agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2074Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-11-2012, 17:07   #511
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Gecenin maskotu oldu elden ele gezdi. Kaçıp kaçıp bana geliyor kulağıma yapışıp emmeye çalışıyordu. Sonunda ona bir süt anne bulduk
Name:  sütanne1.jpg
Views: 1648
Size:  41.9 KB

Neyse ki kedisi olan bir arkadaş annesi olmayan bebek kedilerin içgüdüsel olarak emme refleksi yaşadığını, bunun normal olduğunu söyledi ve kaldığı bir hafta boyunca biberon olmaya razı oldu.

Name:  sütanne2.jpg
Views: 861
Size:  40.0 KB

Süt annede işini bitiriyor uyumak için benim kucağıma tırmanıyordu. Anne olarak beni seçtiği söylediler, nereye gitsem peşimde dolanıyor kucağımda uyuyordu. Sütannenin tatili bitip gidince eyvah şimdi ne yapacağız diye kısa bir panik yaşadık, ben huylanıyorum... ama bu arada dumanın namı bütün sahili sardı, ne çok biberon meraklısı varmış,
Ğece gündüz biberon adayları kadın , erkek ve çocuk bizim kumsaldaydı, sorun çozüldü, duman kulak emiyor, poz poz resimler filimler derken yavaş yavaş bu işi sonlandırdım.
Bahçede keşifler yapıyor ağaçlara tırmanıyor, çocuklarla oynayıp yoruluyor ve kucağımda başını okşarken uykuya dalıyordu. Neredeyse sürekli uyuyordu.

Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2012, 17:41   #512
Ağaç Dostu

Bahçemizin lezzetli ve mis kokulu kavunları :-)

Eklenen Resimler

Eski 30-11-2012, 17:48   #513
Ağaç Dostu

Dostlar bizi unutmadı, zor geçen süreçte ziyaretimize gelip moral verdiler.
Name:  yenitürkü1.jpg
Views: 817
Size:  65.2 KB

Dostlarımız, Derya Köroğlu ve yeni türkü grubu da ziyaretimize geldi çok mutlu olduk.
Name:  yenitürkü2.jpg
Views: 804
Size:  67.3 KB

Eski 01-12-2012, 01:27   #514
Ağaç Dostu

Biz dikmedik ama önceki yıllardan toprakta kalan tohumlar bahçenin her yerinde öbek öbek yeşillenmişti. Özel hiç bir bakım ve uygulama yapmadık. Kendi halinde büyüdüler. Yer fıstığı hasadı çok bereketliydi. :-)

Eklenen Resimler

Eski 01-12-2012, 01:38   #515
Ağaç Dostu

Bir kökte onlarca fıstık.

Eklenen Resimler

Eski 01-12-2012, 01:41   #516
Ağaç Dostu

Sakınmadık, özenmedik bu yüzden gelişip büyüdüler. Maşallah...

Eklenen Resimler

Eski 01-12-2012, 01:53   #517
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Merhaba Doğayla Barış hoşgelmişsiniz; güzelliklerle gelmişsiniz. Teşekkürler.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2012, 01:56   #518
Ağaç Dostu

Bayramda kızım ve köpeğimiz roy tatile geldi. Uçak için yolculuk sepeti bulmak epeyce zorladı. Neyse halledildi ve roy kumsalda özgürlüğe kavuştu. İlk günler patisine batan pıtrak ve kum taneleri yüzünden epey acı çekti ama zamanla alıştı. Kızımın iş nedeniyle yurt dışı seyehatleri peşpeşe geldi araya birde kardeş ziyareti Amerika girdi veee royun misafirliği uzadı,yüzmeyi seviyor gece gündüz denize giriyor oğluşum.:-)
Name:  roy.jpg
Views: 796
Size:  52.8 KB

Geldiği gece hoş geldin karşılaması...Kim karşılıyor bakarmısınız
Buyrun ne içersiniz:-)
Name:  bar - roy duman.jpg
Views: 785
Size:  28.3 KB

Name:  bar2-roy duman.jpg
Views: 798
Size:  33.8 KB
İlk defa yavru kedi gören roy şaşkın, minik duman royu seviyor.

Eski 01-12-2012, 01:59   #519
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

) Çok güzeel. Kedicik Roy a çok güzel hoşgeldin demiş sevgili Doğayla Barış.
Daha ne yapsın?

Eski 01-12-2012, 02:05   #520
Ağaç Dostu

Gündüz halleri daha da hoştu :-)

Eklenen Resimler

Eski 01-12-2012, 02:09   #521
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

) Evet gerçekten de öyle; kedicik maşallah çok güzel ev sahipliği yapmış. Güzel bir ikili oluşturmuşlar.
Kıyamaam gerçekten çok güzeller.

Eski 01-12-2012, 02:43   #522
Ağaç Dostu

Teşekkürler sevgili YeniGine. Roy doğası gereği kedilerden nefret eder çılgınca kovalar, ama daha önce yavru kedi görmediği için miniği bir şeye benzetemedi tanımaya çalışıyor.

YeniGine beğendi.
Eski 01-12-2012, 02:52   #523
Ağaç Dostu

Bu yaz altın kiraz coştu,salkım salkım, herkese avuç avuç ikram ettik. Genel çekim fotoğrafı şimdi bulamadım bulunca ekleyeceğim
Tavuklar kuşlar tıka basa doydular. Hatta bazıları evlerine stok yaptı

Altın kirazlarım nereye gidiyor
Name:  altın çilek nereye.jpg
Views: 818
Size:  67.5 KB

2cm çapında meyveleri yuvalarına nasıl taşıyor karıncalar hayret ettim
Name:  altın çilek yuvaya.jpg
Views: 1147
Size:  59.2 KB

Eski 01-12-2012, 03:14   #524
Ağaç Dostu

Muzlar da coşanlar arasında, neredeyse göğe tırmanacak. Rüzgarda savrulup kırılmasın diye iplerle ağaçlara bağladık :-)
Name:  muzlar.jpg
Views: 869
Size:  71.0 KB

Hevenk bağladılar bu mevsimde meyve büyütüyorlar, görenler hayretler içinde fotoğraf çekiyor.
Name:  muz hevenk.jpg
Views: 1099
Size:  49.6 KB

Maşallah...
Name:  muz detay.jpg
Views: 866
Size:  43.0 KB

Eski 03-01-2013, 11:44   #525
Ağaç Dostu

Merhaba doğa dostları, yeni yılda her şey gönlünüzce olsun
21 Aralık, maya kehanetleri, kıyamet senaryolarıyla dolu heyecanlı günler geçirdik.
Kumsalda bu işi ciddiye alan dostlar kıyamet partisi bile düzenledi…
Dostlar ve meslektaşlarımız tarafından Şirince’ye alternatif seçilen orhaniye koyu, sessiz sedasız, patırtı gürültü olmadan sakin müzik eşliğinde, kocaman ateşin başında Türkiye’nin her tarafından gelen renkli simaların yaptığı derin sohbetlere kulak misafiri oldu…Sabaha karşı yorulup uykusu gelenler sığla motelin güvenli ve sıcak kollarında dinlenmeye çekildiler.

Sabaha kadar gökyüzünü gözledik…Atmosferde tanımlayamadığımız farklı bir ışık, aydınlık vardı, yıldızlar ve gezegenler sanki daha kocaman ve parlaktı, varsayılan mutlak karanlık gerçekleşmedi aksine her gece yıldızların elmas gibi parladığı siyah gece fonu tül perde arkasından süzülen ışık gibi flu bir şekilde ışıldıyordu…

Kıyamet senaryolarından payımıza düşenler olmadı mı?...
Olmaz mı, bahçeye bir çıktık ki ne görelim… öncelikle yıldızlarımız kırpılmış!...

Eski 03-01-2013, 11:53   #526
Ağaç Dostu

Bir gece sahilde ki odamızda uyandık, şıpır şıpır suda yüzüyoruz…
Aşırı yağan yağmur taban suyunu yükseltmiş, köyde ki bütün evler ve tesisler sular altında kalmış, neyse ki sığla motel 1m. su basman üzerinde güvende.
Bahçemizde toprak yüzeyinden 30 cm yüksekte kocaman bir gölet oluşmuş, evimiz ve tesis sular altında yüzüyoruz …Deniz kıyısı ve eğimli bir arazide oluşumuz bu kez şansımız oldu, faciayı az hasarla atlattık. Can havliyle bahçeye fırlayıp sabaha kadar eşim ve ben bahçenin iki yanından denize doğru arklar açıp suyun kontrollu bir şekilde akmasını sağladık.
Felaket haberlerini radyo ve televizyonlardan izleyen dostlarımız bizleri sürekli aradılar. Gecenin ayazında üzerimizde çizme ve yağmurluklar olmasına rağmen şiddetli derecede üşütüp ikimiz birden ateşler içinde kaldık, sağ olsun Marmaris’ten ilaçlar antibiyotiklerle dost eller yardıma koştu.
İlginç olan taban ve süpürgelikler fayans döşeli, taban suyu derzler arasından fışkırıyor, günler boyu paspasla suyu çekip bahçeden akan dereye boşaltıyoruz. Şu an için içerde su birikimi azaldı ama hali hazırda arka bahçemizde bir gölet ve bahçenin iki yanında şırıl şırıl akan 30 cm genişliğinde iki minik deremiz var.
Bahçe planları tamamen değişecek, yeni doğal durum gereği bahçede ki bitkiler sökülüp dereler ve gölet ile uyumlu bir şekilde dikilecek.
Her şeyde vardır bir hayır. İçimde bahçeyle ilgili netleşmemiş bir duygu vardı, sebebi buymuş demek ki. Bu yağışlar devam edeceğine göre yeni düzenleme doğaya uygun bir şekilde yapılacak, Şubat ayında ağaçlar sökülüp yeni yerlerine dikilecek. Altlarına çiçek tohumları ekilecek.

alanur, mrduran ve rhepsag67 beğendi.
Eski 03-01-2013, 11:57   #527
Ağaç Dostu

Şanslıyım, bir denizim vardı şimdi iki dere ve bir gölet eklendi, zengin oldum zengin
Ne bitkiler yetişir şimdi bu bahçede, gölet kalır mı bilmiyorum ama şu an göletin altında baklalar ve bezelyeler inanılmaz hızla büyüyorlar, fazla su şimdilik etkilemedi onları, iki yıldır ortada gözükmeyen enginarlar da üç ayrı yerden filizlendi, şaşkınlık içindeyim…
Dereye balık koysak yaşamaz mı dedim eşime, yüzüme şöyle bir bakıp, ateşin düşmedi canım, hadi sen biraz daha uyu, dedi gülümseyerek…

Eski 03-01-2013, 12:02   #528
Ağaç Dostu

Eşimle ilk farklı yeni yılımız,
İkimizde pijama ve muflon yeleklerle akşamın altısında yataklara girmiş ilaçların etkisiyle uyuyoruz. İki gün ateş ve öksürükten hiçbir şey yiyemedik. Etejerin üzerinde ilaçlar, sığla yağı ve bir kase mandalina…nerede kaldı o portakallı ördekler,nar gibi kızarmış hindi, iç pilav ve mezeler…. Bir de yıldızlarla süslenmiş kocaman çam ağacımız vardı, altında rengarenk paketlerde çocuklarımızla , dostlarımızla paylaştığımız, birlikte süslediğimiz hediyeler.

Saat 01 de uyandım, yeni yıla girdik mi diye uykulu gözlerle sordum, girmişiz…
Saat 24.00 de çocuklar ve dostlar aramış tebrik için uyanamamışım, eşim konuşmuş, iyi seneler canım dedim, tekrar uykuya dalmışım…
İki gün boyunca ilaç içmek için uyanmış ve sürekli uyumuşum. Yataktan çıktığım ilk an da bahçeye bir göz atalım dedim. Belki bizi merak eden dostlarımız olmuştur, yaşadıklarımızı paylaşalım istedim. Yeni yıl bize yağmurun bolluk ve bereketiyle geldi.

Grup arkadaşlarımız konser fotoğraflarıyla şarkımızı birleştirip bir jest yapmışlar. Biz de sizlerle paylaşıyoruz, doğayla iç içe mutlu, huzurlu nice nice yıllara…

Nice Nice Yıllara - YouTube

Lunlun, mrduran ve mtavlı beğendi.
Eski 03-01-2013, 12:08   #529
Ağaç Dostu

Şimdi gördüm bahçedeki çam fidanlarını yaldızlı şeritlerle süslemiş ilaç getiren güzel gönüller
Fotoğraf çekemiyorum maalesef, makinalarımız da sele kapılıp yıkananlardan.
Belki tamir edilir bilemiyorum, içindeki kart keşke açılsa, epeyce fotoğraf vardı

mrduran ve _Esin_ beğendi.
Eski 03-01-2013, 12:17   #530
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
Geçmiş olsun sevgili Doğayla Barış. Özledik sizi tabi ki. bahçede neler oluyor diye gelip baktık ama sizi göremedik bir türlü. Bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle.

Selamlar saygılar

Lunlun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2013, 12:39   #531
Ağaç Dostu

FKY100's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2012
Sayın Doğayla Barış,

Çok geçmiş olsun....Hem yağmur için hemde hastalığınız için.

Yıla enerji toplayarak girmiş olmanızda ayrıca güzel... bu enerjiyle ve yaşanan deneyimle sizi 2013'de kimse tutamaz.

FKY100 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2013, 16:39   #532
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lunlun Mesajı Göster
Geçmiş olsun sevgili Doğayla Barış. Özledik sizi tabi ki. bahçede neler oluyor diye gelip baktık ama sizi göremedik bir türlü. Bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileklerimle.

Selamlar saygılar
Merhaba sevgili lunlun :-) gönderdiğiniz envai çeşit kucak dolusu soğanı bahçeye serpiştirmiştim. Nergisler, frezyalar baş gösteriyor ama sanırım laleler hain farelerin midesine gitmiş,
Ben de siz güzel dostlarımı özledim. Doğaya uyum sağlıyoruz, her şeyin güzel olacağına inancımız tam. Sevgilerimle.

Lunlun beğendi.
Eski 03-01-2013, 16:43   #533
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FKY100 Mesajı Göster
Sayın Doğayla Barış,

Çok geçmiş olsun....Hem yağmur için hemde hastalığınız için.

Yıla enerji toplayarak girmiş olmanızda ayrıca güzel... bu enerjiyle ve yaşanan deneyimle sizi 2013'de kimse tutamaz.
Teşekkür ediyorum Sevgili FKY 100.
Siz öyle diyorsanız kesinlikle öyledir.

Bu sitede güzel insanlar doğa dostlarını güzel duygularla o denli motive ediyorlar ki...
ben bile yaptıklarıma şaşıp kalıyorum.
Sevgilerimle.

mrduran ve FKY100 beğendi.
Eski 05-01-2013, 15:58   #534
Ağaç Dostu

perimar's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Geçmiş olsun. Bu olayı; ne güzel, hoşlukla karşılıyorsunuz Gerçekten DOĞA İLE BARIŞ rumuzunu hak ederek taşıyorsunuz. Sağlıcakla kalın...

perimar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2013, 16:15   #535
Ağaç Dostu

Teşekkürler sevgili perimar :-)
Yorucu bir hayat geçirdik.Büyük kentlerde özellikle İstanbul gibi bir metropolde o denli büyük bir kaos var ki, hayat elinizden kayıp gidiyor, çaresizce sadece seyrediyoruz.
Böylesine bir sınavda belki bir hafta belki bir ay diye beklenen ömrü ani bir kararla arkamızda bırakıp koşarak doğaya kaçtık, günler, aylar ve yıllar geçti serüven hâla devam ediyor
Bize yaşam gücünü doğa veriyor, hayatımızı renklendiriyor. Bir yağmur, bir fırtına, arada güzelim ebem kuşağı, bir kaç gündür gece don yapıyor sular 1 parmak donmuş ama maviş de dahil olmak üzere içeri alamadığım çiçeklerim bana göz kırpıyor.
Burda hayat güzel, mutluyum. Size de en içten dileklerimle güzel günler diliyorum. Sevgilerimle.

Eski 10-01-2013, 16:28   #536
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Gerçekten harika bir yer. Özellikle muz ağaçları çok güzel. Bende yetiştirmek isterdim ama maalesef bizim burda olmuyor

sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2013, 15:05   #537
Ağaç Dostu

rhepsag67's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Merhabalar Sevgili Doğayla Barış, içinizdeki doğa sevgisiyle - ya da artık doğa aşkı mı demeliyiz, bilmiyorum – bütün bu art arda gelen zorlukların üstesinden o kadar güzel geliyorsunuz ki, harikasınız. Zorluklara karşı yaklaşımınız, üstesinden gelişiniz o kadar başka ve güzel ki, işte budur diyorum, aşkın gücü.
Çok geçmişler olsun. Sağlıcakla kalın...
Sevgi ve selamlarımla...

rhepsag67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2013, 12:08   #538
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Red face

Ben de üyelerin bahçelerini pek karıştırmazdım ama bu aralar fazla dalış yapıyorum gibime geliyor en son kovulacağım herhalde.
Bitkilerle aranızın bozulmaması ve hevesinizin daim olması dileğiyle.
Gerçekten zor bir işi başarıyorsunuz, tebrikler.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2013, 09:55   #539
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadecegeçen Mesajı Göster
Gerçekten harika bir yer. Özellikle muz ağaçları çok güzel. Bende yetiştirmek isterdim ama maalesef bizim burda olmuyor
Şimdi yaşadığımız son fırtınalarla muzların bir bölümü yere yapışmış vaziyette...yani kökünden söküldü rüzgarın şiddetiyle
Eşim merakla hevenkteki minik muzun kabuklarını soydu ve tadına baktı, henüz olgunlaşmamış süngerimsi. Denemiş ve öğrenmiş olduk

Eski 23-01-2013, 10:00   #540
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rhepsag67 Mesajı Göster
Merhabalar Sevgili Doğayla Barış, içinizdeki doğa sevgisiyle - ya da artık doğa aşkı mı demeliyiz, bilmiyorum – bütün bu art arda gelen zorlukların üstesinden o kadar güzel geliyorsunuz ki, harikasınız. Zorluklara karşı yaklaşımınız, üstesinden gelişiniz o kadar başka ve güzel ki, işte budur diyorum, aşkın gücü.
Çok geçmişler olsun. Sağlıcakla kalın...
Sevgi ve selamlarımla...
Sevgili rhepsag67 merhaba, aşk...pek zorlu bir meşakkat yaşadıkça öğreniyoruz
Güzel dileklerinize teşekkürler. Sevgilerimle.

rhepsag67 beğendi.

Etiketler
bitki müzesi, doğayla barış, gökkuşağı, kış bahçesi, sera

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024