agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni954Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-09-2018, 08:01   #91
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Kötü bir sezonun ardından

Ne yazık ki dengesiz yağış ve sıcaklıktan ötürü pek çok bahçe bu sezon keyif vermedi. Domates ve biberlerde mantari hastalıklar dolayısı ile tüm fideler sökülüp atılmak zorunda kaldı.

1 ay önce, bahçeyi baştan sona tekrar belleyek toprağı kabarttım. İki adaya ayırdığım bahçenin bir tarafına iki sıra börülce ekip diğer tarafına Sevgili Musa Gündoğan'ın desteği ile Roka, Maydanoz, Tere, Lavanta, Sarı havuç ve Marul tohumu ekimi yapıp üzerini naylon ile kapattım. Tohumlarım azdı ve sanırım karıncaların yuvalarında yerlerini aldılar.

Velhasıl kelam; bazen ne kadar çok arzularsan arzula, olmayınca olmuyor...

Düzenleyen g.c. : 04-09-2018 saat 15:23 Neden: imla
g.c. Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-09-2018, 08:09   #92
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Sezonun Gülümsetenlerinden; Kestane kabağım

Bahçenin bittiği kısıma iki kök ektiğim kabaklar yan bahçeleri esaret altına aldılar. Yayıldıkları alan o kadar genişti ki diğer bahçe sahipleri(ekip-biçmeseler de) rahatsız olacak diye kendimi kötü hissettirdi.

İşin ilginç kısmı ise her kök başına sadece 1 adet meyve tutumu olması. Cinsi itibari ile normal bir durum(muş) olsa da istila ettikleri alanı göz önüne getirince tüm numaran bu muydu diyor insan

Resimde ki arkadaş kesildi, buzdolabı poşetlerine koyarak donduruca ki yerini aldı. Tadı şekerli bal kabağına oldukça yakın, biz mücver olarak deneyimledik, oldukça lezzetli olsa da tatlısı ve fırın pidesi(tepside fırın mücver şekliyle) mutlaka daha güzel olur.

Eklenen Resimler

abk, Zekoş, OSMAN45 ve 11 kişi beğendi.
Eski 09-11-2018, 06:38   #93
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Mini Bahçıvan Yetişiyor

Bu iletide bahçe/sebze/bitki değil, geçen hafta yaşanan ve yaşandığı için içimi mutluluk kaplayan bir olayı paylaşayım istiyorum.

Evimizin yakınında eskiden çocuklara trafik eğitimi verilen bir mini trafik parkı var. Şimdilerde çocuk parkı olarak kullanıyor. Oğlum ve dedesi/annesi ile sık sık parka gider orada hem koşup zıplayıp enerjisini atma, hem de diğer çocuklar ile sosyalleşme imkanı bulur kendine.

Geçen hafta dedesi ile kürek ve kovasını yanlarına alarak yine aynı parka gitmişler. Dedesi başında bekler iken bizimkinin farklı bir şeyler yaptığını fark edip dikkat kesildiğinde parkın dışından topladığı çakıl taşlarını kürek ile kazdığı çukurlara ekerek üzerlerini tırmık ile kapattığını görmüş.

O küçük dünyasında çakıl taşlarının ne olarak filiz vermesini hayal ediyor bilemeyiz ancak bir taşı alıp bir çukura bastırıp üzerini tırmıklaması bile yeni bir bahçıvan yetiştiğine delalet değil mi

İşte o küçük hınzır;

Eklenen Resimler

abk, Zekoş, OSMAN45 ve 11 kişi beğendi.
Eski 09-11-2018, 17:31   #94
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
'Gada'sını aldığım, koyup durma şu çirkin paşanın resimlerini, nazar değecek.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-12-2018, 06:37   #95
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Bahçenin Halleri

Name:  Patates1.jpg
Views: 671
Size:  66.5 KB

Aşçılık yapan annem, mutfağından çıkan patatesleri kalın kalın soyarak bir poşete doldurup bana getirdi. Zamansız olduğunu bile bile giriştim bahçede işe.

Name:  before.jpg
Views: 689
Size:  71.9 KB

Önce son dönemde ekip 3-4 yemeklik toplayabildiğim börülceleri söküp, toprağı 25-30 cm derinliğinde belledim. Bahçe içinde yer alan 3 yıllık ıhlamur ağacımı yerinden olabildiğince köklere zarar vermeden söküp mahalle camimizin avlusuna ekilmek üzere kenara aldım.

Name:  after.jpg
Views: 666
Size:  72.5 KB

Soğanlar baş yapan cinsten ancak çok sık dikildiler. Merakla bekliyorum bakalım zaman bize ne gösterecek.

Name:  Çukur.jpg
Views: 699
Size:  71.6 KB

Sökülen ıhlamurun yerine oluşturduğum çukura kompostlardan güzel bir yatak oluşturdum. Üzerine patatesleri serdim. Yine üstüne kompost ve toprak karışımı ile üzerlerini örtecek kadar kapattım. Şimdi filizlenip boy atmalarını bekleyeceğim, boy attıkça kök dipleri doldurma niyetim var ama muhtemelen donlardan etkilenip filizlenmeye fırsat bulamayacaklar. Yine de denemekten zarar gelmez ya. Rast gele...

Yapılacaklar listem:
  • Soğanları seyreltmeye yeltenmezsem, yeni bellediğim tarafa bakla ekeceğim.
  • Bahçeye 1 çuval solucan gübresi ile 5 çuval ahır gübresi dökülecek
  • İlk fırsatta ormandan 5-6 çuval çam toprağı getirip yayacağım.

Biz, evet biz.. biz toprakla barışacağız ki bütün çocukların saçları çiçek, gözleri yağmur, elleri toprak, ayakları deniz olsun.. Bütün çocuklar yaşam koksun.

https://suteresi.wordpress.com/2014/06/21/topraga-dokunmak/

abk, Zekoş, TCM ve 10 kişi beğendi.
Eski 20-12-2018, 13:48   #96
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

@ g.c., ormandan çam toprağı alırken bir kaç resim ekleseniz. Sezon sonu ben de gittim çamların altına yağışlar başlamadığından mı alacak bir şey bulamadım

sevgihoca beğendi.
Eski 20-12-2018, 17:24   #97
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sayın g.c; ben bu tarz patates çoğalmasını şöyle yapıyorum. Bende bunu aslında japonlardan öğrendim. Eğer böyle derin kesilmiş patatesler varsa veya hatta bazı patatesleri ben ikiye bile bölecek yapıyorum ve bir ölçek kül ve bir ölçek kireç karıştırıp o kesilen yerlerileri bandırıyorum bu sayede ne çürüme oluyor ne de zararlı geliyor. Bir kaç yıldır firesiz çıkım oldu.

dongyul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-12-2018, 19:38   #98
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın g.c; ben bu tarz patates çoğalmasını şöyle yapıyorum. Bende bunu aslında japonlardan öğrendim. Eğer böyle derin kesilmiş patatesler varsa veya hatta bazı patatesleri ben ikiye bile bölecek yapıyorum ve bir ölçek kül ve bir ölçek kireç karıştırıp o kesilen yerlerileri bandırıyorum bu sayede ne çürüme oluyor ne de zararlı geliyor. Bir kaç yıldır firesiz çıkım oldu.
Sevgili dongyul senden kireçlenmeyi görmüştüm ancak patatesler bana ulaşıncaya kadar 3 gün beklemişler idi, üstüne ters mevsimde ektim. Donlar konusunda şansları olduğunu pek sanmayarak 'ya tutarsa' hesabı yapmış oldum.

Tavsiyeni uygun mevsim koşullarında dikkate alıp(Mart ortası sanırım tam zamanı) yeniden patates deneyimi yaşamak istiyorum.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sevgihoca beğendi.
Eski 25-02-2019, 07:05   #99
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
@ g.c., ormandan çam toprağı alırken bir kaç resim ekleseniz. Sezon sonu ben de gittim çamların altına yağışlar başlamadığından mı alacak bir şey bulamadım
Sevgili hocam fotoğraflar 20 Şubattan. İş çıkışı arabaya atlayıp önce biraz keyif yapıp sonrasında ise 4 çuval toprak ile hava kararmadan geri döndüm.

Fotoğraftan pek anlaşılmıyor ama genellikle yağmur suları ile taşınıp gelip birikim olacak alanları bulmaya çalışıyorum. Önce tırmık ile alanı temizledikten sonra çapamın ucuyla 5-6 cm sıyırtarak üstteki zengin dokuyu bahçeme taşımaya gayret ediyorum.

Eklenen Resimler

Düzenleyen g.c. : 25-02-2019 saat 07:22 Neden: Fotoğraf
Eski 25-02-2019, 10:38   #100
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
g.c. ormancı yakalamasın madenci gelmiş diye bende geçen sene 3 çuval almıştım o kadar güzel verim aldım ki saksılardan bu sene ilk iş fide öncesi orman toğragı getirmek olacak.

TCM, Resulgur ve g.c. beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-02-2019, 12:25   #101
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Cool

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
g.c. ormancı yakalamasın madenci gelmiş diye bende geçen sene 3 çuval almıştım o kadar güzel verim aldım ki saksılardan bu sene ilk iş fide öncesi orman toğragı getirmek olacak.
Valla korkmuyor değilim, hatta aracımın başında bir polis arabası durakladı. Eyvah dedim gömücü diye alıp götürmeseler bari

Geçen sene 5 çuval orman toprağı ile 4 çuval yanmış ahır gübresi karıştırmıştım. Bu sene 8-10 çuval toprak, 5-6 çuval gübre ve 1 çuvalda solucan gübresine ilave kompost yığınımın altından çıkartacağım 1-2 çuvalda kompost karışımı ile takviye edeceğim.

Umarım düzensiz yağışların mağduru olmayız da hepimiz verimli bir sezon geçiririz.

TCM ve Musa Gündoğan beğendi.
Eski 25-02-2019, 16:16   #102
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Kesin iki çuvaldır o da, şişe bitince ikiyi dört görmüşsünüzdür.

Solucan gübresini kaçtan alıyorsunuz.

Hatırlayıp resimlediğiniz için çok teşekkürler..

Musa Gündoğan ve g.c. beğendi.
Eski 25-02-2019, 17:27   #103
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
.
Klasik cevap içkiliydim ne yaptığımı bilmiyorum. Önce trafik polisi yutmaz. İçkili araç kullanmaktan gerekli işlemleri yapar. Sonra jandarma defineci mi yoksa orman emvalini, devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan yerden yararlanmak amacı ile toprak götürmek suçlarını inceler. Artık hangisi daha somut suç tanımına uygunsa ondan işlem yapar. Şimdi ikrar da var. Önceden de aynı suçu işlediğinizi yazmışsınız. Araca suçta kullanılan eşya olarak geçici olarak el koyar. Yargılama sonunda orman emvali ise müsadere edilir. Araçta bulunan diğer kişiler suça iştiraktan ceza alır. Siz en iyisi içkili iken araç kullanıp devletin mallarına el uzatmayın. Çiçekçiler de ekmek parası kazanacaklar. Aracın yakmış olduğu yakıt daha fazla olur. Çam toprağı fazla asidiktir. O toprağa ekeceğiniz bitkilerin asidik toprağı sevip sevmediğine dikkat edin. Gerekirse toz kükürt kullanın.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-02-2019, 06:09   #104
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:

Solucan gübresini kaçtan alıyorsunuz.

Hatırlayıp resimlediğiniz için çok teşekkürler..
Solucan gübresini Demirci'de memur bir arkadaştan temin ettim.1 lt sıvı gübre ile 1 çuval katı gübreye 60-TL ödedim.

TCM beğendi.
Eski 26-02-2019, 06:17   #105
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Klasik cevap içkiliydim ne yaptığımı bilmiyorum. Önce trafik polisi yutmaz. İçkili araç kullanmaktan gerekli işlemleri yapar. Sonra jandarma defineci mi yoksa orman emvalini, devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan yerden yararlanmak amacı ile toprak götürmek suçlarını inceler. Artık hangisi daha somut suç tanımına uygunsa ondan işlem yapar. Şimdi ikrar da var. Önceden de aynı suçu işlediğinizi yazmışsınız. Araca suçta kullanılan eşya olarak geçici olarak el koyar. Yargılama sonunda orman emvali ise müsadere edilir. Araçta bulunan diğer kişiler suça iştiraktan ceza alır. Siz en iyisi içkili iken araç kullanıp devletin mallarına el uzatmayın. Çiçekçiler de ekmek parası kazanacaklar. Aracın yakmış olduğu yakıt daha fazla olur. Çam toprağı fazla asidiktir. O toprağa ekeceğiniz bitkilerin asidik toprağı sevip sevmediğine dikkat edin. Gerekirse toz kükürt kullanın.
Aman Allah'ım okudukça için karardı Sevgili Muda. Bir an önce bitsin istedim yazı. Sadece 1 kadeh ile keyif yapıp sonrasında işe koyulduğum için herhangi bir sorun teşkil etmedi ancak korku filmi gibi senaryonun gerçekleşmesi de imkansız değil. Canlandırması bile yetti, töbe ettim.

Domatesler çam toprağına bayılıyor. Toz kükürdü de bahçemden eksik etmiyorum. Tavsiye ve uyarılarınız için teşekkür ederim.

Muda ve TCM beğendi.
Eski 26-02-2019, 06:42   #106
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

sevgili muda
öyle bir yazmışsınız ki aha dedim yakalayacaklar adamı solucan gübresini çok iyi fiyattan almışsınız. ancak bunca şeyden sonra bence solucan gübresini hiç kullanmayın. bence fazlasıyla kompost, orman toprağı yeterince işlevini yerine getirecektir. solucan gübrelerini bahçeye şaşırtmadan önce fide diktiğiniz yerlere birer avuç koyun bitkiler iyi kök yapıyorlar bu şekilde.

TCM ve g.c. beğendi.
Eski 11-03-2019, 14:36   #107
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Çok teknik detay biliyorsunuz Bir suç işlersek ilk size danışalım da bizi yönlendirin )

Yalnız asitli toprağa toz kükürt uygulanırsa daha da asitli olmaz mı toprak? Bildiğim kadarıyla kükürt; toprağın asitliğini artırmak (PH düşürmek) için kullanılıyor? Yanlış mı biliyorum diye düşündüm şimdi.
Kükürt ile ilgili olduka detaylı anlatımı ben bu başlıkta buldum. Dediğiniz gibi toprağın pH değerinin azaltılması için kullanılmakta. İş çıkışı bir PH ölçümü yapıp, duruma göre kükürt ya da toprak düzenleyici kullanacağım.

AkisSoftware beğendi.
Eski 11-03-2019, 15:54   #108
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
Kükürt ile ilgili olduka detaylı anlatımı ben bu başlıkta buldum. Dediğiniz gibi toprağın pH değerinin azaltılması için kullanılmakta. İş çıkışı bir PH ölçümü yapıp, duruma göre kükürt ya da toprak düzenleyici kullanacağım.
Ph kağıdı ile sonuç;

Eski 15-03-2019, 09:19   #109
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

2019 planlaması

Bu yıl bahçemin tasarımını değiştireceğim. (kuzey güney yönlü ekimden, doğu batı yönlü ekime geçmiş olacağım) Aynı zamanda komşu bahçeyi de istila ediyorum.

Tohumları peçetelere sardım. Çeşit olarak elimde mutlaka denemek istediğim 8 farklı tür domates, 4 farklı tür biber, 4 farklı tür salatalık var.

Bunun yanında birer sıra barbunya ve bezelye ekerek en azından bir hasatta bir yemeklik ürün elde etme arzusundayım. (8er kök yeterli gelir umarım, yeterli değilse 16 kök sadece barbunya ekerim)

Gözünüze hoş gelmeyen/düzeltilmesi gereken bir husus varsa belirtebilirseniz müteşekkir olurum.

Eklenen Resimler

Eski 16-03-2019, 09:19   #110
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

SEVGİLİ G.C.
salatalıkla barbunya fasul vb. yan yana dikmeyin birlerine girmeye başlayınca toparlaması zor oluyor. domates biber arasına serebilirsiniz salatalıkları. diğer husus kara kabak için yer açmayın sağa sola kenara köşeye dikin yeterli olur. aynı şekilde kavun karpuz içinde çit kenarlarına dikin gitsin. boşuna alan açmayın. hatta sizin yerinize olsam soldaki tahta çitin diplerine mısıraları sıralı dikin çok güzel olur hem polikültür yaşam olur

yemeklik kabaklarıda 3 maksimum 4 kök dikin çok fazla olur yiye yiye bitiremezsiniz.
kabak kavun karpuz yerinide yeşilliklerle doldurabilrisiniz.

Eski 16-03-2019, 12:49   #111
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
Sn g.c. bahçe sayfanız ve 2019 planlamanız hayırlı olsun. Bol ve lezzetli hasatlar.

İlk sayfadaki resimlerde sanki kaolin kili uygulaması yapılmış sonradan vazgeçilmiş gibi bir izlenime kapıldım.

Ayrıca toprağınızı zenginleştirme çabalarınızı da alkışlıyorum ama oturarak çünkü ayağa kalkmaya üşeniyorum hemde çalışmalarınızı okuyunca bile yoruldum birde zaten tembelim. Siz çalışkanlar yokmusunuz siz

İlaveten boy boy resimlerine yer verdiğiniz "kızancık" geleceğin büyük ustalarından olacak belli. Maşallah.

dobipa Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-03-2019, 15:03   #112
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

@ g.c., Musa Beyin kabak önerisine katılıyor kök sayısını ikiye azaltıyorum kesinlikle. Sizi geçtim komşulara da yeter.

Ekim sıraları ekilenlerin güneşi daha fazla almaları için kuzey güney yönlü olması gerekir diye biliyorum, aradım ayrıntılı açıklama bulamadım.

Resulgur, sevgihoca ve g.c. beğendi.
Eski 16-03-2019, 17:17   #113
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
@ g.c., Musa Beyin kabak önerisine katılıyor kök sayısını ikiye azaltıyorum kesinlikle. Sizi geçtim komşulara da yeter.

Ekim sıraları ekilenlerin güneşi daha fazla almaları için kuzey güney yönlü olması gerekir diye biliyorum, aradım ayrıntılı açıklama bulamadım.
Tam tersine, doğu-batı yönlü ekilse daha iyi olur.

TCM, sevgihoca, g.c. ve 1 kişi beğendi.
its_just_a_ride Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-03-2019, 19:14   #114
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Tam tersine, doğu-batı yönlü ekilse daha iyi olur.
@ its_just_a_ride, ben alttaki sıra yönünü kastettim. Şimdi bizim bahçeyi yanlış mı ekiyorum ben üç yıldır.

Name:  karıklı bahçe.jpg
Views: 385
Size:  60.2 KB

sevgihoca ve g.c. beğendi.
Eski 16-03-2019, 22:37   #115
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:

Hocam benim de aklımda doğu batı yönünde ekilirse daha çok güneşten yararlanılır diye kalmış ancak düşününce de çok mantıklı gelmedi batı sırasindakiler sanki daha az güneş alır gibi. Bahçenin boyutu dolayısıyla bu yıl böyle deneyip görmek en iyisi olacak sanırım.

Kara kabakla ilgili siz üstadların yorumlarını dikkate alarak kök sayısını 8den 4e indireceğim. (Konu komşu kabağa doysun)

Eski 16-03-2019, 22:40   #116
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dobipa Mesajı Göster
Sn g.c. bahçe sayfanız ve 2019 planlamanız hayırlı olsun. Bol ve lezzetli hasatlar.

İlk sayfadaki resimlerde sanki kaolin kili uygulaması yapılmış sonradan vazgeçilmiş gibi bir izlenime kapıldım.

Ayrıca toprağınızı zenginleştirme çabalarınızı da alkışlıyorum ama oturarak çünkü ayağa kalkmaya üşeniyorum hemde çalışmalarınızı okuyunca bile yoruldum birde zaten tembelim. Siz çalışkanlar yokmusunuz siz

İlaveten boy boy resimlerine yer verdiğiniz "kızancık" geleceğin büyük ustalarından olacak belli. Maşallah.
Kaolin kılı değil sevgili dobipa, sulandırılmış kükürt uygulamış idim. Bugün komşu bahçe dahil tüm bahçeyi bir daha belleyip geçen seneden kalma atıkları temizledim. Son zamanlarda hiç bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum açıkçası. Ama akşam kahve fincanimi alıp bahçeye karşı zevkle hopurdettim

Güzel sözleriniz için tüm samimiyetimle teşekkür ederim.

Resulgur ve dobipa beğendi.
Eski 16-03-2019, 22:48   #117
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
SEVGİLİ G.C.
salatalıkla barbunya fasul vb. yan yana dikmeyin birlerine girmeye başlayınca toparlaması zor oluyor. domates biber arasına serebilirsiniz salatalıkları. diğer husus kara kabak için yer açmayın sağa sola kenara köşeye dikin yeterli olur. aynı şekilde kavun karpuz içinde çit kenarlarına dikin gitsin. boşuna alan açmayın. hatta sizin yerinize olsam soldaki tahta çitin diplerine mısıraları sıralı dikin çok güzel olur hem polikültür yaşam olur

yemeklik kabaklarıda 3 maksimum 4 kök dikin çok fazla olur yiye yiye bitiremezsiniz.
kabak kavun karpuz yerinide yeşilliklerle doldurabilrisiniz.
Sevgili Musa kardeşim, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Mısır konusunda taslakta karşı taraf gibi gözükse de bende aynı senin dediğin gibi boylu boyunca mısır ekecegim komşu sınıra. Hatta bir mısır bir süs aycekirdegi (tcm hocamın tohumları) ekmeyi planladım.

Salataliklar için güçlü bir sırık sistemi düşünüyorum, sağa sola değil sırık üzerinde gelişim gösterecekler.

Kabak, kavun, karpuz topraktan çok azot çeken türler bu yüzden 5 yıldır işlenmeyen komşunun bahçesinde onlara yer vereceğim. Seni tavsiyenle bir sıra daha alan kazanıp bu alanda yeşillik deneyeceğim.

TCM ve Musa Gündoğan beğendi.
Eski 22-03-2019, 20:05   #118
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2017
Merhaba sayın g.c.

Sizden talep ettiğim Emceli biber tohumları çimlenmedi bende sizde durumlar nasıl acaba?

meminaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-03-2019, 13:56   #119
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Ben emcellileri, 19/03te toprağa ektim, öncesinde 3 gün peçetede nemlendirmeyi ihmal etmedim. Bir sorun olacağını sanmıyorum ama bekleyip göreceğiz.

Eski 26-03-2019, 12:17   #120
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Bahçe Görünümü

Bahçede son durum...

Eklenen Resimler

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024