agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni17001Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-01-2015, 00:41   #781
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Sizin oralarda kar durumu nasıl? Eğer bitkilerin üzeri karla kaplıysa hiç korkmayın. 2 sene önce karın altında kalan marullar bile ilkbaharda canlanmıştı.

Bende olan çiçeklerden istediğiniz olursa isimleri vermeniz yeterli olur. Çiçekte stok var

Lens bozulduğu için 2-3 hafta kadar yeni fotoğraf eklemesi yapamayacağım. Durum vahim yani

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 00:49   #782
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sorma İsmail bizim buralarda bugün -8 imiş. Ben tabi ki her çiçeğimi, saksımı saklayamadım. Garaja sakladığım sardunyalarım bile bu gece şöyle bir baktım amanın buz gibi ve kaskatılar. Sanırım çoğunluğu dondu. Gece bakabildiğim için çok da emin değilim durumlarından. Ancak güneş yüzünü gösterip, buzlar eridikten sonra belli olacaklar sanıyorum.
Aman stoklarına sahip çık zira çiçeksiz kalma durumlarım var. Çok teşekkür ediyorum, gönlüne sağlık...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 11:46   #783
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-05-2010
İsmail Bey, sayfanızdan çok faydalanıyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi çekinmeden paylaştığınız için teşekkürler.

Ben de bu yaz sebze yetiştirmeye hız vermeyi planlıyorum. Cocopeat, perlit ve candem ürünlerini nereden temin ediyorsunuz acaba?

aysozbek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 12:12   #784
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
00:30 civarı bahçeden geldim. Sera içi -4, dışarısı ise -6 dereceydi. Büyük ihtimalle yarında -7 olacak. Bu hafta sonundan sonra bitkilerin durumu belli olur. İyi ki seradaki ürünlere su vermedim.
-4 derece ve Melisalar o resimdeki gibi öylemii???

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 13:38   #785
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Onların keyifleri süper desem yeridir Öğlende iyide beslendiler. Bugün fena şekilde kavga ettiler, en kısa zamanda tekrar ayrı yerlere bağlayacağım. Yoksa bizim cony çok canavarlık yapacak.

Serada marul olduğu için ısıtmaya gerek olmuyor. Yani maddi yönden bir durum yok çok şükür. Donacak sadece melisa ve kabaklar var. Melisalar donmaz diye tahmin ediyorum.
Umarım donmazlar. Bendeki melissayı bahçeden alıncaya kadar ölmüştü. O kadar bile soğuk olduğunu zannetmiyorum donduğu zaman. Çiçekli halde soğuklar başlayınca muhtemelen daha çabuk dondu. -4 ise içlerindeki su donup hücrelerini patlatıyor.

Sabah - 12 derece idi. Öğle vakti ise -9 bir kısım bitkilerim dışarıda idiler. Hala da oradalar mecburen. Umarım dayanırlar. Geçen yıldan çoğu durduğu için problem olmazlar sanırım. Bir kısmı bu soğuklara dayanamaz. Geçtiğimiz yıl kış daha yumuşaktı. Gece çok daha fazla olacağı kesin.

Bahçemin olduğu yere gittiğimde yoldaki karları yanlara ittirdikleri için dizlerime kadar kara battım. Yaptırdığım duvarın yarısının üstüne kadar kar gelmiş. Bir kısmı gözüküyor. 1.20 m lik kısma muhtemelen kar yığılmış. 1.50 metrelik kısım da duvar olduğu görülebiliyor. Eskiden bu şekilde karlar yağıyordu. Şimdi kaç yıldır ilk defa bu kadar yağdı. Kar yağdığı zaman yavaş yavaş toprak altına suyu gönderiyor. Söylediğiniz gibi bitkiler soğuktan pek etkilenmiyorlar. Donan suyun genişlemesi ile toprak bizim yapamayacağımız şekilde gözeneklenerek tarıma elverişli hale geliyor.

loveforlife ve uyap beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 15:38   #786
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sorma İsmail bizim buralarda bugün -8 imiş. Ben tabi ki her çiçeğimi, saksımı saklayamadım. Garaja sakladığım sardunyalarım bile bu gece şöyle bir baktım amanın buz gibi ve kaskatılar. Sanırım çoğunluğu dondu. Gece bakabildiğim için çok da emin değilim durumlarından. Ancak güneş yüzünü gösterip, buzlar eridikten sonra belli olacaklar sanıyorum.
Aman stoklarına sahip çık zira çiçeksiz kalma durumlarım var. Çok teşekkür ediyorum, gönlüne sağlık...
Gece 1-2 gibi bizim burdada -8 olmuş sanırım. Dışarda ne var ise tamamen donmuş diyebilirim. Karanfiller hariç, onların üstünde çiçek bile var. Bütün yaprakları olduğu gibi duruyor.

YeniGine, Muda ve aleydi beğendi.
Eski 08-01-2015, 15:42   #787
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aysozbek Mesajı Göster
İsmail Bey, sayfanızdan çok faydalanıyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi çekinmeden paylaştığınız için teşekkürler.

Ben de bu yaz sebze yetiştirmeye hız vermeyi planlıyorum. Cocopeat, perlit ve candem ürünlerini nereden temin ediyorsunuz acaba?
Rica ederim sayın aysozbek, yardımım oluyorsa ne mutlu bana. Torfları e-tartes sitesinden, perliti ziraidepo sitesinden, candem ürünlerini ise candem.com.tr adresinden alabilirsiniz. Tohum ve fideler için deniz yosunu ürünlerini tavsiye ederim.

Tekrar görüşmek ümidiyle..

aysozbek beğendi.
Eski 08-01-2015, 16:19   #788
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
-4 derece ve Melisalar o resimdeki gibi öylemii???
O gece -3 civarında soğukluk vardı. Seranın 2 yanıda aşırı rüzgardan açıldığı için tüm rüzgarı yemişler. Kenarda olanlar devrilmişti.

Dün gece -6, -8 civarında bir hava vardı. Bugün yeni sürgünlerin yaprakları donmuştu. Sera örtüsü buz tuttuğu için güneşte çıkınca yaprakların bazıları haşlandı.

Büyük ihtimal kurtulurlar gibime geliyor.

Potasyum sadece meyve verimi için mi kullanıyormuş O zaman çiçeklerden kullanmaya gerek yok. Ziraatçi değilim ama yaptığım işler ortada

prıtt ve Vegy beğendi.

Düzenleyen İsmail Kuzucu : 08-01-2015 saat 16:39 Neden: Ek bilgi..
Eski 08-01-2015, 16:26   #789
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Umarım donmazlar. Bendeki melissayı bahçeden alıncaya kadar ölmüştü. O kadar bile soğuk olduğunu zannetmiyorum donduğu zaman. Çiçekli halde soğuklar başlayınca muhtemelen daha çabuk dondu. -4 ise içlerindeki su donup hücrelerini patlatıyor.

Sabah - 12 derece idi. Öğle vakti ise -9 bir kısım bitkilerim dışarıda idiler. Hala da oradalar mecburen. Umarım dayanırlar. Geçen yıldan çoğu durduğu için problem olmazlar sanırım. Bir kısmı bu soğuklara dayanamaz. Geçtiğimiz yıl kış daha yumuşaktı. Gece çok daha fazla olacağı kesin.

Bahçemin olduğu yere gittiğimde yoldaki karları yanlara ittirdikleri için dizlerime kadar kara battım. Yaptırdığım duvarın yarısının üstüne kadar kar gelmiş. Bir kısmı gözüküyor. 1.20 m lik kısma muhtemelen kar yığılmış. 1.50 metrelik kısım da duvar olduğu görülebiliyor. Eskiden bu şekilde karlar yağıyordu. Şimdi kaç yıldır ilk defa bu kadar yağdı. Kar yağdığı zaman yavaş yavaş toprak altına suyu gönderiyor. Söylediğiniz gibi bitkiler soğuktan pek etkilenmiyorlar. Donan suyun genişlemesi ile toprak bizim yapamayacağımız şekilde gözeneklenerek tarıma elverişli hale geliyor.
Yeni sürgünler etkilenir ancak ana dallar etkilenmez gibime geliyor. Çünkü her sene budama yapınca ana dal tamamen odunlaşıyor. Bu sene 3. yazlarına girecekler.

Bu seneye kadar dışarda marullar kar altında bile kalınca birşey olmuyordu. Şimdi dışarıda kereviz, pancar ve lahanadan başka ürün kalmadı. Dışarı marul ve karnabahar ekenler çok düşüncelidir şimdi.

Keşke burayada kar yağsa o zaman soğuk havayada razıyım. Kar yağmadığı zaman yazın illa bir böcek veya hastalık bahçelerde yaygınlaşıyor.

YeniGine, Muda ve Vegy beğendi.
Eski 08-01-2015, 16:30   #790
Ağaç Dostu

efeege's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2013
Bu gün çarşıya alışverişe giderken gördüm. bir evin bahçesindeki melisalar donmuş .
melisa hiç soğuğa dayanamayanlardan.

efeege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2015, 16:45   #791
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi efeege Mesajı Göster
Bu gün çarşıya alışverişe giderken gördüm. bir evin bahçesindeki melisalar donmuş .
melisa hiç soğuğa dayanamayanlardan.
Bahçede kalan ürünler tabii ki soğuk havaya dayanmaz. Birde bakım olmaz ise hava 0 derecenin altına bile düşmeden ölme gerçekleşir.

En iyi örnek kabaklar. Bu sene -1 derecede kabaklar dondu. Sera içinde ise düzenli bir bakımla -4 derecede tek bir yaprağına bile zarar gelmedi. Dün geceki -6, -8 derece arasındaki soğuklarda dondular.

Eski 08-01-2015, 19:54   #792
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Az önce bahçeden geldim. Sera içi 0 dereceydi. Dünkü soğuklardan eser yok. Melisalara bir örtü daha örttük. Durum şu ki sadece yapraklar ve bazı tohum keseleri donmuş

Güler, YeniGine, Muda ve 3 kişi beğendi.
Eski 11-01-2015, 20:50   #793
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Böğürtlen çelikleri. Her bir göz yeni bir fidan. Diğer fotoğrafları yakında ekleyeceğim.

Name:  IMG_5514.jpg
Views: 1458
Size:  73.0 KB

Eski 12-01-2015, 15:30   #794
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Önceki fotoğraftaki gibi çelikleri 5-6 cm olacak şekilde kesiyoruz. Gözler ortada kalacak ve yanlar pürüzsüz kesilecek. Buralar mühür yapacak.

Yaklaşık 2-3 cm kalacak şekilde saksılara torf pelit karışımı koyuyoruz. Sadece torf veya perlitte kullanabilirsiniz.

Daha sonra çeliğimizi göz yukarda kalacak şekilde koyuyoruz. Eğimli koyarsak (alt kısım biraz daha derinde) göz patladığı zaman saksıdan kolayca çıkacaktır.

Çelik gözüne zarar vermeden saksımızın geri kalan kısmınıda karışım ile örtüyoruz.

Ve saksılarımız hazır, karışımı nemli tutuyoruz. Gözler patlamaya başlayınca bu gözlerin yanlarından köklenme gerçekleşecek. Ben 250 adet çelik yaptım.

Name:  IMG_5526.JPG
Views: 1280
Size:  58.9 KB

Name:  IMG_5515.jpg
Views: 1239
Size:  76.2 KB

Name:  IMG_5516.jpg
Views: 1266
Size:  77.1 KB

Name:  IMG_5517.jpg
Views: 1271
Size:  77.1 KB

Name:  IMG_5518.jpg
Views: 1261
Size:  76.2 KB

Eski 12-01-2015, 23:35   #795
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Maşallah sevgili İsmail harika görünüyorlar, inşallah yeşil yeşil filizlerini de görürüz hep beraber. Ellerine sağlık, rastgelsin.

Eski 14-01-2015, 19:19   #796
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Toprak Yaşamdır!

Name:  10930540_1565175563699863_2623360258367992224_n.jpg
Views: 1111
Size:  71.2 KB

Eski 15-01-2015, 21:37   #797
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Haftaya kısmetse tohum ekimine başlıyoruz. Bu sezon işler biraz daha fazla olacak gibi.

İlk olarak taban örtüsü yayacağız. 4X27 metre boyutlarında olacak. Bunun için fiyat bekliyorum tahmini 150 lira civarı.

Tünel sera içerisine 6 metrelik demirden 3X15 metre boyutlarında bir sera daha yapacağız. Bu serada örtü dahil 150 lira civarı tutuyor.

Tohumlar hafta sonu geliyor, toplam 34 paket (25grlık). Tabii kendimizde bulunan tohumlar hariç. Bu tohumlar 200 liraya geldi.

Cocopeat (15 blog) ve perlit (600 lt) 275 lira tutuyor. 5 blog cocopeat 200 litre perlit ile karışıyor.

Canden demnem ürünü tohumların çimlenme oranını arttırmak ve güçlü kök yapısı sağlıyor. Bunun fiyatı ise 30 lira.

Tohumlar çıktıktan sonra üstten sisleme yapmayı düşünüyorum. Zaman yönünden çok faydası olacak. 1 kerede tüm sera içi nemlenecek. 250 liralık bir masrafı.

Fide dönemi için gübreler Candem growspeed, deniz yosunu ve toprak düzenleyici 90 lira.

Yeni sezonun bereketligeçmesi dileğiyle..

Eski 16-01-2015, 21:00   #798
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Dut çelikleri..

Name:  IMG_5532.jpg
Views: 1100
Size:  72.1 KB

Name:  IMG_5533.jpg
Views: 1107
Size:  42.1 KB

Eski 20-01-2015, 10:57   #799
Ağaçsever

İsmail Bey, sayfanızı tam 3 kez baştan sona okudum. Özellikle tohumdan yetiştirme konusundaki başarınıza hayranım. Ben de bu sene tohumdan yetiştirme işine daha ciddi eğilmeye çalışıyorum. Size sorum, tohumdan çıkan fidelerde roa plus mı yoksa candem yosun gübresi kullanmak mı daha iyi sonuç verir? Siz her ikisini de kullandığınızı söylemişsiniz.

Eski 20-01-2015, 16:03   #800
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
İsmail Bey, sayfanızı tam 3 kez baştan sona okudum. Özellikle tohumdan yetiştirme konusundaki başarınıza hayranım. Ben de bu sene tohumdan yetiştirme işine daha ciddi eğilmeye çalışıyorum. Size sorum, tohumdan çıkan fidelerde roa plus mı yoksa candem yosun gübresi kullanmak mı daha iyi sonuç verir? Siz her ikisini de kullandığınızı söylemişsiniz.
Ilgınız ıcın tesekkur ederım sayın aysozbek, bu sene daha gelısmıs bır sekılde uretım hedeflıyoruz.

Roayı gubre olarak kullanmıyorum. Candem gubre konusunda ılerı derece bır fırma. Degısık fırmaların urunlerı ıle kıyaslama yapıp tercıh ettıgım fırmadır.

Bıtkının yesıl aksamı ıcın denız yosunu bır numara ıcerık. Fıdelerden bunu anlamıssınızdır. Bırde gelısme buyudukce gubre ıstegı artıyor bunun ıcınde degısık gubre cesıtlerı mevcut.

aysozbek ve Vegy beğendi.
Eski 20-01-2015, 21:53   #801
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Taban örtüsü konusu mart ayına kaldı. Hep 3 metrelik var, özellikle bu lazım derseniz 2 katı ücrete satıyorlar Hizmette sınır tanımayan firmalar var.

Sera demirleri kıvrıldı. Kenarlardan 1,50 metre düz gelip daha sonra ovalleşiyor. Toprağa 1 metrelik boru çakıp bu demirleri bu borulara geçirdim. Örtüsüde hazır yarın serayı bitireceğim.

Tohumlarımız geldi. Havalar 2-3 gün daha güzel giderse kereviz tohumları için yerleri hazırlayacağım.

Cocopeatlar yarın yola çıkıyor perşembe günü gelecek. Perlitler şuan yolda onlarda perşembe günü gelecek.

Candem demnem ürünü siparişi verdim. Candem humican (hümik asit ve yosun içerikli sıvı gübre) bitmiş. Ondanda sipariş verdim. Yarın kargolanıp sorun çıkmazsa perşembe günü gelecek.

Şubat ayı sonuna kadar ihtiyacımız kalmadı gibi birşey.

Eski 21-01-2015, 16:01   #802
Ağaçsever

Peki, fide aşamasında Candem Humican mı, yoksa Candem Humiferas mı tavsiye edersiniz? Humifears de yosun içerikli ve organik gübre sınıfında yer alıyor.

Sormayı unuttum. bunlar için ayrıca yapıştırıcı kullanmak da gerekiyor mu?

Düzenleyen aysozbek : 21-01-2015 saat 16:01 Neden: ekleme
Eski 21-01-2015, 16:24   #803
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Peki, fide aşamasında Candem Humican mı, yoksa Candem Humiferas mı tavsiye edersiniz? Humifears de yosun içerikli ve organik gübre sınıfında yer alıyor.

Sormayı unuttum. bunlar için ayrıca yapıştırıcı kullanmak da gerekiyor mu?
Ben humican adlı ürünü kullanıyorum. 1 blog torf içerine 50 gr. Fide zamanın da ise 25 litre suya 50 gr ilerleyen zamanlarda 100 gr. Bu da 1000 m2 bir alana yetiyor.

Humiferste bildiğim kadarı ile yosun içeriği yok. Organik madde miktarı %5 civarında. Seafers adlı ürün ise sadece yosun içerikleri.

Elimde olduğu zamanlar tüm gübrelerde kullanmaya çalışıyorum. 25 litre su için 2,5 ml yeterli oluyor. Senede anca 2 kutu gidiyor, bu da 20 lira.

Eski 21-01-2015, 23:27   #804
Ağaçsever

Haklısınız Seafears yazacakken yanlışlıkla Humifears yazmışım. Cevabınız için teşekkürler.

Eski 22-01-2015, 23:58   #805
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Bu sene hiç dinlenmeden işler artmaya başlayacak gibi duruyor. Tohum ekimini 2 hafta öne aldık. Geçen seneye göre üretimde artacak.

Şubat ayına kadar domates, biber, patlıcan gibi tohumlar ekilecek. Şubat ayının 2. ve 3. haftası hıyar, kabak gibi tohumlar ekilecek. Mart ayı başında tünel seraya fasülye ekilecek. Nisan ayı başında seraya hıyar ekilecek, daha sonra 3,5 dönüm patlıcan ve biber ekilecek. Bu arada 1 dönüm marul ekilecek. Nisan ayının 3. haftası işlerin tavan yaptığı hafta.

Eski 23-01-2015, 00:39   #806
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Güç, kuvvet sonra da rastgelsin inşallah sevgili İsmail.

Eski 24-01-2015, 00:29   #807
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
İsmail Bey, geçen sene sizin yazılardan birinde görmüştüm tarlaya ekimden önce hazırlık için birşeyler atıyordunuz. Dekara 25 kg. gibi birşeydi ve fiyatı da 25 tl. gibiydi. Biryere not almıştım ama bulamıyorum şimdi, ne atıyorduk.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2015, 09:49   #808
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
İsmail Bey, geçen sene sizin yazılardan birinde görmüştüm tarlaya ekimden önce hazırlık için birşeyler atıyordunuz. Dekara 25 kg. gibi birşeydi ve fiyatı da 25 tl. gibiydi. Biryere not almıştım ama bulamıyorum şimdi, ne atıyorduk.
Sayın TCM her zaman kullandığım ürünlerden biridir. Çelik köklendirmek için hazırladığım karışıma ilave etmiştim. Köklenme daha güzel olmuştu. Bu sonucu bir kere daha deneyip paylaşacağım.

Ürün adı: Hümik ve Fülvik asit içiren organik toprak düzenleyici piyasada aşırı derecede benzer ürünler mevcut.

Ben biocan pelet ürününü kullanıyorum. Pelet halinde olduğu için dağıtılması çok kolay oluyor. Bunun toz olanıda mevcut, onun fiyatı sanırım 15 liraydı.

Eski 24-01-2015, 17:51   #809
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Alıntı:
Sayın TCM her zaman kullandığım ürünlerden biridir. Çelik köklendirmek için hazırladığım karışıma ilave etmiştim. Köklenme daha güzel olmuştu. Bu sonucu bir kere daha deneyip paylaşacağım.

Ürün adı: Hümik ve Fülvik asit içiren organik toprak düzenleyici piyasada aşırı derecede benzer ürünler mevcut.

Ben biocan pelet ürününü kullanıyorum. Pelet halinde olduğu için dağıtılması çok kolay oluyor. Bunun toz olanıda mevcut, onun fiyatı sanırım 15 liraydı.
Selam sn.İsmail Kuzucu Köklendirici, düzenleyici demişken bir sorum da benim olacak cevaplarsanız sevinirim.

Acer plaetum (tam ismini yazamamış olabilirim) Kırmızı yapraklı akçaağaç ta deniyor. Tohum aldım çimlendirmesinin zor olduğunu okudum. Soğuk katlama yapmadan Gibberrik asitle çimlendirmek istiyorum. Ne kadar doğrudur bu GA3 madde ihtiva eden köklendiricinin komplikasyonu nedir, zararlı olabilir mi?

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2015, 17:55   #810
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Tozun dağıtılması kolay olmayabilir ancak dağılması (emilimi) daha kolay olmaz mı, fiyat kazanç olarak da bakarsak (etkinliği pelet ve toz olarak aynı ise) toz olanı almak mantıklı değil mi?

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
gelecek tarımda, geleneksel tohum, sera yetiştiriciliği, solucan gübresi, ticari üretim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024