agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 3 Gönderen alias_neo

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-03-2015, 11:17   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2015
alias_neo / Bahçe

Merhaba geçen sene ilk defa yapıp biraz tecrübe kazandığım bahçe işini bu yılda yapıcam Allah'ın izniyle, ilk iş olarak 2 gün önce bahçemi bel küreğiyle kazdım zaten ufak 40/50 metrekare bişey, geçen yıl hiç bir şekilde gübre ilaç vs.. kullanmadan iş arkadaşlarımın öğrettikleriyle bahçenin büyüklüğüne göre bayağı iyi biber patlıcan vs.. topladım ama domateslerden iyi verim sağlayamamıştım, çünkü hastalık geldi ve ilaçta kullanmadığım için 10 kg kadar anca topladım, onlarda yamuk yumuk çatlak olduğu için salça yaparken teyzeme vermiştim. Herneyse bu sene daha iyi olacak inşallah. Dün internetten tohum siparişimi verdim büyük ihtimalle bugün elime geçer, elimden geldiğince bu sayfada bahçemin gidişatını fotoğraflarla sizlerle paylaşıcam, ilk olarak geçen gün kazdığım bahçemin bu gün çektiğim fotoğrafını paylaşarak işe başlıyacam cep telefonuyla çektiğim için pek bişeye benzemedi ama ilerki zamanlarda prof makinamla çektiklerimi paylaşıcam herkese saygılar ayrıca yer Kırklareli/Merkez

Bahçenin bulunduğu şehir : Kırklareli/Merkez

Bahçenin büyüklüğü : 40-50 metrekare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : devamlı güneş var ve aşağı yukarı her gün poyraz

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : ???

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : hobi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : önceki hali bakımsız kendinden yetişen çalı vs dolu bi yer

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 1

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : hayır

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? yok

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : dalından koparıp yemek

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : bilgim yok anlamamda zaten

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : hayır

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? : yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : hayır

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : her daim var, işyerimin sondajından alıyorum biraz kireçli

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : Bitkilerin ihtiyaç duyduğu oranda su kullanıyorum

Toprak özellikleri : bilmiyorum

Kompost yapıyor musunuz? : hayır daha doğrusu oda ne??

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : olmuştur mutlaka

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : asla

Bahçeniz organik mi? : evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : koyun gübresi düşünüyorum

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : evet

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : hortumla diplerindeki kanallara salarak

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : dağ yok ama sabahları çiğ oluyor genelde

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : bahçem

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : evet

Eklenen Resimler

Düzenleyen alias_neo : 27-03-2015 saat 11:32 Neden: eksiklikler
alias_neo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024