şimdilik bahçede keyifli görünüyor.

Siz de bizim gibi acemiymişsiniz. Ama her yeni tecrübe ve karşılığında duyduğumuz heyecan yaşama sevincimizi katlıyor. Hepimiz çevremizdeki bilirkişilerin tecrübelerinden faydalamaya çalışıyoruz. Bizim üzüm çeliklerini getiren eniştem bahçenin bir kenarına bizzat kendi ekti. Bakalım köklenecekler mi?

Çimlendirdiğiniz bitkiler şimdi ne durumda. Bahçe fotoğraflarınızı merakla bekliyorum.

Bereketli bir yıl olması dileği ile kolay gelsin...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2011, 15:50   #24
Ağaç Dostu

Sayın mavikartal5,
Önerinizi bundan sonra dikkat etmeye alacağım, çok fazla çeşidim olmadığı için yapmamıştım.
Sayın Uzaylı,
Acemilik diyorum yaptıklarım hakkında. Çimlenen bitkiler hala beklemede tutuyorum, daha tarlaya götürmedim kendilerini, ayrıca çimlenenlerin içine goji ve altın çileklerde eklendi.
Tarlaya ulaştıklarında resimleri ekleyeceğim.
Dilekleriniz için teşekkürler...

Eski 07-05-2011, 15:12   #25
Ağaç Dostu

Bu gün Sayın yakup unalın bahcesine dikmeyi düşündüğü goji beri meyvelerini bulmak için kızılaya gittim. birkan baharatçı dolaştıktan.sonra buldun bir kabın içinde kuru kuru pembe renkli küçük goji beri kilosu 60 lira. biraz aldım tadımlık ne yalan söyleyeyim hiç beğenmedim. kuru çok sert ve acı. pirinç tanesinden biraz büyük özellikle alıp yemem. Tibette moğolistan çöllerinde ilaç niyetine yiyorlarmış .vs.Çölde çaresiz kalmasalar onlarda yemezdi herhalde .Belki bir iki kök çeşit olsun için dikerim bahçeye ilerde .

Eski 10-05-2011, 18:28   #26
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Akhisarlı Mesajı Göster
Bu gün Sayın yakup unalın bahcesine dikmeyi düşündüğü goji beri meyvelerini bulmak için kızılaya gittim. birkan baharatçı dolaştıktan.sonra buldun bir kabın içinde kuru kuru pembe renkli küçük goji beri kilosu 60 lira. biraz aldım tadımlık ne yalan söyleyeyim hiç beğenmedim. kuru çok sert ve acı. pirinç tanesinden biraz büyük özellikle alıp yemem. Tibette moğolistan çöllerinde ilaç niyetine yiyorlarmış .vs.Çölde çaresiz kalmasalar onlarda yemezdi herhalde .Belki bir iki kök çeşit olsun için dikerim bahçeye ilerde .
Ben Bim marketlerde satılıyor diye duydum ve aldım, tatlarını beğendim, çimlendirmeye çalıştım, çok da güzel çimlendiler, yaklaşık 200 civarı falan çimlenmiştir.

Bir kaç gün bakamadım sanırım susuzluktan çoğu telef oldu. Şu ana yaşatmaya çalıştığım bir kaç tane var.

Ama çimlenme sorunu olmayan bir çeşit. Sanırım tat olayı, meyvelerin çeşitinden kaynaklanıyor olabilir.

Gene de bizim gibi bahçemizde her çeşit olsun diyenler için denenebilecek bir ürün.

Eski 11-05-2011, 18:00   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Serkan hocam çalışmalarınız da kolaylıklar dilerim.Meyve çelikleri kök salması çok zor diyebiliyorum, bir de derin dikim lazım diyor büyüklerimiz yani iki göz dışarıda kalıcak gerisi toprak altında.Bir göz kök salmazsa diğerine şans vermek için.Kolaylıklar dilerim işlerinizde.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2011, 20:40   #28
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
Hayırlı uğurlu olsun meyvelerini yemeyi nasip etsin

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2011, 21:46   #29
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gtatas Mesajı Göster
Serkan hocam çalışmalarınız da kolaylıklar dilerim.Meyve çelikleri kök salması çok zor diyebiliyorum, bir de derin dikim lazım diyor büyüklerimiz yani iki göz dışarıda kalıcak gerisi toprak altında.Bir göz kök salmazsa diğerine şans vermek için.Kolaylıklar dilerim işlerinizde.
Dediğim gibi acemilik aşamasındayım ama ümitliyim, bakalım sonuç nasıl olacak.

Eski 11-05-2011, 21:47   #30
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Ünal Mesajı Göster
Hayırlı uğurlu olsun meyvelerini yemeyi nasip etsin
Güzel temenniler için çok teşekkürler.
İnşallah sevdiklerimizle yediğimizi de görürüz.
Aynı dilekler sizin içinde geçerli..

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024