agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni442Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2013, 00:17   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2013
Çok teşekkür ederim Berrin Hanım ...

Çimleri biçerken makine Gülibrişimin yerden yaklaşık 40 cm üstünden bir bölgede ağacın kabuğunu soydu ... Soyulan kesim dikey olarak 5 cm ,yatay olarak 1 cm ...

Çamurla bandajladım ,umarım ağaca bir şey olmaz...Sakınan göze çöp batarmış ya ,en merak ettiğim ve önemsediğim ağaç oydu

fatihs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2013, 23:28   #32
Ağaçsever

Toprak gibisi yok ... 1 saatte günün tüm yorgunluğu gidiyor .Allah herkese böyle meşgale nasip etsin .

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2013, 21:52   #33
Ağaçsever

Şu an herşey yolunda gidiyor ,umarım yaz bitimine kadar çiçeklerim formlarını korurlar ...

Eklenen Resimler

Eski 11-05-2013, 20:32   #34
Ağaçsever

Yakın çekim güzellerim

Eklenen Resimler

Eski 12-05-2013, 20:10   #35
Ağaçsever

Mini sebzeliğim ve bugün bitirilen küçük ardiyem ... Muadili Büyük marketlerde iki katı fiyatına ve daha dayanıksız malzemeden yapılmış iken bir demirci ustasına hem daha dayanıklı hem daha ucuza yaptırmak mümkün ...

Eklenen Resimler

Eski 12-05-2013, 23:59   #36
Ağaçsever

sofuranın dal uçları yapraklanmadı , görüldüğü üzere de sanki kuruma var sizce sebep nedir ne yapmam lazım ?

tüm ağaca yayılır mı ?

Eklenen Resimler

Eski 13-05-2013, 07:04   #37
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Dal uçları kuru mu peki?

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2013, 19:08   #38
Ağaçsever

Evet kuru malesef

Eski 25-05-2013, 23:19   #39
Ağaçsever

Fırça Çalıları nihayet çiçeklerini gösterdiler ... Tahmin ettiğimden de güzeller.Çokca arıya ev sahipliği yapıyorlar.Umarım hemen solmazlar.

Bugün Baumaxta Limon ağacı gördüm ,bağaı gelişmiş ve meyveleri olan bir ağaçtı .Beğendim ve aldım ,şansıma bugün indirime de girmiş ...Fiyatı oldukça makul bu yaşta ve formdaki bir Limon ağacı için .(39 Tl )..Yalnız Bu mevsimde meyvelerinin olması çok ilginç geldi bana zira komumuzun bahçesindeki limon ağacı henüz meyve belirtisi vermemiş ...

Eklenen Resimler

Eski 25-05-2013, 23:20   #40
Ağaçsever

Bu da son resim

Eklenen Resimler

Eski 25-05-2013, 23:48   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Fırça çalınız da don problemi olmuyor mu Fatih bey? Ben de düşünmekteyim lakin Ankara ikliminde bahçede yetişmez duyumu aldım, tereddüt ediyorum..

YeniGine ve fatihs beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2013, 01:27   #42
Ağaçsever

Sudenur Hanım ,Ankara'nın kış ayları Samsun'a göre daha sert geçer.Burada neredeyse hiç kar yağmaz .Mesela bu sene bahçeme kar tanesi düşmedi bile . Yine bu sene hiç sıfırın altına inen bir gece olmadı Samsun'da .(Denize sıfır olan kıyı kesimleri için söylüyorum ) .

Bu bitki ya da ağaç , soğuğa gelmiyor malesef. Ancak Kıyı kesimlerde yetişmesi uygun oluyor diye biliyorum .Nacizhane bilgim bu kadar daha bilgili arkadaşlar ekleme yapabilirler.

Saygılarımla

YeniGine ve Vegy beğendi.
Eski 26-05-2013, 01:50   #43
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sayın fatihs hoşgelmişsiniz, ben sayfanızı yeni gördüm. Gececi olup da geç saatlerde paylaşımlar olunca ancak görebiliyorum. Ve çok da güzel olmuş... Çünkü boş bir bahçeden sonra fazlası ile bitkilerin çoğalması, güzelleşmesi gayet güzel. Ellerinize sağlık bahçeniz güzelleşmiş Sayın fatihs.
Rastgelsin.

tekomusti, Sudenur ve fatihs beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2013, 12:00   #44
Ağaçsever

Sn Yeni Gine güzel sözleriniz ve temennileriniz için çok teşekkürler.Daha güzelleri sizin olsun inşallah.

YeniGine beğendi.
Eski 26-05-2013, 21:39   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatihs Mesajı Göster
Sudenur Hanım ,Ankara'nın kış ayları Samsun'a göre daha sert geçer.Burada neredeyse hiç kar yağmaz .Mesela bu sene bahçeme kar tanesi düşmedi bile . Yine bu sene hiç sıfırın altına inen bir gece olmadı Samsun'da .(Denize sıfır olan kıyı kesimleri için söylüyorum ) .

Bu bitki ya da ağaç , soğuğa gelmiyor malesef. Ancak Kıyı kesimlerde yetişmesi uygun oluyor diye biliyorum .Nacizhane bilgim bu kadar daha bilgili arkadaşlar ekleme yapabilirler.

Saygılarımla
Çok çok özür dilerim.. bakar körüm galiba.. nedendir bilmem Eskişehir'de ikamet ettiğinizi düşünerek sordum o soruyu. Dalgınlığıma verin, tekrar özür dilerim..

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2013, 22:18   #46
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Çok çok özür dilerim.. bakar körüm galiba.. nedendir bilmem Eskişehir'de ikamet ettiğinizi düşünerek sordum o soruyu. Dalgınlığıma verin, tekrar özür dilerim..
Estağfurullah efendim ne özrü olur mu öyle şey .

Eski 04-06-2013, 21:42   #47
Ağaçsever

Pasiflorayı buraya sardırmayı düşünüyorum bu cepheye sizce nasıl olur ?

Eklenen Resimler

Eski 05-06-2013, 08:21   #48
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Fatih bey ,
passiflora çok hızlı büyür , kısa sürede tutunabildiği her yeri kaplar hatta işgal eder demek
daha doğru olur .Ferforjeyi tamamen kaplıyacağı gibi arıları da çekecek , düşen tohumları
her yer de filizlenecek....bu özelliklerini dikkate alarak yer belirlemenizi önereceğim.

Hep olumsuz özelliklerini sıralasamda sevdiğim bir bitki . Büyük alanlarda , hızla kapatılmasını istediğiniz bir bölge var ise ideal bir sarılıcı .

Hülya ve fatihs beğendi.
nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2013, 12:53   #49
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Sevgili fatihs, kıskandım bahçenizi Zevkle oturun, keyifle büyütün. Çimleriniz konusunda tecrübelerime dayanarak sunu söylemek isterim: biz de Hendek'ten rulo çim aldık, bakımı,sulaması,gübrelemesi....Çok itina göstersek de ne yaparsanız yapın çim asla o ilk güzelliğini koruyamıyor. Benim bahçe resimlerinde fark etmişsinizdir, aradaki yabancı otları, sararmaları....Ya deli dumrul gibi Allahın günü,saati bahçede dört döneceksiniz bahçede ya da görmezden gelip, arka fon olarak değerlendirip biç,sula devam edeceksiniz. Belki size bezginlik gibi gelecek ama beni bahçede Allah'ın günü ot yolarken görenler yine mi diyor. Bahçe yetmez kapının önündeki 20 metrelik kaldırımdaki, bahçeme de hiç rahat vermeyen ayrık otlarını temizleyebilmek için kaldırım taşlarını bile tek tek söküp,otları temizleyip yeniden yerleştirdiğimi bilirim. Nafile...Kaldı ki sizin çimleriniz resimden hiç de fena görünmüyorlar.

Bir de çeşme papatyalarınız var. Onlar zamanla büyüyüp dev bir şimşir gibi olacaklar, soguga dayanıklılar ama üzerlerine kar yağmasına asla, gerçi siz kar yağmyor demişşinz ama ben yine de söylemek istedim, kar yagnca üzerine bir musamba ortun, vaktı zamanında benım herkesi hayran bırakan ceşme papatyalarımı soguktan degıl kardan kaybettım

fatihs beğendi.
Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2013, 20:59   #50
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
Fatih bey ,
passiflora çok hızlı büyür , kısa sürede tutunabildiği her yeri kaplar hatta işgal eder demek
daha doğru olur .Ferforjeyi tamamen kaplıyacağı gibi arıları da çekecek , düşen tohumları
her yer de filizlenecek....bu özelliklerini dikkate alarak yer belirlemenizi önereceğim.

Hep olumsuz özelliklerini sıralasamda sevdiğim bir bitki . Büyük alanlarda , hızla kapatılmasını istediğiniz bir bölge var ise ideal bir sarılıcı .

Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar yayılabileceğini hiç düşünmemiştim.Önerilerinizi dikkate alacağım.Çok teşekkür ederim.

nurcanaybay beğendi.
Eski 05-06-2013, 21:00   #51
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Akman Mesajı Göster
Sevgili fatihs, kıskandım bahçenizi Zevkle oturun, keyifle büyütün. Çimleriniz konusunda tecrübelerime dayanarak sunu söylemek isterim: biz de Hendek'ten rulo çim aldık, bakımı,sulaması,gübrelemesi....Çok itina göstersek de ne yaparsanız yapın çim asla o ilk güzelliğini koruyamıyor. Benim bahçe resimlerinde fark etmişsinizdir, aradaki yabancı otları, sararmaları....Ya deli dumrul gibi Allahın günü,saati bahçede dört döneceksiniz bahçede ya da görmezden gelip, arka fon olarak değerlendirip biç,sula devam edeceksiniz. Belki size bezginlik gibi gelecek ama beni bahçede Allah'ın günü ot yolarken görenler yine mi diyor. Bahçe yetmez kapının önündeki 20 metrelik kaldırımdaki, bahçeme de hiç rahat vermeyen ayrık otlarını temizleyebilmek için kaldırım taşlarını bile tek tek söküp,otları temizleyip yeniden yerleştirdiğimi bilirim. Nafile...Kaldı ki sizin çimleriniz resimden hiç de fena görünmüyorlar.

Bir de çeşme papatyalarınız var. Onlar zamanla büyüyüp dev bir şimşir gibi olacaklar, soguga dayanıklılar ama üzerlerine kar yağmasına asla, gerçi siz kar yağmyor demişşinz ama ben yine de söylemek istedim, kar yagnca üzerine bir musamba ortun, vaktı zamanında benım herkesi hayran bırakan ceşme papatyalarımı soguktan degıl kardan kaybettım
Çok teşekkür ederim Emine Hanım , sizden de birkaç şey öğrenmiş oldum. Bu vesile ile şahsınızla beraber sayfamı ziyaret eden tüm üyelere tekrar teşekkür etmek istiyorum.Hepinizden çok şey öğrenmiş oldum.

Emine Akman beğendi.
Eski 06-06-2013, 08:32   #52
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Fatih Bey;
Kısa zamanda sanki yalancı cennet yaptınız bahçeyi. Ellerinize ve emeğinize sağlık. Pasiflora sardıracağınız yere, pasiflora yerine clematis sardırsanız. Hatta birbirine uyum sağlayacak iki farklı renk klematis. Hem yöremize de uyum sağlıyor. Bu naçizane benim fikrim. Aradaki küçük beyaz saksılara ne dikeceksiniz?

fatihs beğendi.
gülsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2013, 19:36   #53
Ağaçsever

Çok teşekkür ederim Gülsu Hanım .Aslına bakarsanız Clemetis çok hoşuma gidiyor ama bir türlü bulamadım . Sonunda internet üzerinden sipariş yoluyla alacağm artık.Dediğiniz gibi iki farklı renk ne kadar da güzel olurdu...

Beyaz Saksıların içinde tohumdan ektiğim arap saçı denen bir çiçek var .Sarkan ve acem halısına benzeyen bir şekli varmış Dha yaparaklanma evresindeler çiçeklenince onu da paylaşırım .

Teşekkürler.

Eski 25-06-2013, 00:31   #54
Ağaçsever

Herşey yolunda

Eklenen Resimler

Eski 25-06-2013, 02:06   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ne güzel ve düzenli bir bahce.. hayirli olsun, güzel günler gecirmeniz dilegiyle...

cörekotu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2013, 01:28   #56
Ağaçsever

Çok teşekkür ederim Sn Çörekotu .

Eski 11-07-2013, 00:40   #57
Ağaçsever

Bahçem de Bu akşam ki iftar yemeğim . Bir gün Samsun'da ki dostlara da nasip olması dileğiyle ...

Eklenen Resimler

Eski 01-11-2013, 00:55   #58
Ağaçsever

Sonbahar
İlk Limon
ve Fırça Çiçekleri ...

Eklenen Resimler

Eski 01-11-2013, 08:41   #59
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Çok güzel bir bahçeniz var..Hayırlı ve bol çicekli olsun...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2013, 11:40   #60
Ağaçsever

Çok teşekkür ederim sn sonkez sağolun ...

YeniGine beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024