agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni365Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-07-2012, 09:27   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
çok şirin bir evmiş
alttaki dogal taşaları mutlaka koruyunuz
aklı evvel biri sıva yapalım gecelim demesın sakın

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 11:41   #32
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan Mesajı Göster
Bahçede bir tulumba var su çıkarmayı başaramadım..
Tulumbanın su çıkan bölümünden bir kaç litre su dökerken tulumba kolunu aşağı yukarı haraket ettir.
Başarılar.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 12:05   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Güzel dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar..

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 12:40   #34
Ağaç Dostu

Sayın Safranlı dış yüzey in doğallığının korunmasını istiyorum bende, evin içinin doğallığını bozduk mecburen ahşap pencereler sökülüp plastik pencere yapıldı sıva sökülüp alçı yapılacak fakat taşların doğallığının bozulmasını engelleyeceğim taş aralarını sıva ile düzelttireceğim.
Sayın hk50 tarifinizi aynen uyguladım su çıkmadı yaz olduğu için su çekilmiştir diye düşünüyorum.Gidince tekrar denerim...

Eski 31-07-2012, 13:01   #35
Ağaç Dostu

Sürekli kalacaksanız mutlaka ısı yalıtımını düşünmelisiniz

Nevzat ve Hatice Tarhan beğendi.
Eski 31-07-2012, 13:01   #36
Ağaç Dostu

Pvc dogramalar takılmadıysa barı ahşap rengi olsun...

Hatice Tarhan beğendi.
Eski 31-07-2012, 15:04   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2012
Sayfanız,eviniz ve bahçeniz hayırlı, uğurlu olsun. Bende sizin gibi ot bile bitmemiş de olsa toprağa hasret olanlardan biriyim. En büyük dileğim bahçeli bir evde yeşillikler için de yaşamak. Ne mutlu size. İstek olduktan sonra değişim kaçınılmaz. Kim bilir ne güzellikler olacaktır bahçeniz de. Her şey gönlünüzce olsun.

_Esin_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 15:33   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2012
Galeri: 2
Sayın Hatice Tarhan;
Yeni bahçeli eviniz hayırlı, uğurlu olsun. Tulumbanın kolunu sonuna kadar kaldırın, su akan ağız kısmını avucunuzla kapatın, üstten içini su ile doldurun, kolu normal hızla indirin, kaldırın. Su bitene kadar buna devam edin. Bunu birkaç kez tekrar etmeniz gerekebilir. Kol zorlanmaya başlarsa, "su geliyor" demektir. Hala su gelmiyorsa sular çekilmiş olabilir. Aynı işlemi kışın yağmurlardan sonra deneyin. Su geldiğinde tulumbayı sık sık kullanın ki; kuyunun su yatakları açılsın ve su haznesi genişlesin. Hadi size kolay gelsin.
Yeni evinizde, sağlıcakla neşe içinde yaşayın.

Dünyalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 16:08   #39
Ağaç Dostu

incii's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2012
Sevgili Hatice hanim,
Bahceli eviniz, ve sayfaniz hayirli ugurlu olsun. Allah huzur, nese ve saglik eksik etmesin insallah, bunlar olduktan sonra dilediginiz cennet bahcesi zamanla mutlaka olur. Basarilar dilerim, Sevgiler

Hatice Tarhan beğendi.
incii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2012, 21:33   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Sevgili Hatice,

Azmin elinden birşey kurtulmaz. Orayı kısa zamanda cennete çevireceğinden eminiz.
Hayırlı olsun. Beyaz galaların benden olsun.
İstersen tabii.

Sevgiler.

Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 01:59   #41
Ağaç Dostu

Sayın Safranlı ısı yalıtımını bir süre ertelemek zorundayız, pvc ler takıldı, tavsiye ettiğiniz gibi eski haline uygun olsun diye ahşap rengi oldu.
Sayın Esin güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim, en kısa zaman da Allah tüm isteyenlere de nasip etsin inşallah, benimde 20 yıldır en büyük hayalimdi, bir cesaretle başladık Allah sonumuzu hayır eder inşallah.
Sayın Dünyalı tarif ettiğiniz gibi yaptım, fakat elimi su giden yere tutmadım, doldurduğum su aktı gitti ,gidince tekrar deneyeceğim denemem lazım başka su yok bahçede şebeke suyuna dağ dayanmaz malumunuz güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..
Sevgili İncii güzel dilekleriniz için çok teşekkürler, Allah daha iyisini olmayanlara da versin inşallah...
Benol hanım İnanın çok azimliyim sitedeki tüm arkadaşlar dan öyle güzel destek aldımki , bir an kendimi peyzaj mimarı sandım destekleriniz sayesinde, Hiç gala yetiştirmedim malum yer sorunundan gönderirseniz beni çok mutlu edersiniz ,şimdiden çok teşekkürler ,sevgiler...

Eski 01-08-2012, 03:00   #42
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Hatice hanım, bahçeniz hayırlı uğurlu olsun..Güle güle, sağlıkla mutlulukla oturun.

Sıfırdan başlamak güzel..Her şeyistediğiniz gibi olur. Kompost-enzimle o toprak kendine gelir merak etmeyin...

Önce meyve ağaçlarını planla ve ek..ki bir an evvel büyüsün...(Kiraz, vişne, badem ceviz, elma, ayva, armut.....Konya iklimine dayanır..

Duvarlara Clematis ne güzel olur......) (Bende yok malesef, olsa hemen yollardım)

Hatice Tarhan beğendi.
agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 09:43   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-06-2007
Adres bilgilerini gönderirimisin?

Hatice Tarhan beğendi.
Benol Hazaroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 14:03   #44
Ağaç Dostu

Sayın Agözce güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Sıfırdan başlamanın avantajı, herşeyi istediğim yere ekecek olmam, hiç bir ağacın yerini değiştirmeyeceğim çünkü ağaç yok bahçede.Kaygılarım ,ot bile yok bahçede çok verimsiz bir toprakmı? diye düşünmeden edemiyorum,şayet öyleyse çok hızlı bir biçimde kompost üretmem lazım zaten sebze adaları yapmayı planlıyorum sadece adaların içine dökeceğim kompostu enzim lede takviye yaparım bitkilere.Birde kaliforniya kızıl solucanı bulup solucan gübresi elde etmek istiyorum...Clematis hiç yetiştirmedim Alanya da bulamadımda benim de çok sevdiğim bir sarmaşık bulsam her renginden alırım herhalde.. Sevgiler..

Benol hanım ağostos sonu taşınacağım, bir sakıncası yoksa eylül ortaları gibi adresimi vereyim .İklim değişikliği yaşatmayalım tekrar tekrar bitkilere teşekkürler sevgiler.....

Eski 01-08-2012, 15:44   #45
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Hayırlı olsun Hatice Hanım, ilk günlerinden başlayarak heyecanla izleyeceğimiz bir bahçe daha oldu.

Kolay geslin....

Hatice Tarhan beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 00:59   #46
Ağaç Dostu

Çok teşekkür ederim sevgili Maki01 heyecanımı sevincimi paylaşmanız beni de çok mutlu ediyor.Teskere günü belli olan askerin zamanı geçmezmiş, benim de tarih belli olunca bahçeme kavuşma vaktim geldikçe heyecen basıyor..Sevgiler...

Eski 02-08-2012, 00:59   #47
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Hayırlı olsun sevgili arkadaşım,güle güle oturun sağlıkla.

Hatice Tarhan beğendi.
sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 01:44   #48
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Hatice hanım;
Bahçe başlığınızı görünce çok sevindim. Sizin emeklerinizi daha sık takibedebilirim belki.
Arkadaşlarım gibi bende, dikimlere başladığınızda, Konya iklimine uygun çalı ve bitki çeliklerinden gönderebilirim.
Balkonunuz gibi, bahçenizide cennete çevireceğinize inanıyorum. Hayırlı olsun.

Hatice Tarhan beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2012, 11:26   #49
Ağaç Dostu

Sağol Sevim cim güzel dileklerin için Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah....

Orhan bey ziyaretiniz beni çok mutlu etti, inşallah yeşillendiği, çiçeklendiği, zamanda sık ziyaretlerinizi beklerim,sizin bahçe kadar yapamam fakat elimden geleni yapacağıma inanıyorum.Bahçeniz en çok ziyaret ettiğim hayran olduğum bir bahçe ,değerli eşinizle birlikte yaptığınız güzellikleri hayranlıkla seyrediyorum...Ben malesef bahçe işlerinde yalnızım eşim anlamıyor bahçe işlerinden, ama olsun en azından yürekten destekliyor...Saygılar ..

Eski 05-08-2012, 02:08   #50
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Eviniz ve bahçeniz hayırlı olsun sn. Hatice Tarhan. Sabırla ve emekle güzellikleri bizlere sunacağınızdan hiç şüphem yok. Saygılar ve sevgiler...

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2012, 02:15   #51
Ağaç Dostu

tekomusti's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2011
hoşgeldiniz hayırlı olsun
saygılar

tekomusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2012, 02:24   #52
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Hatice Abla sende kurtardın kendini darısı bizim başımıza. Allah yardımcın olsun

Safranlı beğendi.
Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2012, 06:32   #53
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
hayırlı olsun

Bahçeniz güllerle dolsun

Eklenen Resimler

ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2012, 06:54   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
....,fakat benim en büyük sorunum Alanya da bahçeli bir ev sahibi olmamın imkansız oluşuydu. .....
Sayın Hatice Tarhan.

Alanyanın içinde ve hemen civarında bahçeli bir ev sahibi olmak size olduğu kadar hepimize de imkansız bir şey.

Burada küçükte olsa bahçeli bir ev sahibi olmak, istanbul boğazında yalı sahibi olmakla eş değer. Ya Bill Gates ya da Suudi prensin gücü yeter Alanya'da bahçeli ev sahibi olmaya.

Ancak aranırsa Alanya'nın dağ köylerinde oldukça uygun fiyatlara arazi temin etmek oldukça mümkün. Sahil yerine 400-500 metre rakımda yer düşünürseniz, bu beklentinizin imkansız olmayacağına inanıyorum.

Alanya'da yazlık var ama 2 senedir gitmiyorum veya gidemiyorum. Gitmekte pek içimden geçmiyor. Alanya en az 15 yıldır sabaha kadar uyumayan tam bir tatil şehri oldu.

Alanya'yı; yaşamak ve yerleşilmek bir yer yerine, arasıra gidilebilecek eğlence mekanı olarak ele almanın daha doğru olacağını sanıyorum.

Saygılarımla.

Hatice Tarhan beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2012, 13:17   #55
Ağaç Dostu

Sevgili Gökçe senin bahçenin resimlerine bakarken fasulyeleri görünce nasıl imrendim anlatamam. Önümüzdeki yıl ben de çıtır çıtır kırılan fasulyeler yetiştiririm inşallah..

Eski 05-08-2012, 13:23   #56
Ağaç Dostu

Sayın Tekomusti çok teşekkürler Konya ya gelince tanışmak isterim sizinle bonsai konusun da öğreneceğim çok şeyler var...
Sağol Fatih cim Allah daha geniş bahçelisini nasip etsin sizlere hani siz daha büyük ailesiniz ya o bakımdan...
Sayın Ahmeter güllerle ziyaretiniz beni çok mutlu etti, güllerle donattığım zamanlarda da her zaman beklerim saygılar....

Eski 05-08-2012, 13:37   #57
Ağaç Dostu

Sayın serdar yakın köylerde de fiyatlar el yakıyor.

Zaten benim gözümdede Alanya da yaşamak yok, bitti buranın cazibesi, (hoş 20 yıldır bana hiç cazip gelemedi )eşimin ısrarıyla yaşadım zaten ...
Burda ot bile ot gibi kokmuyor benim doğup büyüdüğüm yerler öylemi toprağı sulasan mis gibi toprak kokar ot biçsen ot kokusu yayılır.

Alanya da bir gün sadece Alanya lılar yaşayacak yazmışlardı duvarlara ,hani davulun sesi uzaktan hoş gelir misali sevenler yaşasın lar Alanya da , ben gidiyorum inşallah..
Tatil için bile gelmiyeyim, ülkemin ne güzel yerleri var ,oralara giderim inşallah saygılar...

Düzenleyen Hatice Tarhan : 05-08-2012 saat 13:58 Neden: imla fazla yazım..
Eski 15-08-2012, 17:23   #58
Ağaç Dostu

Maviş's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Hoş geldiniz hatice hanım bahçeniz hayırlı olsun.

Maviş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2012, 23:55   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Galeri: 12
Alıntı:
Yıllardan beri en büyük hayalimdi bahçeli bir evimin olması.
Siteye üye olmamla birlikte daha da bir hız aldı bahçe sevgisi ,sevgili Adalet hanımın, hk 50 nin, Güler hanımın, daha ismini sayamadığım bir çok arkadaşımızın bahçesine imrenerek bakıyordum,fakat benim en büyük sorunum Alanya da bahçeli bir ev sahibi olmamın imkansız oluşuydu.
O zaman ne yapacaktım buralardan çekip gidip yeni bir hayata yelken açacaktım(ben buna deli cesareti diyorum)İlk adımı attım bahçeli evi aldım.
Artık sizin değerli fikirlerinizle bu bahçeyi eski ismim gibi Cennet bahçesine çevirmek istiyorum,umarım değerli fikirlerinizi ve yardımlarınızı esirgemessiniz..Allah tüm isteyenlere bahçeli bir ev nasip etsin.....
Hatice hanım yeni eviniz ve bahçeniz hayırlı olsun, tüm özlemini çektiğiniz bitkileri yetiştirmeniz ve bizlerle paylaşmanız dileği ile her şey gonlünüzce olsun.

adneser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2012, 00:08   #60
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Hatice Hanım; hayrlı, uğurlu olsun inşallah eviniz, bahçeniz... Herşey gönlünüzce inşallah!..

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024