agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 5 Gönderen tamerics

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-09-2016, 23:04   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-08-2016
tamerics / Bahçe

MERHABALAR!!! 15 yıldır ilgilendiğimiz bahçeye bireysel etkinliğimi daha yeni katmış bulunuyorum. Sitenin yeni üyesiyim. Zamanla güzel sayfalar oluşturacağım burada. Bilgilendikçe daha profesyonel olacağını umuyorum paylaşımlarımın. Şimdilik girizgahla bırakıyorum yakında detaylı bilgiler ve fotoğraflarla döneceğim.
İyi Forumlar dilerim

Bahçenin bulunduğu şehir : ANKARA

Bahçenin büyüklüğü : ~120 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :
Bahçenin büyük bölümü sabah ve öğlen güneşini görüyor. Sadece Güney cephesi akşam güneşini alıyor.
İklimi gereği yazları kurak baharları yağmurlu ve kışları soğuk geçiyor.
Yerleşim yerinden dolayı güney cephesi rüzgar alıyor.
Tuzluluk oranı hakkında bilgi sahibi değilim

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 7b

Bahçenin türü : Konut

Bahçenin geçmişi : Bahçe inşaat molozlarıyla doluydu ve üzerindeki ağaçlar çok dengesiz ekilmiş ve hastalıklıydı. 2 kere komple olmak üzere 3 defa toprak değiştirdik.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 15 yıldır

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Hayır, zamanla öğrendim.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı : YAKINDA

Bakımı nasıl yapılıyor? : Kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar nelerdir? : Sebzelik, Veranda, Köpek kulübesi

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Bahçe süs havuzu, Mavi Ladin çoğaltma, Damla ve Yeraltı Sulama yöntemi

Bahçede bulunan bitkilerin listesi : (TAM LİSTE YAKINDA) Vişne, Kiraz, Kayısı, Şeftali, Ceviz x2, Fındık, Armut, Ayva, Elma x2, İğde Ağacı; Mavi Ladin x2 Boylu Mazı (sanırım) ve Çit Mazıları; Yeşil Üzüm Asması 1 Erişkin 4 Fidan; Hanımeli x4, Gül x20, Gül sarmaşığı x4, Şimşir; Biber x20, Domates x8, Fasulye x2, Salatalık x2, Kabak x2, Soğan, Nane, Marul, Çilek x5, Ahududu...

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Henüz yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Niyetim var.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Sürekli kuyu suyu, Manuel sulama

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : -

Toprak özellikleri : Kırmızı / Kahverengi bahçe toprağı karışık.

Kompost yapıyor musunuz? : Henüz değil

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Zamanında çam ağaçlarını çok yakın ektiğim için kesmek zorunda kaldım. Kesilecek bir Ladin var Mavi Ladini engelleyen. Ve sarmaşık güllerini ayırt edemeyerek sarılamayacak yerlere ektim.

Zirai mücadele : Beyaz yaprak biti, Beyaz sinek, Yeşil yaprak biti, Örümcek ve Çeşitli tırtıllarla mücadele ediyorum. Kullandığım yöntemleri paylaşacağım.

Bahçeniz organik mi? : Sayılır

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : YAKINDA

Bahçenizde zararlılar : Şimşir tırtılı vardı, şimşiri komple budamak zorunda kaldım. Şu anda kendine geliyor. Danaburnu vardı ilaçlamayla kurtuldum. Güllerimde yeşil tırtıl var, araştırıyorum.

Sulamayı ne şekilde yapıyorsunuz? : Vahşi sulama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Güneyi ve Doğusu dağlıktır. Soğuk alıyor

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : Mavi Ladini diktiğim yerden çok memnunum ve iyi ki agaclar.net'e üye olmuşum

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : EVET

tamerics Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024