agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni2074Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-05-2012, 11:19   #301
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Merhabalar;

Sayfanızı merala heyecanla okudum ama son habere üzüldüm.Başınız sağolsun.Değişik bitki türlerini bir araya toplamanız ne güzel.Eğer adresinizi özelime yazarsanız bende sizin için bahçemde bir operasyon yapabilirim.
Sevgiler.

elifbilge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 16:24   #302
Ağaç Dostu

redsonia's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
sevgili doğayla barış başınız sağolsun çok üzgünüm... kelimelerin bittiği yer burası işte... diyecek tek kelime bulamıyorum...

redsonia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 12:20   #303
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-12-2011
Uzun zamandır işlerim nedeniyle uğrayamadım bahçeye. Başınız sağolsun.Merhuma Allahtan rahmet sizlere sağlıklı ömür diliyorum.

mtavlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 21:56   #304
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Sevgili arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum. İlginize, sevginize ve desteğinize...
Elimizde olmayan nedenlerle tohum gönderen dostlarımıza karşı mahçup olduk. Rüzgarın önüne katıp savurduğu fideler, tohumlar umarım uçup gittiği yerlerde toprakla buluşup yaşamlarını sürdürebilmişlerdir. Tesellimiz tohumların büyük kısmını bankamızda rezerve etmiş olmamız. Ama üretim çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Çocuklarımız her filizlenen tohumla çok mutlu oluyorlar.
Bahçemiz, çiçeklerimiz inanılmaz güzellikleriyle bize göz kırpıyor. Su sümbüllerimiz açtı. Fırtınanın savurup paramparca ettiği mum çiçeği beni şok etti. savrulduğu yerden alelacele alıp saksısına sokmuş ama üzerine eksilen toprağını ilave etmeye vakit bulamamıştım. Bu gün su vermek için yaklaştığımda inanılmaz şekilde bana gülümsüyordu. Her tarafı tomurcuk ve çiçekle donanmıştı. Allahıma şükürler olsun.

Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 21:59   #305
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifbilge Mesajı Göster
Merhabalar;

Sayfanızı merala heyecanla okudum ama son habere üzüldüm.Başınız sağolsun.Değişik bitki türlerini bir araya toplamanız ne güzel.Eğer adresinizi özelime yazarsanız bende sizin için bahçemde bir operasyon yapabilirim.
Sevgiler.
Sevgili Elif İlginize çok teşekkür ediyorum. Bu aralar bahçemizin, dostların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Operasyonunuz bizi mutlu edecek
Adresim özelinizde. Sevgilerimle.

Eski 07-06-2012, 04:17   #306
Ağaç Dostu

Name:  web-mum çiçek.jpg
Views: 973
Size:  50.1 KB
Mum çiçeğimiz
Fırtınada savrulan saksısına öylesine yerleştirilmiş, eksilen toprakları bile ilave etmeye fırsat bulamamışken hayata nasıl sarılmış can havliyle . Her köşesinden tomurcuk fışkırıyor.

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 04:25   #307
Ağaç Dostu

Kayıpları telafi etmek lazım. Son hızla yeniden çimlendirme çalışmalarımız sürüyor. Kabaklar, börülceler, mısırlar....

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 04:28   #308
Ağaç Dostu

Ve bu güzelliğin adı Alina / Yasemin

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 04:40   #309
Ağaç Dostu

Yaz boyu bizimle bahçemizde yaşayan çocuklarımızdan birisi. Bu yıl daha okul kapanmadan ailesiyle babannesinin yanına gelmiş ve soluğu bizim bahçemizde aldı. Çiçekleri sulamak, yaprakları ve kumsalı temizlemek onun en mutlu olduğu oyunlardan birisi.
Geçen sene Alina sayesinde bunca yıllık adım Melek teyze olarak değişti. Şimdi bütün çocukların meleği oldum
Öğreniyor, eğleniyor ve çok mutlu oluyor

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2012, 07:55   #310
Ağaç Dostu

rhepsag67's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doğayla Barış Mesajı Göster
Yaz boyu bizimle bahçemizde yaşayan çocuklarımızdan birisi. Bu yıl daha okul kapanmadan ailesiyle babannesinin yanına gelmiş ve soluğu bizim bahçemizde aldı. Çiçekleri sulamak, yaprakları ve kumsalı temizlemek onun en mutlu olduğu oyunlardan birisi.
Geçen sene Alina sayesinde bunca yıllık adım Melek teyze olarak değişti. Şimdi bütün çocukların meleği oldum
Öğreniyor, eğleniyor ve çok mutlu oluyor
Merhabalar sevgili Doğayla Barış, yeniden sizi sayfanızda görmek beni inanın çok mutlu etti, yoğun bir çalışma içerisinde olduğunuzu tahmin etmiştim

Çocuklar, doğalarındaki enerji sebebiyle evrensel akışa yakından bağlı olduklarından yetişkinlerin algılayamadığı bir çok şeyi görür ve hissederler.(Feng Shui) Melek adını haketmiş olduğunuza inanıyorum, çocuklar diyorlarsa doğrudur Çevrenizde böyle güzelliklerin de olmasına çok sevidim.

Bize sevginin iyileştirme, düzeltme, birleştirme, zenginleştirme ve aydınlatma gücünü gösteriyorsunuz. İyi ki varsınız

SEVGİYLE kalın...

rhepsag67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2012, 10:05   #311
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Alıntı:
Sevgili Elif İlginize çok teşekkür ediyorum. Bu aralar bahçemizin, dostların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Operasyonunuz bizi mutlu edecek
Adresim özelinizde. Sevgilerimle.
Adresiniz özelimde görünmyor sevgili Doğayla Barış.

elifbilge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2012, 11:04   #312
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rhepsag67 Mesajı Göster
Merhabalar sevgili Doğayla Barış, yeniden sizi sayfanızda görmek beni inanın çok mutlu etti, yoğun bir çalışma içerisinde olduğunuzu tahmin etmiştim

Çocuklar, doğalarındaki enerji sebebiyle evrensel akışa yakından bağlı olduklarından yetişkinlerin algılayamadığı bir çok şeyi görür ve hissederler.(Feng Shui) Melek adını haketmiş olduğunuza inanıyorum, çocuklar diyorlarsa doğrudur Çevrenizde böyle güzelliklerin de olmasına çok sevidim.

Bize sevginin iyileştirme, düzeltme, birleştirme, zenginleştirme ve aydınlatma gücünü gösteriyorsunuz. İyi ki varsınız

SEVGİYLE kalın...
Bahçemi ve sizleri özlemişim. Gönderdiğiniz leylakları bahçenin her tarafına dağıtıp diktim. Sevginizle bahçemi kuşatıp kem gözlerden sakınsın diyerek. Büyüyorlar Şimdi gidip fotoğrafını çekip ekleyeceğim.
Sizi ve güzel enerjinizi seviyorum

rhepsag67 ve Maviş beğendi.
Eski 07-06-2012, 11:12   #313
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifbilge Mesajı Göster
Adresiniz özelimde görünmyor sevgili Doğayla Barış.
Tekrar gönderdim. Umarım bu sefer elinize geçer. Bahçemiz dostlardan gelen güzellikleri sevgiyle kucaklayacak. Heyecanla bekliyoruz. Sevgiler.

jineop beğendi.
Eski 10-06-2012, 23:45   #314
Ağaç Dostu

Sığla ormanlarında çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl sertfika programı yeniden başladı. AB heyetleri orman teşkilatını sürdürülebilir yöntemler ve uygulamalar açısından denetime tabi tuttu. İşe bakın ki biz 5 yıl önceden bu tür uygulamaları hayata geçirmiş ve belgelemiştik. bu durumda sırasıyla Muğla ilinde merkez başta olmak üzere çalışma sürdürdüğümüz ilçelerde heyete eşlik ederek bilgilendirme çalışmalarında bulunduk. Serfika programının adı sürdürülebilir yöntemlerle sığla yağı üretimi ve biyoçeşitliliğin korunması.

Ve gençlerimiz, çocuklarımız...
Geçen yıl BM nezdinde Amerika'da düzenlenen uluslararası çevre projeleri yarışmasında destek verdiğimiz İstanbul'dan lise öğrencisi iki yavrumuz sığla ormanlarında yaşam projeleriyle Amerika'ya davet edildiler. Stant açıp proje sunumu yaptılar ve Dünya 3. sü olup gümüş madalya aldılar. Ülkemizi gururla temsil ettiler.

Name:  web-çocuklar sığla ormanlarında.jpg
Views: 970
Size:  74.0 KB
Bunlarda ödüllü miniklerimiz, köyümüzden ilk öğretim öğrencileri...
Çalıştığımız sığla orman alanında bizim kontrol ve denetimimizde araştırma yapıyorlar, toprak ve su analizleri alıyor rapor hazırlıyorlar. Sığla projeleriyle ülke genelinde iki birincilik aldılar.
Name:  web-bir güzel orman ve çocuklar.jpg
Views: 2464
Size:  72.0 KB
Tabi bize teşekkür için hazırladıkları güfte ve beste kendilerine ait sığla şarkısını da seslendirmeyi ihmal etmediler.
Çocuklarımız hem bilimde hem sanatta başarılılar...

Düzenleyen Doğayla Barış : 11-06-2012 saat 02:17
Eski 11-06-2012, 00:27   #315
Ağaç Dostu

Çocuklarımızda, gençlerimizde görmek istediğimiz, beklenen, olması gereken bu.
Bu çalışmalar ucuz hikayelerle övünenlere örnek olsun.
Geçen günlerde bu sitede bize karşı yapılan çirkin saldırılar karşısında anladık ki birileri tohum konusunda tekelleşmeye hevesli. Üyelerin tohum paylaşım sayfalarında bile ekip halinde yer alıyorlar

Doğayla Barış hiç bir oluşuma-ekibe dahil değildir.

Doğayla Barış bu güne kadar Doğa için, ülkemiz ve çocuklarımız için yaptıklarıyla gurur duyuyor. Doğayla Barış bahçesi ve bitki müzemiz, tohum bankamız bunlardan sadece birisi.
Bu nedenle kem gözlere kolay hedef oluyoruz

Her şeye rağmen güzel insanların, dostlarımızın sevgi enerjileriyle oluşturdukları koruma kalkanlarını yanımızda hissediyoruz.

Bahçemizde Mayıs ayında yapmayı hedeflediğimiz bir çok çalışma doğal afet nedeniyle ertelendi. Bahçevanlık-aşı-budama kurslarıyla ilgili kesin tarih yakında belirlenecek.

.................

Çocuklarımız öğretmenlerinin verdiği araştırma ödevi için bilgi almak üzere bahçemize geldiler. Gelirken elleri boş değildi, dağdan topladıkları birer kucak kekik, karahan, ada çayı, yarpuz, dağ kekiği gibi şifalı bitkileri de getirdiler. Demet demet bağlayıp seramızın demirlerine astık kurusunlar diye. Demet yaparken bu şaşkınla karşılaştık. Sizce ne olabilir ?...

Eklenen Resimler

Düzenleyen Doğayla Barış : 11-06-2012 saat 02:07
Eski 11-06-2012, 00:29   #316
Ağaç Dostu

Pek şirindi ve ürkmüş gibiydi bol bol fotoğrafladık

Eklenen Resimler

Eski 11-06-2012, 00:48   #317
Ağaç Dostu

Farklı açılardan görüntüledik.

Eklenen Resimler

Eski 11-06-2012, 00:51   #318
Ağaç Dostu

Bir güzellik de burada. Su sümbüllerimiz açtı

Eklenen Resimler

Eski 11-06-2012, 00:55   #319
Ağaç Dostu

Havuzumuz nasıl ama

Eklenen Resimler

Eski 11-06-2012, 01:09   #320
Ağaç Dostu

Havuz yapacaktık ama seramız parçalandı, kış bahçemiz dağıldı, sahil barımız yıkıldı vs. vs derken öncelik sıralamasında havuz sona kaldı. Bakalım ustaların insafına kaldık, ne zaman diğer çalışmaları tamamlayacaklar da havuza sıra gelecek.
Bozburunda bir arkadaşın bahçesinde kocaman bir havuz dolusu su sümbülünü görünce dayanamayıp bir tutam aldık. Çocuklarla hemen geçici bir havuz yaptık.
Sümbüller peş peşe açıyor.
Hemen bir kaç havuz daha yapalım sıkışık olmasınlar
Artık havuzumuz olduğuna göre dostlarımızdan havuz bitkileri isteyebiliriz

Eklenen Resimler

Eski 11-06-2012, 01:26   #321
Ağaç Dostu

Bahçede sabah çalışırken çok hoş bir sürpriz...
Yıllar yıllar öncesinden İTÜ Mimarlık fakültesinden canlarım Tamay ve Serdar ziyaretime geldiler. Sanki onca yıl hiç geçmemiş gibiydi. Gün nasıl bitti anlamadık. Gitmelerini hiç istemedim, ne zorlu yıllardı anılarımızı tazeledik uzun uzun.
Name:  web-dostlar-tamay.jpg
Views: 779
Size:  38.0 KB
Bana İstanbul'dan ne istersin demişlerdi, Kızkulesi diye takılmıştım.
Kız kulesinin farklı yıllara ait görünümlerini kapsayan çok hoş tablolar getirmişler.
Bayıldımmm

Eski 11-06-2012, 07:11   #322
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sevgili Doğayla Barış,

Meseleyi anlamadım, kaçırdım bir şeyleri herhalde ama üzülmeyin, ben sizin iyi niyetinizi hissediyorum.

Havuzunuza bayıldım, çok yaratıcı olmuş, benim sümbülüm açmadı henüz bekliyorum heyecanla

Yaşamaya karar veren canlı her şartta yaşıyor, mum çiçeğinin azmine hayran kaldım.

Yaptığınız güzel çalışmaları hayranlıkla takip ediyorum, sevgiyle kalın

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 12:01   #323
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Anıları hatırlayınca koskoca yıllar dün gibi geliyor insana.Ne günlerdi demektende kendini alamıyor insan.
Sn Doğayla Barış.Şanzlısınız dört mevsim bitki yetiştireçek iklimle uğraşıyorsunuz.Ya biz Yazın yetiştiririz.Kışın soguk vurur.Sizin bir fırtınanız var.Bizim fırtına.don.sam.dolu.Beterin beteri var.
Saygılar.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 13:26   #324
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Doğayla Barış,
Önce, denize yakın sığla evinizi ve bahçenizi çok beğendiğimi söyleyeyim.
Ardından, gönül verdiğiniz doğayı korumayı destekleyen "Caretta" çalışmanıza bayıldım.
Her ne kadar adı çalışma da olsa çok keyifli olmalı.

Bahçenizde pek çok güzellikler yakaladım, kayıplarınız için üzüldüm, mutluluğunuzla sevindim.
Hayat böyle bir şey işte, yeni şeylerin gelmesi için eskilerin yer açması gerekiyor.

Çok güzel bir yaz geçirmenizi diliyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 16:29   #325
Ağaç Dostu

rhepsag67's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Sevgili Doğayla Barış, çocuklarla iç içe böyle güzel bir çalışmaların içerisinde olmak, ne büyük bir mutluluk olsa gerek. Böyle güzel ve faydalı çalışmalarından dolayı, bu güzel çocuklarımız ile gurur duydum, harikalar. Çok güzel çalışmalara imzalar atıyorsunuz, canı gönülden tebrik ederim sizleri

Pazar günü, Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneğinin düzenlemiş olduğu doğa gesizine katıldık, muhteşemdi. Su değirmeninde gözümüzün önünde öğütülmüş mısır unundan aldık. Doğanın bizlere sunmuş olduğu kütür kütür kirazlarından, eriklerinden yedik. O mis kokulu kekiklerinden topladık. Kızlar deresinde, tahta köprülerden geçtik. Güneşli şelalerinin güzelliklerinde serinledik. Meşe ve söğüt ağaçları altında yürüdük. O yemyeşil doğal örtü üzerinde, içimizde büyük esenlik hissettik.

Suyu bilgeler severmiş, dağları erdemliler
Hep merak ederdim, manastırları, tekkeleri neden dağların tepelerine yaparlar diye?
Dağlar ve deniz kenarları, negatif iyonlarının bolca olduğu yerlermiş.

Negatif iyonlar bizim soluduğumuz, kokusu ve tadı olmayan moleküllerdir. Yüksek konsantrasyonlarda doğada dağ, şelale, deniz kenarı ve ormanlarda bulunur, insanların kendilerini yenilenmiş hissetmelerine, daha enerjik olmalarına yol açar ve bu da stresi, depresyonu azaltır.

Selam ve sevgilerimle...

Düzenleyen rhepsag67 : 12-06-2012 saat 07:07
rhepsag67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 20:53   #326
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Cool

Ben de kendimi niye çok iyi hissettiğimi şimdi anladım.

Negatif iyonları seviyorum madem bu kadar faydalılar

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 21:36   #327
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Alıntı:
Bir güzellik de burada. Su sümbüllerimiz açtı
Harika olmuş. Çok beğendim.
Hayat her şeye ragmen devam ediyor. Önemli olan yaşama bir yerlerden tutunmak. Umarım senin için artık hep güzel şeylerin sırası gelmiştir. Sevgiler...

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2012, 05:56   #328
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2011
Thumbs down

Alıntı:
Deniz kaplumbağaları için yaptığımız klip çalışmasını arkadaşlarımız paylaşıma açmışlar
sayın Doğayla barış, ben kardeş site Bizimbahçe'den Bağistan,
orada vermiş olduğunuz link beni buraya yöneltti, bahsini ettiğiniz,
kaplumbağalar ile alakalı çalışma hakkındaki klibi bulamadım?
saygılar

Bahçemiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2012, 13:30   #329
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Sevgili Doğayla Barış,

Meseleyi anlamadım, kaçırdım bir şeyleri herhalde ama üzülmeyin, ben sizin iyi niyetinizi hissediyorum.

Havuzunuza bayıldım, çok yaratıcı olmuş, benim sümbülüm açmadı henüz bekliyorum heyecanla

Yaşamaya karar veren canlı her şartta yaşıyor, mum çiçeğinin azmine hayran kaldım.

Yaptığınız güzel çalışmaları hayranlıkla takip ediyorum, sevgiyle kalın
Sevgili arkadaşım teşekkür ediyorum, biz iyi niyetliyiz de kötü niyetliler de var aramızda...burası kalabalık bir aile,
Bizim için onları yok saymak en doğrusu , zaman içinde site yönetimi onları takibe alıp gerekeni yapacaktır diye düşünüyorum...

Havuzlar çoğaldı ve sümbüllerin maşallahı var, inşallah sizinkiler de açar.
Mum çiçeğimi ve sellukamı ödüllendirdim fotoğraflarını çekip ekleyeceğim.
Sevgilerimle.

Eski 26-06-2012, 13:40   #330
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Anıları hatırlayınca koskoca yıllar dün gibi geliyor insana.Ne günlerdi demektende kendini alamıyor insan.
Sn Doğayla Barış.Şanzlısınız dört mevsim bitki yetiştireçek iklimle uğraşıyorsunuz.Ya biz Yazın yetiştiririz.Kışın soguk vurur.Sizin bir fırtınanız var.Bizim fırtına.don.sam.dolu.Beterin beteri var.
Saygılar.
Sevgili hk50 çok haklısınız. Sanki dün gibi yaşanılan yıllar, hatırlayınca da üzerine ağır bir yorgunluk düşüyor insanın. Ülkenin en zor dönemleriydi ve acı hatıralar barındırıyor içinde. Umarım gelecek daha iyi olur ülkemiz ve dünya için.

Evet iklim dört dörtlük de biz acemiyiz her fırtına sonrasında tedbiri daha artırıp ona göre inşa ediyoruz yıkılanları. Bitkilerde kendini sevene ihanet etmiyorlar çok şükür. Gidenlerin yerini de yenileri alıyor dostlarımız sağ olsun.
Sizler gibi tecrübe kazanınca işim daha kolaylaşacak. Saygılarımla.

hk50 beğendi.

Etiketler
bitki müzesi, doğayla barış, gökkuşağı, kış bahçesi, sera

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024