agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-05-2012, 09:28   #31
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mormenekşe Mesajı Göster
Sevgili Adacık, merak etmeyin herşey yavaş yavaş rayına oturacaktır. Benimde sizden farkım yok sıfırdan başladım herşeye Bütün işler bitipte çayınızı elinize alıp, bahçeyi seyrederken büyük keyif alacaksınız.

Sevgili Kiraz, Limon ve Jineop'un önerileri size ışık tutacaktır herbiri bu konunun duayenidir,
tabii herşey bi yerde gelip maddiyata dayanıyor ama üzülmeyin sitemiz paylaşımcıdır.
Sevgili mor menekşe, sizlerle yazışırken soğuk bir PC ekranına bakmıyor, cıvıl cıvıl bir bahçenin içinde gibi hissediyorum kendimi. Adeta ılık bir rüzgar esiyor ve mis mis kokuyor. Karıncalar aheste ahesta dolanıyorlar ortalıkla. Tüm değerli üyelere içtenlikle teşekkür ediyorum. Size de kolaylıklar diliyorum. Ekilip dikilecekler konusunda çok da acele etmiyorum aslında. Emin adımlarla doğru yerlerine doğru zamanlarında olmasını arzu ediyorum. Dayanabilirsem tabi ...

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2012, 13:48   #32
Ağaç Dostu

hberbul's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Sevgili adacık ben bahçeyi yapboz tahtasına çevirdim.Eski düzenlemeler sana uymuyor,ağaç ve bitkileri yok etmeye insanın içi elvermiyor.Siz daha şanslısınız ben elimde var olanı şekillendirmeye çalışıyorum, siz şekil veriyorsunuz.İşiniz daha kolay.Kolay gelsin.İnsan bu dönemde çok sabırsız oluyor.
Birde burada güzel bahçeleri görüyorum yıllarca emek verildiğini unutup bu güzelliklere hemen sahip olmak istiyorum

hberbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2012, 17:21   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Sayın adacık.

Öncelikle çıktığınız yolda sonsuz başarılar diliyor, bahçenizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Çevresi yüksek duvarlar ve apartmanlarla çevrili, üzerinde 4-5 kadar ağaç olduğunu sandığım 70 m2 bir alanda hem çim, hem sebze hem de çiçek yetiştirmenin kolay olabileceğini sanmıyorum.

Günde 4-5 saat güneş almayan bir alanda yazlık sebze yetiştirmenin biraz zor olacağını düşünüyorum. İnşallah yanılıyorumdur.

Zemin için çim ya da çim yonca karışımı düşünüyorsanız, bence yürüme yolu olarak kullandığınız taşların hepsini kaldırın. Zaten bahçe dediğiniz gibi 70 m2 kadar ise çim alanınız 30 m2 geçmeyecek. 30 m2 çim için su biriktirmek amacıyla görüntü kirliliği yaratabilecek bidon, varil vs. den kaçınırdım. Bu kadar çimin şebeke suyu ile sulanmasının çok bir yük getireceğini sanmıyorum. Mevsiminde 7 bilemedin 10 günde bir çimleri düzenli olarak kesemeyecekseniz bu işe de girişmenizi pek öneremeyeceğim. Elektrikli çim biçme makinesi alsanız makineye yazık, el makası ile kesmeye kalksanız size yazı olacak.

Çim yerine, çiçek ve sebze bantlarından artacak boş alanları elinizdeki kare taşları dekoratif döşeyerek, veya bu alanlara 1, 1,5 cm çaplı kıyanmış dere çakılı ile kapatabilirsiniz. Hem yabani ot çıkışını engeller hem de az masrafla zaman içerisinde üzerinde oynamalar yapabileceğiniz bir zemininiz olurdu.

Örneğin oturduğum apartmanın sizin gibi bahçe kat katından bir iki resimle örneklemek istedim.

Name:  4.jpg
Views: 1634
Size:  75.5 KB

Name:  3.jpg
Views: 1617
Size:  61.6 KB

Eğer ben sizin yerinde olsaydım, ağaçlardan vazgeçer bahçeyi çim, sarmaşık, çiçek ve 1-2 m2 geçmeyecek sebze bahçesi olarak değerlendirmeye, görsel nitelikli bazı enstrümanlarla, süz havuz, heykel, taraça, aydınlata aparatı vs. zenginleştirmeye çalışırdım.

Name:  2.jpg
Views: 1588
Size:  77.4 KB

Name:  1.jpg
Views: 1159
Size:  76.8 KB

Bilmem bir katkı sağlayabildim i?

Saygılarımla.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2012, 20:35   #34
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Sn.S.Serdar ,
apartmanın bahçesinde ki koltuklar dikkatimi çekti .Taş mı ,tuğla üzerine sıva ile mi yapilmış ?

Eğer öyle ise çok hoşuma gitti ,bahçe için çok kullanışlı.

gilan beğendi.
nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2012, 20:59   #35
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Sevgili Adacık, minik Ada da bahçede çalışıp size yardım edecek kadar büyümüş.
Şurada çocukların bahçede çalışmasıyla ilgili notlar yazmıştık, fırsat bulduğunuzda göz atabilirsiniz.

Çocukları bahçede çalıştırın

Biraz vakit bulduğumda fikir verebilmek için bahçenizi detaylı inceleyeceğim. İlk olarak beyaz kirecin çok yakıştığını söylemeliyim. Duvarların kirli görüntüsü ortadan kalkmış. Şimdi yaptığınız her şey göze daha güzel görünecek. İyi çalışmalar.

adacık beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2012, 08:43   #36
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Sayın adacık.

Öncelikle çıktığınız yolda sonsuz başarılar diliyor, bahçenizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Çevresi yüksek duvarlar ve apartmanlarla çevrili, üzerinde 4-5 kadar ağaç olduğunu sandığım 70 m2 bir alanda hem çim, hem sebze hem de çiçek yetiştirmenin kolay olabileceğini sanmıyorum.

Günde 4-5 saat güneş almayan bir alanda yazlık sebze yetiştirmenin biraz zor olacağını düşünüyorum. İnşallah yanılıyorumdur.

Zemin için çim ya da çim yonca karışımı düşünüyorsanız, bence yürüme yolu olarak kullandığınız taşların hepsini kaldırın. Zaten bahçe dediğiniz gibi 70 m2 kadar ise çim alanınız 30 m2 geçmeyecek. 30 m2 çim için su biriktirmek amacıyla görüntü kirliliği yaratabilecek bidon, varil vs. den kaçınırdım. Bu kadar çimin şebeke suyu ile sulanmasının çok bir yük getireceğini sanmıyorum. Mevsiminde 7 bilemedin 10 günde bir çimleri düzenli olarak kesemeyecekseniz bu işe de girişmenizi pek öneremeyeceğim. Elektrikli çim biçme makinesi alsanız makineye yazık, el makası ile kesmeye kalksanız size yazı olacak.

Çim yerine, çiçek ve sebze bantlarından artacak boş alanları elinizdeki kare taşları dekoratif döşeyerek, veya bu alanlara 1, 1,5 cm çaplı kıyanmış dere çakılı ile kapatabilirsiniz. Hem yabani ot çıkışını engeller hem de az masrafla zaman içerisinde üzerinde oynamalar yapabileceğiniz bir zemininiz olurdu.

Örneğin oturduğum apartmanın sizin gibi bahçe kat katından bir iki resimle örneklemek istedim.

Eklenti 290080

Eklenti 290081

Eğer ben sizin yerinde olsaydım, ağaçlardan vazgeçer bahçeyi çim, sarmaşık, çiçek ve 1-2 m2 geçmeyecek sebze bahçesi olarak değerlendirmeye, görsel nitelikli bazı enstrümanlarla, süz havuz, heykel, taraça, aydınlata aparatı vs. zenginleştirmeye çalışırdım.

Eklenti 290082

Eklenti 290083

Bilmem bir katkı sağlayabildim i?

Saygılarımla.

Önerileriniz benim için çok önemli vakit ayırdığınız ve düşüncelerinizi paylaştığınızı için çok teşekkür ediyorum.

Çim konusunda aynı fikirdeyiz, hakkını veremeyeceğim hiçbir şeye bulaşmak istemiyorum. Bakımın üstesinden kesinlikle gelemem. Bu konuda eşim ısrarcı, detaylarını, süreci, koşulları önemsemeden şımarıklık yapmak istiyor. Ama kadının fendi yenecektir merak etmeyin.

Çakıl döşemeyi ben de çok istiyorum. Ama nereden kaça temin edilir, bütçemizi aşar mı, araştırmam lazım.

Sebze için ayırdığımız kısım yeterince güneş alıyor. Bu sezon biraz da deneme yanılma olacağını da kabul ediyorum.

Biz eve taşındığımızda mevcut ağaçlar nerdeyse yere kadar uzanıyordu. Hiç budama yapılmamıştı. Mümkün olduğunca budadık, güneş alma oranı bir hayli arttı.

Belittiğim üzere çalışan, bir kızı, bir iti, tembel bir kocası olan bir kadınım. Çok zamanım yok, bu sebeple bahçenin şartları doğrultusunda mütevazı bir bahçe oluşturmaya çalışacağım. Tabi siz değerli üyelerin katkıları ile...

Eski 03-05-2012, 15:29   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
apartmanın bahçesinde ki koltuklar dikkatimi çekti .Taş mı ,tuğla üzerine sıva ile mi yapilmış ?

Eğer öyle ise çok hoşuma gitti ,bahçe için çok kullanışlı.
Koltuklar içi boş, sırlanmış tuğla hamurundan yapılmış. Senelerdir aynı yerde yaz kış sapasağlam duruyor. Yani ömürlük

nurcanaybay beğendi.
Eski 03-05-2012, 15:53   #38
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adacık Mesajı Göster
Çakıl döşemeyi ben de çok istiyorum. Ama nereden kaça temin edilir, bütçemizi aşar mı, araştırmam lazım.
Çok yakın bir tarihte yöneticisi bulunduğum bir kooperatif için Ankara'da tonunu nakliye hariç 30.- TL den temin ettim. Ancak yıkanmamış çakıl idi. Yani çakılların üzeri birazcık dere çamuru ile kaplıydı.

Bu tür malzemeyi inşaatlar için kum, çakıl, agrega, çimento satan yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Hele hele İstanbul'için bu fiyatın daha da düşük olacağını düşünüyorum.Üretildiği yer ise akarsu yataklarındaki kum ocaklarıdır.

1 m3 çakıl cinsine ve büyüğüne bağlı olarak 1,5 ila 2,5 ton arası geldiğine ve 5 cm kalınlıkta döşendiği var sayılırsa, 2,5 ton çakıl ile 20 m2 alan kapatabileceğini düşünürsek, ciddi bir maliyet getirmesi mümkün değil.

Eski 03-05-2012, 23:16   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sevgili Adacık öncelikle yeni evinizde ve bahçeniz de mutluluklar diliyorum,bahçe için benim de bir önerim olacak,sebze yetiştireceğiniz alana sebze adaları yapsanız hem sudan tasarruf edersiniz hemde işçilikten zira sadece sebze adalarının içini sulayacaksınız ve gübreleyeceksiniz.
Bulabildiğiniz kalaslardan elde edeceğiniz adaların içine bahçenin bir kenarında yapacağınız kompost uda doldurursanız daha verimli ürün alırsınız.Birde perlit ve cocopeat karıştırırsanız toprak verimi ve su tutma özelliği kat kat artacaktır.

adacık ve arapsabunu beğendi.
Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2012, 09:16   #40
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

sabah şekerleri

Eklenen Resimler

Eski 07-05-2012, 09:57   #41
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

bahçede zemin çalışmam

Bu hafta sadece pazar günü bahçeye zaman ayırabildim. Ada'yı babaannesine bıraktım yoksa bahçede yaralanabilirdi.

Komple çim yapmayı gözümüz yemedi. Ben de elimizdeki malzemeyi değerlendirmeye karar verdim.

En kötü ihtimalle tekrar sökebilirim.

Zemini düzeltme konusunda zamanım,enejim yoktu. Ben de taşların oturmayan kısımlarının altına gelen toprağı tıraşladım.

Badem'de zemin etüdü yaparak bana yardımcı oldu.

Taşların aralarındaki toprak kısımlara da bu akşam çim-yonca karışımı ekeceğim. Ekilecek alanlar küçük ve sınırlı olduğu için hakim olabileceğimi düşünüyorum.

Eklenen Resimler

Eski 07-05-2012, 10:03   #42
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

bahçeden görüntüler

Eklenen Resimler

Eski 07-05-2012, 10:53   #43
Ağaç Dostu

hberbul's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Taşları bu şekilde döşemek güzel bir fikir.Eminim çimler çıktığında harika görünecek.

adacık beğendi.
hberbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 09:59   #44
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

bu sarmaşıktan nasıl kurtulabilirim

İstemediğin ot burnunda biter sözüne canlı şahit. Duvarın içinden fışkırmış durumda. Haftada 1 merte kadar uzuyor.

Meyve ağaçlarını sarıyor, sürekli kesiyorum. Aşağıdan uzayacak sarmaşıklarıma doğru uzamaya başladı.

Kök kısmı iki bitişik duvarın üstünden, boydan boya uzanıyor, işin ilginç kısmı bulunduğu yerde hiç toprak zemin yok.

Kökünü sökmeyi denedim kımıldamadı bile. Ben bu sarmaşıktan nasıl kurtulabilirim.

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2012, 12:56   #45
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Kesebildiğiniz kadar dipten kesin. Üzerine bir surahi ayran dökün.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2012, 17:04   #46
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Ayran mı çok ilginç çok merak ettim ne tür bir etki gösteriyor, bir de adını bilen var mı bu sırnaşık sarmaşığın -))

Eski 17-05-2012, 17:36   #47
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Ayran bitki köklerine geldiği zaman bitkiyi kökten kurutur. Kurumasını istediğiniz bir bitki varsa kökler olabildiğince açılıp ayran dökülür. Siz daha ne olduğunu anlamadan bitki kurur. Siz bitki kökünü açamayacağınıza göre dipten budayın. Dalların içine emmesini sağlayın.

Eskiden komşular birbirlerinin çiçeklerini kıskanır komşu görmeden bitki saksısına ayran boşaltırlarmış. Annemin koca bir saksı euphorbia milii'sini bir komşu böyle kurutmuş. Annem benim çiçeğime ne oldu diye düşünürken başka bir komşu da başına gelenleri anlatmış. Oradan aklımda kalmış.

Bir sebepten daha kullanıldığını duydum ama burada yazmayayım. Sonra Türkiye'de orman kalmaz.

Eski 18-05-2012, 09:49   #48
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

süpermiş hemen yarın deniyorum çok teşekkürler

Eski 18-05-2012, 10:01   #49
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Çimler uzamaya başladı ama içlerinde üçgülü henüz göremedim

Name:  Resim 191.jpg
Views: 899
Size:  49.5 KB

sebze bahçesinin çitleri için diktiğim sabah sefaları ve süs kabakları başgösterdiler.

Name:  Resim 188.jpg
Views: 772
Size:  73.4 KB

Sevgili Kiraz'ın hediyeleri ortanca çeliklerinin gözünü gözlüyorum, aman onlara bir şey olmasın

Name:  Resim 195.jpg
Views: 792
Size:  70.8 KB

Eski 18-05-2012, 10:18   #50
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Yaptığınız damalı zemin yöntemi çok hoş olmuş..
Ben olsam o sarmaşığa kıyamazdım.. Uygun bir şekilde budanıp hakim olunabinilir..
Kıymayın ona

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2012, 10:38   #51
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Kafam karıştı şimdi. Alttan hedera ve clamatisler uzayınca kavga etmeye başlayacaklar.

Eski 31-05-2012, 13:45   #52
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Çimler uzadı ilk biçme gerçekleşti . Çok şanslıydım. (sokağın önündeki yeşil alanı biçmeye gelen belediye görevlilerinden rica ettim. sağolsunlar 2 dakikada biçdiler) yağmurdan başımızı alamıyoruz. Diktiğim çiçek tohumları sanırım heba oldu. 1 ayı geçkin zamandır kendilerinden ses seda yok. Bu sezonu renksiz geçireceğe benziyoruz.(ama dayanamayıp mevsimlik fideler alıp dikeceğim sanırım-eşim duymasın.)

Clamatisi aldığımda hiç tomurcuğu yoktu. Hala belirti yok. Ama alttan yeni bir sürgün vermiş. O bile beni çok çok mutlu etti.

Lavantayı yarı gölge bir yere diktip hata ettim sanırım. Uzayıp duruyor. Sağılıksız ve mutsuz görünüyor. Seneye onu saksıya almayı düşünüyorum. Bu arada tek soğan diktiğim lilyum beni bu sene yalnız bırakmadı. Bir kaç güne çiçek açar sanırım. Yağmurdan zarar görmez ise eğer.

Zengardendan aldığım haseki küpesi ve mavişlerde geldi. Bu aksam bir süre ev sahipliği yapacağı saksılara yerleşecek.

Sevgili Kiraz'ın hediyeleri ortanca çeliklerinin üzerindeki yapraklar kurudu. Temizledim. Umarın yaşatmayı başarabilirim.

Sebze bahçesinde gelişmler umut verici. Çeri domatesler çiçeklerini meyvelere bıraktı. Çengelköy salatalaıklarmız boyuna bakmadan meyveye durdu. Toprağın üstünde yatar durumda bir sürü salatalığımız oldu.

Bu arada bizim küçük yaramaz (ada) fotograf makinasında deneysel çalışmalar yapmış. Klozette yüzme dersleri vermiş makinaya.Tamiri mümkün görünmüyor. Görsellerimizi en kısa zamanda paylaşmak umudu ile....

Düzenleyen adacık : 31-05-2012 saat 13:48 Neden: yazım hatası
Eski 31-05-2012, 14:46   #53
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Haseki küpesi ve maviş tohumlarını torfun üzerine öylece serpip hafif sulayın. Onlar kendiliğinden toprağa yerleşecektir. Üzerini streç filmle kapatıp küçük hava delikleri açın. 15 gün buzdolabının alt bölümlerinde tutun. Ben kaç defa denedim bilmiyorum. Bir türlü başaramadım. Enson birkaç tohumu bu şekilde denedim. Sonunda bir iki tohum çimlenmiş. Anlaşıldı ki bu tohumlar soğuk katlamaya ihtiyaç duyuyor. Bunu şimdiye kadar neden anlamadığım da ayrı bir konu. Demiyorlar mı son baharda toprağa öylece atın onlar baharda kendiliğinden çimlenir diye. Kendim için birşey diyeceğim ama neyse...

Eski 31-05-2012, 15:47   #54
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

ben bu acemiliğe kurban gitmesinler diye fide aldım

Eski 31-05-2012, 20:26   #55
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Çimlerin biçilmiş halinin görüntüsünü merak ettim.

Eski 01-06-2012, 10:34   #56
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Sevgili Gilan, çimler geçen hafta cumartesi biçildi ama yine uzadılar.

Name:  Resim 250.jpg
Views: 687
Size:  57.3 KB

Hostamın yaprakları daha büyük olsun istiyorum. Çok şey mi istiyorum Yan komşunun mürdüm eriklerini de topla topla bir hal oldum.
Name:  Resim 255.jpg
Views: 1123
Size:  72.0 KB

Nazlı kızım lilyum. Çiçek tomurçukları önce açık yeşil-sarı gibiydi. Açmaya yakın bordoya dönüyor. Yandaki mor yapraklı çiceği kayınvalidem dikmiş. Bahçede sadece onları salyongozlara kaptırdık. Sarımsak solusyona devam. Duvar dibini bu sene sabah sefaları ile geçireceğiz. Seneye daha iyi planlarım var.

Name:  Resim 258.jpg
Views: 772
Size:  74.3 KB

domates ve salatalıkların huzuru yerinde

Name:  Resim 267.jpg
Views: 727
Size:  72.3 KB

Giriş yolu için hala kararsızım. Ayak altı ama renkli görmek istiyorum. Henüz zaman ayıramadım. lobularia maritima alyssum uygun olur mu acaba. tabi geç kalmadıysam...

Eklenen Resimler

Eski 01-06-2012, 12:52   #57
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

bahçeden toplağım molozları atmayıp tembellik yaptım. Taşların aralarına minik saksılar yerleştireceğim.

Name:  Resim 265.jpg
Views: 841
Size:  74.5 KB

eğer işe gitmeden vakit bulup bahçeye inebilirsem bu güzelliğe şahit oluyorum.

Name:  Resim 124.jpg
Views: 647
Size:  60.9 KB

Eski 28-08-2012, 17:11   #58
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

tatil bitti

Name:  Resim 651.jpg
Views: 589
Size:  67.9 KB

dalından "dumtes" toplatık

Name:  Resim 644.jpg
Views: 626
Size:  58.3 KB

dalından "bibe saltık" yedik

Name:  Kopyası (2) Resim 508.jpg
Views: 612
Size:  56.6 KB

bengovilleri vatanında sevdik hasret giderdik

Name:  Resim 671.jpg
Views: 607
Size:  56.2 KB

kırlangıçlara ceee eeee yaptık

Name:  Resim 469.jpg
Views: 591
Size:  30.8 KB

bütün sahipsiz kediler bizimdi

yaz bitmedi ama tatil bitti tembellik bitti şimdi iş, aş, emek zamanı tekrar hepinize hoşbulduk

Eski 28-08-2012, 19:48   #59
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Tekrar hoşgeldiniz sevgili adacık. Bahçeniz ne durumda?
Çok güzel bir satranç tahtası çim uygulaması yapmıştınız ama alt yapısına çok zaman harcamamış olmanız beni endişelendiriyordu. Durumu nasıl?

Eski 29-08-2012, 12:10   #60
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Öneri ve endişelerinizde haklı çıktınız. Çimlerin zemin toprağı zayıf oldu, ekimde de acemilik olunca, tohumları %75 oranında kaybettik. sulama, yağmur ve bahçenin kullanımı ile birlikte yer yer engebeler, çukurlaşmalar oluştu.

Hal böyle olunca biz de ipin ucunu kaçırdık. Ama seneye kararlıyım bir kez daha deneyeceğim. Tek tek taşları kaldırıp zemin üzerine daha çok çalışağım.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024