agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni17001Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-05-2014, 06:13   #361
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Ve yeni sezonun ilk ürünleri meyvelerini gösterir Tiny tim domatesler..

Name:  IMG_2515.jpg
Views: 1626
Size:  32.5 KB

Name:  IMG_2521.jpg
Views: 1574
Size:  29.6 KB

Name:  IMG_2530.jpg
Views: 1559
Size:  33.5 KB

Name:  IMG_2532.jpg
Views: 1597
Size:  42.2 KB

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 06:19   #362
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Kızartma kabakları. Görünen ilk ürünleri kesilip atılacak. Hem bitkinin gövdesi daha çok çalışacak hemde yapraklar daha büyüyecek.

Dolma çiçeğinden de güzel dolma olur bu arada

Name:  IMG_2545.jpg
Views: 1704
Size:  70.9 KB

Name:  IMG_2546.jpg
Views: 1659
Size:  60.9 KB

Name:  IMG_2552.jpg
Views: 1676
Size:  48.0 KB

Eski 18-05-2014, 10:38   #363
Yeni Üye

yağmurzamanı's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2014
merhaba ismail bey ben dün deveci armut ve şekerpare kayısısı aldım boyları 1 metreden fazla bunları nasıl dikmeliyim ve bu ağaçların yıllık bir ilaçlama zamanı var mı ekstra bakımı vs. varsa ilaç adıyla birlikte verir misiniz teşekkür ederim

yağmurzamanı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 10:39   #364
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Kızartma kabakları. Görünen ilk ürünleri kesilip atılacak. Hem bitkinin gövdesi daha çok çalışacak hemde yapraklar daha büyüyecek.

Dolma çiçeğinden de güzel dolma olur bu arada

Eklenti 493592

Eklenti 493593

Eklenti 493594
Ben daha önce hiç ilk kabakları koparmadım. O yüzden gelişmeyip cılız kalıyormuş.

Sadece bir tane mi yoksa görünen hepsini mi kesip atacaksınız?

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 12:20   #365
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmurzamanı Mesajı Göster
merhaba ismail bey ben dün deveci armut ve şekerpare kayısısı aldım boyları 1 metreden fazla bunları nasıl dikmeliyim ve bu ağaçların yıllık bir ilaçlama zamanı var mı ekstra bakımı vs. varsa ilaç adıyla birlikte verir misiniz teşekkür ederim
Sayın yağmurzamanı sıze aksama cevap yazayım. Telefondan yazıyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Ben daha önce hiç ilk kabakları koparmadım. O yüzden gelişmeyip cılız kalıyormuş.

Sadece bir tane mi yoksa görünen hepsini mi kesip atacaksınız?
Gelısmeye gore 1 veya 2 adet kesebılırsınız. Bu donemde 25 lt suya 50 ml sıvı toprak duzenleyıcı ve 100 gr 20-20-20 gubre koyup sulama yaparsanız verımde ve gelısımde gozle gorulur bır artıs olacaktır.

Eski 18-05-2014, 13:24   #366
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Çok teşekkür ederim sevgili İsmail Kuzucu, gönüllü ve candan bir ögretmen gibisiniz. Sabahın köründe kalkıp hem işinizle hem de bizlerin sorularına cevap vermekle uğraşıyorsunuz. Bir de salatalıkta koltuk almayı tek tek resimleyerek anlattığınız vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

YeniGine beğendi.
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 18:26   #367
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Akman Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim sevgili İsmail Kuzucu, gönüllü ve candan bir ögretmen gibisiniz. Sabahın köründe kalkıp hem işinizle hem de bizlerin sorularına cevap vermekle uğraşıyorsunuz. Bir de salatalıkta koltuk almayı tek tek resimleyerek anlattığınız vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim Fırsat buldukça paylaşım yapmaya çalışıyorum. Öğrenilecek ve öğretilecek çok şey var.

YeniGine ve tarla kuşu beğendi.
Eski 18-05-2014, 20:37   #368
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Gövdenin ve köklerin güçlenmesi için ilk 3-4 boğumdaki hıyarlar koparıldı. Güzelde bir demet çiçek oldu

Name:  IMG_2579.jpg
Views: 1555
Size:  49.2 KB

Name:  IMG_2577.jpg
Views: 1545
Size:  46.0 KB

Eski 18-05-2014, 20:42   #369
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
...

Gelısmeye gore 1 veya 2 adet kesebılırsınız. Bu donemde 25 lt suya 50 ml sıvı toprak duzenleyıcı ve 100 gr 20-20-20 gubre koyup sulama yaparsanız verımde ve gelısımde gozle gorulur bır artıs olacaktır.
Teşekkür ederim. Toprak düzenleyici olarak organik maddesi bol bir enzimim var, onu kullansam olur mu? Biraz da solucan gübresini sıvılaştırıp katsam nasıl olur?

Peki kabakta nasıl bir sulama yolu izlemeli?

Alıntı:
Hayırlı sabahlar, erken kalkan yol alır derler amacımızda bu Can suyunu verdikten sonra 7 veya 10 gün sulama yapılmaz. Amacı köklerin daha çok derine inmesidir. Diğer türlü hep sulama yapılırsa kökler yukar kısımda kalıp verimde düşüş oluyor.

Domateste çiçekli dönemde fazla sulama yapılmazsa iyi olur. Aşırı sulamada çiçekler dökülebiliyor. Biberde toprak ne kadar çok nemli kalırsa o kadar verim çok olacaktır. Haftada 1 saat sulama yerine günde 10 dakika sulama yapıp gibi. Patlıcan ise suya bayılır Ne kadar su o kadar dal ve ürün.
Bu mesajınız sayesinde patlıcanın suyu çok sevdiğini öğrenmiş oldum. Patlıcanlarımda bir sorun var. Yaprakları içe doğru kıvrık ve hafif girintili çıkıntılı bir görüntü var. Nedeni nedir acaba?

YeniGine beğendi.
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 21:28   #370
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Teşekkür ederim. Toprak düzenleyici olarak organik maddesi bol bir enzimim var, onu kullansam olur mu? Biraz da solucan gübresini sıvılaştırıp katsam nasıl olur?

Peki kabakta nasıl bir sulama yolu izlemeli?

Bu mesajınız sayesinde patlıcanın suyu çok sevdiğini öğrenmiş oldum. Patlıcanlarımda bir sorun var. Yaprakları içe doğru kıvrık ve hafif girintili çıkıntılı bir görüntü var. Nedeni nedir acaba?
Rica ederim, ne demek. Hümik asit var ise daha uygun olacaktır. Yoksa da sadece enzim yeterli. Sulama haftada 2-3 sefer yapılması uygundur. Ben havaların yağışlı gitmesinden dolayı şimdiye kadar hiç sulama yapmadım.

Patlıcanın toprağını ne kadar çok nemli tutarsanız o kadar dal ve ürün alırsınız. Bu özellik kızartma kabağı içinde geçerli. Yapraklardaki sorun bakır eksikliğinden olabilir. Gübreleme yaparken karışıma iz elementleri ekleyip kullanabilirsiniz. Ben Candemin Can Combi Plus ürününü kullanıyorum.

limon_sever ve YeniGine beğendi.
Eski 19-05-2014, 07:02   #371
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Hıyarda İpe Alma

Hıyarda ipe alma genelde boğaz doldurma işleminden sonra 3-4 gün içinde yapılması gerekir. Eğer geç kalınırsa boğazın alt kısmından çıkan yeni kökler zarar görür ve bitkinin gelişimi etkilenir.

Bitki sayısı çok olduğu için ben alt sıraya da ip çekip ipe almalarını buraya bağlıyorum.

Alt ipe dümcük atıldıktan sonra boğazın yani ilk yaprakların üstündeki boğumdan dolama işlemine başlanır. Bitkinin yapraları bir elle tutulup ip bogumun ortasından ip döndürülür. Bu işlem haftada 1 veya 2 kere yapılır.

Name:  IMG_2572.jpg
Views: 2182
Size:  73.3 KB

Name:  IMG_2573.jpg
Views: 1583
Size:  70.6 KB

Name:  IMG_2574.jpg
Views: 1906
Size:  71.7 KB

Eski 19-05-2014, 08:48   #372
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Foruma katkılarınızdan dolayı bende teşekkür etmek isterim. Birkaç sorum olacak.
- Hıyarların özel türü yok herhalde domateslerin olduğu gibi, yani her hıyar sardırılabilir.
- Kullandığınız ip türü ne?
- Yerden maksimum yükseklik ne kadar, bu mesafeyi alçak tutup hıyarları üzerinden attırıp yere kadar tekrar ulaştırsak olmaz mı?
- Domatesleri de bu şekilde sardırsak olur mu? (mesafeyi alçak tutmak gerekir herhalde)

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2014, 11:50   #373
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Foruma katkılarınızdan dolayı bende teşekkür etmek isterim. Birkaç sorum olacak.
- Hıyarların özel türü yok herhalde domateslerin olduğu gibi, yani her hıyar sardırılabilir.
- Kullandığınız ip türü ne?
- Yerden maksimum yükseklik ne kadar, bu mesafeyi alçak tutup hıyarları üzerinden attırıp yere kadar tekrar ulaştırsak olmaz mı?
- Domatesleri de bu şekilde sardırsak olur mu? (mesafeyi alçak tutmak gerekir herhalde)
Hıyarların cınsı sırık oldugu ıcın ıpe alınıyor. Oturak cınslerde alınır fakat hep asagıya dogru gıtmeye calısır. Domatesınde sırık ve oturak cınsı vardır eger uygun sekılde ekıl yapılmaz ıse tam verım alınmaz.

Sebze baglama ıpı kullanıyorum. 1100 metresı 7 lıra cıvarı. Dayanıklı ve bıtkıye zarar vermıyor.

Bızım serada yaklasık 2-2.5 metre. Mesafe ne kadar yuksek olursa bakım o kadar kolay olur ve verım daha cok artar. Tele ulastıgı zaman tekrar asagıya ındırmekte mumkun.

Eger domates sırık domates ıse 4 metreye kadar uzamasını saglayabılırsınız. Ben pembe domateslerde 3,5 metre kadar uzaltmıstım.

Eski 19-05-2014, 12:13   #374
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2014
Başkan bu hiç adaletli değil. Biz şehirde et tavuk diye ne oldugumu bilmediğimiz bir şey yiyoz, çoğu zaman mangalda aha pişti derken gıdak gıdak diye bagırıyo sen orda nar gibi kızarmış tavugu götürüyon. Afiyet olsun ama halen adaletli değil
Alıntı:
Bahçe, sera işleri kadar iyi aldığımız bir şey varsa oda teneke de tavuktur

Odunları ayrı yerde yakıp korlarını tenekenin her tarafına koyuyoruz. Ateşte pişer ise yanar ve tavuk çiğ kalır.
Eklenti 465960
Eklenti 465961
Eklenti 466477

Tavuğun kemiğini çektiğiniz zaman etten direk ayrılması lazım
Eklenti 465963

Bu da bu sene aldığımız aparatlarımız. İçerisine konan tüm malzemelerin tadı tavuğa geçiyor. Özellikle tabağına akan suyu bi harika..
Eklenti 465964

serhatb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2014, 13:58   #375
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Merhabalar,

Buyuk ıhtımal posetlı aldınız, ası yerını gomdurmeden fıdanları ekıp can suyu verın. ( gomme ıslemını cukurdakı toprakla degılde gunes goren toprakla yapın)

Ilac ısmı yerıne gereklı olacak ılacları yazayım;

Bocek, karaleke, mantar ılacları. Kıslık yag ve bordo bulamacı. Bunlar yeterlı olacaktır. Ilaclama zamanları var fakat bolge bolge degıstıgı ıcın benım verdıgım bılgıler pek yararlı olmaz. Zıraat odalarına gıttıgınız zaman sıze bu konuda yardımcı olacaklardır. Bereketlı urunler dılerım..

YeniGine beğendi.
Eski 19-05-2014, 14:20   #376
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serhatb Mesajı Göster
Başkan bu hiç adaletli değil. Biz şehirde et tavuk diye ne oldugumu bilmediğimiz bir şey yiyoz, çoğu zaman mangalda aha pişti derken gıdak gıdak diye bagırıyo sen orda nar gibi kızarmış tavugu götürüyon. Afiyet olsun ama halen adaletli değil
Olay tenekede ve zamanlamada bıtıyor. Yolunuz duserse beklerız.

tarla kuşu beğendi.
Eski 20-05-2014, 07:25   #377
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Ürününüz bol olsun...

YeniGine ve tarla kuşu beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 09:03   #378
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Olay tenekede ve zamanlamada bıtıyor. Yolunuz duserse beklerız.
Közü koyduktan sonra ne kadar bekletiyorsunuz. Bir de tavuk köy tavuğu mu, muhtemelen pişme süreleri farklıdır.

tarla kuşu beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 10:52   #379
Yeni Üye

yağmurzamanı's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2014
evet poşette aldım boyları 1 metreden fazla fakat ben daha önce hiç dikmediğim için aşı yeri neresi bilmiyorum poşetteki toprağın geldiği yere kadar toprağa koysam yeterli olur mu bu arada egedeyim izmirde
Alıntı:
Merhabalar,

Buyuk ıhtımal posetlı aldınız, ası yerını gomdurmeden fıdanları ekıp can suyu verın. ( gomme ıslemını cukurdakı toprakla degılde gunes goren toprakla yapın)

Ilac ısmı yerıne gereklı olacak ılacları yazayım;

Bocek, karaleke, mantar ılacları. Kıslık yag ve bordo bulamacı. Bunlar yeterlı olacaktır. Ilaclama zamanları var fakat bolge bolge degıstıgı ıcın benım verdıgım bılgıler pek yararlı olmaz. Zıraat odalarına gıttıgınız zaman sıze bu konuda yardımcı olacaklardır. Bereketlı urunler dılerım..

YeniGine beğendi.
yağmurzamanı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 14:26   #380
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Ürününüz bol olsun...
Tesekkur ederım sayın sonkez, ınsallah hepımızın urunlerı bereketlı olur..

sonkez ve YeniGine beğendi.
Eski 20-05-2014, 14:44   #381
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Közü koyduktan sonra ne kadar bekletiyorsunuz. Bir de tavuk köy tavuğu mu, muhtemelen pişme süreleri farklıdır.
Korda kesıllıkle ates olmaması gerekır yoksa tavuk fazla yanık oluyor ve et pısmıyor. 45 veya 60 dakıka yeterlı oluyor. Koy tavugunda bu sure 10-15 erken oluyor.

Etın pıstıgını anlamak ıcın kürdanı ete batırın, deydıgı an gırıyorsa o et pısmıstır.

tarla kuşu ve TCM beğendi.
Eski 20-05-2014, 14:56   #382
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
evet poşette aldım boyları 1 metreden fazla fakat ben daha önce hiç dikmediğim için aşı yeri neresi bilmiyorum poşetteki toprağın geldiği yere kadar toprağa koysam yeterli olur mu bu arada egedeyim izmirde
Fotograf ekleyebılırsenız tam olarak yardımcı olabılırım.

tarla kuşu beğendi.
Eski 20-05-2014, 22:37   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-02-2010
İsmail bey incir çelikleriniz ne alemde.Fotoğraf rica etsek

YeniGine beğendi.
aliok1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 23:14   #384
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aliok1 Mesajı Göster
İsmail bey incir çelikleriniz ne alemde.Fotoğraf rica etsek
Şuan bazıları saksılandı, diğerleri daha beklemede İşler yoğun olduğu için incirleri gören bile yok diyebilirim. En kısa zamanda fotoğrafları eklerim..

YeniGine beğendi.
Eski 22-05-2014, 20:03   #385
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Serada 29. gün

Name:  IMG_2642.jpg
Views: 1481
Size:  69.5 KB

Name:  IMG_2643.jpg
Views: 1439
Size:  73.1 KB

Name:  IMG_2644.jpg
Views: 1478
Size:  73.1 KB

Eski 22-05-2014, 23:23   #386
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Gübre kalitesnin etkisi bu olsa gerek. Diğer gübre ve CANDEM ürünleri.
Name:  IMG_2598.jpg
Views: 1419
Size:  71.7 KB

Eski 23-05-2014, 06:14   #387
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

0,5 litrelik saksıdaki domates meyvelerini göstermeye başladı. Günlük olarak 75 ml su ve haftalık 3 gr 20-20-20 gübre verimi yapılıyor.

Name:  IMG_2653.jpg
Views: 1337
Size:  43.4 KB

Name:  IMG_2662.jpg
Views: 1393
Size:  72.2 KB

Eski 23-05-2014, 13:18   #388
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Roa +plus organık sıvı gubre bugun geldı, aksama sezonun ılk uygulaması yapılacak. Gecen sene serada ve lahanalarda cok etkılı olmustu. Bu sene tum ekım alanlarında kullanacagım.

Eski 23-05-2014, 23:15   #389
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
İsmail Bey önce yine teşekkür edeyim bunca işinizin içinde sorularımıza cevap yazdığınız ve yaptıklarınızı tek tek paylaştığınız için çünkü ben çok faydalanıyorum bu ilgilerden.

Bir- iki sormak istiyorum. İlki yaprak gübresinin taban gübresinden farkı ne, mesela ben bu sene güllerime hayvan gübresi verdim. Büyümelerinde öyle dikkate değer bir fark görmedim, yaprak gübresi daha mı çok çiçeklendirir??? Bir de siz daha çok doğal yollarla üretim yapıyorsunuz ama bu işin içinde biri olarak bilginiz var mıdır diye merak ediyorum. Çiçekçilerden aldığım bazı güller daha kökleri bile neredeyse tam oluşmamışken çifter çifter tomurcuğu oluyor, geçen sene buraki bir ziraatçiye bunu sorduğumda bana çiçeklenmeyi arttirmak için tablet biçiminde bir hormon verdi, onun dediği gibi sulandırarak kullandım ama hiç bir fark olmadı çiçeklerde. Bunu nasıl yapıyorlar, eminim benim yaşadığıma benzer şeyleri forumda pek çok kişi yaşıyordur. Özellikle yapı marketlerden aldığım çiçeklerde bu oluyor, aldığımda şıkır şıkır çiçekli evde zaman geçtikçe, sulamasına gübresine dikkat ettiğim halde ı-ıh....

Aslında niyetim bunları sormaktı ama bu sayfaya gelip hiç eli boş çıkmadığım için " Gübre kalitesnin etkisi bu olsa gerek. Diğer gübre ve CANDEM ürünleri." demişssiniz, resimdeki küçük olan fidanları farkı görmek için özellikle mi başka bir gübre ile gübrelediniz. Eğer öyleyse fark çok belirgin ve ne kadar Candem ürünü kullandınız.....(Okulda bu kadar iştahlı iştahlı soru sormamıştım

Düzenleyen Emine Akman : 23-05-2014 saat 23:20 Neden: imla
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2014, 06:09   #390
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Akman Mesajı Göster
İsmail Bey önce yine teşekkür edeyim bunca işinizin içinde sorularımıza cevap yazdığınız ve yaptıklarınızı tek tek paylaştığınız için çünkü ben çok faydalanıyorum bu ilgilerden.

Bir- iki sormak istiyorum. İlki yaprak gübresinin taban gübresinden farkı ne, mesela ben bu sene güllerime hayvan gübresi verdim. Büyümelerinde öyle dikkate değer bir fark görmedim, yaprak gübresi daha mı çok çiçeklendirir??? Bir de siz daha çok doğal yollarla üretim yapıyorsunuz ama bu işin içinde biri olarak bilginiz var mıdır diye merak ediyorum. Çiçekçilerden aldığım bazı güller daha kökleri bile neredeyse tam oluşmamışken çifter çifter tomurcuğu oluyor, geçen sene buraki bir ziraatçiye bunu sorduğumda bana çiçeklenmeyi arttirmak için tablet biçiminde bir hormon verdi, onun dediği gibi sulandırarak kullandım ama hiç bir fark olmadı çiçeklerde. Bunu nasıl yapıyorlar, eminim benim yaşadığıma benzer şeyleri forumda pek çok kişi yaşıyordur. Özellikle yapı marketlerden aldığım çiçeklerde bu oluyor, aldığımda şıkır şıkır çiçekli evde zaman geçtikçe, sulamasına gübresine dikkat ettiğim halde ı-ıh....

Aslında niyetim bunları sormaktı ama bu sayfaya gelip hiç eli boş çıkmadığım için " Gübre kalitesnin etkisi bu olsa gerek. Diğer gübre ve CANDEM ürünleri." demişssiniz, resimdeki küçük olan fidanları farkı görmek için özellikle mi başka bir gübre ile gübrelediniz. Eğer öyleyse fark çok belirgin ve ne kadar Candem ürünü kullandınız.....(Okulda bu kadar iştahlı iştahlı soru sormamıştım
İkisinin arasında etki farkı, bazıları hem yapraktan uygulanıp hemde topraktan sulama ile verilebiliyor. Yapraktan uygulama etkisini çok kısa zamanda gösteriyor, topraktan uygulama ise diğer uygulama göre biraz uzun sürüyor. NPK gübreleri araştırmanızı tavsiye ederim. Değişik düzeylerde gübreler ile büyüme, çiçeklendirme ve renk etmenlerine etki edilebiliyor. Hayvan gübresinde etkin madde azot olduğu için fazla çiçeklenme olmaz.

1 defa denediğim tablet hormon hakkında yazayım. Kabaklarda geçen sene denemiştim. 100 litre suya 1 tablet şeklinde uygulama ile yapraktan veriliyordu. Attığım sıra 2 gün içinde diğer kabakların 3 katına ulaştı. Hemen gelişme gösterdikleri için hormon atılmayanlar donlara kadar kabak verdi, atılanlar erken bitti. Yavaş yavaş büyüsün düzgün olsun bence

Birde iklim farkı var. Sıcak bölgelerden veya seralardan gelen çiçekler daha çok çiçekli olur. Çünkü bakımı yapılıp, ortamı ona göre ayarlanmıştır. Müşteri eve geldiği zaman çiçek 1-2 hafta içinde ölür. Siz ne kadar gübre atıp baksanızda o çiçek çiçeklenmez.

20-20-20 gübre ve humican organik gübresini kullandım. Uygualama: 25 litre suya 200 gr 20-20-20 ve 50 ml humican. 25 litre suyu hem yaprakatan hemde kökten uyguladım. Elimde candem gübresi kalmadığı için sol tarafda onu kullanamadım. İyi oldu ama farkı görmüş olduk

Umarım yardımcı olabilmişimdir..

Etiketler
gelecek tarımda, geleneksel tohum, sera yetiştiriciliği, solucan gübresi, ticari üretim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024