agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni43Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-11-2012, 02:27   #1
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
yanlış uygulama

Yok istemez eminim; çünkü sağolsun kendisi bana demiş idi; 'Bitkilerinizi fotoğraflayıp yayınlamak isterseniz bahçem her zaman size açıktır'. Unuttunuz mu bir ara sizin de bahçenizde aynı mevzu olmuştu. Yine de fazla meşgul etmeyelim sayfayı haklısınız.

selis beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 11:52   #2
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Yok istemez eminim; çünkü sağolsun kendisi bana demiş idi; 'Bitkilerinizi fotoğraflayıp yayınlamak isterseniz bahçem her zaman size açıktır'. Unuttunuz mu bir ara sizin de bahçenizde aynı mevzu olmuştu. Yine de fazla meşgul etmeyelim sayfayı haklısınız.

Sn YeniGine.
O sözümün arkasındayım.Bizlere ne meşgulliyet verirsiniz,nede zahmet .Ziyaretizle şeref verirsiniz.

YeniGine beğendi.
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 15:24   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Bu mesajı hk50 / Bahçe sayfasından taşıdım.

Arkadaşlar bu ne demek?
'Bitkilerinizi fotoğraflayıp yayınlamak isterseniz bahçem her zaman size açıktır'

Böyle acayiplik olur mu? Herkesin sayfası kendine!
Bunları yaptınızsa (kendi bitkilerinizi başka bahçede yayınlamak), gidip o bahçelerden mesajlarınızı siliniz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 15:34   #4
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın malina, ben zaman zaman arkadaşların gönderdiği bitkileri teşekkür amaçlı, sayfalarında paylaşıyordum.

Şimdi onları silsem sayfa bütünlüklerini bozmuş olur muyum?

Forumun doğru işleyişi açısından hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız, diye düşünüyorum. Saygıyla...

selis ve YeniGine beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 15:59   #5
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bu mesajı hk50 / Bahçe sayfasından taşıdım.

Arkadaşlar bu ne demek?
'Bitkilerinizi fotoğraflayıp yayınlamak isterseniz bahçem her zaman size açıktır'

Böyle acayiplik olur mu? Herkesin sayfası kendine!
Bunları yaptınızsa (kendi bitkilerinizi başka bahçede yayınlamak), gidip o bahçelerden mesajlarınızı siliniz.
Sn malina ,
Yanlışlar her zaman olduğu gibi,Doğrularda mevcuttur.Bu vesile ile Üyelerin bahçelerinde bilerek veya bilmiyerek bir yanlış uygulamayı gündeme getirdiğim için mutluyum.
Daha fazla yanlış yapmadan bilğilendirildiğim içinde sevinçliyim.Uyulması gereken kurallara tarafımızdan uyulur ve bir kelime öğretenin.
Saygılar.

mrduran, hberbul ve YeniGine beğendi.
Eski 28-11-2012, 17:18   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Alıntı:
''Bitkilerinizi fotoğraflayıp yayınlamak isterseniz bahçem her zaman size açıktır''.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
ben zaman zaman arkadaşların gönderdiği bitkileri teşekkür amaçlı, sayfalarında paylaşıyordum.
Bu ikisinin arasında büyük fark var.. İstisnai, duruma giriyor olmalı..

Alıntı:
Yok istemez eminim; çünkü sağolsun kendisi bana demiş idi;
Diğer başlığa da baktım, bir şeyi anlayamadım.. Bunu diyen 3. kişi kim?

Tura, rise_com ve YeniGine beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2012, 00:25   #7
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Merhaba; tabi ki bitkilerime konu başlıklarında yer veriyorum.
Ben sadece arkadaşın duyduğu rahatsızlığa karşılık 'Sayın hk50 nin rahatsızlık duymayacağını belirtmek için o sözü kullandım.'
Tekrar özür diliyorum.

hk50 ve mrduran beğendi.
Eski 29-11-2012, 13:37   #8
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sayın malina, ben zaman zaman arkadaşların gönderdiği bitkileri teşekkür amaçlı, sayfalarında paylaşıyordum.

Şimdi onları silsem sayfa bütünlüklerini bozmuş olur muyum?

Forumun doğru işleyişi açısından hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız, diye düşünüyorum. Saygıyla...
Selis gerekli cevabı vermiş ( #6 )

O artık sizin bitkiniz olduğu için sorun yok...

Eski 29-11-2012, 15:12   #9
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Bu ikisinin arasında büyük fark var.. İstisnai, duruma giriyor olmalı..

Diğer başlığa da baktım, bir şeyi anlayamadım.. Bunu diyen 3. kişi kim?

Sn selis,
Merak edenler için ben cevap veriyim.
1.hk50
Saygılar.

selis ve YeniGine beğendi.

Düzenleyen hk50 : 29-11-2012 saat 17:15
Eski 29-11-2012, 19:22   #10
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Sn selis,
Merak edenler için ben cevap veriyim.
Sanırım tek merak eden bendim..Teşekkür ederim..

O gece online olan bir arkadaşım tüm mesajları okumuş ve ben bu başlığa yazınca bana bilgi vermişti.. Anlayamamamın sebebinin de bazı mesajların silinmesinden dolayı olduğunu anladım..

Mesajınızı değiştirip tüm suçu üzerinize almışsınız..

YeniGine beğendi.
Eski 30-11-2012, 00:17   #11
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili selis; suçlu diye birşey yok anladığım kadarı ile. Zaten siz 3. kişiyi sormuşsunuz... Eğer suç olarak değerlendirir isek suçlu benim. Sağolsun bir sohbetimizde ben yine sayfa açmak falan Sayın hk50 ile sohbet ederken, sağolsun Sayın hk50 de iyilik, yardım edebilmek, beni sevindirebilmek için incelik göstererek böyle birşey dedi. Ama tabi o an ne ben ne de Sayın hk50 bunun bir yanlışlık, hata olduğunu düşünemedik. Ama zaten ortada öyle bir durum da yok... Bilmeyerek de olsa hata yapmamışız yani...
Teşekkür ediyorum, saygılarımla...

Halil Önen ve selis beğendi.
Eski 30-11-2012, 00:24   #12
Ağaç Dostu

Alıntı:
suçlu diye birşey yok anladığım kadarı ile.
Hemen düzeltiyorum. Ben kimseye suçlu demedim.. Diyemem zaten, haddime mi düşmüş..
Sn. hk50 9 numaralı mesajını değiştirmeden önce orada 3 kişinin ismi yazıyordu.. Daha sonra değiştirip sadece kendi ismini yazınca, öyle demiş bulundum..

Oysa, olay henüz oluşmadan son bulmuş.. Ortada ne suç var, ne de suçlu
Sevgiler..

Eski 30-11-2012, 00:34   #13
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Bence de sevgili selis; elbette dediğim gibi yeter ki konuşabilelim, izah edebilelim, anlaşalım.
Teşekkür ediyorum sevgili selis.

Halil Önen ve selis beğendi.
Eski 30-11-2012, 16:18   #14
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
sağolsun Sayın hk50 de iyilik, yardım edebilmek, beni sevindirebilmek için incelik göstererek böyle birşey dedi.

Bu bir incelik, nezaket falan olamaz. Bu kadar üyeliği sırasında herkesin kendisine ait bitkileri tanıtmak için kendine özel sayfa açtığını öğrenememiş mi?

Siz de sayfa açabilirsiniz üstelik açtınız da yani nasıl yapılacağını biliyorsunuz. Açtığınız başlığı Kullanıcı adı / xxxxx diye yazmak yerine "şekerlerim" diye yazmıştınız hatırlarsanız. Bu nedenle kaldırıp, durumu size açıklamıştım.

Kurallara uygun olarak konu açmaya ne dersiniz?

YeniGine beğendi.
Eski 01-12-2012, 00:37   #15
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın malina; teşekkür ediyorum. Bir kez daha hata yapmaktan korkarım; bir kez bir cesaret geldi onda da yanlış başlık açtım. Onun için ikinci bir cesaret gelince inşallah diyeyim.
Saygılar.

Eski 01-12-2012, 20:17   #16
Ağaç Dostu

Alıntı:
Açtığınız başlığı Kullanıcı adı / xxxxx diye yazmak yerine "şekerlerim" diye yazmıştınız
Şu an öyle bir başlık olmadığına göre, silinmiş..

Genelde rastladığıma göre, bu tarz başlık hatalarında mod.lar başlığı silmek yerine değiştirme yoluna gidiyorlar.. Üyenin, uyarılması gereken daha farklı bir durumu yoksa eğer, haksızlık olmuş sanki..

Eski 02-12-2012, 02:20   #17
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Şu an öyle bir başlık olmadığına göre, silinmiş..

Genelde rastladığıma göre, bu tarz başlık hatalarında mod.lar başlığı silmek yerine değiştirme yoluna gidiyorlar.. Üyenin, uyarılması gereken daha farklı bir durumu yoksa eğer, haksızlık olmuş sanki..
Teşekkürler sevgili selis; evet o da başıma geldi, onun için sağolsun moderatörlerimize de güvenerek (tabi ki yapmak zorunda değiller) ama işte yine hani belki diyerek girişiverdimdi. Neyse; nasip, kısmet diyelim.

Güzin Çakar beğendi.
Eski 02-12-2012, 15:11   #18
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:

Genel olarak böyle yapıyorsak bir bildikleri var demek ki sonucu çıkarmak yerine, "haksızlık olmuş sanki" sonucu nasıl çıkardığınızı merak ettim

Sizin bu eleştiriniz haksızlık olmuş sanki

(espriyi devam ettirmek için "sanki" kelimesini silmedim, aslında yazmamam gerekirdi)

YeniGine beğendi.
Eski 02-12-2012, 15:23   #19
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Teşekkürler sevgili selis; evet o da başıma geldi, onun için sağolsun moderatörlerimize de güvenerek (tabi ki yapmak zorunda değiller) ama işte yine hani belki diyerek girişiverdimdi. Neyse; nasip, kısmet diyelim.
Modaretörler yeterince şeyi takip etme durumundalar,.
"işte yine hani belki diyerek" konu açıncaya kadar, agaclar.net Forum Kuralları'nı okuyabilirdiniz.

Alıntı:
Konu başlığını yazarken dikkat edin

Yeni konu başlığı, konu içeriğine uygun yazılmalıdır. "merhaba", "Acil salıya lazım, yardım edin ", "Tekrar söylüyorum, cevap verin", "Cevap alamadım, cevap verin", "Hey orada kimse yok mu", "heeeelp", "önemliiii!!!!", "lütfeeeenn" vs. biçiminde sorarsanız cevap alamazsınız. İçerikle uyumlu olmayan başlıklar ayrı bir uyarıya gerek kalmaksızın değiştirilir ya da silinir.

Sizin durum yukarıdakilere uymuyor olabilir ama tahmin edersiniz ki her ihtimali düşünerek liste hazırlayamayız.

Tutun ki okumadınız, uyarmak zorunda kaldık; bu doğrultuda yeni konu açabilirsiniz. Çok zor değil. Haksızlığa uğramış gibi yapmanıza anlam veremiyorum...

YeniGine beğendi.
Eski 03-12-2012, 00:58   #20
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sayın malina hayır haksızlığa uğradığımı düşünmüyorum zaten. Size hep dediğim ve demek istediğim 'Cesaret.' Yazı dili tabi izah da edemiyorum. Sayfa açmış olmak için sayfa açmak da istemiyorum; ama sayfa açanlara da imreniyorum, istiyorum. Bir de ayrıca benim bahçem yok; sitede oturuyorum sitenin bahçesinde yetiştirdiğim, ilgilendiğim bitkiler var.
Tamam ben sizi bu aralar fazlaca meşgul edip, uğraştırdım özür diliyorum, ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.
Herşey gönlünüzce, saygılar.

Güzin Çakar beğendi.
Eski 04-12-2012, 02:14   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Sn. YeniGine düzeldi mi aranız Mali'na ile ?

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2012, 02:20   #22
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

En son dün gece yazdım kendilerine; bu gün hiçbir ses çıkmadı Serdar Bey. İnşallah düzelmiştir. Gerçekten sanki 1 aydır Sayın Malina yı hata yaparak uğraştırıyormuşum, hep ben hata yapıyormuşum gibi düşünmeye başladım kendimi.

Eski 04-12-2012, 02:24   #23
Ağaç Dostu

Alıntı:
İnşallah düzelmiştir. Gerçekten sanki 1 aydır Sayın Malina yı hata yaparak uğraştırıyormuşum, hep ben hata yapıyormuşum gibi düşünmeye başladım kendimi.
Sanmam severek yapıyordur o işi...

Eski 04-12-2012, 02:28   #24
Ağaç Dostu

tuya's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2010
hayırlı geceler dostlar uyku vakti sayın yeni gine üzülmeyin malina bizlere sadece sitede neler yapacağımızı hatırlatıyor ve bizi kurallardan haberdar ediyor aranız bozulmamıştır, ki düzelsin diye bekleyasiniz

tuya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2012, 02:31   #25
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tuya Mesajı Göster
hayırlı geceler dostlar uyku vakti sayın yeni gine üzülmeyin malina bizlere sadece sitede neler yapacağımızı hatırlatıyor ve bizi kurallardan haberdar ediyor aranız bozulmamıştır, ki düzelsin diye bekleyasiniz
Teşekkür ediyorum sevgili Tuya; evet inşallah dediğiniz gibidir. Zaten en büyük korkum da hani ikaz, ceza, uyarı falan değil... Siteden banlama mı ne diyorlar yani kısaca uzaklaştırılmak. Siteye girememek.

Eski 04-12-2012, 02:37   #26
Ağaç Dostu

tuya's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2010
yok yok o kadar olmaz sanırım siz üzülmeyin öyle bişey olsa bile ben imza toplar sizi tekrar siteye aldırırım sizin gibi bahçelerin sıkı takipçisi pek az aramızda benim bahçe sayfamı gezmedn sizi hiç bir yere göndermem:))))

tuya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2012, 02:39   #27
Ağaç Dostu

Üyelerin bannlanması uygulaması olduğunu yakın zamana kadar bilmiyordum. Gerçi bannlamak ne kadar çözüm olur bilmiyorum. Aklına koyan bulur foruma girmenin bir çaresini.

Eski 04-12-2012, 15:54   #28
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
En son dün gece yazdım kendilerine; bu gün hiçbir ses çıkmadı Serdar Bey.
demişsiniz.

Yazmış olduğunuzu söylediğiniz mesaj bu sanırım:

Alıntı:
Sayın malina hayır haksızlığa uğradığımı düşünmüyorum zaten. Size hep dediğim ve demek istediğim 'Cesaret.' Yazı dili tabi izah da edemiyorum. Sayfa açmış olmak için sayfa açmak da istemiyorum; ama sayfa açanlara da imreniyorum, istiyorum. Bir de ayrıca benim bahçem yok; sitede oturuyorum sitenin bahçesinde yetiştirdiğim, ilgilendiğim bitkiler var.
Tamam ben sizi bu aralar fazlaca meşgul edip, uğraştırdım özür diliyorum, ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.
Herşey gönlünüzce, saygılar.
Ne diyeyim ki?

21 nolu mesajdan başlayarak, bunları kahve başlığından buraya taşıdım. Sorularınız varsa cevaplarını öğrenmenizin yolu kahvede yazmaktan geçmez...

Benim bir üye ile kişisel sorunum olamaz ki
Sadece forumun düzenli olmasına uğraşıyoruz.

YeniGine,
Kendi bahçenizi açmak istiyorsanız, bu amaçla açılmış bölümü kullanın ve konu adını
YeniGine / bahçe diye açın, "şekerlerim" diye konu adı olmaz, demiştim.

Açarsınız ya da açmazsınız... Kendi deyiminizle cesaretlenmeyi beklersiniz. Bunlar neden banlanma konusu olsun ki...

Israrla bu biçimde davranır, özel alanda bu yaptığınızın yanlış olduğunu defalarca söylememize rağmen tavrınızı sürdürürseniz, (yani ancak o zaman) banlanırsınız.

S.serdar,
Banlama, emin olun iş bu noktaya gelince iyi ve tek çözümdür.

YeniGine beğendi.
Eski 04-12-2012, 16:50   #29
Ağaç Dostu

almanyalı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2012
Galeri: 6
Iyi akşamlar benim haddim değil ama tesadüfen burda buldum kendimi,yanlış başlık hatasını bende yaptım.Aklıma birsey geldi nasıl söylesem bana düşmez ama şöyle birşey olsa yeni konu açarken sekerlerim. **** orkidelerim gibi başlıklar otomatikman açılmasa böylece hem başlıklar düzgün olsa hem kaldırma sorunu olmasa konuya uymayan isimler olmamış olur yeni üyelerin hata yapma ihtimali kalmasa.

almanyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2012, 18:41   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
En son dün gece yazdım kendilerine; bu gün hiçbir ses çıkmadı Serdar Bey. İnşallah düzelmiştir. Gerçekten sanki 1 aydır Sayın Malina yı hata yaparak uğraştırıyormuşum, hep ben hata yapıyormuşum gibi düşünmeye başladım kendimi.
Sn. YeniGine, bence kişisel olarak almayın. Bu forumdaki üye sayısını önce göz önünde bulundurun. Neden sadece size uyarı geliyormuş gibi bir düşünceye kapıldınız, ya da neden bu kadar sorun ettiniz bilmiyorum. Eminim bir çok üye hataya düştüğünde yönetim tarafından ikaz ediliyor, düzeltme için yönlendiriliyordur. Bu sizinle yönetim arasında kalsa daha iyi olmaz mı?

Eğer bir üye bilmediği bir konuda iyice gözlem yapmadan, okumadan, öğrenmeden ve belki de emin olmadığında harekete geçmeden önce bunu bir bilene danışmadan yapmamalı. Yaptı diyelim, o zaman neyi yanlış yaptığını anlamaya çalışmalı. Bütün bunlar insanın forumda zamanını ve eforunu yapmak istediği işlerle ilgili konulara odaklaması ile ilgili. Olmayacak bir şey değil kısacası.

Konuyu baştan beri okuyarak takip ediyordum ama neden bu kadar mesele yaptınız anlayamadım .

YeniGine beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024