agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni202Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-11-2015, 13:19   #31
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi glcn06 Mesajı Göster
Bahçeniz hayırlı olsun. umarım herşey gönlünüzce olur.
teşekkür ederim

sonkez ve Jakin beğendi.
Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2015, 13:20   #32
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jakin Mesajı Göster
Kolay gelsin.. Hepsinin üstesinden gelirsiniz umarım.. )
teşekkür ederim

sonkez ve Jakin beğendi.
Eski 16-11-2015, 19:46   #33
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nefin Nur Mesajı Göster
herkese iyi günler,
geçen hafta senelik iznimi kullandım, bahçemle ve evle biraz ilgilenmek istiyordum, maalesef çok ilgilenemedim, birde ustayla iş olmuyor, arasan bulamıyorsun gelen işini baştan savma yapıyor ,sanırım ev oturulacak hale gelene kadar biraz sinirlerimiz yıpranacak,

bahçede çok güzel bir gül var ve hiç bakım olmamasına rağmen bu mevsimde açmış hayret ettim, daha önce onlarca gül almıştım gözüm gibi baksam da hepsi kurudu gitti, acaba işin sırrı kendi haline bırakmakta mı Eklenti 585646

gülün hemen yanında laz üzümü olarak bildiğim kokulu siyah üzüm var ama ona da hiç bakılmamış, inşallah budamasını öğrenebilirsem üzümü budayıp daha sonra güzel bir yere sardırmayı düşünüyorumEklenti 585647

bahçenin ön kısmı resimde tam anlaşılmıyor ama biraz yokuş , bu kısmı düzleştirebilirsem sadece çim ekip oğlumun oynayabileceği bir alan oluşturmak istiyorum, Eklenti 585648

bunlarda bahçemdeki biberler, hala birkaç tane biber bulunabiliyor Eklenti 585649

gelelim işin komik yanına , geçen gün bahçede kabak var mı diye dolaşıyordum komşu seslendi dikkat et kuyuya düşme dedi, ben nasıl mutlu oldum aa dedim bahçede kuyu varmış, bahçeyi sulayabilir miyim kuyuyla dedim, komşumun cevabı "ne sulaması lağum kuyusu o" meğer burda herkes bahçesine kuyu açıyormuş ve gideri oraya bağlıyorlarmış, 2015 istanbulunda bu şekilde olabileceğini asla düşünemezdim, açıkçası çok üzüldüm çünkü banyo, mutfak, tuvalet hepsinin gideri bahçede ve kullanılan deterjan vs. atıklar bahçeye gidiyor

bahçe için kazma, kürek almam gerekiyor acaba bunlardan başka ne ihtiyacım olur, bahçesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim,

birde evin yanında kömürlük var ama kömürlüğü hasta bir köpek ev olarak kullanıyordu, geçen hafta komşular şikayet etmiş ve köpeği almışlar, şimdi o kömürlüğün içine nasıl bir ilaç kullanabilirim, mutlaka pire doludur, insanım diye geçinen bir yaratık köpeği vurmuş ve hayvancağızın arka kısmı yara içindeymiş, kullandığım ilacında etkisinin geçmesi gerekiyor çünkü ilerde kömürlüğü kümes olarak kullanmayı düşünüyorum tavukları öldürecek bir şey olmamalı

çookkk çalışmam lazım çokk ama maalesef sadece yapılacakların listesini yapıyorum ama bunları yapacak zamana ve bilgiye sahip değilim

(umarım resimleri doğru yerlere yerleştirebilmişimdir)
Köpek kulubesini dezenfekte etmeniz için önce temizleyin sonra sıfırdan güzelce duvarlarını kireçle badana yapın zemine bolca toz kireç serpin. Bir kaç gün kapısını kapalı tutun sonra havalandırırsınız.

İlaç işine gelince kireçlemeden sonra gerek kalmayabilir ama illada ilaçlayacağım derseniz, Zirai ilaç satan bir bayiye gidin size bir öneride bulunacaktır.

Bahçenizde bulunması gerekenler.
1- Kazma
2- Kürek
3- Tırmık
4- Çapa
5- Köz küreği (gübrelemede kolaylık olur)
6- Küçük balta (Nacak), Keser veya Büyük et satırı (Kazık sivriltme)
7- Orta boy balyoz veya büyük çekiç ( Kazık çakma işlerinde kullanmak için)
8- El arabası (Gübre, Yaprak, Toprak, Taş, Kum, Moloz vs. taşımada yardımcı olur)
9- Damlama sulama yapacaksanız ekim alanının ölçülerine göre damlama sulama hortumu, muslukları, (L) ve (T) dirsek, Kör tapa, 40-60 litrelik İlaçlama deposu vs.
10- Kömürlü semaver (Sabah kahvaltısında semaver çayı ve akşam konukları için)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Hepsini aynı anda almak zorunda değilsiniz ihtiyaç duydukça da alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Düzenleyen sinbas : 16-11-2015 saat 23:12
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2015, 22:51   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Eşim,bağ alınmadan önce semaveri almıştı.Bağın en önemli parçası,olmazsa olmazı.Sayın Sinbas'ın güzel bir tesbiti.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2015, 07:44   #35
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster
Köpek kulubesini dezenfekte etmeniz için önce temizleyin sonra sıfırdan güzelce duvarlarını kireçle badana yapın zemine bolca toz kireç serpin. Bir kaç gün kapısını kapalı tutun sonra havalandırırsınız.

İlaç işine gelince kireçlemeden sonra gerek kalmayabilir ama illada ilaçlayacağım derseniz, Zirai ilaç satan bir bayiye gidin size bir öneride bulunacaktır.

Bahçenizde bulunması gerekenler.
1- Kazma
2- Kürek
3- Tırmık
4- Çapa
5- Köz küreği (gübrelemede kolaylık olur)
6- Küçük balta (Nacak), Keser veya Büyük et satırı (Kazık sivriltme)
7- Orta boy balyoz veya büyük çekiç ( Kazık çakma işlerinde kullanmak için)
8- El arabası (Gübre, Yaprak, Toprak, Taş, Kum, Moloz vs. taşımada yardımcı olur)
9- Damlama sulama yapacaksanız ekim alanının ölçülerine göre damlama sulama hortumu, muslukları, (L) ve (T) dirsek, Kör tapa, 40-60 litrelik İlaçlama deposu vs.
10- Kömürlü semaver (Sabah kahvaltısında semaver çayı ve akşam konukları için)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Hepsini aynı anda almak zorunda değilsiniz ihtiyaç duydukça da alabilirsiniz.

Kolay gelsin.
sn. Sinbas
günaydın, bilgiler için çok teşekkür ederim, hepsini yazıyorum ve bu hafta elimden geldiğince tamamlamaya çalışıcam,

kömürlü semaver yazmanıza çok güldüm demek ki bahçe seven herkes benim gibi semaver hastası, yıllardır almak isterim ama koyacak yerim olmadığı için alamadım, hatta inanırmısınız semaver alıcam diye yediğimiz fındık, ceviz vb. şeylerin kabuklarını biriktiriyordum, alamayınca da hepsini komşuya veriyordum

sonkez, Jakin ve sevgihoca beğendi.
Eski 17-11-2015, 07:47   #36
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Eşim,bağ alınmadan önce semaveri almıştı.Bağın en önemli parçası,olmazsa olmazı.Sayın Sinbas'ın güzel bir tesbiti.
günaydın sn. Sevgi hoca,
semaver benimde almayı düşündüğüm ilk şeylerden, bahçedeki evin boyası bitince birkaç arkadaş çağırıp açılış yapmayı istiyorum ,çay + dostlar çok güzel bir gün olacak gibi

sonkez, sinbas, Jakin ve 1 kişi beğendi.
Eski 17-11-2015, 13:29   #37
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

işte aradığım gül, inşallah bunun gibi kırmızı sarmaşık gül bulurum

Name:  gül.jpg
Views: 638
Size:  54.6 KB

Eski 17-11-2015, 19:51   #38
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
işte aradığım gül, inşallah bunun gibi kırmızı sarmaşık gül bulurum

Eklenti 585783
Çevrenizde bu sevdiğiniz gülden bulursanız çelik dikme mevsimi başladı 5-6 tane çelik hazırlayın 25-30 cm boylarında kesin 2 göz dışarıda kalacak şekilde toprağa 35-40 derecelik açı ile dikin.
Kolay gelsin.

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2015, 07:49   #39
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster
Çevrenizde bu sevdiğiniz gülden bulursanız çelik dikme mevsimi başladı 5-6 tane çelik hazırlayın 25-30 cm boylarında kesin 2 göz dışarıda kalacak şekilde toprağa 35-40 derecelik açı ile dikin.
Kolay gelsin.
Maalesef çevremde bu gülden yok, mecburen alıcam ama çelik dikme mevsiminin başladığını öğrenmem iyi oldu ,bahçemdeki pembe gül çok hoşuma gitmişti hafta sonu ondan çelik alırım, ilginize teşekkür ederim

sinbas, Jakin ve sevgihoca beğendi.
Eski 07-12-2015, 09:51   #40
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Name:  11-1.jpg
Views: 422
Size:  54.0 KB
Name:  11-2.jpg
Views: 443
Size:  53.2 KB
Name:  11-3.jpg
Views: 431
Size:  66.4 KB
yeni komşularım

Eski 07-12-2015, 09:59   #41
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Name:  11-8.jpg
Views: 436
Size:  32.5 KBName:  11-4.jpg
Views: 426
Size:  39.3 KBName:  11-5.jpg
Views: 445
Size:  40.1 KB

bahçenin bir kısmını temizlettim, memleketten gelen karalahana fidelerini diktik ve sonuç fidelerimi yemişler

Eski 07-12-2015, 10:01   #42
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Name:  11-7.jpg
Views: 440
Size:  27.6 KB

oğlumun çiftliği

Eski 12-01-2016, 12:52   #43
Yeni Üye

DADAFU's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2016
Bereketli olur inşallah

Nefin Nur beğendi.
DADAFU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2016, 13:06   #44
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi DADAFU Mesajı Göster
Bereketli olur inşallah
teşekkür ederim

sevgihoca beğendi.
Eski 14-03-2016, 11:46   #45
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

uzun bir aradan sonra neler yaptın derseniz kocaman bir hiç bahçenin içindeki evle uğraşmaktan dışarı çıkamıyoruz, bahçede yardım edecek çalışacak birilerine bakıyoruz ama köyde kimseyi tanımadığımız için birini de bulamadık, annemle beraber biraz bahçeyi temizlemeye çalıştık ama yanlış yapıyoruz bahçede büyüyen otlar elle temizlenmez ki, biz elimizle ot kopartıyoruz, komşudan gübre alıp bahçeye atalım dedik onu da yapamadık , güvenilir tohum veya fide nerden bulabileceğimi hala bilemiyorum , hafta içi çok yoğun çalışıyorum, hafta sonu zaten oğlum bize hiç iş yaptırmıyor ,hafta sonları gidip geliyoruz işte, bu sene sanırım pek verim olmayacak

Eski 14-03-2016, 15:33   #46
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Herşey zamanla yoluna girer sevgili Nefin Nur. Önemli olan böyle bir bahçeye kavuşmuşsunuz. Hafta sonları gidip oğlunuzun orada topraklı teması bile çok güzel...
Sevgiyle, sağlıkla kalın...

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2016, 17:07   #47
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Herşey zamanla yoluna girer sevgili Nefin Nur. Önemli olan böyle bir bahçeye kavuşmuşsunuz. Hafta sonları gidip oğlunuzun orada topraklı teması bile çok güzel...
Sevgiyle, sağlıkla kalın...
teşekkür ederim, oğluş dışarı çıkmaya bayılıyor, evin ön kısmını ona göre ayarlıyorum, düzleştirip sadece çim ve toprak olarak bırakmayı düşünüyoruz, bahçenin çevresini de kaçamayacağı şekilde kapatmaya çalışıcam, birde minik enik olursa oğluşla birlikte büyürler inşallah

Eski 20-04-2016, 16:28   #48
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

çok şükür bahçeyi kazdırdık, annem ön bahçeyi yoldan geçen traktörü durdurup kazdırmış , arka bahçeye yol yok orasını da komşu gençler yapmış, şu ana kadar maydanoz,mısır,fasulye ektik ama maalesef 15 gün kadar bahçe sulanamayacak, daha doğrusu biz gitmicez ama komşular biz sularız demişler,
bu sene doğal tohum ve fide bulamadım maalesef, annem memlekete gitti köylülerden bulmaya çalışacak,

birkaç tanede civciv aldık, 1 ay kadar evde bakacaktım ama inanılmaz koku oldu, 1 hafta odada baktım1 hafta balkonda sonra götürdüm köye bıraktım, annem onlara en büyük boy yemlik ve suluktan almış, komşularda biz ilgileniriz dediler,

bedenen evdeyim ama aklım hep köyde ekinlerimde ve civcivlerimde

abk, tarla kuşu ve nuaymu beğendi.
Eski 20-04-2016, 17:04   #49
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Alıntı:
çok şükür bahçeyi kazdırdık, annem ön bahçeyi yoldan geçen traktörü durdurup kazdırmış , arka bahçeye yol yok orasını da komşu gençler yapmış, şu ana kadar maydanoz,mısır,fasulye ektik ama maalesef 15 gün kadar bahçe sulanamayacak, daha doğrusu biz gitmicez ama komşular biz sularız demişler,
bu sene doğal tohum ve fide bulamadım maalesef, annem memlekete gitti köylülerden bulmaya çalışacak,

birkaç tanede civciv aldık, 1 ay kadar evde bakacaktım ama inanılmaz koku oldu, 1 hafta odada baktım1 hafta balkonda sonra götürdüm köye bıraktım, annem onlara en büyük boy yemlik ve suluktan almış, komşularda biz ilgileniriz dediler,

bedenen evdeyim ama aklım hep köyde ekinlerimde ve civcivlerimde
Ev alma komşu al diye boşuna dememişler. Sizin doğru komşuları bulmuşsunuz bence.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2016, 09:44   #50
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Ev alma komşu al diye boşuna dememişler. Sizin doğru komşuları bulmuşsunuz bence.
komşulardan yıllarca çok çektik ,hatta bu yüzden ev bile sattık ,inşallah bu kez yüzümüz güler

abk ve tarla kuşu beğendi.
Eski 10-05-2016, 13:16   #51
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Name:  ÇİM MAKİNESİ.jpg
Views: 179
Size:  51.3 KB

A101 e bu hafta geliyormuş, bu makineden kullanan varmı? alsam hemen bozulurmu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024