agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni93Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-01-2012, 21:03   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Hoşgeldin sayfama Sevda'cım. Boynuz kulağı geçermiş, seninkiler benimkilerden daha gür.
Artık sende yavaş yavaş sayfa aç bayağı çiçek edindin, bayağıda tecrübelendin. Son getirdiğin top kırmızılı meyvacığı olan çeliği ektim umarım tutar. Ayrıca bugün pazardan nane aldımdı, saplarını ekeledim saksıya çok güzel kızılımsı dalları vardı inşallah çoğaltırım hemen sana ayıracam.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2012, 23:26   #62
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Hoşgeldin sayfama Sevda'cım. Boynuz kulağı geçermiş, seninkiler benimkilerden daha gür.
Artık sende yavaş yavaş sayfa aç bayağı çiçek edindin, bayağıda tecrübelendin. Son getirdiğin top kırmızılı meyvacığı olan çeliği ektim umarım tutar. Ayrıca bugün pazardan nane aldımdı, saplarını ekeledim saksıya çok güzel kızılımsı dalları vardı inşallah çoğaltırım hemen sana ayıracam.
Sayende bende bir iki bişey öğrendim...*** tutar bende çiçek görünce ilk aklıma sen geliyorsun bunu hemen Canan a göstermeliyim diye aklımdan geçiyor..Saksıdaki kıvırcık için teşekkür ederim...

Eklenen Resimler

sevda271 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2012, 16:02   #63
Ağaç Dostu

Rica ederim elticim afiyet olsun.

Eski 22-01-2012, 21:00   #64
Yeni Üye

nazbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Canannuman Hanım bahçeniz çok güzel olmuş.Gülegüle oturun.Bahçenize çiftlik gübresi mi kullandınız?Çok kaliteli yetiştirmişsiniz.Çocukluğum ve gençliğim 20 dönüm tamamen koyun gübresi ile bakılan bir bahçede geçti.Şimdi balkonumdaki çiçeklerim için bile istediğim gübreyi bulamıyorum.iyi günler diliyorum.

canannuman beğendi.
nazbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 10:54   #65
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazbahçe Mesajı Göster
Canannuman Hanım bahçeniz çok güzel olmuş.Gülegüle oturun.Bahçenize çiftlik gübresi mi kullandınız?Çok kaliteli yetiştirmişsiniz.Çocukluğum ve gençliğim 20 dönüm tamamen koyun gübresi ile bakılan bir bahçede geçti.Şimdi balkonumdaki çiçeklerim için bile istediğim gübreyi bulamıyorum.iyi günler diliyorum.
Çok teşekkür ederim sağolun. Ne kullandığımı bilmiyorum seradan ve yapı marketlerden çuvallar aldım. Karıştırdık o kadar. Ama bol miktarda yumurta kabuğu, sebze artıkları, organik artıklar vs bulunca ve fırsat buldukça çukur açıp içine atıyorum sonra kapıyorum.
Muz kabuğuda saf potasyum sanırsam gül varsa diplerine gömün ben cidden faydasını görmüştüm ama kışın yazlıkta olmadığımdan muz kabuklarını değerlendiremiyorum.

Eski 23-01-2012, 13:05   #66
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Sayin canannuman, bahce sayfaniz hayirli olsun. Yeni olusan bahceleri görünce kendim hazirliyormusum gibi heyecanlaniyorum. Sebzeler gercekten de cok istah acici görünüyor. Yanlis anlamazsaniz fazla bitki ekimi konusunda arkadaslarimin uyarilarini tasdik edecegim cok bitki sökmüs biri olarak. Inanin halâ yerini degistirmem gereken bitkiler oluyor dikerken büyüme oranini hesaplayamadigim icin. Yumurta kabuklari koydugunuzu gördüm. Önceleri ben de bu sekilde bahceye koyuyordum, ancak bir türlü erimeyince artik iyice elimde parcalayip öyle topraga karistiriyorum. Bahce hazirlarken cok cekmis ve de hatalar yapa yapa ögrenmis bir bahceci olarak her türlü yardima hazirim. Sevgiler.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 14:31   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Sevgili canannuman,sayfanız hayırlı uğurlu olsun, evinizde güzel günlerde oturun inşallah.
bahçenizi özellikle bahçe süslerinizi çok beğendim.
Hele iki tane çiçek varki bahçede, allah bağışlasın kızlarınız herhalde çiçeklerin en güzeli.
Sevgilerimle.

canannuman beğendi.
alcen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 22:01   #68
Ağaç Dostu

Sağolun eksik olmayın önerilerinizi bekliyorum sık ekmek konusunu nasıl atlatacağım bilemiyorum herhalde aklımdakileri eksem tarla dolar. Ancak eleye eleye her fideden 1-2 tane eksem anca bahçe alır sanırım. Çok karışık olsunda istemiyorum ama herşeyide ekmek istiyorum of ne zor seçim yapmak. Çok şükür en azından seçim yapacak haldeyim eskiden bu kadarınıda hayal edemiyordum.
1 kız çiçeğim 1 erkek böceğim var. sağolun diğer kızda eşimin yeğeni oda benim kızım çok çok severim kızımdan hiç ayırmam. Ayrı bir bağlılığımız var yeğenle. Çok akıllıdır benim çoçuklarım hassastır merhametlidir seviyorum onları Maaşallah. Aslında ben tüm çocukları seviyorum masumlar saflar sevgi dolular. Her gördüğüm çocuk benim için benim çocuğum başka bir sevgi bu. Gerçi bazen kardeş kavgaları ile beni çok üzüyorlar ama Allah cümlemizin çocuklarına güzel Ahlak ve kaliteli ömür ile, güzel bir öteki taraf hayatı versin inşallah. Sağolun.

dağçiçeği beğendi.
Eski 23-01-2012, 23:03   #69
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili canannuman, baştan sona bahçenizi gezdim, toprağın verimli olduğu biber ve domateslerin bol sebze verişinden belli oluyor
Bahçeniz hayırlı uğurlu olsun sevgiler saygılar.

canannuman beğendi.
Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 12:06   #70
Ağaç Dostu

Gene açgözlü davranarak Sevgili eltimle birlikte Zengarden den tohum aldım ve fide siparişi verdim.
Ancak birkere daha dikkatli okuyunca açıklamasını tereddütte kaldım.
Sipariş verdiğim bitki tohumu,
Heliotropium - Marine PARFÜM KOKULU KOKULU ÇİÇEK SEVENLER İÇİN EKİLDİĞİ İLK YIL ÇİÇEKLENEN VARYETE +10 Tohum - Kokulu Çiçekler
En altta baştan 4. resme dikkat lütfen.
Çok güzel mor çiçekleri var internettende araştırdım kelebekleri kendine çekiyormuş kokulu imiş ancak.
Firmanın çiçeğin tanıtımı bölümündeki bir saksıya gözüm takıldı. Saksıda sarkan begonya ile ekilmiş yani sarkan begonya güneşte yanıyordu diye biliyorum.
Ben begonyaları ışıklı ama güneşsiz ortamda yaşatıyordum. Bu bitkide aynı saksıda ve her ikiside keyifli çiçekli yani tahminim güneşsiz ortamdalar.
Açıklama kısmındada öğlen güneşinden koruyun gibi anladım.
O zaman ben bu sabırsızlıkla tohumlarını beklediğim bitkinin tohumları elime geçince
Ön büyük bahçe gölgeli için değerlendirmem yanlış olacak gibi gözüküyor.
arkadaki bahçemi diyim topraklımı diyim minik alanıma eksemde orada mor mor açsa güneş şöyle azcık geçerken uğruyor. Sabah veya akşam güneş pek almamış oluyor.
Ben bu bitkiyi bu güneş almayan alan için düşünmeye başladım. Hiç bu bitkiden yetiştiren varmıdır veya bu firmanın açıklamalarına göre sizde benim anladığım gibi mi anlıyorsunuz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Dua edin tutsunda tohumlarını bol bol paylaşabileyim

Eski 02-02-2012, 12:25   #71
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Çok karışık olsunda istemiyorum ama herşeyide ekmek istiyorum of ne zor seçim yapmak. .
İşte işin en zor yanı da bu
3 yıldır bahceyi çorba yaptım, herşeyi ekme isteğimden.
Her sene, tamam seneye yapmıyacağım desem de, bahar gelince bir haller olmaya başlıyor bana

İçinizdeki bitki sevdası ile mutlu yaşayın bahcenizde.
Çiçek ve böceği öpüyorum.

canannuman beğendi.
cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 12:46   #72
Ağaç Dostu

Çok iyi anlamışsınız beni Cemo hanım. Sırf bu değilki ipin ucunu kaçırdık bir sürü tohum siparişi verdik artık tepemize ekecez veya zorla sağa sola komşuya çiçek dağıtacaz bu gidişle eltim de dert yanıyor bana Canan karar veremedim diye gece ne ekeyim, ne ekeyim diye sabaha kadar moralim bozuldu diyor. Onu da benzettim kendime.
Aslında çiçek ekince ferahlamak lazım ama bende bir açgözlülük, en sonunda toprak doyuracak gözümü, eşime vasiyet ettim çiçek ek, gül ek mezarıma ölürsem diye o derece seviyorum.
Çiçek ve böcek de ellerinizden öper. Eksik olmayın.

Eski 02-02-2012, 12:52   #73
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Bu anlattıklarınız bana hiçççç yabancı gelmedi nedense))
İşimiz çok zor, bu heves bizi öldürecekkkkkk)

canannuman beğendi.
cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 11:41   #74
Ağaç Dostu

Ay Allahım hiç ummadığım anda böyle bir mübarek günde (Mevlüt kandili)bana hiç yüz yüze görüşmediğim bir insandan çok güzel, çok anlamlı bir hediye geldi. Az da değil 3 adet bitki göndermiş Güler hanımın bu jest karşısında çok duygulandım.
Ne mutlu paylaşmaktan keyif alan cömert gönüllü biri ile tanışmışda oldum. İnşallah bende edindiğim tohumlardan çiçeğe meraklı insanlara hediye ederim. Hep verirdim çok nadir alırdım. Çok sevindim Güler Hanımın çiçeğine gözüm gibi bakacağım inşallah.
Canı gönülden teşekkürler. Düşünülmek çok keyifli.
Sağolun varolun.
Bu arada, Aloa veraya benzettim doğrumudur Gülin hanım. Bu arada 1 tanesini eltime veririm illaki böylece şimdiden 2 kişiyi birden memnun etmiş oldunuz sağolun.
Diyerek kendi sayfasından ve benim kendi sayfamdan teşekkürlerimi yazmak istedim.

Eski 03-02-2012, 11:56   #75
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili canannuman, sizi bu kadar sevindirmiş olmam inanın beni daha çok sevindirdi.
Gönülden paylaşımcılık kadar güzel ne olabilir ki?

Güle güle büyütün.

canannuman beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2012, 20:55   #76
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Merhaba, Bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Bir avuç toprağı vahaya çevirmişsiniz ne hoş ,
Yeni evinizde çiçeğinizle, böceğinizle, ailecek huzurlu bir yaşam diliyorum size.
İlk zamanlar böyle oluyor, her bulduğumuzu ekiyoruz, zamanla oturacaktır taşlar yerli yerine.
Su deposunu giydirme fikriniz çok hoş. Kalın branda olabilir veya kış bahçelerini kapatan kalın plastikten yapabilirsiniz bol cepli elbiseyi.
Ceplere de küçük saksılarda sarkan güzel çiçekli petunya, ya da succulent türleri yerleştirdiniz mi o köşeyi renklendirmiş olursunuz.
Size kolay gelsin. Sevgiyle kalın...

canannuman beğendi.
Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2012, 11:50   #77
Ağaç Dostu

Ön bahçe.

Eski 25-03-2012, 12:03   #78
Ağaç Dostu

Şeftalimin çiçekleri

Düzenleyen canannuman : 25-03-2012 saat 13:35
Eski 25-03-2012, 12:06   #79
Ağaç Dostu

Ön bahçenin son halleri
Pazı ve pırasa lar.

Eski 25-03-2012, 12:09   #80
Ağaç Dostu

Bakla

Düzenleyen canannuman : 25-03-2012 saat 13:36
Eski 25-03-2012, 12:15   #81
Ağaç Dostu

Bezelyeler çiçek açmışlar.
Sağını solunu sebze ve otları yok ettim toprağı karıştırdım gübre verdim.

Eski 25-03-2012, 12:23   #82
Ağaç Dostu

Havuçlarım olmuş

Eski 25-03-2012, 12:24   #83
Ağaç Dostu

C:\Users\Sedat\Desktop\canan\029.JPG Bir türlü siteden yükleyemedim nerede hata yapıyorum bilemedim.

Eski 25-03-2012, 12:26   #84
Ağaç Dostu

Pırasa ve havucum.

Eski 25-03-2012, 12:28   #85
Ağaç Dostu

Bezelyenin tomurcukları

Eski 25-03-2012, 12:30   #86
Ağaç Dostu

Bahçenin hasadı bitmiş gübrelenmiş son hali pazı, bakla ve bezelye azda diğer sebzelerden var.
Özellikle hardalotu gibi yeşillekler hala kışı geçirmiş çiçek vermişti ama ters çevirdim yine tohumlarını almıştım kurusunlar vakit yok hazır aldım tohum tekrar aynılarından zengardenden defalarca hasat ettim salata yeşilliklerini Maaşallah çok arsızlar.

Düzenleyen canannuman : 25-03-2012 saat 13:47
Eski 25-03-2012, 12:33   #87
Ağaç Dostu

Tohumdan Zengardenden almıştım sapları renkli kiminin yaprakları renkli ışıltılı pazı kışı geçirmiş sökmeye kıyamadım bunlar kara kışa dayanmış ve bence yaşamayı hakediyorlar.

Aralardaki boşluklara diğer taraflarda çıkan çokyıllık renkli damarlı yaprak kuzu kulaklarını ektim inşallah tutarlar yerleri değişince.

Naneler ve burayada renkli damarlı kuzu kulağı eklerdim tutarsalar.

Maydonozlarında yerini değiştireceğimden birkaçını buraya ekledim. Onlarda kışı atlatmış.

Düzenleyen canannuman : 25-03-2012 saat 13:43
Eski 25-03-2012, 12:38   #88
Ağaç Dostu

Bu bölümdeki hercai menekşeleri alıp ortak alana çıkan bahçenin kapısınz ektim.
Vede kasımpatıları söküp dışarı ortakalandaki ağaç dibine ektim.

Eski 25-03-2012, 12:42   #89
Ağaç Dostu

Bahçe önü ve dışarı kısım duvar dibine hercailerin yanına tohum attım onlar veda ederken belki tohumlar filizlenir.

Düzenleyen canannuman : 25-03-2012 saat 13:47
Eski 25-03-2012, 12:46   #90
Ağaç Dostu

Dışarı ağaç altına bölüp ektiğim kasımpatılar bakalım tutacakmı sulayanda yok sırf cansuyu verdim.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024