agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni779Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-09-2011, 17:14   #1
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2011
zencefil cicegi / Bahçe

Bulundugumuz Yer: Almanya

Bahce:70 metre kare bildigim kadariyla

Yagmurumuz oldukca bol.

Sinirsiz yagmur suyu biriktirebiliyorum

Bahcem kuzey tarafta. Aksama kadar günes görüyor

Nasıl bir bahçe tarzından hoşlanıyorsunuz? Kapisindan iceri girdigim anda yemyesil ama ayni zamanda her yerinde rengarek cicekler olsun cicekliklerimin özellikle dolu dolu olmasini istiyorum böyle zengin bir görüntüsü olsun arkalarda büyük kocaman boylu yaprakli bitkiler önde kücük cicekler acan cicekler öylesine dolu bir okadarda düzenli olsunki hani olurya girdiginiz anda los bir görüntüsü olur o bahcelerin doludur hep

Özellikle istediğiniz bitki türleri varmıdır.?Bitki türlerinin isimlerini bilmem hic ama yukardada söyledigim gibi büyük yaprakli yesil bitkileri cok seviyorum

Bahçenizde suyun hareketini istermisiniz? ( Küçük gölet ve şelale) istiyorum fakat yeterli alanim yok malesef cocuklarimda oldugu icin onlara kücükte olsa oyun alani birakmak istiyorum.

Bahçenizde yapısal değişiklikler istermisiniz.? Cardagimin tabaninin biraz daha yüksek olsa daha iyi bir görüntü olacagini düsünüyorum bilmiyorum dogrumu yanlismi birde taslarin görüntüsü cok hosuma gitmiyor ayni zamanda yolumu tas dösemek istiyorum ama hangi tasin daha uygun olacagini bilmiyorum.

Bahçenizde drenaj sorunu varmı? Hayir yok cünkü cicekliklerimde sanirim öyle bir sistem uygulanmis cünkü ekim yaparken biraz derine indigimde cakil taslariyla karsilasiyorum oldukca fazla bu taslar toprak altina dökülmüs.
Su birikimi hic olmuyor.

Yalnız bitki cinsi ve türleri ile mi düzenleme istiyorsunuz? cok fazla ciliz bitki türlerinden hoslanmiyorum güclü iri bitkileri cok seviyorum cesitli türler olabilir.

Bahçe bakımı için profosyenel yardım alacakmısınız.? Hayir almayi düsünmüyorum cünkü burada cok yüksek miktarlar istiyorlar.

Bahçe bakımı için yeterli bilgi ve zamanınız varmı?Zamanim cokta bilgim yok malesef

Merhabalar,
3 yildir icinden cikamadigim ama bir türlüde gözle görünür bir güzellik yapamadigim bahcemi basta Nuri Mürvet bey olmak üzere sizlerin önerileri ve yardimlariyla düzenlemek istiyorum insallah.

Her türlü cicek ve ağaçlari alabilirim yeterki düzenleme planlari ve tavsiyeleri olsun. Yapacaginiz tavsiyelerde uzun ömürlü bitkiler olursa daha cok memnun olurum.

Şimdiden tesekkür ederim Saygilar

Burasi bahceye giren dogu tarafindaki kapi günes bu taraftan basliyor sabah.
Kapinin yanina bir sarmasik gülü ektim bir kac ay önce.
aslinda cok fazla da bir is yok sanirim ama biraz gösterise ve renge ihtiyaci var.

Name:  210920111296.jpg
Views: 5777
Size:  70.7 KB

Name:  210920111297.jpg
Views: 5750
Size:  70.6 KB

Name:  210920111298.jpg
Views: 5801
Size:  71.5 KB

Name:  210920111299.jpg
Views: 5713
Size:  70.1 KB

zencefil cicegi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 17:24   #2
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Bu tarafta kuzey taftan girilen kapi
sagda ortancalar ve sarmasik gülü var yine solda leylak agacimiz var ve calilar
bunlarin diplerine birseyler ekmek istiyorum uzun ömürlü olsunlar istiyorum
Gecen ilkbaharda hercai menekseler ektim ama onlarda inanilmaz dallandilar ve cok cirkinlestiler bende hepsini kestim
Bu senede leylak agacimin dibine nergis soganlari ektim.

Eklenen Resimler

sarin, zenfree, gilan ve 8 kişi beğendi.
Eski 21-09-2011, 17:55   #3
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Selamlar...

Çit bitkilerinin önüne Azalias-Açelya güzel olabilir.
Name:  azaleas-garden-448x336.jpg
Views: 12298
Size:  36.4 KB

Orman Gülü- rhododendron da bahçenize uygun olabilir.
Name:  rhododendron trees.jpg
Views: 26246
Size:  45.6 KB
Name:  Rhododendron-Flower-Wallpaper-2.jpg
Views: 8246
Size:  33.7 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 19:22   #4
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Heuchera ve Hosta farklı yaprak renkleri ile hoşunuza gidebilir.
Beğenirseniz Hostaların arasına soğanlı bitkilerinizi dikebilirsiniz.Heuchera'ların
açık yeşil-kırmızı tonlarını kullanmanızı öneririm.

Kolay gelsin.

Eklenen Resimler

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 21:06   #5
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Selamlar...

Çit bitkilerinin önüne Azalias-Açelya güzel olabilir.
Eklenti 246878

Orman Gülü- rhododendron da bahçenize uygun olabilir.
Eklenti 246883
Eklenti 246884
acelya iki tane diktik ama olmadi malesef sicagi sevmiyormus sanirim ondan büyümedi cikardim saksiya koydum bakalim kendini toparlarsa daha gölge bir yere dikecegim insallah.
Orman gülüm var birtane evet aslinda hic düsünmemistim ondan bir kac tane daha alabilirim tesekkür ederim.

Alıntı:
Heuchera ve Hosta farklı yaprak renkleri ile hoşunuza gidebilir.
Beğenirseniz Hostaların arasına soğanlı bitkilerinizi dikebilirsiniz.Heuchera'ların
açık yeşil-kırmızı tonlarını kullanmanızı öneririm.
Iste bu yesil iri yaprakli bitkilere bayiliyorum isimlerini vermeniz cok makbule gecti inanin tesekkürler.
Bunlar uzun ömürlümü her yil kendileri tekrar büyüyormu?

Eski 22-09-2011, 00:16   #6
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Iste bu yesil iri yaprakli bitkilere bayiliyorum isimlerini vermeniz cok makbule gecti inanin tesekkürler.
Bunlar uzun ömürlümü her yil kendileri tekrar büyüyormu?[/

Merhaba

Evet,uzun ömürlü ve çoğalıyorlar.

Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2011, 14:11   #7
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Galeri: 637
Hostalar çok yıllık ama kışın toprak üstü tamamen yok oluyor.

Orman Gülü de Açelya gibi gölge ve ağaç altlarını sever.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2011, 22:17   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın zencefil cicegi

Sizin daha evvel ki anlatımınızla bahçeyi hayal etmeye çalıştım kötü bir görüntü senaryosu zihnimde canlandırdım...

Fotoğraflar ve bahçe yaşam bilgileri de gelince benim zihnimde canlandırdığım kötü bahçe imajından eser kalmadı..

Bahçeniz çok güzel, kapı girişleri, yürüme yollarının serbest kıvrımları, komşu bahçe ile yeşil duvar oluşturan çit bitkiniz ve çardağınız harika...

Bahçenizdeki sizi sıkan, ne yaparsanız yapın hoşunuza gitmeyen görüntülerin oluşmasının sebebi monoton bir tarzda yapısının olması...

Bu bahçeye dünyanın en güzel bitkilerinide dikseniz bir süre sonra sizi sıkacaktır.

Bahçenizi beraberce düzenlerken sizin bahçe ile ilgili isteklerinizi ve sizi tanımak isterim ki size uygun bir yaşam alanı oluşturalım...

Sayın nurcanaybay Harika bitki (Heuchera ve Hosta) örnekleri vermiş düşünülebilir hatta bahçenizde olması gerekir.

Sayın Limon'nun tavsiyeleride (Orman Gülü ve Açelya) harika bir seçim, bahçesini ara sıra ziyaret ediyorum, bilgisini ve zarifliğini bahçesine yansıtmıştır.

Nasıl bir bahçe tarzından hoşlanıyorsunuz?

Özellikle istediğiniz bitki türleri varmıdır.?

Bahçenizde suyun hareketini istermisiniz? ( Küçük gölet ve şelale)

Bahçenizde yapısal değişiklikler istermisiniz.?

Bahçenizde drenaj sorunu varmı?

Yalnız bitki cinsi ve türleri ile mi düzenleme istiyorsunuz?

Bahçe bakımı için profosyenel yardım alacakmısınız.?

Bahçe bakımı için yeterli bilgi ve zamanınız varmı?

Kısaca sizi tanıyalım bahçenizi tasarlamak kolay....

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2011, 14:49   #9
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili zencefil çiçeği,
ormangülü ve açelya zor bitkilerdir. Bakımları ve iklim özellikleri ayrıcalıklar ister. O yüzden hevesinizi azaltmayacak bitkilerle başlamanızı öneririm. Öncelikle bahçenizi incelediğimde ortanca ve süsenler göze çarpıyor. Ben olsam sizin bahçenizde ilk yapacağım bu ayrı 3 ortanca adalarını budayıp arka duvara ya da yana tek sıra halinde dizerdim. Süsenleri bir araya toplardım. Hep aynı bitkileri bahçenin 3 tarafında görmek bıkkınlık ve hareketsiz görünüm verir. Ortancaların önüne hüsnuyusuf , öneririm. Çiçek yapısı , çok yıllık oluşu ve renkleri ortanca ile güzel görüntü sağlıyor. Derli toplu çok güzl düzenlemelerin yapılabileceği bir bahçe. Yaprak dökmeyen ibreli gruba , yine yaprak dökmeyen sarılıcıya ihtiyaç var. Yapılabilecek çok şey var. Her bölümü ayrı tartışmak lazım.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2011, 21:52   #10
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Evet sevgili lir acelya ilk baharda aldim ektim fakat hic büyüp gelismedi kurudu cikartip saksiya aldim simdi cicek acmaya basladi
orman güllerimde var simdilik cok saglikli boy attilar büyüyorlar mümkün oldugunca gölge istiyor günes alan duvara ekmistim kurudu leylak agacimin dibine alinca canlandi orman gülümde cok memnun simdi hayatindan.
Ortancalarimin kücük olan 3 yillik büyük olan en az 10 yillik ama benim aldigim gölgede oldugu icin sanki daha saglikli büyüyor eskisi aksam günes batana kadar günesin altinda fazla gelismiyor sanirim sicaktan bunun sebebi
neyse ben bunlari söksem dediginiz gibi yerlerini degistirsem küsmezlermi kökleri zedelenirse?

Fikirlerinizin devamini merakla bekliyorum hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum.

Zencefil cicegimide paylasmak istedim yeni cicek tomurcugumuzda var ve inanilmaz sekilde salonuma güzel bir koku dagitiyor

Eklenen Resimler

Eski 28-09-2011, 22:23   #11

jineop's Avatar

Merhaba,
zerdeçalınız çok güzel... Elinizdeki bitkileri bizimle paylaşırsanız daha faydalı fikirler çıkabilir. Ortanca dayanıklı bir bitkidir, bu mevsim yer değiştirmeye uygun. Ama aceleci olmamak gerekr. Önce mevcut düzeninize elinizdekilerle neler yapılabilir

Eski 29-09-2011, 11:17   #12
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
bahçeniz hayırlı olsun

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 11:40   #13
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Ünal Mesajı Göster
bahçeniz hayırlı olsun
Tesekkür ediyorum Yakup bey
Yardim ve önerileriniz beni memnun edecektir.

Eski 29-09-2011, 12:40   #14
Ağaç Dostu

Periş's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Sevgili Zencefil çiçeği bahçe sayfanız hayırlı olsun ..
Zencefil çiçeğiniz mükemmel görünüyor ...

Periş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 15:12   #15
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
sevgili zencefil çiçeği bahçeniz hayırlı olsun umarım herşey istediğiniz gibi olur. Zencefil çiçeğiniz çok güzel görünüyor bence de

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 16:04   #16

jineop's Avatar

Bu zencefil değil zerdeçal bence.
Curcuma alismatifolia türü .

Eski 29-09-2011, 16:34   #17
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Galeri: 11
Merhabalar,

Arkadaşların dediği gibi bahçenizdeki yeşil alanları tek tek ele almak yararlı olabilir.

Örneğin kapının solundaki adacık koltuğa oturulduğunda da görüş alanına girdiği için elden geçirilip, her zaman izlemeye değer bitkilerle donanmalı.

Beyaz duvarları avantaja çevirip, sarmaşık ya da renkli bitkiler için fon yapmalı. Örneğin kırmızı yapraklı bitkiler ya da koşullarınıza uygun clematis türleri olabilir.

Diğer tarafta yüksek çit için düşündüğünüz doğru.Tekdüzeliğini kırmak için daha bodur ama yaprağı farklı biçimde ve renkte bitkiler kullanılabilir.

Çim alanda çocukların oyun alanına dahil mi? Komik bir soru oldu.

Oynayacaklarına varsayarsak çimin diğer tarafta toprakta birleştiği yerlere mevsimlik çiçekli bitkilerle bordür yapılabilir. Yılda iki kere zaman ayırıp hazır fide dikersiniz.

Demir kapı ve tellerden arka betonu göstermeyecek yükseklikte ya da sarmaşık tarzı birşey seçmeli. Neler seçmeli konusunda siz çevrenizden güzel park ve bahçe kareleri gösterin biz karar verelim.

Şaka bir yana çevrenizdeki bahçelerde bakarak hoşunuza giden bitkileri saptamaya çalışın.Böylece hem sizin zevkinize uygun hem de bölgenize uygun bitkilerden seçim yapılmış olur.

Yüksek taban da hoş bir fikir. Bahçeye de biraz yüksekten bakmayı sağlar, kaldırıma oturur gibi yere oturma olanağı verir ki bu çocukların da hoşuna gider.

Dolu dolu görüntü için çiçek dikerken tek tük, seyrek ve çok çeşitli bitkiler dikmek yerine aynı bitkiden yoğun dikmek daha yararlı oluyor. Bunları gerektiğinde seyreltme yapabileceğiniz, ufak bitkiler için söylüyorum.

Kolay gelsin, iyi günler

gilan beğendi.
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 16:37   #18
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

sayin Sabah cok tesekkür ediyorum verdiginiz bilgiler icin inanin hepinizden birseyler alarak bu yaza adam edecegim bu bahceyi insallah

Sevgili lir
Almanyada safranwuz,curcuma longa olarak satiliyor.

Eski 29-09-2011, 16:40   #19

jineop's Avatar

Sarmaşık gülünüzle beraber sarılacak ve yaprak dökmeyen ya da kısa zaman döken bir clematisi öneririm. Örneğin C. armandii, cartmanii, cirrhosa ya da montana rubens.

gilan beğendi.
Eski 29-09-2011, 16:44   #20
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lir Mesajı Göster
Sarmaşık gülünüzle beraber sarılacak ve yaprak dökmeyen ya da kısa zaman döken bir clematisi öneririm. Örneğin C. armandii, cartmanii, cirrhosa ya da montana rubens.
sarmasik gülümün dibinemi ekeyim clematisi
armandi cinsinden cok görüyorum seralarda
kismet olursa birgün gittigim seralardan resimlerde ekliyecegim.

Eski 29-09-2011, 18:19   #21
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sayın zencefil çiçeği hoşgeldiniz...Bahçenizde çok güzel bitkiler büyütebileceğinize inanıyorum...Evet sarmaşık güllerin yanına clematisleri dikmenizi sayın lir gibi bende tavsiye ederim..Birbirine sarılıp hoş bir görüntü oluştururlar...Zancefil çiçeğiniz harika bir bitki ilk defa sizde görüyorum....Çiçekleri de çok görkemliymiş....Yol kıyılarına sardunyaları öneririm..Kışın üstlerini örterseniz seneye hiç problemsiz tekrar tekrar açarlar.Ancak Kral sardunya cinsini alınız...Ellerinize sağlık....Çalışlarınızı zevkle izleyeceğim..Selamlar .....

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 20:03   #22

jineop's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zencefil cicegi Mesajı Göster
sarmasik gülümün dibinemi ekeyim clematisi
armandi cinsinden cok görüyorum seralarda
kismet olursa birgün gittigim seralardan resimlerde ekliyecegim.
Bu bölge eğer gölgeye yakınsa armandi çok mutlu olmayabilir. Güneşli ise armandii, cartmanii daha uygun. Yarı gölge ise cirrhosa ve montana rubens daha uygun. Güle sarılıp büyüyeceği için yakınına dikmek gerekir. Yer örtücü olarak kalıcı yer minesini ( verbana) ve pembe renkli gece mumunu ( oonethra speciosa) öneririm. Değişik renklerini farklı yerlerde kullanabilirsin. Örneğin sarı çiçek açanların zeminine mor mine , beyaz çiçek açanları dibine kırmızı ya da tersi çok şık duruyor. Gölge alanlarda yer örtücü olarak ajuga ve gece mumunun sarı açanını kullanabilirsin. Bunlarda çok yıllık.

Eski 29-09-2011, 20:25   #23
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster

Dolu dolu görüntü için çiçek dikerken tek tük, seyrek ve çok çeşitli bitkiler dikmek yerine aynı bitkiden yoğun dikmek daha yararlı oluyor. Bunları gerektiğinde seyreltme yapabileceğiniz, ufak bitkiler için söylüyorum.
Sn. Sabah'ın bu fikrine aynen katılıyorum. Daha gösterişli oluyor.

Bahçeniz gayet temiz ve düzenli görünüyor. Küçük oluşu büyük avantaj. Derli toplu. Eksik olan, renk ve doğru bitkiler. Değerli üyelerimizin güzel fikirleri ile işiniz çok kolay hiç merak etmeyin. Yaza dilediğiniz görüntüyü sağlarsınız. Kolay gelsin ve hoşgeldiniz.

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2011, 20:26   #24
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

sevgili Peris ve günebakan güzel sözleriniz icin cok tesekkür ederim.

Hosbuldum berrinb hanim tesekkürler.
Forumu ve bütün arkadaslari takip ettigimden beri bende artik bahcemi düzenleyebilecegime inaniyorum.
Söylediginiz gibi yol kenarlarina bende birseyler ekmeyi cok istiyorum hatta tas kenarlarinin cimlerini kazip ciceklik bölüm yapip buralarada hercai menekseler ekmeyi düsünüyordum.

Sevgili lir tavsiyeleriniz beni cok mutlu ediyor inanin
söylediginiz bitkilerin resimlerinide ekleyebilmeniz mümkün olurmu fazla sey mi istiyorum acaba

Eski 29-09-2011, 20:30   #25
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Sn. Sabah'ın bu fikrine aynen katılıyorum. Daha gösterişli oluyor.

Bahçeniz gayet temiz ve düzenli görünüyor. Küçük oluşu büyük avantaj. Derli toplu. Eksik olan, renk ve doğru bitkiler. Değerli üyelerimizin güzel fikirleri ile işiniz çok kolay hiç merak etmeyin. Yaza dilediğiniz görüntüyü sağlarsınız. Kolay gelsin ve hoşgeldiniz.
Tesekkür ederim füsunANK

evet bende takip ettigim kadariyla sizlerle ayni fikirdeyim
ama burada herkezin bahcesinde ayri bi güzellik görüyorum ondanda bundanda derken arap sacina dönecek bahce

Eski 30-09-2011, 12:54   #26

jineop's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zencefil cicegi Mesajı Göster

Sevgili lir tavsiyeleriniz beni cok mutlu ediyor inanin
söylediginiz bitkilerin resimlerinide ekleyebilmeniz mümkün olurmu fazla sey mi istiyorum acaba
Bahçemden fotoğraflar.

Eklenen Resimler

gilan, ciceksever70 ve pria beğendi.
Eski 30-09-2011, 13:11   #27

jineop's Avatar

1-2 basit öneri,
soğanlıları ektiğiniz bölgeleri mutlaka not alın. Bahçe planınıza nokta işaretlemesi yapın. Bu bölgelere büyük saksı çiçeklerinizi mevsim bitiminde yerleştirin. Hem soğanların sudan ve sizin olası zedelemenizden koruyacaktır. Yine bahçenizin boş alanlarına saksı çiçeklerinizi yerleştirin. Hem otomatik sulamadan faydalanacaklar, hem de bütünün bir parçası olmaktan mutlu olacaklardır. Örneğin saksıdaki ormangülü ve açelyanızı. Saksıların etrafındaki boş yerlere ağaç kabukları, taşlarla ya da bahçe süsleri ile destekleyebilirsiniz
Fotoğraftaki saksıların altında anemon ve kanayan kalbler çiçeğim var. Mutlaka anemon rizomu bu mevsimde ekin derim. Özellikle anemone blanda kısa boyu ve dona dayanıklılığı ile nerdeyse her adanın ön sırasını işgal edebilir.

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2011, 13:52   #28
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Tesekkür ederim sevgili lir sizede zahmet veriyorum.cicekleriniz cok güzel ayrica

ben söyle bir karar verdim katilirmisiniz bilmiyorum danismak istedim yinede
komsu bahceyle aramizda sinir olan calilarin önünü tamamen süsen yani iris cicekleriyle kapatmayi düsünüyorum her dem yesil olduklari icin
fakat bir yandanda süsenlerin cicekleri cok uzun ömürlü olmuyor öyle bir cicek eksemki yanlarina hem bir birinin görüntüsüne uyum saglasa mesela buket yapilmis cicekler gibi süsenler solunca diger cicek acsa süsenlerin yapraklarida onu süslese mesela bir süsen bir x bi cicek o sekilde calilarin dibini kaparsam nasil olur?
ortancalarla beraber ekemem ortanca daginik büyüyen bir cicek süsenlerin kaybolur arada

Eski 30-09-2011, 21:57   #29
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Bugün yine seralari dolastim :)

Bugün yine bir seradaydim biraz resimler cektim paylasmak istedim devami gelecek insallah.

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2011, 22:06   #30
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Bahceme renk veren kirmizi gülüm

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024