agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni10506Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-08-2015, 17:23   #31
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Çok teşekkürler sayın salihcan. Olsun bol kokulu diyebilirsiniz. Şu anda lilyumlar baş döndürecek güzellikte kokuyorlar bahçede Kim bilir bir ara hoya sayfası da açarım belki
Bir hoya sayfası yakışır 👍

sonkez, Milla, uyap ve 2 kişi beğendi.
salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 17:28   #32
Ağaçsever

Zemzem's Avatar

Giriş Tarihi: 26-12-2012
Sevgili Milla, öncelikle yeni bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun. Ufak dokunuşlarınızla bile o kadar güzel görünüyor ki devamını merak ediyorum doğrusu. Sıfırdan başlamak bana her zaman daha çekici geliyor çünkü her adımında sizden bir iz olmuş oluyor. Benim maalesef bir bahçem yok yapamıyorum, ama sizinkini takip etmekten büyük zevk alacağım, belki biraz da ipucu, olurda bir bahçem olursa diye. Tekrar hayırlı olsun bol yeşilli günler dilerim..

Zemzem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 18:03   #33
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Bahçe sayfanız hayırlı olsun Sayın Milla; ne kadar güzel oldu birde bahçe sayfası açmanız
Çok teşekkür ederim sayın telato. Artık şart olmuştu Güzellikleri daha rahat paylaşabileceğiz.

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 18:10   #34
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi evdeçiçek Mesajı Göster
Oleey! .. merakla beklenen sayfa geldi Sevgili milla bu bahçede çok mutlu ol inşallah.

Ehh artık o mandalinaları yalnız yemezsiniz sanırım
Çok sağ ol sevgili oyun arkadaşım İnşallah hepimiz mutlu olalım. Bilyelerini yollarken yanına mandalina da sıkıştırırız. Her kim isterse seve seve yollarım.
Düşünsene iyi bakımlı bir ağaç sezonda 60-120 kg arasında meyve veriyormuş. Bende de 10 tane mandalina ağacı olduğunu düşünürsek hepsini yersem şeker komasına girerim

Eski 06-08-2015, 18:11   #35
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salihcan Mesajı Göster
Bir hoya sayfası yakışır 👍
Aklıma iyice düşürdünüz sayın salihcan

Eski 06-08-2015, 18:14   #36
Ağaç Dostu

Jakin's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Sevgili Milla, hayırlı olsun bahçe sayfanız.. Şimdiden güzelliklerle dolmaya başlamış.. Ellerinize sağlık, kolay gelsin.. Çiçeklerle dolup taşsın..

Jakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 18:16   #37
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zemzem Mesajı Göster
Sevgili Milla, öncelikle yeni bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun. Ufak dokunuşlarınızla bile o kadar güzel görünüyor ki devamını merak ediyorum doğrusu. Sıfırdan başlamak bana her zaman daha çekici geliyor çünkü her adımında sizden bir iz olmuş oluyor. Benim maalesef bir bahçem yok yapamıyorum, ama sizinkini takip etmekten büyük zevk alacağım, belki biraz da ipucu, olurda bir bahçem olursa diye. Tekrar hayırlı olsun bol yeşilli günler dilerim..
Çok teşekkür ederim sayın Zemzem. Böyle sözler inanın çok moral veriyor. Yapabildiklerim yapmak istediklerimin yanında onda biri bile değil ama sürekli uğraşıyorum. Sıfırdan başlamak gerçekten çok zevkli. İnşallah siz de en kısa zamanda bir bahçeye sahip olursunuz. Bildiklerimizi paylaşmak bizi daha mutlu edecektir. Bu site paylaşımcı ve yaratıcı bir site. Hepimize bol paylaşımlı günler diliyorum.

Eski 06-08-2015, 18:16   #38
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Alıntı:
Aklıma iyice düşürdünüz sayın salihcan
Sevgili milla açın sizde ne var ne yok Görelim Kim bilir nasıl güzelleridir...

sonkez, Milla, uyap ve 1 kişi beğendi.
Eski 06-08-2015, 18:18   #39
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jakin Mesajı Göster
Sevgili Milla, hayırlı olsun bahçe sayfanız.. Şimdiden güzelliklerle dolmaya başlamış.. Ellerinize sağlık, kolay gelsin.. Çiçeklerle dolup taşsın..
Çok teşekkür ederim sevgili Jakin. İnsan bir şeyler yapmaya çalışıp başarılı olduğunu görünce büyük keyif alıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde daha fazla güzellik paylaşabilirim.

Eski 06-08-2015, 18:22   #40
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Sevgili milla açın sizde ne var ne yok Görelim Kim bilir nasıl güzelleridir...
Açmasına açarım da elimde çok sayıda saksıda ekili köklü hoya olduğu halde hem çeşidim az hem de cinslerini henüz çiçek açmadıkları için tespit edemiyorum. Mesela dört çeşit carnosa var ama cinslerini bilmiyorum. Sanırım hoya sayfası için biraz daha zamana ihtiyacım var. Yine de yapraklı halleri bile çok güzeller bana göre

Eski 06-08-2015, 18:26   #41
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Bence açın Köklü bir Hoya Memoria (gracilis) benden size hediye olur ama Hoya sayfası Şart

Eski 06-08-2015, 18:57   #42
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Bence açın Köklü bir Hoya Memoria (gracilis) benden size hediye olur ama Hoya sayfası Şart
Sayın salihcan çok cezbedici bir teklif Hemen biraz resim çekip bir de hoya sayfası açma çalışmalarına başlıyorum. Hediyemi isterim ama sonra

Eski 06-08-2015, 19:00   #43
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Tamam zaten hemen yollamam (havalar çok sıcak) Ağustos'un 15 sonra

Eski 06-08-2015, 19:38   #44
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Sevgili evdeçiçek,
Sayende bu sene kudret narını ilk defa tadacağım ve kendimize ilaçlar yapacağım. Bir tek kök nasıl kudurdu anlatamam

Eklenen Resimler

Eski 06-08-2015, 19:41   #45
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Bu çiçeği çeliklemeye çalışıyorum. Renkleri, yapraklarının alacası bana çok zarif geldi.

Eklenen Resimler

Eski 06-08-2015, 19:48   #46
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Benim ''balkon sayfasından meşhur'' ceviz fidanım

Eklenen Resimler

Eski 06-08-2015, 19:56   #47
Ağaç Dostu

nuaymu's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2015
Hayırlı olsun bahçe sayfanız.

nuaymu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 20:08   #48
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Şimdi de bahçemin en nadide çiçeği, kızımız Tekila'yı tanıtacağım sizlere;
Hikayesi hazin Bu evi boşaltan insanlar Tekila'yı bebekken almışlar. Haski (Sibirya Kurdu). 7 senenin üzerine giderken uygun şartları olduğu halde götürmemişler. ''Yeterince baktık'' demişler. Zaten diğer zamanlarda da defalarca belediye barınaklarına 10-12 ay göndermişler ve evin bazı üyeleri sürekli kötü davranmış, rencide etmiş.
Biz buraya geldiğimizde 11 gündür küskünlükten bir şey yememişti. Ev yeni boyandığı için anladım, balkondan salona bakan pencerede bir sürü pati izleri vardı. Muhtemelen oradan boş eve bakmış ve ağlamış. İlk zamanlar gözlerinden hüzün akıyordu. Hayatımda böyle hüzünlü bakış görmemiştim. Neyse ki şimdi o hüznü silebildik.
Fakat inanılmaz bir şekilde bizi ilk günden çok sevdi, biz de onu tabi ki.(Daha ziyade eşimi. O şımartan rolünü aldı, ben otorite )
Şimdi artık bizim kızımız oldu. Çok akıllı ve çok güzel. Biz onu çooook seviyoruz.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Milla : 18-11-2015 saat 08:02
Eski 06-08-2015, 20:12   #49
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nuaymu Mesajı Göster
Hayırlı olsun bahçe sayfanız.
Çok teşekkür ederim sayın nuaymu.

sonkez, uyap ve Emineyyüp beğendi.
Eski 06-08-2015, 20:21   #50
Ağaç Dostu

Emineyyüp's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Question

Alıntı:
Hikayesi hazin Bu evi boşaltan insanlar Tekila'yı bebekken almışlar. Haski ve Alman kurdu karışımı. 7 senenin üzerine giderken uygun şartları olduğu halde götürmemişler. ''Yeterince baktık'' demişler. Zaten diğer zamanlarda da defalarca belediye barınaklarına 10-12 ay göndermişler ve evin bazı üyeleri sürekli kötü davranmış, rencide etmiş.
Biz buraya geldiğimizde 11 gündür küskünlükten bir şey yememişti. Ev yeni boyandığı için anladım, balkondan salona bakan pencerede bir sürü pati izleri vardı. Muhtemelen oradan boş eve bakmış ve ağlamış. İlk zamanlar gözlerinden hüzün akıyordu. Hayatımda böyle hüzünlü bakış görmemiştim. Neyse ki ş,mdi o hüznü silebildik.
Fakat inanılmaz bir şekilde bizi ilk günden çok sevdi, biz de onu tabi ki.(Daha ziyade eşimi. O şımartan rolünü aldı, ben otorite )
Şimdi artık bizim kızımız oldu. Çok akıllı ve çok güzel. Biz onu çooook seviyoruz.
Bakımsız ilgisizlikten çöplüğe dönen bahçeli evleri ve içindeki hayvanları görünce nedense bir hüzün kaplar içimi.Sahiplerinin tepelerine çöküp bakamıyorsan ver bakabilecek birilerine bunlara hasret bunca insan var ama nerede .Burada çok var öyle ev sahipleri evde yaşıyor ama bahçe diz boyu ot çöp dolu .Para olacak kurtaracaksın onların elinde bu yerleri

Emineyyüp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 20:36   #51
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Bahçe sayfanız hayırlı olsun sevgili Milla. Sizin adınıza çok sevindim. Çok güzel bir bahçe.Darısı tüm bahçeli ev isteyen bitki dostlarının başına.
Tekila'nın hikayesi beni çok duygulandırdı. Bende sık sık barınaklara gidip oradaki dostları ziyaret ediyorum. Öyle çok alınıp, terk edilmişler var. Can atıyorlar sizinle gelmek için. Kim bir kafesin içine tıkılmak ister ki.Bazıları da küskün, kırılmış. Belli ki kötü muameleye maruz kalmışlar. İçim parçalanarak dönüyorum her seferinde.Nasıl kıyıp sokağa bırakabildiklerine hayret ederek. Evinizin bir ferdi oluyorlar, can onlar. Tekila çok şanslı sizin gibi bir ailesi olmuş. Bende hala acıyan canım düzeldiğinde, barınaktan, sokaktan bir dost sahiplenmeyi düşünüyorum. Sevgilerimle.

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 21:10   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Aaaaaq ben bişi kaçırmışım :*( hiçte söylemiyorsunuz sayfa açıcam mete kopgel balkonundan :/ ama ya kaçırdım iyimi tühhh !!! Ne güzel ilk yorumu yapıcaktım

Hayırlı olsun sevgili milla, uzun zamandır bekliyorduk . Bahceniz daimi güzellikte olsun çok kısa sürede muhteşem bir bahce haline getireceğinize eminim , takipteyim..

Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 22:12   #53
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emineyyüp Mesajı Göster
Bakımsız ilgisizlikten çöplüğe dönen bahçeli evleri ve içindeki hayvanları görünce nedense bir hüzün kaplar içimi.Sahiplerinin tepelerine çöküp bakamıyorsan ver bakabilecek birilerine bunlara hasret bunca insan var ama nerede .Burada çok var öyle ev sahipleri evde yaşıyor ama bahçe diz boyu ot çöp dolu .Para olacak kurtaracaksın onların elinde bu yerleri
Kesinlikle size katılıyorum sevgili Emineyyüp. Keşke gücümüz olsa da bu can dostlarımızı ve izbe bahçeleri hayata kazandırsak.

Eski 06-08-2015, 22:21   #54
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Bahçe sayfanız hayırlı olsun sevgili Milla. Sizin adınıza çok sevindim. Çok güzel bir bahçe.Darısı tüm bahçeli ev isteyen bitki dostlarının başına.
Tekila'nın hikayesi beni çok duygulandırdı. Bende sık sık barınaklara gidip oradaki dostları ziyaret ediyorum. Öyle çok alınıp, terk edilmişler var. Can atıyorlar sizinle gelmek için. Kim bir kafesin içine tıkılmak ister ki.Bazıları da küskün, kırılmış. Belli ki kötü muameleye maruz kalmışlar. İçim parçalanarak dönüyorum her seferinde.Nasıl kıyıp sokağa bırakabildiklerine hayret ederek. Evinizin bir ferdi oluyorlar, can onlar. Tekila çok şanslı sizin gibi bir ailesi olmuş. Bende hala acıyan canım düzeldiğinde, barınaktan, sokaktan bir dost sahiplenmeyi düşünüyorum. Sevgilerimle.
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim sevgili aleydi. Dediğin gibi darısı tüm isteyenlerin başına.
Biz buraya gelirken barınaklardan bebiş bir kuçucuk alıp kendimiz yetiştirme düşüncesindeydik ama birden yedi yaşında sevgi dolu bir kızımız oldu O bizi, biz onu çok sevdik, iki ay dolmadan üçlü kanka olduk ( Has kankası eşim. Zavallımı yedi yirmi dört rahat bırakmıyor. Kapısı otomatik açılan bütün marketlere arkasında giriyor. Otomatik olmayanların da kapısını patileriyele tırmalıyor. Salyaları aka aka ağlıyor Yakında buralardan sürülürsek hiç şaşmam. )

Eski 06-08-2015, 22:33   #55
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete Mesajı Göster
Aaaaaq ben bişi kaçırmışım :*( hiçte söylemiyorsunuz sayfa açıcam mete kopgel balkonundan :/ ama ya kaçırdım iyimi tühhh !!! Ne güzel ilk yorumu yapıcaktım

Hayırlı olsun sevgili milla, uzun zamandır bekliyorduk . Bahceniz daimi güzellikte olsun çok kısa sürede muhteşem bir bahce haline getireceğinize eminim , takipteyim..
Umut verici sözlerin için çok teşekkürler sevgili Tilki Mete. Senin yorumun ilk olamasa da çok değerli benim gözümde merak etme İnşallah senin de dediğin gibi muhteşem bir bahçeyi, bu; ara mevsimde yapamasam da zaman içinde düzene sokacağıma inanıyorum. Sizlerin böyle güzel yorumları beni cesaretlendiriyor ve teşvik ediyor. Bir kez daha hepinize teşekkürler.

Eski 06-08-2015, 22:34   #56
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Sevgili evdeçiçek,
Sayende bu sene kudret narını ilk defa tadacağım ve kendimize ilaçlar yapacağım. Bir tek kök nasıl kudurdu anlatamam
Çok güzel olmuş maşallah, geçen sene bende yetiştirdim zehirli olduğunu duyunca kullanmaya cesaret edemedim.

sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2015, 22:36   #57
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Hikayesi hazin Bu evi boşaltan insanlar Tekila'yı bebekken almışlar. Haski ve Alman kurdu karışımı. 7 senenin üzerine giderken uygun şartları olduğu halde götürmemişler. ''Yeterince baktık'' demişler. Zaten diğer zamanlarda da defalarca belediye barınaklarına 10-12 ay göndermişler ve evin bazı üyeleri sürekli kötü davranmış, rencide etmiş.
Biz buraya geldiğimizde 11 gündür küskünlükten bir şey yememişti. Ev yeni boyandığı için anladım, balkondan salona bakan pencerede bir sürü pati izleri vardı. Muhtemelen oradan boş eve bakmış ve ağlamış. İlk zamanlar gözlerinden hüzün akıyordu. Hayatımda böyle hüzünlü bakış görmemiştim. Neyse ki ş,mdi o hüznü silebildik.
Çok güzel, yalnız ortada ki fotoğrafta "ne bakıyorsun, senin işin gücün yok mu? git! başımdan" der gibi bir ifade var.

sonkez, Milla, uyap ve 2 kişi beğendi.
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2015, 15:11   #58
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Yaprağı güzel güzeller

Eklenen Resimler

Eski 07-08-2015, 15:14   #59
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Her zamanki gibi ''çiçek saksılarının dibinden çıkan'' ve cinsini bilemediğim iki kök domates.

Eklenen Resimler

Eski 07-08-2015, 15:15   #60
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Miniş kaktüslerim...

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024