agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni352Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-02-2017, 00:26   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-01-2013
Skati, sebze yatakları için kullanılacak OSB ler, birleştirmek için L demirler, vidalar, çiviler vs vs unuttum.....

Becerebilirsen dahada uzak bir yere ışınla beni lütfen Skati..

ketenhelva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2017, 00:31   #32
Ağaçsever

EMA sı var, yosun ekstratı var , mikorizası var , iz elementi var , tarımsal kükürtü var , neyseki külü bedava bulabilecegim yerler var..

Skati oradamısın..

Eski 18-02-2017, 00:41   #33
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Giriş Tarihi: 26-01-2017
skati uyumuş

Karabalık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2017, 23:52   #34
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

En son fotoğrafı 26 ocak tarihinde paylasmisiz. İki ay sonraki gelişmeleri bundan sonraki bir dizi mesajda ilgilenen herkese açıklamalarıyla göstermeye çalışacağız. Amaç yol gösterici olmak.

1-Birinci fotoğraf
Leonardit 40 torba
Klinoptilolit 30 torba
Hayvan gübresi 25 torba.
Toplam bahçe 180 metrekare

2, 3, 4 ve 5. fotoğraflar
Bahçenin biz gelmeden birkaç saat önce tam da temizlenmeden bellenmiş hali

Eklenen Resimler

Düzenleyen Karabalık : 27-03-2017 saat 00:38
Eski 26-03-2017, 23:57   #35
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Bahçeye geldiğimizde bu şekilde bulduk. Yani yarı temizlenmiş haldeydi. Fena görünmüyor gibi değil mı? Ama öyle değil. İçinden çıkan kayalar bunlar

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2017, 00:57   #36
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

İş önceliği toprağı ıslah etmekte kullanılacak katkı maddelerinin gelişini beklemekti. yani leonardit. klinoptilolit ve hayvan gübresi.
Bu iş için iki üç hafta öncesinden gerekli bağlantıları kurduk.
ürgüb leonardit firması bize çok yardımcı oldu. eşim bu konudaki ayrıntılı mesajı daha sonra yazacaktır. firma sahibi Evren Kınlı beyefendi sözüne sadık bir iş adamı; dahası yardımcı olmaya da çalışıyor. bize leonardit ve klinoptilolit sağladı. ve taaa Karaburun'a ulaştırdı.
Karaburun, Mordoğan girişindeki Doğa Peyzaj firmasından da hayvan gübresi siparişimizi önceden ayarlamıştık.
operasyon başladı =)
bekliyoruz
kulağımız telefonda
ve gözlerimiz toprağa karışmış haldeki molozlarda..
nihayet söylenen zamanda izmir'den leonardit ve klinoptilolit. iki saat sonra da gübre geldi. fotoğraf yükleyeceğim ama sanırım günlük fotoğraf kotası var yükleyemiyorum. sonra o zaman...

Eski 27-03-2017, 22:43   #37
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Eşimle beraber bahçeyi molozlar dan temizleme işine giriştik. Yorucuydu. Fotoğraf yüklemek​ isterdim bu aşamada ama makine ile çektiğim fotoğraflar​i bilgisayardan yukleyemedim foruma. Tablette olanları paylaşacağım ancak.
...............
Aşağıdaki fotoğraflarda bahçemize leonardit, klinoptilolit ve hayvan gübresi döküldükten sonraki hali görünüyor.
Bu işlemden sonra bir kez daha kürekle karıştırılarak bu malzemenin iyice karışması sağlanacak.
umarım yapılmıştır

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2017, 22:54   #38
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

şimdi fotoğraflara bakarken ne kadar fark ettiğini görüyorum.
bahçeye benzemiş biraz
bu hazırladığımız alanın üzerine 30 - 40 santim bahçe toprağı getirtecek müteahhit ve üzerine peyzaj çalışması yapılacak
biz daha sonra istediğimiz şekilde değiştireceğiz.
ama peyzaj çalışmasının altında kalacak olan toprağın da iyi kalite olmasını istedik
bu işleri bozup yapmak zor oluyor malum.
Son tahlilde sıkı bir çalışma bol yorgunlukla yola düşüp döndük eskişehir'e
pazartesi mesai günü

ketenhelva ve g.c. beğendi.
Eski 27-03-2017, 23:01   #39
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sayın Ketenhelva ve Karabalık; sebze adaları yaptığınızda sadece içini bu aldığınız ürünlerle doldursaydınız daha iyi olmaz mıydı? daha az masraflı ve verimli olurdu diye düşünüyorum...

ketenhelva beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2017, 23:02   #40
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Ayrıca eklemek istediğim bir şey var.
Bu mecrada daha yeni yeni bir takım işler yapıyoruz.
İnternet üzerinden ya da telefonla kurulan bağlantılara ben şahsen bir parça da olsa şüpheli yaklaşıyordum.
Ama gelişmeler beni mahçup etti.
İrtibat kurduğumuz herkes ve her iş yeri son derece özenli idi. Tohum gönderen firmalar bile
hepsine teşekkür ederim.
Eşim de ayrıca bir teşekkür yazısı yazacak biliyorum Ürgüb leonardit firmasına.
Ben de sevgili mavi gündüz sefası sarmaşığı tohumlarım için BİTKİPET sitesine teşekkür ederim.

OSMAN45 ve ketenhelva beğendi.
Eski 27-03-2017, 23:08   #41
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın Ketenhelva ve Karabalık; sebze adaları yaptığınızda sadece içini bu aldığınız ürünlerle doldursaydınız daha iyi olmaz mıydı? daha az masraflı ve verimli olurdu diye düşünüyorum...
sayın dongyul =) toprak o kadar kötü ki üzerinde çim bile bitmez inanın. amaç sadece sebze ekmek olsa haklısınız ama çimen ekeceğiz, çiçek ekeceğiz, ağaç olsun istiyoruz bir iki tane. Yani kökler derine indikçe sorun yaratacaktır. sonradan uğraşmayalım ah vah etmeyelim dedik. evet biraz masraflı oldu ama uzun vadede bu masrafı unutturur bize umarım.
sebze adalarına da bu karışımdan yapmayı düşünüyoruz ama belki bu seneye sebze işi yetişmez.
yetişirse bu günceye o aşamaların da fotoğraflarını da ekleyeceğim ilginize teşekkür ederiz

Eski 27-03-2017, 23:13   #42
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

bir şey daha küçük kahverengi köpek FISTIK ama yaşı büyük
büyük siyah köpek PAŞA ama yaşı küçük =)

Eski 01-04-2017, 12:36   #43
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Tohum ekme çalışması başlatıldı. Tohumları aspirinli suda bekletiyoruz. Bu akşam ekecegiz.😍

Eklenen Resimler

Eski 01-04-2017, 23:00   #44
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

İşte tohumlanmis viyoller. Her türün üzerine birer etiket. Yazdığımız isim kağıtlarını şeffaf koli bandı ve arasına kürdan koyarak su geçirmez levha haline getirdik �� eğlenceli bir iş bu.
Verve marka perlitli fide toprağı kullandik. Şimdilik başka katkı koymadik. Bir cimlensinler bakalım.
4 heybetli domates
4 maniye domates
4 rouge d'iraq
19 Rio Grande domates var.
Bir de mavi gündüz sefaları ( ipomea) çok zor bulunuyor.
Bunları çok önemsiyorum ��

Eklenen Resimler

Düzenleyen Karabalık : 02-04-2017 saat 00:59
Eski 03-04-2017, 11:45   #45
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Bir gece içeride tuttum viyolleri. Küvetin içinde. Sıcaklık 20 derece civarında idi. Bu sabah güneşe aldım. Vaziyet budur 😁

Eklenen Resimler

Eski 03-04-2017, 13:28   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Sayın Ketenhelve ve Karabalık çalışmalarınızı tüm dikkatimle takip ediyorum. Dilerim herşey gönlünüzce olur. Elinize emeğinize sağlık

blick Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2017, 16:54   #47
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Sayın Ketenhelva ve Karabalık gelişmeleri fotoğraflar ile aktarmanızı umuyorum.
Sevgi ve Saygılarımla..

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2017, 19:48   #48
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Sayın g.c daha ayrıntılı fotograflar çekmiştim fotoğraf makinesiyle. Örneğin toprak içindeki kıl topaklarindan bir tanesini killi toprak örneği olması için. Ancak fotoğrafı sanırım dosya boyutu yüzünden iyice kirpmama rağmen yukleyemedim. Artık tabletle çekip yükleyeceğim. Böylece daha ayrıntılı bir günce oluşturabiliriz.
İlginize eşim de ben de çok seviniyoruz. Saygılar.

ketenhelva beğendi.
Eski 04-04-2017, 19:53   #49
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi blick Mesajı Göster
Sayın Ketenhelve ve Karabalık çalışmalarınızı tüm dikkatimle takip ediyorum. Dilerim herşey gönlünüzce olur. Elinize emeğinize sağlık
Sayın blick. Çok teşekkür ederiz.

ketenhelva beğendi.
Eski 04-04-2017, 20:06   #50
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Geceleri bu şekilde küvette bekletiyoruz viyolleri. İki hafta sonra da fasulye, kabak ve salatalık ekmeyi düşünüyorum.

Eklenen Resimler

Eski 07-04-2017, 17:00   #51
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Cool

Bu da susuz bir şekilde kışı geçiren ama böyle çiçekler açan sardunya. Eşim çok beğenmişti de almıştık

Eklenen Resimler

Eski 08-04-2017, 00:59   #52
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Gecenin sürprizi. Tam 7 gün oldu tohumları ekeli. Domatesler ilk çıkanlar.. Çok mu cılızlar? yarın gündüz bir fotoğraf daha çekmeli =) sevindik ama =)

Eklenen Resimler

Eski 08-04-2017, 10:27   #53
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

Bizce gayet sagliklillar

Eklenen Resimler

Eski 26-04-2017, 20:59   #54
Ağaçsever

Karabalık's Avatar

fideleri yetiştirme işi fiyasko...
yarısı çıktıktan sonra öldü.... büyük kısmı çıkmadı... neyi yanlış yaptık acaba?

Eski 26-04-2017, 21:29   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Karabalık Mesajı Göster
fideleri yetiştirme işi fiyasko...
yarısı çıktıktan sonra öldü.... büyük kısmı çıkmadı... neyi yanlış yaptık acaba?
Çok fazla tecrübeli değilim ama iki senelik tecrübemle sabit sıcaklık ve ışık çok önemli ve ****** çok sulamama. Özellikle güney cepheli cam seçmek çok farketti bu sene.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahimes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2017, 23:08   #56
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sayın Ketenhelva; kesinlikle Sayın İbrahimes' e katılıyorum fide yetiştirmekte en önemli husus sıcaklık ve ışık... Eğer ortam sıcaklık miktarı fazla ışık azsa fideler sağlıksız gelişiyor ve sonuç fiyaskoyla sonuçlanıyor... Kesinlikle bu işin sırrı ışık ve sıcaklığın dengeli verilmesi ve kaçınılması gereken en önemli şey su... Gerekmedikçe su verilmemeli...

Bu sefer olmamış olabilir ama zamanla tecrübe edinip eminim çok güzel fideler yetiştireceksiniz... Asla pes etmek yok ^^

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2017, 23:42   #57
Ağaçsever

Aylarca süren suskunluktan sonra tekrar yayındayız..Malum sebzeleri çimlendirme işlemi istedigimiz gibi olmayınca eşim ve benim moralimiz bozulmuştu, helede eşimin fotograf yükleyememesi bizi iyice sogutmuştu..Yazlık bitti, son resimlerde klinoptilolit ve leonardit ve gübre attıgımız topragın üzerine, müteahhit çocugun nebati dedigi toprak gelmiş ve dökülmüş, yaklaşık 40-50 santim kalınlıkta, başka bir inşaatının harfiyat topragı, üstüne üstlük içinde inşaat molozlarıda var, yaz başı gittigimizde görünce şoka girdik..Başladık ne yaparız diye düşünmeye, o bölgede olup bir sitede çalışan fakat diger bazı yazlıkların bahçe çalışmasınıda yapan Metin adında eski bir inşaat işçisi var, kendisi ile anlaşıp yeniden atılan topragı bellettik, sayısını bilmemekle birlikte pek çok el arabası dolusu iri-orta ve ufak boy taş çıktı, hepsi atıldı, sonrasında bizzat kendimde tüm bahçeyi çatal bel ile belleyerek çok daha iri kaya parçaları ve bir sürü orta boy (2 yumruk büyüklügü kadar ) taş çıkararak attım, temizlenen yeni atılan toprak ıslahı için gene leonardit ve gübre atalım diye düşündük eşimle..Mordogandaki bir peyzajcıdan 20 çuval gübre getirttik, leonarditi ise araştırma sonucu neredeyse bölgeden alacaklarımla yaklaşık fiyata gelecek olan ve miktar olarak daha fazla tutacagını hesapladıgım Afşin leonardit sahibi Ahmet Kır beyle temasa geçerek, Afşinden İzmire leonardit getirttim..Malzemeler gelince yeniden Metini çagırdım ve gübre ile leonarditi( 5 ton kadar) kürek ve bel yardımı ile topraga yedirttim ve topragın tesviyesinide yaptırdım, üstüne çim olana kadarda yaklaşık 20 gün kadar günde 2 sefer olmak üzerede suladım..20 gün kadar sonra bahçeye peyzaj için geldiler ve çim kaplama yaptılar, çimler günde 2 sefer olmak üzere çok bol olarak sulandı, çim türü halk arasında uganda çimi denilen bermuda çimi , bahçenin giriş yolunada kısada olsa kayrak taşlarından bir yürüme yolu yaptırdık, bu yolun sag yanına eşim 2 adet biberiye ve 2 adet lavanta dikti..Böylece yazın bahçeyle ugraş kısmının büyük bölümü bitmiş oldu..

Eski 21-11-2017, 00:05   #58
Ağaçsever

Azda olsa sebzelerden çimlenenler olmuştu, bu fideleri oldukça geç vakitte (temmuz başı gibi) evin arka tarafına henüz, atılan nebati toprak!! ıslah edilmeden, fidelerin viyollerden alınması gerekliliginden, viyolde daha fazla bekletilemeyeceginden dolayı, ev duvarı ve bahçe duvarı kenarına diktik..Diktiklerimiz arasında 3 adet heybetli domates, 3 adet maniye domates, 3 adet ırak kırmızısı, 10 kök kadar rio grande, 10 kök patlıcan ve 10 kökte biber vardı, bu saydıklarım evin arka duvarı boyunca ekildi..Bahçe arka duvarı kenarına ise 20 kök kadar çeri domates (Tepebaşı Belediyesi tohum paylaşım etkinliginde edindigimiz fide domateslerden müteşekkil çeri domatesler), 4 kök patlıcan ve devamınada 20 kök kadar tatlı kıl biber fidesi ektik, ekim öncesi ekilecek her 2 duvar kenarınada 2 çuval gübre ve 3 blok kokopeati topraga karıştırdık ve fideleri ektik..Forum yoluyla edindigimiz heybetli, maniye, ırak kırmızısı ve rio grandeler bir türlü güzel gelişemediler, gerçi bizde hem çok geç ektik hemde sırıga almada geç kaldık..Belediye takas etkinliginden aldıgımız çeri domatesler ise çok iştahlı çıktı, her tarafa dal budak saldılar, onları bahçe demirlerine baglamıştık, kötüde olsa sırık yapmıştık çerilere, belkide bu sebepten iyi geliştiler..Bolca ama gerektigi kadar sulama ve gözümüz gibi bakma faaliyetlerinden sonra çerilerden sürüsüne bereket domat aldık ve hatta biz eşimle eskişehire geldigimizde villalarda kalan arkadaşlardan sürekli yiyenler olmaya devam etmiş, o kadar bereketli yani..Forumdan edindigimiz domatlardan 3 büyükten sadece 1 adet ırak kırmızısı yedik, 1 adet olmuş olan heybetli çürüdü, 2 adet maniye domatesi ise ben göremedim, akibetlerinden haberim yok..Patlıcanlarla 2 kere yemek yapıldı ve bolca mangal altında közlenerek yenildi, biberler ise bir süreden sonra her sabah kahvaltı soframızı neşelendirmeye başladılar..İsmini anmazsam hatırı kalır diye düşündügüm 2 kök hıyar ve 3 kök kabakta vardı, salatalıklar az ve düzensiz olarak meyve verdi, kabaklar ise çiçege kalkıp sonrasında çiçeklerini döktüler, iş defalarca olupta dayanma sınırlarımızı geçince eşim hepsini kökledi..2 hafta önce Karaburuna gittigimizde çeri domatlar hala bolca domates vermeye devam ediyorlardı..

Düzenleyen ketenhelva : 21-11-2017 saat 15:32
Eski 21-11-2017, 00:40   #59
Ağaçsever

2 hafta önce gidiş sebebimiz arka tarafta sebzeler ekili oldugundan bahçe yapılırken sökmeye kıyamadıgımızdan mütevellit, arka kısmın çimlendirmesi ve toprak tesfiyesini yapamamamız ve bahçenin bozumu sonrası tesfiye ve diger ekim işlerini yaptırmaktı..Ayrıca sebze yatagı yapmayıda düşünüyorduk..Urladan peyzaja gelen Ayça hanıma 6 kök arap yasemini, 3 kök begonvil (birisi harika bir bordo kadife tonunda) 2 kök kaya sarmaşıgı ve 2 kökte Amerikan sarmaşıgı, 1 adet limon, 1 adette mandalina siparişi verdik..yazdan beri yan villada pimapenle ugraşan çocukta kaplama için kullandıgı bir malzeme görmüştüm, sonra bu malzemeyi araştırdım ve 2 tarafı aliminyum levha ile kaplı ortada dolgu malzemesi olan kompozit panel oldugunu buldum, malzeme nemden, topraktan **** benzeri şeylerden etkilenmiyor, paslanma, küf tutma **** benzeri sorunları olmuyor..Bu malzemeden pimapenci çocuga getirtmek istedigimi söyledim, tamam abi, yaparız abi, kolay abi.Neyse tamam olmadıgını, kolay olmadıgını gördük, çocugu sıkıştırdım ve o hafta sonu için benim için İzmire gidip alacagını ve getirip kendisinin kesecegini söyledi..Peyzaja gelecek olan Ayça hanıma sorduk bulabilirmisin diye, bir iki ugraşmadan, yanlış anlayıp düzeltmeden sonra bir fabrikada bulmuş, fabrika istedigimiz boyutta kesebileceginide söylemiş, bunun üzerine pimapenciyi devreden çıkarıp, Ayçaya iş senin dedik, pazar günü hem bahçeyi yapacak hemde yatak malzemeleride birlikte gelecek, Afyonun manda kaymaklı ekmek kadayıfı durumu oldu..Neyse biz eşimle cumartesi yola çıktık ve ögleni geçerek karaburuna vardık, eşyaları indirdik, bu arada Eskişehirde kayın agacından 5*5 santimlik 75 santim boyunda ucu sivriltilmiş kalaslar temin etmiştik ve güya onları İngiliz nevii bezir yagıyla (yani keten tohumu yagı, ama sunileride var elbette piyasada) yaglayarak toprakta koruyacaktık, elbette yapamadık, öylece bıraktık..Pazar günü Ayça hanım yanında 3 işçi ve arkadaşı ile 10.30 gibi geldiler, yanında 7 çuval gübre, 2 m3 iyi toprak ve siparişini verdigimiz bitki ve agaçlar vardı..Öncelikli olarak villanın arkasındaki sebzeleri köklettim, sonra çogu o bölgeye olmak üzere topragı serdirerek tesfiyesini yaptırdım, bir önceki sayfadaki krokisini yapıp fotografını yükledigimiz sebze yataklarınıda yaptırdık..Bahçe önüne 3 adet, bahçe sol çitlerine 3 adet olmak üzere 6 adet arap yasemini, sag duvara 3 adet begonvil, arka 2 metrelik şerit halindeki bahçe kısmına duvar dibine-yani evin arka duvarı boyunca 1 kaya sarmaşıgı, 1 Amerikan sarmaşıgı olmak üzere 4 sarmaşıgımızıda ektik..bunların hemen önüne gene bahçenin arka tarafına olmak üzere limon ve mandalinayıda ektik..Gelelim sebze yataklarına; kompozitlerin kalınlıgı 4 milimetre, boyları 320 santim,enleride 125 santim. Her bir kompozit paneli 41,5 santim eninde ve 320 cm boyunda olmak üzere kestirdik (toplamda 4 panel) ,son paneldeki 3 adet çıkmış olan şeriti 320 santimi eşit şekilde 80 santime kestirdik, böylece toplamda elimizde 9 adet 41,5*320 cm'lik şerit ile(bunlar yatakların yan kenarları olacak), 12 adet 41,5*80 cm'lik (bunlarda yatakların baş ve arkasındaki kısa kenarlar olacak) kompozit şeritler oldu, 3 adet 80*320 cm ebatlı yatak yaptık,3 şerit parçasını ise arka duvara 80 cm mesafe ile yanyana koyarak, birazda alt taraflarını topraga gömerek topraga çaktıgımız kalaslara vidaladık..Böylece yer problemine sebep olmadan harika sebze yatakları olmuş oldu, her bir yataga 2 çuval leonardit ve kalan toprak döküldü ve karıştırıldı..Yatakların dibindeki karışım çimenden yaklaşık 10 santim kadar yükseldi ama bir 20 santim daha konulması lazım, bunuda baharda elimde olan ve yeniden aldıgım 20 blok cocopeat ile ve solucan gübresi ile yapacagım, yatagın en üst kısmından 5 cm kadar aşagıda kalır ise görünümü güzel, çalışmasıda gayet zevkli yataklar olacak....

Şimdilik macera bu kadar..

Eski 21-11-2017, 01:19   #60
Ağaçsever

Sebze yataklarına damla sulama tertibatı kurulacak, denize dogru olan en ön yataga alaçık usüllü 16 kök fasulye ve kabak dikilecek, 2. yataga 12 kök domat, aralara biber, kadife çiçegi, havuç ekilecek, 3. yataga 12 kök biber ve yanına gidecek çok harcanacak başka çeşitler, 4. yatagın ilk 3 metrelik bölümüne 6 kök kadar patlıcan (kökü duvara komşu ve ısınan duvarı sevecegi için duvar kenarına), kalan 6,5 metrelik kısma ise eşim salatalık ve baharat otları dikecek..Sebze yatakları 80 cm eninde sebzeler yatakların 15 cm kadar içlerine olmak üzere ''v'' şeklinde ekilecek, sadece patlıcan tek sıra olarak ekilecek, elimizde artmış olan 4 adet 80 cm'lik panel ilede ekilen otlar ayrılacak, maydanoz, kekik, marul, roka, tere, mibunaya benzer hafif kekremsi tatlı bir marul çeşidi..Ve daha bir sürü çeşit, az az ufak alana Sn heyyamolanında önermiş oldugu squarefoot gardening usulü ile çoklu yeşillik..Bu anlattıklarımda maceranın devamı, inşallah istedigimiz gibi olur ve tüm dostlarla paylaşırız..Eşim Ankaradan gelince fotografları yüklemeyi tekrar deneriz, böylece görsel olarakta anlattıklarımız desteklenmiş olur..

Saglıcakla, iyi geceler dilerim..

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024