agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni16644Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-12-2011, 22:49   #61
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-12-2011
hk50 bey bahçenize çok emek harcamızınız vede emeğinizin karşılığı almışınız güzel bir bahçe olmuş birazda böcek. örümcek bırakırsanız enterasan olacak sanırım

veritoprak_80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2011, 23:14   #62
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sayın hk50 yeni yılınızı kutlar, sıhhatve mutluluklar dilerim)

Bütün resimleriniz çok güzeldi..Ama gülfatmaların eğilişine ve kar manzaralarına bayıldım...Küplere hiç diyecek yok..)) selam ve sevgiler efendim...

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2011, 09:30   #63
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sayın hk50, bahçenize ilk defa giriyorum, inanın meyvelere sebzelere süs ağaçları ve süs bitkilerine hayran kaldım, ayrıca anlatış biçimi bahçenin doğallığı, torunun güzelliği her yer her şey bir ömre bedel sağlıkla oturmak ve tadını çıkarmanız dileğiyle saygılar.

Sn Satı Uğurtan,Hoş geldiniz.Bahçeme girmenize sevindim.
Karınca kararınca bir şeyler yapmıya çalışdık.Sizlerin beğenizi sekiz yılın yorgunluğunu alıp götürdü.
Teşekkür eder saygılar sunarım.

Eklenen Resimler

Türkan, SUDEM, brendy ve 2 kişi beğendi.
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2011, 09:54   #64
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-01-2009
sayın hk50 bahçenizi baştanberi takip ediyor ve geziyorum ellerinize sağlık çok güzel işler yapmışınız.benimde nevşehir ürgüpte küçük bir baçem var yakın sayılırız,bende bahçe işlerinde huzur bulanlardanım emekli olunca daha fazla zaman ayırabileceğim inşaallah vakit bulunca resimlerinide yükleyeceğim.köyünüzde 12 aymı kalıyorsunuz yoksa sadece yazlarımı?hoşçaakalın.

hüseyindeniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2011, 13:34   #65
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bahçeden çıkıp,Kayalar içinde gezmiye ne dersiniz?Korkmayın yılan çayan yok.Temmuzun sıçağı,Yabani inçir.ve yabani erik var diye buralara geldik.Benim kafadengi genç, yol arkadaşlarımla.Dağa taşa özlem duyan dostlara armaganımız olsun.
Saygılarımla.

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 16:01   #66
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Sn. hk50, elinize, emeğinize, alın terinize sağlık. Değerli üye arkadaşlarım gibi bende zevkle izledim fotoğrafları, ama bir farkla. Ağlaya ağlaya, her bir fotoğrafta tüm detayları tek tek gözden geçirerek, o çiçeklerin , o toprağın kokusunu burnumun ucunda hissederek, minik göletinizde elimdeki kuru dalı yüzdürerek, arıların bile vızıltısının gayet net duyulduğu o sessizliği bir ağaç altı serinliğinde konaklarken yaşayarak, tandırda peynirli gözlemenin etrafa yaydığı mis gibi kokuyu duyarak ve o toprakların hasretini yüreğimin tam orta yerinde yaşayarak.
Bende o topraklarda doğdum çünkü. Ve uzunca bir süredir her şeyini özlediğim memleketime gidemedim. Fotoğraflar ve anlatımınız beni duygulandırdı bu yüzden. Bahçenizdeki her şey o kadar tanıdık ki, fotoğraflarınız sayesinde kendimi orada hissettim.
Geçirmiş olduğunuz rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun diyorum. Memleketimizin havası , suyu her derde devadır. Şifa bulmanıza sevindim. Bol bol fotoğraf rica ediyorum sizden. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
Sn füsünANK.Çok teşekkür ederim.Sağolun.
Şunu bilmenizi isterimki efendim.Ben Ağaçlar Nette böyle sanal bir bahçe yayınlamayı hayal bile edemiyordum.Çünkü Arkadaşların bahçelerine baktığımda Benim bahçe bunların havasını alamaz.Özenle yapılmış binlerçe para harçanmış Korkuyordum.Gülünçmü olurum açaba diye? Ama sonra dedimki,
Bu insanlar hala beton yığınlarından Renkli suntalardan,fayanslardan ışıl ışıl camlardan usanmadımı,Bıkmadımı ?
Çünkü Benimde dört kızım var (Dördüde ünüversite mezunu) belirli bir kariyerleri var.(İkisi İstanbul,biri Kayseri.Biride Ankarada yaşıyor.) Türkiyede her yere gidebileçek güçte ve imkanda olmalarına rağmen yaz gelsede bahçeye bir varsak diye sanki zamanı iple çekiyorlar.Ya torunlar,Hal hatır sorulmadan bahçe sorulur.
Bizden hediye olarak Turşu salça Fasulye Tarhana çorbası Patetes Yeşil Nane Yeşil sogan yeşil sarımsak Mısır istiyorlar.
Damatlar domates salatalık pekmez getir diyorlar.
İşte düşünçeler içinde sanal bahçeyi yapıp huzurlarınıza çıktım.
Eşim ve ben Sizlere maziyi hatırlatıp .Doğal olanı gösterebildikse kendimizi mutlu ve bahtiyar hissederiz.
Yine bekler saygılar sunarız .
Hürmetlerimle

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 16:09   #67
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi veritoprak_80 Mesajı Göster
hk50 bey bahçenize çok emek harcamızınız vede emeğinizin karşılığı almışınız güzel bir bahçe olmuş birazda böcek. örümcek bırakırsanız enterasan olacak sanırım
Sn veritoprak 80 Emek harçadığım doğrudur.Allahıma çok şükürki beni mahçup etmedi.Bahçemde böçekde var örümçekde.Ançak biraz korkunç oldukları için koymuyorum.Manas Tırtıl Kırmızı örümçek .
Ziyaretinize çok teşekkür eder.saygılar sunarım.

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 16:39   #68
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Buda bahçemizin Kirazları.Afiyet olsun.
Kazanda pekmez kaynıyor.

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 16:55   #69
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Sogugun elinden aldıklarım.

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 19:54   #70
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sayın hk50 yeni yılınızı kutlar, sıhhatve mutluluklar dilerim)

Bütün resimleriniz çok güzeldi..Ama gülfatmaların eğilişine ve kar manzaralarına bayıldım...Küplere hiç diyecek yok..)) selam ve sevgiler efendim...
Çok teşekkür ederim.Sn berrinb.Sizinde yeni yılınız kutlu olsun.

Eklenen Resimler

Eski 30-12-2011, 20:05   #71
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hüseyindeniz Mesajı Göster
sayın hk50 bahçenizi baştanberi takip ediyor ve geziyorum ellerinize sağlık çok güzel işler yapmışınız.benimde nevşehir ürgüpte küçük bir baçem var yakın sayılırız,bende bahçe işlerinde huzur bulanlardanım emekli olunca daha fazla zaman ayırabileceğim inşaallah vakit bulunca resimlerinide yükleyeceğim.köyünüzde 12 aymı kalıyorsunuz yoksa sadece yazlarımı?hoşçaakalın.
Çok sağol Sn hüseyindeniz.Elbette çok yakınız.Yazın köyde kalıyorum.Kışın Niğde de.
Saygılar.

Eklenen Resimler

Eski 31-12-2011, 10:06   #72
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bu gün son.Yarın yeni bir gün.Yeme içme Eğlenme (Aksini yapıyoruz) ile uğurlayıp,karşılıyaçağız.Bazılarının haberi olmuyaçak,bazılarının yeni miladı olaçak.Lafı uzakmıya gerek yok.
TENİ YILINIZ KUTLU OLSUN. (Eski yıl ne olaçak?) Bir daha gelmemi deneçek.Hepimiz çok arıyaçağiz.çok yalvaraçağız.Aman ben ettim sen etme diyeçeğiz.Ama nafile.Ömründe bir kere 2011 yılı sana gelmiş ve gidiyor.Sonsuza kadarda gideçek.Kimimiz çoçuklarımıza kimimiz torunlarımıza.Kimimizde bundan 40 yıl kadar önce yani 2011 yılında diyerek söze başlıyaçak.
Bende öyle bir yıldan Fi tarihi denebilir.Bir anımı anlatayım.(Yılbaşı )
Benim bir amca vardı.(Arab Ahmet)Bir dönem köyün ileri geleni.Şehire (Niğde)taşınmak.Netiçe Züğürt ağa.Kendini alkole verme.Rakı içmiye parası yok.En ucuz içki Şarap,şarap yoksa(O dönem) ispirto içine ilave katkılar yaparak alkol yapmak.(Rahmetli diyelim.her ölen için böyle denirya) Kafayı buldumu karşısında kim olursa olsun farketmez.Geçmişini anlatmıya başlardı.Fakat şarhoş olduğu için kimse dinlemezdi.Bunun farkına varan amcam Elini kullağına atar bir uzun hava (Kendine göre) .
Gece gündüz dalıyorum ben fikre eeeeee
Vallahi dostlar deli olaçağım ımımımım
Söyle sevdiçeğim,geleçeğin yerleri iiiiii (Gençliğe diyor)
Uzanıp önüne yol olaçağım. ımımımımı.
Der ve keser.Sonrada sızar.

Saygılar.Hürmetler.
Yeni yıl kar sever.Köydeki bahçemden

Eklenen Resimler

Düzenleyen hk50 : 31-12-2011 saat 21:08 Neden: Cümle düzeltme
Eski 31-12-2011, 18:14   #73
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Yeni yılınız kutlu olsun

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 09:50   #74
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gulbirsen Mesajı Göster
Yeni yılınız kutlu olsun
Teşekkür ederim.Sn gulbirsen.

Eklenen Resimler

Ayazkızı, Türkan ve Vegy beğendi.

Düzenleyen hk50 : 01-01-2012 saat 09:51 Neden: harf düzeltme
Eski 01-01-2012, 22:33   #75
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Sumak İğde Ağaçı

Eklenen Resimler

Eski 02-01-2012, 12:40   #76
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

İstediğiniz kadar Fındık ,Ahududu,ve Dut yiyebilirsiniz.

Eklenen Resimler

Eski 02-01-2012, 14:44   #77
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın hk50;

Çok tatlı, işbilir, hoş sohbet bir dede olduğunuz belli efendim. Ne mutlu ailece siz, evlat ve torunlarınıza. Bahçenize yansıyan bu bereket inşallah tüm yaşamınız boyunca ALLAH' ın izni ile dağında, toprağında, bahçenızde, yuvanızda devam edecektir.

Eski yılı unutmamanız, nice yenilerinde sağlıklar dileklerimle efendim.

Doğal kareler için çok sağ olun, harika ve iştah açıcılar)).

Afiyetler olsun, saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 10:52   #78
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Sn mrduran doğrudur.Bu bahçe uğur getirdi.(Şimdi kasaba)Köyden çıkıp Dört kızım ünüversiteyi bitirip iş güç sahibi oldu.iki yiğenim biri doktor (Beşinçi sınıfta) biri öğretmen
(Allah nasip ederse) olmak üzereler. Belkide Allah Bu bahçede yabancı ot dahil susuz bırakmadığımın sevabına bu çoçuklarımıza bu mevkileri nasip etti.
Ben bu bahçeden ne kadar meyve sebze eşe dosta dağıtıyorsam,ertesi sene daha çok alıyorum. Halil İbraim sofrası gibi.Meyvesi sebzesi ile.Sıhhat buluyorum.Torunlarım istedikleri gibi yeşillikler arasında oynayıp gülüyor.İki kez Krız geçirmiş Bypas olmuş insan yaşama sevinçi ile yüzlerçe ağaç yetiştiriyor.
Bu bahçenin gül fatma tohumu 81 vilayete ulaştı.
Bundan daha iyi bir mutluluk olurmu?
Allahdan dileğim odurki Bahçe istiyen bütün insanlara nasip etsin.
Sizinde hayal bahçesinin gerçege dönüşmesi için duaçıyım.
Saygılarımla

Eklenen Resimler

Eski 03-01-2012, 11:06   #79
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bu meyveler,Badem,Üzüm,Kurumuş Amasya Elması ağaçı,Kuşburnu çiçeği.Kurumuş yabani ot.

Eklenen Resimler

Eski 03-01-2012, 21:51   #80
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Sarı erik meyvesi
Bahçeden bir köşe

Eklenen Resimler

Eski 04-01-2012, 17:24   #81
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bahçe yapmadan önçe
1=Hayel kurmak.İyi bir hayal kuramıyorsan (Kuramıyorsanız) Hayalinizi tartışamıyor soramıyor olurmu olmazmı tereddütü içinde isen (iseniz) o bahçe olmaz.Olabilmesi için büyük hayal krup küçüğü ilede yetinilebiliyor.Tarla yoksa. Balkon.Oda yoksa, bir saksı ,ekilen tohum yetişen bitki hayalin bir parçası değilmi?

Eklenen Resimler

Eski 04-01-2012, 17:47   #82
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bahçe yapmadan önçe
2= Toprak.Toprağın iyisinin kötüsünün olduğuna katılmıyorum.Hangi toprakda hangi bitkinin yetişdiğini bilmek önemli.Bunu öğrendiğin gün toprak senin dostun oldu.Yoldaşın sırdaşın.Rahmetli Aşık veyselin dediği gibi.Koyun verdi, kuzu verdi, süt verdi
Yemek verdi, ekmek verdi, et verdi
Kazma ile dövmeyince kıt verdi
Benim sadık yarim kara topraktır

Eklenen Resimler

Eski 04-01-2012, 17:58   #83
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sayın HK50 sayfanıza yazı yazmasam da her gün takipçisiyim.Bahçeniz çocukluğuma götürüyor beni, çok yakın zamanda ben de doğup büyüdüğüm yerlere dönerek hayallerimi gerçekleştireceğim inşallah.Güzel ve verimli bahçenizde eşiniz ve size sağlık mutluluk ve huzur diliyorum,çeşit çeşit ağaçlarınızın, ektiğiniz sebzelerinizin, bol ürünlerini ağız tadıyla yemek nasip olsun inşallah.....

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 10:15   #84
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Sn Hatice Tarhan.
Bahçemi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim.İşte benim sevinçimde bu.İnsanları bir yere götürebiliyorsam yıllardır çektiğimiz sıkıntıyı unutup rahatlıyoruz.
Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimizle,
Saygılar.

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2012, 10:33   #85
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bir Tv proğramında izlemişdim.İkiz limon bulan işçiye bahşiş veriliyor.Aynı zamanda bahçe kurban istiyormuş. (Rivayet budur).

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2012, 11:12   #86
Ağaç Dostu

bebeto016's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
abi meyve çeşitliliğiniz harika mahzuru yoksa ahududu ve altın çilek fidanlarını nerden aldınız sorabilirmiyim. hele ahududular kocaman kocaman harika görünüyolar.

bebeto016 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 11:19   #87
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bahçe yapmadan önce
3=Su.Ayrı bir problem.Ayrı bir uğraş.Eğer kuraçağın bahçeyi Kooperatif ,Veya Müşterek su ile suluyaçaksan zaten proplem yok.Ama Sondaj vurduraçaksan veya açık kuyu yaptıraçaksan yan ağla dön ağla.(Çoçugu Anneler dokuz ayda dünyaya getirir.Kuyu vurduran kısa dönemde .............)Hele birde kuyu ruhsatı.Elektrik enerji müsadesi istenirse
Bir usul bilmez takipçiye düşmüzsen geçeleri nasıl uyursun?Diktiğin bitkilerde su istemiye başlamışsa.
Ançak bu kadarda karamsar olmamak gerekiyor.Çünkü bu günkü teknoloji ile.Evindeki şebeke suyu 12 Fıskıye çeviriyor.3*70=210 m2 yer suluyorsun.Damlama ile 24 saatde 400
Fidan suluyorsun.İşin ilmini birazçık bilmek gerekiyor.
Şu anda En son Terleyen boru ve sensörlü akıtıçılar sayesinde 200 Lr (Bir bidon) su ile 1000 m2 yer sulanmıya başladı.
Gezmiye giderken çiçeklerime kim su vereçek derdide bitti.Zira bir kova su ile sensör bu işi hallediyor.
Saygılarımla.

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2012, 11:40   #88
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Buda Ayrı bir sistem (Yağmurlama)

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2012, 16:32   #89
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bebeto016 Mesajı Göster
abi meyve çeşitliliğiniz harika mahzuru yoksa ahududu ve altın çilek fidanlarını nerden aldınız sorabilirmiyim. hele ahududular kocaman kocaman harika görünüyolar.
Sn bebeto016 Teşekkür ederim.
Ahududu fidan olarak fıdancıdan aldım.Altın çileke(Yer kirazı) gelinçe fidelerini tohumdan yetişdirdim.İstersen Gülfatma tohumu gönderirken altın çilek tohumuda gönderebilirim.
Sayğılar.

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2012, 18:29   #90
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Bahçemizin uzunluğu 130 m. 45 derece Eğimli.Su kuyusu en aşağıda ,kuyudan suyu 1,5 luk santrafüjle alarak toprak altına serdiğim 2 lik 100 m plastik boru ile yukarıdaki havuza taşımaktayım.Bazan su çektirirken aşagıdaki santrafüj,elektrik motoru,Wotomak Klepe arızalababilir.
Böyle bir arızada Beş Altı sefer aşağıya gidip gelirsin.Bu gidip gelmelerde yorulursun (Kalp malum) Gidip geldiğin yol güzergahında kiraz ağaçları var.Öğle sıçağı başmış ,terlemissin.Oturaçak yer ararken kiraz ağaçının gölgesine oturursun ki Demirkazık ,Aladağlar karşında (30 Km uzaklıkda) Derelerde hala kışdan kalma kar var.Dalar gidersin.Birazda serde (Şairlerden özür diliyerek) şairlik şiir yazma sevdası varise, Gençlik aklına gelir.yorulmak nedir bilmediğin günleri hatırlarsın.Sonra çoçuk yaşda duyup öğrendiğin dörtlük aklına gelir.Eli kullağa atar sonrada,
Yücedağ başında kılarım namaz
Kılarım kılarım Hakka yarmaz.
Gel sevdiçeğim oturalım dizdize
Cahilin ettiğini mevlam aramaz. söylersin.Zaten gerisinide hatırlıyamazsın.Etrafa bakar kimse duydumu diye.Fakat gözüne susamış domatesler ilişir.Az sonra hanım gelipde (..........)olmuyalım diye fiskıyeyi çalıştırırsın.
Saygılarımla.

Eklenen Resimler

Düzenleyen hk50 : 05-01-2012 saat 22:57

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024