agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni5035Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-05-2014, 13:59   #61
Ağaç Dostu

06dilek's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2014
Merhaba Sayın asmalıtepe. Yine bir birinden güzel resimlerle bizi mest ettiniz harikasınız gönlünüze sağlık.

Sizin terası görüncek kendi, kendime bir fincan kahve söyledim akşam güneşi eşliğinde sizden izinsiz müsadeniz olursa.

YORGUNKEN içilen kahve : HAFİFLETİR, yorgunluğunu alır..!

DOSTLARLA içilen kahve : NEŞE'dir..! Kahkahalar KÖPÜKLER üzerinde yüzer..!

O yüzden; yalnız içmeye GÖNLÜM elvermedi..!
İstedim ki : KAHKAHALARIMIZ; birlikte köpükler üzerinde yüzsün..!

Ve bu Kahve tüm ağaç sever dostlarla beraber olsun.

06dilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 06:58   #62
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Edinimler

Bir haftadan beri fideci, çiçekçi koşuşturarak ; Aldığım ÇİLEK fidelerim, çok sevdiğim HANIMELİ , YASEMEN ve GÜLLERİM.

Eklenen Resimler

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 07:18   #63
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Hanımeli

HANIMELİ'ni hemen balkon çevresine dağıttım. İkisini yeni çiçekliğe, ikisini bademlerin gövdesine sarılsın diye bademlerin altına diktim.Bunlardan da çelik alıp bahçençin hertarafına dağıtırım herhalde.
Hanımeli'nin ta kendisini bulduğumda eminim de, Yasemenlerim tam doğalı değil sanki kokusu tamam da görüntüsünde aşılı güller gibi bir yapaylık var gibi...

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 07:47   #64
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Yasemenler

Yasemenler henüz dikilmedi. Onların da balkona yakın,suya yakın olması iyi olacaktır ama yer çok yer yok desem yalan değil.
Rüzgarsız yer olmalı, Güller de öyle. Kırmızı ve doğal gül bulduğumu söylemiştim
fakat dikebileceğim yakın bir yer bulmak çok zor görünüyor. Bazı kriterler var ki onları oluşturmak önemli. Kokusunu alabileceğimiz yakınlık, Rüzgarsız v.b
Bu Gülü çokça üretmeyi düşünüyorum. Nesli geçen kum zambakları ve birçok endemik bitkiler gibi...ha gülü daha getiremedim getirir getirmez dikeceğim ve fotoğraflayacağım.
Şimdilik Yasemenlere yer bulmalıyım.

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 07:56   #65
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili asmalıtepe,fidanlar bahçeye dikilmiş.hadi hayırlı olsun .güle güle büyütün. gözlerimin önüne bir an hanımınelinin büyüyüp nasıl açtığını hayal ettim. inşallah hayalimdekinden çok daha güzel açarlar. yasemen ful yasemeni pervane yasemen değil. güzel kokusu vardır. fakat pervane gibi fazla tırmanıcı değil.çiçekleride çok yoğun açmıyor dalların uçlarında öbekler halinde açıyor.bahçemde benimde var .yasemen türlerini seviyorum.sarısınında iki türü var elinde biri yeni benim gözümde bebek sayılır.birde yıldız yasemenim var. siz artık bu işlere bulaştınız her çeşidinden alıp dikmek istersiniz sonra bahçede yer kalmıyor üst üste sıkıştırıyorsunuz.neyse sonuçda sizn yasemeninizde çok hoş bir tür.güle güle büyütün.sanırım henüz dikilmemiş evinize yakın balkon dikmelerinin yanında çok yakışacağını umuyorum.sevgiler.........

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 07:56   #66
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Bu SARDUNYA'yı da yeni almıştım.Çok güzeldi canlıydı ne yazık ki evin içinde havasız mı kaldı, ve ya susuzmu kaldı üç günde bu hale geldi. Bitkilerin hepsi değil ama çiçekler sürekli ilgi istiyor, insan istiyor yakınında sanırım. Begonyalarım da aynı kaderde. Bırakıp geliyorsun üç beş gün.. gittiğinde küstüklerini adeta görüyorsun. İşte bizimle çiçekler arasında böyle bir ilişki varla yok arası..Yanlarında olmaya gayret edeceğiz mümkün olduğu kadar.

Eski 22-05-2014, 08:03   #67
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

evet evet yanılmamışşım ful yasemeni.bence çimdilik bir saksıya dikebilirsiniz.acaba kışı nasıl geçirir bilmiyorum.bizimkinde sorun yok ama sizinkine birşey diyemicem.onun için bu kışı biraz büyük bir saksıda geçirmesiin uygun olacağını düşünüyorum.karar sizin o bölgede yaşayan arkadaşlardanda inşallah fikirlerini faylaşırlar. sizinde içiniz rahat eder.

Eski 22-05-2014, 08:04   #68
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili asmalıtepe,fidanlar bahçeye dikilmiş.hadi hayırlı olsun .güle güle büyütün. gözlerimin önüne bir an hanımınelinin büyüyüp nasıl açtığını hayal ettim. inşallah hayalimdekinden çok daha güzel açarlar. yasemen ful yasemeni pervane yasemen değil. güzel kokusu vardır. fakat pervane gibi fazla tırmanıcı değil.çiçekleride çok yoğun açmıyor dalların uçlarında öbekler halinde açıyor.bahçemde benimde var .yasemen türlerini seviyorum.sarısınında iki türü var elinde biri yeni benim gözümde bebek sayılır.birde yıldız yasemenim var. siz artık bu işlere bulaştınız her çeşidinden alıp dikmek istersiniz sonra bahçede yer kalmıyor üst üste sıkıştırıyorsunuz.neyse sonuçda sizn yasemeninizde çok hoş bir tür.güle güle büyütün.sanırım henüz dikilmemiş evinize yakın balkon dikmelerinin yanında çok yakışacağını umuyorum.sevgiler.........

asmalıtepe beğendi.
Eski 22-05-2014, 08:52   #69
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

davetsiz misafirler

..Söküp atmaya kıyamadığım, yeni yaptığım çiçekliğimin en baş köşesindeki misafirler..aslında keşke gitmeseler.

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 08:59   #70
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Çilekler

Çilekleri diktim. Yer seçimimiz iyi oldu ama taşından arındıramadan diktik Acele etmek zorundaydık çünki fidelerde meyve bile oluşmuştu.

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 09:06   #71
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

çilekler

Ancak bu kadar düzen..bilaher devam edilir.

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 09:15   #72
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Bu da BÖĞÜRTLENİM

Duvar dibi bulamadık bayırın dibine diktik. Dur bakalım nasıl olacak,büyütebilecek miyiz..

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2014, 10:09   #73
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Sayın Asmalıtepe, bahçeniz, eviniz, sayfanız hayırlı olsun, güle güle, sağlıkla uzun bir ömür keyfini sürün bahçenizin. Şimdi sizi yorucu günler bekliyor, yeni bir bahçe kurmak kolay değil, ama aynı zamanda da keyif ve huzur verir insana, ben toprağa dokunmadığım gün kendimi çok huzursuz hissediyorum..

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 12:14   #74
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Sevgili Münevver hanım hemen görmeniz ve ilginiz beni çok sevindirdi.Çünki engin deneyiminize güzel fikirlerinize çok ihtiyaç duyacaım.
Eveet STARD ALDIK bakalım haydi hayırlısı.
Fakat Münevver hanım geç kalmışım. Bu cümleyi bir de KUTSAL TOPRAKLAR' da kurmuştum.
Hacca niyyet edip Kabe'ye gittiğimde de böyle eseflenmiştim. Niye geç kalmışım bu mukaddes
yola diye. Şimdi de diyorum ki neden daha önce farketmemişim doğanın ve güzelliklerinin değerini..
Şükürler olsun geç te olsa farkettirene değerini bildirene. Geç dediğimde biraz haklıyım
sizin yaşınızı bilmiyorum ama ben kayıtlardaki yaşımdan da iki yaş yaşlıyım. Ve dahi yorgunum. Şimdi bu işler belki başlangıç diye biraz yoruyor beni. Belki rutine dönünce(aman profesyoneller bana kızmasın onların işleri daha yoğundur elbet.Üretmek,yetiştirmek gibi) o vakit sakin sakin daha rahat olabilirim umudundayım.
Sevgili Münevver hanım Aynen ben de görünce biraz FÛL bitkisine benzetmiştim. Neyse gerçek YASEMEN'İ de aramaya devam.. Adana'a ayağım düşse bahçelerde çit bitkisi yapılmış durumda bol var. İlginize yardımınıza yeniden teşekkür ederim canım.Aşağıdaki doğal güzellikler de sizin için olsun.
sevgili asmalıtepe,doğada kendiliğinden açan çiçekleri çok severim.teşekkür ediyorum. sizde beni bu ince davranışınızla sevindirdiniz.galiba sarı kantoran çiçeğine benziyor.öyle ise hiç sökmeyin.ayrıca yaşınız hiç önenli değil gönül yaşınıza bakın siz.hem hiç birşey için geç sayılınmaz bu güzellikleri keşfetmeden gidenlere üzülüyorum ben.siz hiç değilse bunun farkına varmışsınız hemde stard almışsınız kim tutar sizi. heryerde bundan sonra doğayı daha dikkatli gözlemliyorsunuz ben kendimden biliyorum ve bir dal çiçek yetiştiren, bir insan kesinlikle doğadaki çiçeğine, böceğine yeşilin tonlarına taşına ve toprağını öyle bir inceliyorsunuzki,nerde ne yetiştiriliyor hemen biliyorsunuz.yani kısaca çiçek hastalığı bulaşıyor bir kere artık ne yapsanız çaresi yok. tek çaresi yeni çiçekler,çeşitler alıp yetiştirmek, kolleksiyonunuzu zenginleştirerek onları keyifle izlemek nasıl mutlu oluyorsunuz tarif edemem. inşallah kısa zamanda sizde o mutluluğa erişirsiniz.bizlerle güzellikleri paylaşırsınız. ayrıca Allah haccınızı kabül ettin.oralara gidenler öyle anlatılıyor gitmek isteyen herkese Allah nasip etsin diyorum.sevgiler......

Eski 22-05-2014, 20:06   #75
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Sayın Asmalıtepe, bahçeniz, eviniz, sayfanız hayırlı olsun, güle güle, sağlıkla uzun bir ömür keyfini sürün bahçenizin. Şimdi sizi yorucu günler bekliyor, yeni bir bahçe kurmak kolay değil, ama aynı zamanda da keyif ve huzur verir insana, ben toprağa dokunmadığım gün kendimi çok huzursuz hissediyorum..
teşekkür ederim Sn.aheste.bütün güzel dilekleriniz için. Gerçek o ki çok hayırlı bir uğraşı muhakkak. Bir canlıyı bakmak büyütmek,üretmek.. Allahım hayır hanelerimize yazsın.
Keyifli de bir yorgunluk evet. Ben de elimden geldiğince bu yolda birşeyler başarmaya çalışacağım inşAllah.

Eski 22-05-2014, 21:07   #76
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-10-2013
Ev ve bahçe çok güzel olmuş , tam kartal yuvası dediklerinden.

Serbes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 08:01   #77
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

kardeşlik

dünya kardeşliği de bu olsa gerek; herkesin birarada kardeş olması.
Ben bunu çiçeklerde de çok sevdim.ne dersiniz?

Eklenen Resimler

Eski 23-05-2014, 08:11   #78
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Çok güzel bir doğanız ve kurulmuş bir altyapı var. Renklendirmek te size kalmış.
Güle güle keyfini sürün.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 08:22   #79
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç Mesajı Göster
Bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Çok güzel bir doğanız ve kurulmuş bir altyapı var. Renklendirmek te size kalmış.
Güle güle keyfini sürün.
Teşekkür ederim evet bundan sonrası bize kaldı.İmkanlar; Toprak var, su var, güzel hava var. İlgi ve emek gerek. İnşaAllah gerisi gelir.

YeniGine ve tarla kuşu beğendi.
Eski 25-05-2014, 07:12   #80
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Dün yağmura rağmen üçgünden sonra;Asmalıtepeye çıktım:
Yağmurdan sonraki toprak kokusuyla, ıslanmış asmaların üstünde bolca görünen üzüm çiçekleriyle, baş kaldırmış,toprağın yeni yerleşimcileri fideleri,çiçekleriyle çok güzeldi.Derdinden öldüğüm aşısız kımızı gül fidanını da yerine dikip, yağmurdan dolayı fotoğraflayamadan geldim. Birazdan tekrar çıkacağım.Bugün hava açık.

YeniGine ve tarla kuşu beğendi.
Eski 26-05-2014, 07:16   #81
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Nesli tükenmişlerden biri

Nihayet artık hiç göremediğim, aşısız kırmızı Gül fidanım diğerlerinin yanında yerini buldu. İki adet açmış gülü taşınma sırasında heder oldu ya inşaAllah çok açacaktır umuyorum bu yıl geçse de gelecek yıl.
Komik aslında onca nadide Güllerin yanında basit bir gül fidanı sözü etmek.
Ama nice asil zambakların yanındaki Kum Zambağı gibi.. bilmiyorum Kum zambağı'nı çoğaltabiliyorlar mı ama ben bu gülü çoğaltmaya çalışacağım...

Eklenen Resimler

Eski 26-05-2014, 07:39   #82
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili asmalıtepe, güzel açmış bir çiçek görünce insan şöyle bir koklamak istiyor.gül bunların en başında gelen çiçeklerden.yaklaşıp koklayınca ve kokusunu alamayınca da acaba bu gerçekten gül mü diye soruyorsunuz.her nekadar çiçekleri gösterişlide olsa, ben tercihimi kokulu güllerden yana yapanlardanım.bütün asaletini kokusunda sakladığını düşünüyorum.

ayrıca bahçenizde çok yakışmış.seneye derin bir budama yaparsanız dibinden bolca sürgün verecektir. sizde o sürgünlerden kolayca çoğalta bilirsiniz.birde bunun pembesi vardır.sevgilerimle ...

Eski 26-05-2014, 08:12   #83
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili asmalıtepe, güzel açmış bir çiçek görünce insan şöyle bir koklamak istiyor.gül bunların en başında gelen çiçeklerden.yaklaşıp koklayınca ve kokusunu alamayınca da acaba bu gerçekten gül mü diye soruyorsunuz.her nekadar çiçekleri gösterişlide olsa, ben tercihimi kokulu güllerden yana yapanlardanım.bütün asaletini kokusunda sakladığını düşünüyorum.

ayrıca bahçenizde çok yakışmış.seneye derin bir budama yaparsanız dibinden bolca sürgün verecektir. sizde o sürgünlerden kolayca çoğalta bilirsiniz.birde bunun pembesi vardır.sevgilerimle ...
Sevgili Münevver; Sizin bu yüreklendirici yaklaşımınızı çok sevdim. Gerçekten size çok teşekkür ediyorum. Fikirler örtüşüyor muhakkak.
Hakikaten çok güzeller aşılı güller. çok gösterişli, ve zarifler.Hele renkleri, şekilleri itibarıyla oya gibiler. Emek veren ellerin de çok maarifeti var, ama(cümlenin burasına ''ama,, yazdığım için bağışlayın.) sanki canlı değiller seramikler bana göre.
Ya da bu aşısız ve kokulu olanlar bize çocukluğumuzu gençliğimizi getiriyorlar sanki. İşte ne derseniz.. Siz anladınız onu.
Evet budanması belki şimdiden gerekliydi de korktum yer değişikliği ile zaten şaşalamıştır.
Pembesi de var evet hele sizde en güzelleri var. çok güzel bir bahçeniz var. elllerinize sağlık. Bizimki çıraklık sizlerin yanında. Sürekli yanında olamadığınız, rüzgarların, güneşlerin altında, bol taşlı bir toprakta ne kadar olursa işte.
Olduğu kadar olmadığı kader diyelim..

Düzenleyen asmalıtepe : 26-05-2014 saat 08:14 Neden: noktalama
Eski 26-05-2014, 08:27   #84
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

organik

Bugün buzdolabından kullanmak için çıkardığım salatalıkların davul gibi şişmiş olduğunu görünce; bağda bahçede heryere salatalık ekmek dikmek istedim.
Hormonlarla insanlığı yok edecekler.Allah korusun.

Eklenen Resimler

Eski 26-05-2014, 12:19   #85
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

salatalık diye kavun fidesi yükledim,silme işleminin içinden çıkamadım özür.

YeniGine beğendi.
Eski 26-05-2014, 12:51   #86
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın asmalıtepe, üzülmeyiniz. Düzeltmek için birkaç seçenek var.

Düzelt butonuna tıklayınız,

-Mesajdaki yazıları silip, bu fotoğrafla ilgili açıklamayı yazabilirsiniz.
-Fotoğraf yükleye tıklayıp, sil seçeneğinden fotoğrafı silip istediğiniz fotoğrafı yeniden yükleyebilirsiniz.
-Bütün bunlar karmaşık gelirse mesajınızı tümden silip, yeni mesajla istediğiniz fotoğrafı gönderebilirsiniz.

Kolay gelsin. Sevgiler..

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2014, 15:59   #87
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Sayın SDurul ilgi ve yardımlarınıza teşekkür ederim. Dedim ya teknik anlamda yönlendirmeleri bile bulup okumadığımiçindir. Siz sayfama kadar getirmişsiniz. Sağolun bu ikram oldu. Pratik öğrenme yolu herzaman kolay olur.
sevgilerle...

Eski 26-05-2014, 19:27   #88
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Hanımelim

Hanımelim dikerken de çiçekli ve tomurcukluydu da şimdi yerini sevdiğini gösteriyor. Nekadar haklıyım bu bitkiyi de çok sevmekte. Kokusu yanında çiçekleri de çok güzel olanın çok güzel san'atı...

Eklenen Resimler

Eski 26-05-2014, 19:50   #89
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Sardunyam

Begonyam geçen yıldan. iki saksı olarak almıştım. Beyaz ve kırmızı. Herbirinin birer kolunu alarak daha büyük saksılarda renk karması yapmıştım. yeri genişleyince sanırım çok geliştiler ama yaprakları sararıp kuruyor yer yer. Geçen de sormuştum ama fikir veren olmadı. Ustalardan ricamızdır.

Eklenen Resimler

Düzenleyen asmalıtepe : 26-05-2014 saat 23:20
Eski 26-05-2014, 19:56   #90
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Sardunya çeliklerim

Acaba suda bekletme süresi kaç gün ki?

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024