agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni3961Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-10-2015, 19:46   #61
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Bu haftasonu bahçeme gidemedim. Keske gidebilseydim de tv karsisinda bu üzücü olayları izlemeseydim. . Son yıllarda beni tek mutlu eden sey bahçem ve çiçeklerim olmaya basladi. Herseyin cirkinlestigi bir ortamda, çiçekler hala guzel, hayvanlar ve cocuklar hala masum.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2015, 17:05   #62
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Kamil Beyden aldığım lisianthus. Bu yaz hiç ilgilenemedim onunla ama gelecek yaz gönlünü alacağım.

Eklenen Resimler

Eski 13-10-2015, 18:46   #63
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Bahçeniz hayırlı olsun abk,darısı da bizlere.Sizin çalışmalarınızı izleyerek ben de nasıl bir yol takip edebilirim düşüncesindeyim.Her şey yolunda görünüyor.İyi çalışmalar.

abk ve Jakin beğendi.
sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2015, 22:12   #64
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Sayın sevgihoca, iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler. . Hepimiz gerek balkon gerek bahçelerimizde bir suru hatalar yaptik. Buradaki bahçeleri ornek alıp, bitkiler hakkında bilgi edindiğimiz surece hatalar azalıyor ama bitmiyor yine de. Daha guzel bahçeler sizlerin olsun.

gilan, YeniGine, Jakin ve 1 kişi beğendi.
Eski 15-10-2015, 20:42   #65
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Kaziklandim. . Bahçem icin cicek sogani almaya çalışırken, aslinda forumda cok da bilinen internette satis yapan bir firma tarafından hem de. Ben cok pismanim alışveriş yaptigim yerleri de ağaçlar netten arastirmadigima. Bir tohum, bir fide alırken muhakkak buraya bakarım ama tohum, sogan alacagim siteyi kontrol etmek aklıma gelmedi.

YeniGine, aleydi ve Jakin beğendi.
Eski 15-10-2015, 21:07   #66
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
...Ben cok pismanim alışveriş yaptigim yerleri de ağaçlar netten arastirmadigima...
Bir musibet, bin nasihatten daha çok işe yarıyor bazen... Geçmiş olsun ama bu sevimsiz tecrübe sayesinde bir daha kolay kolay kanmayacaksınız artık

abk ve Jakin beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2015, 21:15   #67
Ağaçsever

NMel's Avatar

Giriş Tarihi: 30-08-2015
Sn.abk, bazen olabiliyor maalesef böyle şeyler. Çok üzmeyin kendinizi. Olan olmuş bir kere.

abk ve Jakin beğendi.
NMel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2015, 21:20   #68
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Haklısınız sayın A_NOMAD, simdiye dek hic kandirilmamistim internet alışverişlerinde. Bu yuzden de kandirilacagimi aklıma bile getirmedim, araştırma gereği duymadım. En azından yuksek bir rakam degildi. Bazen cok daha yuksek rakamlarla alım yapıyorum.

aleydi ve Jakin beğendi.
Eski 15-10-2015, 21:26   #69
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Maalesef söz konusu 'bitkiler' gibi kıymetini bilmeyenlere göre çok hafif bir konu olunca ''kandırmak için mis gibi fırsat'' olarak algılayan çok oluyor.

Şimdi nerede paylaşıldığını bulamayabilirim ama vaktiyle üyelerimizden birinin bahçe fotoğraflarını kopyalayıp internette satılık arazi ilanına koyarak insanları kandırmaya çalışan birinden haberdar olmuştuk, düşünün kandırma boyutlarını...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2015, 10:58   #70
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Sayın Nmel, ilginiz icin tesekkurler. Her iste bir hayir vardir derler ya, Sayın Milla bana Canna gönderecek. Bu olayda da guzel seyler oluyor yani.

aleydi, Jakin ve NMel beğendi.
Eski 16-10-2015, 22:43   #71
Ağaç Dostu

Üzüldüm,bu sitenin adını yazmanızda bir mahsur var mı?Belirtmemişsiniz çünkü.Bilinen bir marka demişsiniz.Kafamızı hiç hayra çalıştırmıyoruz,nerde yalan dolan orda biz yani genel anlamda.İnsanları anlamak zor.

abk ve Jakin beğendi.
Eski 17-10-2015, 00:39   #72
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Sayın sevgihoca, ağaçlar nette bu tarz siteleri kontrol edebileceğimiz, şikayetlerin yazıldığı bir bolumde varmis forumda. Ama ben simdiye dek farketmemisim. Forumdaki o bolumu okuyunca kaziklandigima iyice emin oldum. Hatta bana gönderecekleri anemon sogani bile olmayabilir. E-fidancim.com dan alışveriş yapmistim. Hakkında cok sikayet var ve farkli isimle gelen sogani ektiğinizde sümbül cikabiliyormus.

Jakin ve sevgihoca beğendi.
Eski 17-10-2015, 11:10   #73
Ağaç Dostu

Sizin durumunuz bize de bir tecrübe oluyor.O yüzden merak etmiştim.Sitede bilemediğim birçok bölüm var.Bazılarını tesadüfen buluyorum.Aşağıdaki bölümlere zaman zaman giriyorum.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

abk beğendi.
Eski 20-10-2015, 23:06   #74
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

E-fidancim.com dan aldigim daha dogrusu almak zorunda kaldığım anemon yumruların geldi. Daha paketi elime alıp acmaya çalışırken kuf kokusunu duydum. İcinde beser yumru olan yedi paket. Yalinkat ve katmerli anemonlar olmalıydı ama uzerinde hicbir sey yazmiyor. Kilitli naylon poşete konulup zimba ile birer delik acilmis. Sanırım bu delik yeterli olmamis ki bir kısmı kuflenmis. Kuflenmeyenlerinde cogu yumusamis. Büyüklükleri başparmak tırnağı kadar. Yumuşak olmaları ve büyüklükleri normal mıdır? Kuflenenleri oksijenli suda bekletsem kurtarabilir miyim?

aleydi ve dongyul beğendi.
Eski 28-10-2015, 21:28   #75
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Aksam uzeri koyume bahçeme geldim. Malum yarin Cumhurlyet Bayramı tatili var. Koyler cok daha soguk. Benim bahçem gölge oldugu icin daha da soguk oluyor. Hic bir sey yapamadım bahçede. Umarım yarin daha sicak olur. Oysa zengardendan aldigim Clematis ler ekilmek icin beni bekliyor.

Düzenleyen abk : 15-03-2016 saat 15:32
Eski 28-10-2015, 21:34   #76
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Tatil deyince aklıma geldi. Biliyorsunuz, Turkiye genelinde basta ogrenciler olmak uzere bir cok kisinin 5,5 gun tatili var. Tatilinizi yapin, bol bol dinlenin ama pazar gunu oy kullanmayı unutmayın. Hatta gerekirse şartlarınızı zorlayarak Oy ve Ötesine kayıt olun. Sadece 12 saatinizi ayırın ve elinizden geleni yapmanın verdigi huzurla dolun. Sizin icin onemli olan ne ise, belki Turkiye icin, belki kendiniz icin, belki cocuklarınızın, torunlarınızın gelecegi icin. Bazen bir oy cok seyi değiştirir. Eger sandık görevlisi olursanız 300 oyun koruyucusu olursunuz.

Eski 05-12-2015, 00:09   #77
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

İnternetten yaptigim alışverişlerde sorunlar yasama dönemine girdim sanırım. Zengarden yıllardır alışveriş yaptigim bir site. Aldigim ürünler genelde sorunsuz gelirdi. Evet, fideleri minicik, tohumların sayısı cok az ama baska yerde bulamadığım çeşitleri onlarda bulur ve minik bir fideye sahip olmayı goze alıp sipariş verirdim. Son siparişimde oxalis yumrusu yerine tohumunu gondermisler. Mail yazdım, bir hafta gecti aradan ama yanıt vermeye bile gerek görmediler. Kızdım, buradan alışveriş yapmamalıyım, dedim ama oradaki çeşitleri de baska yerden temin edemiyorum.

Eski 08-12-2015, 15:34   #78
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Tesadüfen "Almadım" adında bir blog gördüm. Facebook sayfası da var. Ve ne kadar çok aldığımı farkettim. Ne kadar çok şeye sahibiz aslında. Gerçek anlamda ihtiyacımız olmayan hatta bize yük olan şeyler. Geçen gün gardırobumda diğer siyah kazaklarımın arasına karışmış, ne zaman aldığımı bile hatırlamadığım, etiketi bile üzerinde duran bir siyah kazağım olduğunu gördüm. Hemen her konuda ve hemen hepimiz böyleyiz. Ben ihtiyaç duymadığım hiç bir şeyi almam, diyeniniz varsa onu ayrıca tebrik ediyorum. Ülkemizin her bölgesinde yaşayabilen, sıcağa soğuğa,neme yağmura dayanıklı, yılın neredeyse tamamını çiçekli geçiren harika kokulu bir bitkiden bahsetsem, eminim hepimiz sahip olmaz isteriz. Peki, neden? Tüketmeye alıştırıldığımız için olabilir mi? Konumuz çiçeklerse, ben öbekler halinde ekilmiş çiçeklerin daha güzel olduğunu düşünüyorum. Bu durumda neden hala her çiçeğe atlıyor, şikayetçi olduğum sitelerden bile tekrar çiçek almayı göze alıyorum?

Eski 08-12-2015, 15:41   #79
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Bu begonvil çok güzel, değil mi?

Eklenen Resimler

Eski 08-12-2015, 15:42   #80
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Peki bu acem borusu? Bence o da çok güzel.

Eklenen Resimler

Eski 08-12-2015, 15:55   #81
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Evet ikisi de güzel. Ama ikisini yan yana eksem o kadar güzel olmayabilir belki de.

Zaten bu iki bitki benim bahçemde yan yana yaşayamaz. Acem borusu arsızdır, bizim buraların iklimine de çok uygundur. Bir kez bahçeye ektin mi, nasıl yaşar, donar mı, su ister mi diye düşünmeme gerek kalmaz. Dolayısıyla beni çok yormaz.
Begonvil ise, nazlıdır bizim buralarda. O kendi iklimini ister. O yüzden saksıya ekerim, yaz-kış kocaman saksıları kucağımda içeri dışarı taşırım. Belim ağrır, canım yanar ama yine de onu memnun edemem. Hiç bir zaman istediğim gibi gelişmez.
Peki, ikisini de yetiştireceğim diye inat etmenin, karmakarışık bahçeler yaratmanın, güzelim bahçede çayımı kahvemi yudumlamak varken, iklime uyumsuz bitkileri güneşten gölgeye, soğuktan sıcağa kaçırmanın mantığı ne? Niye sandalımızda sakince oturmanın huzuru yerine, dalgalara karşı direnmeyi, savaşmayı, yorulmayı seçiyoruz?
Tüketmeye alıştığımız veya alıştırıldığımız için mi? Sahip olma, en iyisine, en güzeline, en fazlasına sahip olma duygumuzu tatmin etmek için mi?

Eklenen Resimler

Eski 08-12-2015, 17:26   #82
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Hep daha fazlasını istemek yerine, elimizdekileri kullanmayı, sonuna dek kullanmayı öğrensek. Ucuz diye, güzel diye, ama herkeste var diye almaktan, tüketmekten ve sonunda tükenmekten vazgeçsek. Bir tane botumuz ya da çizmemiz olsa, ta ki eskiyene dek. Fazla olanı ihtiyacı olana verebilsek. Bahçemizde bir tane çiçek olsa-ki bu bizler için çok zor onu da biliyorum ama üç-beş tane olsa mesela.
Tüm bahçe ortaca olsa örneğin;

Eklenen Resimler

Eski 08-12-2015, 17:28   #83
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Ya da tek bir kök ortancamız olsa sadece;

Daha mı eksik, daha mı çirkin olurdu bahçelerimiz?

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2015, 14:15   #84
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Ben bahçemi terkedene dek açmaya devam etti bu hatmi ağacım.

Eklenen Resimler

Eski 10-12-2015, 17:59   #85
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili abk, bahçeniz ve eviniz zaman içinde eminim çok güzel olacaktır ve hatta sizde eski sayfalara baktıkça vay be neymiş ne olmuş diyeceksiniz aynen bizler gibi.
Sizden sadece ufak bir ricam olacak sevinciniz, moraliniz, hayalleriniz hep en yükseklerden uçmaya çalışsınlar çünki bizleri ayakta tutabilen en güzel şeylerdir bu üçü. Hepimizin hayatında zaman zaman ters giden olaylar olur ya, hani en dibe vurduğumuzu hissederiz hani deriz ya kendi kendimize bittim ben diye aslında bitmiyoruz, en baştan daha dimdik ve yeniden tutunarak başarmak ümidi ile tekrardan başlıyoruz.

Benim yine çenem düştü galiba kusuruma bakmayın lütfen üstteki mesajlarınızın birinde oxalis yumrusu yerine tohumu gönderilmiş, hangi rengini sipariş etmiştiniz bilmiyorum ama üzülmeyin sakın baharda ben size mor oxalis gönderebilirim bahçenize çok yakışacağına eminim.

gilan, abk, hk50 ve 6 kişi beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2015, 18:48   #86
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Sevgili lusoari,
Haklısınız, cok karamsar zamanlar gecirdim. Olumsuzluklar diger olumsuz dusunceleri de getiriyor akla. Haber izlemeyi bıraktım artik. Facebook a daha az, twitter a hic girmiyorum. Kendimi gercek olmayan bir hayal dunyasında, sadece çiçekler bahcelerle tv de belgesellerle oyalamaya calisiyorum. Bu hic bir seye cozum olmuyor, biliyorum ki ben öğrenmesem, izlemesem, okumasam da disarida bir yerlerde cocuklar ölmeye devam ediyor.

Eski 27-12-2015, 18:50   #87
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Oxalis yumrularini memnuniyetle kabul ederim.
Bir an once bahar gelse, yine toprakla uğraşsak, tek derdimiz ektiğimiz tohumun çimlenmesi olsa.
Bahçemi ziyaret ettiginiz, yazdıklarımı sabırla okuduğunuz icin de ayrıca tesekkurler.

Eski 12-01-2016, 12:56   #88
Yeni Üye

DADAFU's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2016
İnşallah bize de nasip olur

abk ve Jakin beğendi.
DADAFU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2016, 13:37   #89
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Sayın DADAFU;
istedikten sonra neden olmasın ki? Er ya da geç olur.

Düzenleyen abk : 12-01-2016 saat 17:07 Neden: yazım hatası
Eski 12-01-2016, 14:56   #90
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
İnternetten yaptigim alışverişlerde sorunlar yasama dönemine girdim sanırım. Zengarden yıllardır alışveriş yaptigim bir site. Aldigim ürünler genelde sorunsuz gelirdi. Evet, fideleri minicik, tohumların sayısı cok az ama baska yerde bulamadığım çeşitleri onlarda bulur ve minik bir fideye sahip olmayı goze alıp sipariş verirdim. Son siparişimde oxalis yumrusu yerine tohumunu gondermisler. Mail yazdım, bir hafta gecti aradan ama yanıt vermeye bile gerek görmediler. Kızdım, buradan alışveriş yapmamalıyım, dedim ama oradaki çeşitleri de baska yerden temin edemiyorum.
Bende aynı yerden alış veriş yapıyorum Telefonla ulaşabilir ve tatminkar bir cevap alırsınız diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz bahar domates tohumu almıştım çimlenme oranı çok düşük çıktı mesaj yazdım, 0232 239 3670 numaralı telefondan aradılar.
Şu an ismini hatırlayamıyorum yetkili mi desem, sahibi mi desem bir arkadaşla çimlendirme ortam ve yöntemleri ilgili uzun uzun konuştuk, siparişlerimin aynısından (sorun olmayanlardan bile) tekrar hediyeli olarak ücretsiz gönderdiler.

İzmir'e gittiğimde ziyaretlerine beklediklerini söylediler.

Durum böyle ziraatçılardan yüz yüze sertifikalı diyerek fide alıyoruz pehlivan cinsi biber diyoruz, Bursa biberi çıkıyor, kıl tatlı diyoruz acı çıkıyor, sırık domates diyoruz oturak çıkıyor ne yazık ki oluyor yapacak bir şey yok.

gilan, abk ve Jakin beğendi.
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024