agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni48Beğeniler
  • 9 Gönderen acemi25
  • 3 Gönderen TCM
  • 1 Gönderen feyzi_48
  • 3 Gönderen Dutlubahçe
  • 3 Gönderen Muda
  • 2 Gönderen tropikalist
  • 2 Gönderen siflera12
  • 5 Gönderen nanemolla
  • 2 Gönderen siflera12
  • 4 Gönderen acemi25
  • 2 Gönderen acemi25
  • 2 Gönderen selim_50
  • 1 Gönderen acemi25
  • 3 Gönderen acemi25
  • 6 Gönderen acemi25

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-11-2019, 10:11   #1
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2018
Smile acemi25 / Bahçe

Merhabalar;

Bu yaz 8 dönüm bir kavaklık alarak biz de ekme biçme işlerine girişmiş olduk. İlk başlarda aşırı hevesli olsam da daha sonra hem çok yorucu olmasından dolayı hem de işlerin hiç bitmemesinden dolayı birazcık soğudum bahçeden. Ne yapalım başa gelen çekilir dedik. Ben büyük çoğunluğuna meyve ağacı dikip yükü azaltma peşindeyim şu an. Hayallerimdeki daha ufak bir toprak parçasıydı ve bir kaç sebze ekip biçecektim. Birden bire iş büyüdü 8 dönüm yer alındı, 2 dönümü sürüldü, tırmıklandı. Malumunuz hepimiz çalışıyoruz, hayatımızı devam ettirmek için sabah 8 akşam 5 mesai yapıyoruz, sonra eve gelince ev,n sorumlulukları. Haftasonu da buranın sorumlulukları... Toprakla uğraşmak çok güzel, huzur verici ama diğer sorumluluklar evde seni beklerken insanın üzerine iyice stres biniyormuş. Açıkçası bu işe heveslenen insanlara artık hep bunu söylüyorum " Göründüğü gibi değil"

Neyse efendim bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete Ben de bir sayfa açıp yaptıklarımızı paylaşayım dedim. Malum tohum etkinliğinden de tohum talep ettik. Ekeceğiz artık çıkış yok.

Bahçenin bulunduğu şehir : Erzurum

Bahçenin büyüklüğü : 8 dönüm fakat 2 dönümü kullanımda, gerisi kavaklık

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 4-5

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Köy evi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Önceki hali kavaklıktı

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : Yarım yıl

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Tasarım yapmadım

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : Aşağıya ekledim

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Ailecek

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Ev (100m2 alana kurulu), ardiye, su kuyusu

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Şimdilik hobi amaçlı düşünüyoruz ama ileride ticari olarak bir şey yapılabilir mi bunu düşünüyorum.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Ekteki resimde mevcut

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Hayır

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? :

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Henüz yok

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Taban suyu seviyesi biraz yüksek gibi, su arkları da var

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : Henüz su kullanmadık

Toprak özellikleri : Uzun zamandır işlenmemiş

Kompost yapıyor musunuz? : Yazın yapmayı planlıyorum

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Fazla gelen betonunun yere dökülmesi

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : Henüz yapmadım

Bahçeniz organik mi? : Değil

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : Henüz kullanmadım

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Köstebek ve fareler var

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : Vahşi

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Dağ yok

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? :

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Evet

Eklenen Resimler

Jezebel, funku, Muda ve 6 kişi beğendi.
acemi25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2019, 12:19   #2
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Aceminin bahçesini izlemek zevkli olacak gibi... 2 dönüm...çapala çapala tükenmez, ek dik tohum fide yetmez, topla dağıt salça yap kurut buzluğa koy ürünler bitmez, neresine çiçek dikmeli, nereye ne ekmeli, daral geldi bi an, neyse bu bahçeden dört beş yıl önce geçmiş ve işleri yavaş yavaş azaltmaya çalışan ben ve benim gibiler buralardayız. Benim de bir şeyler sormam gerek, kendi bahçeme gideyim de orada daralayım biraz, bitmeyecek bu işler...

@ acemi25 hoşgeldiniz, bahçeniz hayırlı olsun..

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2019, 13:59   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2019
Hayırlı olsun, kolay gelsin !

acemi25 beğendi.
feyzi_48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2019, 14:32   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Bahçeniz hayırlı olsun.

Yorulup bunaldığım zamanlar, hep rahmetli babamın bir sözü aklıma gelir; Sıkma canını, olduğu kadar!

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2019, 15:16   #5
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Bahçeniz hayırlı olsun.

Umarım istediğiniz gibi işlerinizi bıkmadan usanmadan yapabilirsiniz. Düz arazinin ve suyun kıymetini bilin. Benim yerim dağda. Ekip biçmek için önce yer düzeltme yapmak, teraslamak getirilebilirse toprak getirmek, vs. gerekiyor. Teknolojiyi kullanmak biraz daha zor. Büyük çoğunlukla insan gücü ile birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Benim yer soğuk derken sizin yer bizi kat be kat geçti. Hemen pes ediyormuş gibi yapmayın.
Kolay gelsin.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-11-2019, 18:44   #6
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Hayırlı olsun inşallah yakın zamanda gelişmelerini görmek nasip olur umarım o kavaklığı güzel bitkilerle değerlendirebilirsiniz

nanemolla ve acemi25 beğendi.
tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2019, 10:30   #7
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi25 Mesajı Göster
Merhabalar;

Bu yaz 8 dönüm bir kavaklık alarak biz de ekme biçme işlerine girişmiş olduk. İlk başlarda aşırı hevesli olsam da daha sonra hem çok yorucu olmasından dolayı hem de işlerin hiç bitmemesinden dolayı birazcık soğudum bahçeden. Ne yapalım başa gelen çekilir dedik. Ben büyük çoğunluğuna meyve ağacı dikip yükü azaltma peşindeyim şu an. Hayallerimdeki daha ufak bir toprak parçasıydı ve bir kaç sebze ekip biçecektim. Birden bire iş büyüdü 8 dönüm yer alındı, 2 dönümü sürüldü, tırmıklandı. Malumunuz hepimiz çalışıyoruz, hayatımızı devam ettirmek için sabah 8 akşam 5 mesai yapıyoruz, sonra eve gelince ev,n sorumlulukları. Haftasonu da buranın sorumlulukları... Toprakla uğraşmak çok güzel, huzur verici ama diğer sorumluluklar evde seni beklerken insanın üzerine iyice stres biniyormuş. Açıkçası bu işe heveslenen insanlara artık hep bunu söylüyorum " Göründüğü gibi değil"

Neyse efendim bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete Ben de bir sayfa açıp yaptıklarımızı paylaşayım dedim. Malum tohum etkinliğinden de tohum talep ettik. Ekeceğiz artık çıkış yok.

Bahçenin bulunduğu şehir : Erzurum

Bahçenin büyüklüğü : 8 dönüm fakat 2 dönümü kullanımda, gerisi kavaklık

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 4-5

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Köy evi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Önceki hali kavaklıktı

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : Yarım yıl

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Tasarım yapmadım

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : Aşağıya ekledim

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Ailecek

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Ev (100m2 alana kurulu), ardiye, su kuyusu

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Şimdilik hobi amaçlı düşünüyoruz ama ileride ticari olarak bir şey yapılabilir mi bunu düşünüyorum.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : Ekteki resimde mevcut

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Hayır

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? :

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : Henüz yok

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Taban suyu seviyesi biraz yüksek gibi, su arkları da var

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : Henüz su kullanmadık

Toprak özellikleri : Uzun zamandır işlenmemiş

Kompost yapıyor musunuz? : Yazın yapmayı planlıyorum

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Fazla gelen betonunun yere dökülmesi

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : Henüz yapmadım

Bahçeniz organik mi? : Değil

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : Henüz kullanmadım

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Köstebek ve fareler var

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : Vahşi

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Dağ yok

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? :

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Evet
Bahçe sayfanız hayırlı olsun her güzel şeyin bir zorluğuda vardır mutlaka ama bahçe , tarla , köy insana huzur veriyor bence bu huzur için bazı zorluklara katlanmaya değer

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2019, 07:34   #8
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Sn acemi25. Sayfanızda bahçenizde hayırlı, bereketli olsun inşallah.gerisini ne yaparsınız bilmem ama 2 dönümlük yerle bile uğraşmak bana göre çok yeterli.Bizimde zamanında 2 dönümlük toprağımız vardı ve sığdırabildiğimiz kadar meyve fidesi falan diktik.Ama yoruculuğunu anlatamam. Tulumba suyla sulardık ellerimizde kabarmalar olurdu.Ancak kaç sene sonra fideler ağaç olmaya başlayınca iş yükümüz hafifledi.Ağaçların böceğiydi hastalığıydı, toprağın sürümüydü ot sökmesiydi derken o zamanlar beni soğutmuştu. (Tabi serde gençlikde vardı sık sık dağ başında kalmak ve sıcağın altında toprakla uğraşmak sıkıcı geliyordu.)Hakikaten göründüğü gibi değil.Ama bizi en zorlayan imkansızlıklar yüzünden neredeyse bütün iş yükü insan eliyle olması zorunluluğuydu.Sizin suyunuz varsa ve sürdürme, ilaçlama,ulaşım kolaylığı, malzemeler ve barınma için iki oda bile olsa barınak, biraz gelişkin fideler..vs sizi soğutmamaya yetebilir. Zaten geriye kalan işler bile hele de çalışan insan için yorucu.Ama ondan sonrası emeğinize bakıp bakıp hem göz hem gönül dolduran gurur okşayıcı, huzur verici, ferahlatan bir manzara.. Hele meyve almaya başlayıp, el emeği göz nuru güzel sebzelerinizi yiyip, misafirlerinizi ağırlamak, çocukların bahçede koşuşmaları,çiçeklerinizin çoğalıp tam seyirlik olması,doğanın kucağında oluşunuz..vs yaşanılması gereken duygular. Hele ki bu kadar betonlaşmış bir yaşantıda.Kendi bahçenizde gezinirken çıplak ayakla toprağa basmak bile ayrı bir huzur bana göre.(tabi çıplak ayakla yürürken yerdeki böceklere dikkat sonra benim gibi zıplayıp bağırmayın ). Emek olmadan yemek olmazmış . Şimdi yorulup bitap düşersiniz sonra en özel ve güzelindende keyfini sürersiniz inşallah.çok sevindim sizin adınıza tekrar hayırlı olsun. Ağız tadıyla güle güle büyütün inşallah bitkilerinizi..

nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2019, 04:32   #9
Ağaç Dostu

siflera12's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nanemolla Mesajı Göster
Sn acemi25. Sayfanızda bahçenizde hayırlı, bereketli olsun inşallah.gerisini ne yaparsınız bilmem ama 2 dönümlük yerle bile uğraşmak bana göre çok yeterli.Bizimde zamanında 2 dönümlük toprağımız vardı ve sığdırabildiğimiz kadar meyve fidesi falan diktik.Ama yoruculuğunu anlatamam. Tulumba suyla sulardık ellerimizde kabarmalar olurdu.Ancak kaç sene sonra fideler ağaç olmaya başlayınca iş yükümüz hafifledi.Ağaçların böceğiydi hastalığıydı, toprağın sürümüydü ot sökmesiydi derken o zamanlar beni soğutmuştu. (Tabi serde gençlikde vardı sık sık dağ başında kalmak ve sıcağın altında toprakla uğraşmak sıkıcı geliyordu.)Hakikaten göründüğü gibi değil.Ama bizi en zorlayan imkansızlıklar yüzünden neredeyse bütün iş yükü insan eliyle olması zorunluluğuydu.Sizin suyunuz varsa ve sürdürme, ilaçlama,ulaşım kolaylığı, malzemeler ve barınma için iki oda bile olsa barınak, biraz gelişkin fideler..vs sizi soğutmamaya yetebilir. Zaten geriye kalan işler bile hele de çalışan insan için yorucu.Ama ondan sonrası emeğinize bakıp bakıp hem göz hem gönül dolduran gurur okşayıcı, huzur verici, ferahlatan bir manzara.. Hele meyve almaya başlayıp, el emeği göz nuru güzel sebzelerinizi yiyip, misafirlerinizi ağırlamak, çocukların bahçede koşuşmaları,çiçeklerinizin çoğalıp tam seyirlik olması,doğanın kucağında oluşunuz..vs yaşanılması gereken duygular. Hele ki bu kadar betonlaşmış bir yaşantıda.Kendi bahçenizde gezinirken çıplak ayakla toprağa basmak bile ayrı bir huzur bana göre.(tabi çıplak ayakla yürürken yerdeki böceklere dikkat sonra benim gibi zıplayıp bağırmayın ). Emek olmadan yemek olmazmış . Şimdi yorulup bitap düşersiniz sonra en özel ve güzelindende keyfini sürersiniz inşallah.çok sevindim sizin adınıza tekrar hayırlı olsun. Ağız tadıyla güle güle büyütün inşallah bitkilerinizi..
Çok doğru söylüyorsunuz cidden bahçeye su taşımak çok zor oluyor heleki kendi suyunuz yoksa , benim bahçemde de su olmadığından bidonlarla su taşımak zorunda kalıyoruz ( 3-4 defa gidip gelince insan yoruluyor ) gerçekten çok yorucu oluyor ama dedim ya bir tane meyve , sebze bile almak o yorgunluğu gideriyor

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siflera12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2020, 15:02   #10
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Güzel dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Dediğiniz gibi emek olmadan yemek olmaz, hem de pek çok artımız var eksimiz olduğu kadar.

Bahçemize 30 kadar meyve fidanı diktik geçtiğimiz süre içerisinde. Başta ben yerlerini planlamıştım kağıt üzerinde ama dikerken bir şeyler oldu karışıverdiler. Merakla baharı bekliyorum kaçı tutacak kaçı donacak

Eski 06-03-2020, 10:47   #11
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Elimdeki tohumların bir listesini yapayım dedim. Çok fazla domates ve mısır çeşidi var. Daha önce heves edip aldığım tohumlar ve etkinlikten gelen tohumlar var. Domates sanırım yalnızca Hafize Pembe ekeceğim karışmasın diye. Mısır da tek çeşit düşünüyorum. Yoksa çok karışacaklar gibi saflığını sağlayamam. Bakalım. Kararsız kaldım. Çiçeklerin hepsini ekeceğim.
Kabak, Acur, Salatalık
  1. Lif kabağı istcallst *2177*
  2. Gorkok acur-topan acur Meraklıdr *3401*
  3. Sugar Pie Pumpkin obabilgesi *3926*
  4. Çankırı Yerli Hıyarı senkasap *4456*
  5. Portakal Renkli Türk Patlıcanı zg929
  6. Çengelköy Salatalık Cucumis Sativus zg944
  7. Acur Cucumis Sativus zg236
Mısır
  1. Kırmızı Kızılderili Mısırı Bloody Butcher Zea Mays zg379
  2. Süt Mısır Mini Baby Corn Zea Mays zg233
  3. İspir Köy Mısırı İspir
Biber
  1. Sivri Kıl Acıbiber zg
  2. Kırmızı Jamaika Acı Biber zg308

Diğer
  1. Bahçe Bezelyesi pisum stivum zg442
  2. Bamya hulya10 *1692*
  3. Kuru fasulye TCM *5492*
Çiçekler
  1. Karışık Kadife Çiçeği(Tagetas sp) hulya10 *1757*
  2. kadife çiçeği pelpel *4192*
  3. zinnia pelpel *4212*
  4. Nakkaş çiçeği bakidilek *0775* (3.03.2020 toprakla buluştu)
  5. Yıldız Çiçeği (Dahlia) enbal *1234* (27.02.2020 toprakla buluştu-3 adet soğan)
  6. Zinnia istcallst *2319*
  7. Kadife Çiçeği sinanpls *4756*
  8. Fransız kadife çiçeği intibah *1941*
  9. Yıldızpatı intibah *1980*
  10. Kirli Hanım Çiçeği intibah *1955*
  11. Aster, yıldız patı Güne-bakan *1335*
  12. Turuncu Kozmoz Çiçeği ozo *4116*
  13. Haseki Küpesi pares *4127*
  14. Haseki Küpesi bahcedenn *0597*
  15. Lavanta lavandula angustolia zg650
  16. İngiliz Lavanta zg650
  17. Devçiçekli Yıldızçiçeği Karışımı (Dahlia Giants Mix) Dahlia Variabilis zg924
  18. Dahlia Diablo Mix (Yaz Renkleri Karışımı) zg625
  19. Dahlia Figaro+red skin mix Dahlia Variabilis zg1286
  20. Solucan Otu Tanacetum Vulgare zg878
Domatesler
  1. Mor Domates Indigo Rose Lycopersicon Solanum zg947
  2. Pembe Yumurta Domates Tahi Pink Egg Lycopersicon Esculentum zg979
  3. Chadwick Cherry Domates Lycopersicon Escilentum zg992
  4. Hafize Baliç Pembe Domatesi Atilgan *0328*
Yeşillikler
  1. Mor Reyhan saleri *4399*
  2. Kırmızı Malabar Ispanağı bahcedenn *0649*
  3. Ege Dereotu Anethum Graveolens zg874
  4. Ege Maydonoz Petroselinum Crispum zg873
  5. Sarımsak otu - Garlic chives istcallst *2212*
  6. Kıvırcık tere Kenger *2930*
  7. Limon Nanesi Monarda Citriodora zg805

nanemolla ve emir2604 beğendi.
Eski 06-03-2020, 11:08   #12
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Bahçeniz hayırlı olsun.

Yorulup bunaldığım zamanlar, hep rahmetli babamın bir sözü aklıma gelir; Sıkma canını, olduğu kadar!
Babamda aynısını söylerdi

Dutlubahçe ve acemi25 beğendi.
selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2020, 11:13   #13
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Merhabalar;
Bugün sonunda fideleme düzeneği için ledleri, trafoyu aldım. Kurmayı başarırsam ayrıntılı olarak burada paylaşacağım. İşe yaramasını umuyorum.

Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Kolları sıvamak lazım.

nanemolla beğendi.
Eski 09-03-2020, 07:49   #14
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Merhaba Dostlar;
Dün salon masamızın üzerine böyle bir düzenek kurduk. Bir süre misafir ağırlayamayacağız gibi sanki

Led şerit 3 çipli 5 m
Trafo 5A'lik

Işık gücü baya iyi gibi geldi bana, zaten canım önünde olacak. Gün ışığından da faydalanmaya çalışacağız.

Ledler biraz ısınıyor gibi ama sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. (Umarım evi yakmayız.)

Burada salatalık, domates ve biber fidelerini yapmayı planlıyorum.

Yukarıdaki tohumlardan başka fide yapmam gereken var mı? Önerisi olan var sa paylaşırsa çok memnun olacağım.

Çiçekleri de fidelemeli miyim?

Eklenen Resimler

TCM, nanemolla ve Elbereth beğendi.
Eski 13-03-2020, 09:25   #15
Ağaç Dostu

acemi25's Avatar

Merhaba Sevgili Günlüğüm;
Bu haftasonu bahçemize gidip kışın neler olmuş bir bakacağız. Her şeyin yolunda olmasını umuyorum. Kışın gitmeye çalışsak da arabamız maalesef kar yüzünden ilerleyemedi.

Tohumlarım hala daha toprakla buluşmayı bekliyor. Erzurum için henüz erken. Dağlarda hala kar var. Toprak geç ısınıyor. Mart sonunu bekliyorum ekmek için. Bunlar bizim için hep bir tecrübe. Seneye daha özgüvenli olacağızdır diye umuyorum. Bu sene önümüz biraz bulanık.

Bahçeyi çiçeklerle donatma hayali kuruyorum. Dün 20 kadar lavanta tohumu ektim, bugün 30 kadar daha ekeceğim. Umarım yetiştirmekte başarılı olurum.

Eski 23-04-2020, 01:10   #16
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi25 Mesajı Göster
Merhaba Sevgili Günlüğüm;
Bu haftasonu bahçemize gidip kışın neler olmuş bir bakacağız. Her şeyin yolunda olmasını umuyorum. Kışın gitmeye çalışsak da arabamız maalesef kar yüzünden ilerleyemedi.

Tohumlarım hala daha toprakla buluşmayı bekliyor. Erzurum için henüz erken. Dağlarda hala kar var. Toprak geç ısınıyor. Mart sonunu bekliyorum ekmek için. Bunlar bizim için hep bir tecrübe. Seneye daha özgüvenli olacağızdır diye umuyorum. Bu sene önümüz biraz bulanık.

Bahçeyi çiçeklerle donatma hayali kuruyorum. Dün 20 kadar lavanta tohumu ektim, bugün 30 kadar daha ekeceğim. Umarım yetiştirmekte başarılı olurum.
Sonucu bekliyoruz bir heyecanla.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024