agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni63Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-02-2013, 18:10   #1
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2010
oxygene / bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir: İzmir

Bahçenin büyüklüğü: 40-50 M2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Kısmi güneş görüyor.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri: 9b

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb): konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? önceki haliyle ilgili detaylı resimler aşağıda mevcut

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 4-5 yıl

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? profesyonel bir tasarım desteği almadım (kendim tasarımcıyım tamamen doğaçlama

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) bakımını kendim yapıyorum

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? mini bir havuzumuz oldu, yeşillik yetiştirebileceğim bir alan oluşturma niyetindeyim

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : hayır yok

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler): Erik, limon, nar, yenidünya, palmiye, zeytin, taflan, pitos, yasemin çeşitleri, ortanca, yumrulu çiçekler, mevsim çiçekleri, güller, hosta, müge çiçeği vb.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : hosta, müge çiçeği, ortanca, plumeria ve güller

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?: plumeria kolleksiyonum

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?: evet

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : şebeke suyu

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : zamanında ve doğru sulama yapmaya özen gösteriyorum

Toprak özellikleri : killi

Kompost yapıyor musunuz?: başarılı olamadım

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?: evet (erik ağıcı ekmek)

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : yaprak bitleri ve akarlar için neemazal kullanıyorum

Bahçeniz organik mi?: pek sayılmaz

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?: çiftlik gübresi ve kimyasal gübre (sadece çiçekler için)

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?: yok

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?: yağmurlama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? hayır

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?: hepsi

Tetanoz aşısı oldunuz mu?: evet

Değerli arkadaşlar,

Evimin bahçesini düzenlemek istiyorum. Bu konuda bir miktar bilgi ve beceriyi Ağaçlar.net sayesinde öğrendim. Ancak bunun yeterli olacağını düşünmediğimden sizlerden bilgi ve tavsiye almak istiyorum. Bahçeye ait fotoğrafları aşağıya ekliyorum. Düzenli olarak da sizlerin görüşlerini almak için yeni resimler eklemeye çalışacağım.

Evim İzmir Bornova'da müstakil 3 katlı bir binanın bahçesi. Evimin ön bahçesi resimlerde de göstermeye çalıştım doğu istikametine bakıyor.

Name:  fotoğraf4E.jpg
Views: 1753
Size:  68.3 KB

Bu ilk fotoğraf evimin ön bahçesinin olduğu kısım. Bahçe zeminine yeni döşeme yaptırdım o nedenle işler yapılırken ustalar etrafı baya bi mahvettiler. Birde geçen yıl hayatıma giren davetsiz misafirlerde epey çimlerimi söktüler Hiç hesapta yokken, 4 kedi yavrunuz olursa...

Fotoğrafın sol kısmı bina girişinin olduğu bölüm. Bahçe dışında giriş kapısının hemen yanında bir palmiyem var.

Sağ kısım ise garajın olduğu bölüm. Hemen garaja yakın kısım çok iyi güneş almıyor. Ben garajın dibine resimlerde de görünüyor 2 adet buxus ektim. 70 cm yazan yazının olduğu bölümde yaprak dökmeyen manolyam var. Açık olan kapının yanında ise 15 yaşında kırmızı sarmaşık gülüm var.

Benim kendi aklımdan geçen fikir; duvar dibine renkli mevsimlik çiçekler dikip gerek duvarı kapatmak gerekse daha hoş bir görüntü yakalamak istiyorum. Ön kısmını ise çim ile kaplamak. Ancak duvar dibine ekebileceğim hafif gölgeye dayanıklı çiçekler seçmek.

Not: sizden gelebilecek her türlü öneriye açığım.

Diğer fotoğraflar ön bahçenin farklı açılardan görüntüleridir.

Name:  fotoğrafE.jpg
Views: 1425
Size:  65.4 KB
Name:  fotoğraf3E.jpg
Views: 1416
Size:  59.9 KB
Name:  fotoğraf5E.jpg
Views: 1397
Size:  66.9 KB

Düzenleyen oxygene : 01-04-2013 saat 12:30 Neden: Bilgi ilavesi
oxygene Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2013, 18:29   #2
Ağaç Dostu

Fagus Sylvatica's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2012
Çiçek olarak size lale,nergis ve sümbülü önerebilirim. Bunlar yarıgölgeyi severler. Ancak yalnızca ilkbahar içinler tabii. Yaz için başka bir şey düşünmek gerek

Fagus Sylvatica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2013, 18:59   #3
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Merhaba ,

ben kalıcı bitkiler kullanmanızı önereceğim .Kalıcı ,çiçek açan çalı türleri ,çoğu yaprak dökmez .... yaprak renkleri farklı bitkiler ile güzel bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Örneğin ;

Ceanothus thyrsiflorus Repens yarı gölge alanınız için , yaprak dökmez

Phormium çeşitleri , pek çok renge sahip çalı aralarına çok yakışıyor - güneşi seviyor

Grevillea rosmarinifolia - güneşi seviyor , herdem yeşil ,baharda kırmızı çiçekleri açmaya başlıyor

Juniperus sguomata blue - renginin güzelliği bile yeter

Veronica hebe - yaprak dökmez - uzun süre çiçeklidir

Rosmarin officinalis

Kolay gelsin

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2013, 19:01   #4
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Ya da tek bir çeşit kullanabilirsiniz .Örneğin sadece Agapanthus veya Lavanta gibi...

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2013, 19:04   #5
Ağaç Dostu

Fagus Sylvatica's Avatar

Lavanta demişken aklıma geldi, leylak ne müthiş olur! gölgeyle ilişkisini bilmem tabii, ama mevsimlik çiçekler için de biraz yer ayırmalı bence, daha çok bakım istedikleri için canı sıkıldıkça bahçede bir iş bulabiliyor insan

Eski 24-02-2013, 19:18   #6
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Aşağıda ki resimler de yan bahçeye ait resimler. Yan behçem doğrudan güneşi kısa süreli görüyor garaj arkası ise genelde pek göremiyor.

Komşum ile aramdaki duvar boyuna çit görevi görecek bitkilerden bir set yapmak istiyorum. Ancak benim bahçein konumuna ve ışık ihtiyacına göre hangi bitkileri kullanmam gerektiği konusunda da epey kararsız kaldım. Limon servi istiyorum ama sanırım iyi güneş görmediğinden dolayı bana sıkıntı yaşatacaklar.

Çit bitkilerinin hemen önüne de mevsim çiçekleri ekmek istiyorum. Geri kalan bölümü de çim alan olarak değerlendirmek niyetindeyim.

ATTACH]372751[/ATTACH]

Name:  fotoğrafA2E.jpg
Views: 1497
Size:  66.6 KB
Bu fotoğrafta garajın arka kısmı bulunuyor. Doğrudan güneş almıyor. Geçen yıl bir tane melisa aldım ve saksıyla buraya koydum ve çok güzel gelişti. Sanırım bunu burada değerlendireceğim. Görünen ağaç erik ağacı onu kesmek istiyorum ama ailem pek razı gelmiyor.

Bu bölüme duvar dibine küçük bir su şırıltısı verecek şelale gibi bişey yapmak istiyorum. etrafına da gölge alanları seven cyklamen, menekşe ve sümbül dikmek niyetindeyim. şelalenin suyunun toplandığı yeri bir alt resimde görünen küvet ile yapmak niyetindeyim. Tadilat sırasında yerinden sökmüştük. Değerlendirmiş olurum.

Name:  fotoğrafA3E.jpg
Views: 1695
Size:  68.2 KB

Name:  fotoğrafA4E.jpg
Views: 1429
Size:  61.7 KB

Name:  fotoğrafA5E.jpg
Views: 1582
Size:  69.1 KB

Bahçem resimlerde görüldüğü gibidir. Sizlerin yardımları ile de bu bahçeyi renklendirmek istiyorum. Şimdiden yarımcı olan herkese teşekkürler ediyorum.

Eklenen Resimler

Eski 24-02-2013, 19:30   #7
Ağaç Dostu

Fagus Sylvatica's Avatar

Bahçenizin bol güneş alan bir yeri olsaydı o şelalenizin so havuzuna nilüfer veya lotus çiçeği ekebilirdiniz, müthiş olurdu

Eski 25-02-2013, 08:55   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-02-2011
günaydınlar, bahçeniz hayırlı olsun, umarım istediğiniz bitkileri bulur ve değerlendirip güzel günler geçirirsiniz, ama size küçük bir tavsiye vereyimmi komşunuzla aranıza lütfen limon selvisi dikmeyin, defne dikebilirsiniz,hem yapraklarından yemeklerinizde faydalanırsınız, hemde çit bitkisi için en iyisi diye düşünüyorum, tabi bu benim naçizane fikrim.

dilek aydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2013, 12:05   #9
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dilek aydemir Mesajı Göster
günaydınlar, bahçeniz hayırlı olsun, umarım istediğiniz bitkileri bulur ve değerlendirip güzel günler geçirirsiniz, ama size küçük bir tavsiye vereyimmi komşunuzla aranıza lütfen limon selvisi dikmeyin, defne dikebilirsiniz,hem yapraklarından yemeklerinizde faydalanırsınız, hemde çit bitkisi için en iyisi diye düşünüyorum, tabi bu benim naçizane fikrim.
Sn. Dilek Aydemir,

Tavsiyeniz için teşekkürler, komşum ile aradaki kısmı epey yüksek olmasını istiyorum. Genelde benim bahçeme sürekli bişeyler atıyorlar o yüzden onlarla aramı yükseltmek istiyorum. Ben açıkçası defne ile limon servi arasında kaldım. Ama defne 1,5 - 2 mt boy yapabilir mi? o konuda emin değilim.

Başka önerebileceğiniz çit bitkileri varsa lütfen yazın arkadaşlar en kısa zamanda tedarik edip bahçeme ekmek istiyorum.

gülenyüz beğendi.
Eski 25-02-2013, 13:45   #10
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Merhaba,

Önbahçedeki manolya birkaç yıl sonra sıkışacaktır. Eve çok yakın değil mi?

Buradaki demirlere sarmaşık güller sardırmak hoş olmaz mı? Balkondan ve yoldan güzel görünür. Bu kısım nasıl olsa basılmayan bir bölge çim yerine farekulağı, cezayir menekşesi gibi yerörtücüler deneyebilirsiniz. Kırmızı yapraklı japon akçaağaç gibi küçük ama dekoratif bir ağaç düşünebilirsiniz.

Yan taraftaki çit için orman sarmaşığı (hedera) da bir seçenek.O çitlere sarıldığında önünde daha küçük çalılar ekme şansınız olur. Gölge deyince ilk aklımıza gelen ortanca ve açelyaları niye düşünmediniz?

İyi günler

gülenyüz beğendi.
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 08:23   #11
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

bahçeyi epey toparladım. Yan bahçeye çit amaçlı taflan aldım ve birkaç tanede defne. Havuzu kısmen bitti sayılır. Çim ekilebilecek duruma getirdim. Ön tarafa çiçek tarhı yaptım ve kır çiçekleri ektim. Fotoğraf çekmeyi unutmuşum ama en kısa zaman içeriside fotoğraf da ekleyeceğim.

perimar beğendi.
Eski 01-04-2013, 11:17   #12
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Hafta sonu havuz ve çim ekimiyle uğraştım. Havuzumda sanırım biyerlerden su kaçağı var ama henüz bulabilmiş değilim. Tahmin ettiğim yerleri beton ile kapattım.

Çimlerimi ektim. Çit olarak alaca taflan ve yeşil taflan kullandım. Birkaç yere gül ektim. Havuzun olduğu bölüme de hosta, müge çiçeği, ortanca, yan duvarına da defne ektim. Son durum fotoğrafları aşağıdaki gibidir.

Name:  z1.jpg
Views: 1389
Size:  68.8 KB
Name:  z2.jpg
Views: 1989
Size:  66.5 KB
Name:  z3.jpg
Views: 1407
Size:  55.3 KB
Name:  z4.jpg
Views: 1209
Size:  55.4 KB
Name:  z5.jpg
Views: 1443
Size:  54.4 KB

Eski 01-04-2013, 11:21   #13
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Ön bahçede duvar dibine çiçek tarhı oluşturdum. Bir bölümüne karışık kır çiçekleri ektim bir bölümüne de soğanlı çiçekler ektim. Yavaş yavaş kendilerini göstermeye başladılar.

Ön kısmın geri kalan bölümüne de evdeki büyüklerim benden habersiz oturak fasulye ekmişler onlar toplandıktan sonra o bölüme de çim ekmeyi düşünüyorum.

Name:  zz1.jpg
Views: 1705
Size:  67.3 KB
Name:  zz2.jpg
Views: 1713
Size:  67.3 KB

Eski 01-04-2013, 11:40   #14
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Bahçeniz büyük bir değişim göstermiş. Çok ta güzel olmuş. Daha da güzel olacağına eminim. Hafif gölge olan yer varsa ortanca öneririm şimdi tam zamanı.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 11:51   #15
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik Mesajı Göster
Bahçeniz büyük bir değişim göstermiş. Çok ta güzel olmuş. Daha da güzel olacağına eminim. Hafif gölge olan yer varsa ortanca öneririm şimdi tam zamanı.

Sn. mandalinleerik,

Ortanca gölge olan bölüme ektim 3 tane tomurcukları da görünmeye başladı

Eski 01-04-2013, 11:54   #16
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Evet şimdi dikkat ettim 12 nolu mesajınızda görünüyor. Çimler çıktığında çok daha güzel olacak.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 13:32   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-02-2012
Gerçekten şimdiden çok güzel değişim olmuş, çiçeklenmeye başladıkça bahçeniz daha da güzelleşecek. Ellerinize sağlık

ddmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 19:29   #18
Ağaç Dostu

perimar's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Ellerinize sağlık. Yapılanlar yapılacakların teminatı gibi. Çok daha güzel şeyler yapabileceğiniz belli oluyor.

perimar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 09:44   #19
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Motivasyon yükselten sözleriniz için hepinize teşekkür ederim.

Bu sabah çim ektiğim alanı kontrol ettiğimde gözlerime inanamadım. Ben bahçenin bu bölümüne geçen yıl 2-3 kilo ucuz hamsi almıştım ve gübre amacıyla toğrağın altına gömdüm. Ama bu işlem bahçedeki solucanlara resmen doping etkisi yapmış ve inanın yarım metre boyunda solucanlar oluşmuş. Bu tür canlılardan genelde oldukça ürkerim

Ayrıca sayıları da inanılmaz derece artmışlar. Ben bahçeyi bellerken küreği her sapladığımda 4-5 tane mutlaka çıkıyordur. Şimdi bu solucanlar yer yer çimlerin altından şişirmişler ve bazı yerleri de gübrelemişler. Aynı köstebekler gibi tepecikler oluşturmuşlar ve sanırım benim çim alanın bazı bölümlerinin düzgün yeşillenmesine mani olacaklar.

Eski 02-04-2013, 09:55   #20
Ağaç Dostu

attar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2012
Galeri: 7
bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur.

attar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 13:26   #21
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-02-2011
gerçekten güzel olmuş. ayrıca taflan ve defne olayınıda iyi yapmışsınız, limon selvileri çok boy attıkları için sorun yaratabilirdi, biliyorsunuzyasal olarak duvar boyunun 130 cm.geçmemesi gerekiyor. en azından defneleri buna göre budayabilirsiniz. peyzaj işini epey ilerletmişsiniz :=) çok beğendim. ellerinize sağlık.

dilek aydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 15:43   #22
Ağaç Dostu

gülsu's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Bahçeniz muhteşem olmuş. Ne idi ne olmuş. Her yere sihirli değnek demiş gibi olmuş. Ellerinize sağlık. Güle güle sefasını sürün..

gülsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 19:51   #23
Ağaç Dostu

tturt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2008
Galeri: 112
Bahçe sayfanız hayırlı olsun.

Emeğinizin karşılığı mutlaka alacaksınız. Sağlık içinde keyifli günler dilerim.

tturt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 20:21   #24
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
İlk baştaki haline bakarsak sanki sihirli bir değnek değmiş gibi elinize sağlık. Gerçekten de dağdan bağ yapmışsınız.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 11:23   #25
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Bahçem Yeşillendi

Uzunca bir aradan sonra tekrar methaba,

Bahçemin daha önceki durumu ile ilgili bazı fotoğrafları yukarıda sizlere paylaşmıştım. Artık yapmış olduğum çalışmaların karşılığını yavaş yavaş almaya başladım. Çimlerim çıktı... çiçekler yeşillendi vs.

Bahçemin genel görünümü. Çimler yeşillendi. çim biçme makinam olmadığından makas ile idare ediyorum oldukça zor bir iş. Havuzumda su kaçağı vardı onu tamir ettim şuan sorun yok gibi görünüyor.
Name:  fotoğraf.JPG
Views: 1216
Size:  68.4 KB

Kendime bir koltuk aldım. Akşam iş çıkışı bir kahve içmek pek keyfli oluyor. Havuz kenarına ektiğim hostalar çok harika... onları çok seviyorum. Zamanı gelince çıkması için de pek çok gölge seven çiçek soğanı ektim bu bölgeye.
Name:  fotoğraf1.JPG
Views: 1176
Size:  68.3 KB

Bahçemin köşe kısmı... Burası biraz karışık gibi görünüyor ama hepsinin keyfi yerinde. dahlialar tumurcuklarını gösterdiler pek yakında çiçeklerini de görmek nasip olur inşallah. Bir haftalığına seyehata çıkmıştım geldiğimde özellikle güllerim yaprakların yeşil tırtıllar üremiş. Hemen müdahale ettim ancak epey hasar vermişler. Çim çıkmayan bölgede aslında çok fazla çim vardı ancak zamanında biçemediğimde alt kısımlarından havasızlıktan olsa gerek çürüme yapmış. Biraz daha bekleyip topralanacak mı diye bakıcam.

Name:  fotoğraf111.JPG
Views: 1029
Size:  64.5 KB

Eski 28-05-2013, 11:34   #26
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Havuzun yakından görünümü. Ağacın dalları arasında oldukça yakıcı bir güneş ben çekim yaparken ortalığı aydınlatıyordu. Güneşten dolayı yapraklarını indiren yeşil çalı melisa oldukça iyi gelişiyor. 3 kök ortancam var hepsi de pembe çıktı. Resimlerde görünmese de bu bölümde epey müge rizomu da var. Çiçeklerini görmeyi çok istiyorum.

Name:  fotoğraf3.jpg
Views: 1007
Size:  68.4 KB

Bu fotoğraf bahçemin ön kısmından. Çok sevdiğim kadifeler çiçeklerini açtı. Birde oturak fasulyelerim var onları da yakın yerim

Name:  fotoğraf5.jpg
Views: 1030
Size:  69.3 KB

Yine ön bahçem. Biraz karışık görünüyor. Kır çiçekleri tohumu ekmiştim hepsi bir birine girdi. Ama yine de oldukça tatminkar görünüyorlar.

Name:  fotoğraf6.JPG
Views: 1068
Size:  50.1 KB

Eski 28-05-2013, 12:29   #27
Ağaç Dostu

Kelebek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-11-2012
Merhaba Sn.oxygene,
Bahçeniz hayırlı olsun. İlk hali ile şimdiki hali arasında çok ciddi emek var. Elinize sağlık...
Saygılar.

Kelebek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 14:57   #28
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
çok güzeller,,

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 20:23   #29
Ağaç Dostu

perimar's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Çok güzel olmuş. Yer küçük ama değişim büyük olmuş .

perimar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2015, 11:11   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Sizi tebrik etmek lazım.Çok güzel bir bahçe ortaya çıkarmışsınız.Şimdi daha da güzel olmuştur diye düşünüyorum.Taş dizimlerinizi çok başarılı buldum.Saygılar.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024