agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni891Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-01-2012, 17:25   #211
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Teşekkür ederim sayın hk50. İnşallah.

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 14:00   #212
Ağaç Dostu

kılıç's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2009
Sayın Gülbirsen Kızılca Hamamdaki çiftlik başlığı zevkle takip ettiklerim arasındaydı yaşadığınız zorlukları az çok takip ettik tahmin edebiliyorum ama bizimki sizinki kadar zor ve masraflı olmaz elektrik ve su hemen yanında bir de orayı bahçe olarak düşündüğümüz için en çok 5-6 ağaç dikeriz sebze ve meyve bahçesi için yine oraya yakın olan iki ayrı tarlayı düşünüyoruz. (en uzağı 800 metre)Tabi biraz zorluğu olsada bunlar çok zevkli uğraşlar size ve bizede ve tabi herkeze kolaylıklar diliyorum....

kılıç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 14:49   #213
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
sevgili gulbirsen hanım,
kar ve kış resimleriniz harika ve tabi ki sizde öyle.
Sevgiler.

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 17:35   #214
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili gulbirsen, ben de karlı resimlere bakarken birden zihnimde düz ayak güzel bir ev canlandı. Bacasından duman yükseliyor, büyük camlardan taa ileriye kadar bakabiliyorsunuz. Etraftaki ağaçların üzerleri kar içinde, bahçedeki çalılar, sanki koyunların kuyrukları gibi olmuş kardan. Elektrik telleri üzerlerinde de neredeyse 10cm kar var, ama üzerlerine konan kuşlar, karları aşağıya döküyor.

Demlediğin güzel çayın kokusuna fırından yeni çıkmış kekin vanilya kokusu karışmış. Ve senin sesin bahçeden şömine odunu getiren eşine ulaşıyor.... " Çay demlendi, soğumadan gel."

gilan beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 17:41   #215
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sevgili Gülbirsen,

Orda karların arasında dururken, sessizliğin sesini dinlediniz mi? Ne kadar güzel ve ne kadar korkunç değil mi?

Sizi öyle görünce, Ayaş'da, bahçem aklıma geldi şimdi, soğuk ısırır, karlar yürürken gıcır gıcır sesler çıkarır, manzara harika..

gilan beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 22:24   #216
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Sayın ayhan219,
Sayın gülbirsen,çocuklarımızdan emenet aldığımız doğaya hepimizin katkıda bulunması gerekiyor,bunun bilincinde olan birisi olarak sizleri kutluyorum
Bahçe sayfanızı ilgi ile takip edenlerden birisiyim,ilgisiz olduğumu sanmayın,zira ayhan beyin çiftliğinize yaptığı özveri ve fadakarlıkları heyecanla takip ediyorum zira beni dört yıl öncesine götürdü,sondaj suyunun toprak altından yüzeye çıkmasının insana verdiği heyecanı ben bilirim.
Sizleri motive edebilmek adına dört yıl önce bahçem de tek bir çalı bile yoktu çalışınca ve hırs noktasına geçtikten sonra her şey oluyor sabırlı olunuz ve hiç bir kuvvet çıktığınız uzun ve meşakkatli yoldan sizi döndürmesin eğer dönmez iseniz birgün adımlarınızı firdevs bahçesine atacaksınız,işte o an hiç bir yorgunluğunuzun kalmadığını göreceksiniz.
Çektiğiniz ve çekeceğiniz sıkıntıları bugünden gören ve yaşayacaklarınızı yaşamış birisi olarak Sizleri kutluyorum,ilerideki kardeş bahçeyi bu günden görüyorum

gilan beğendi.
Yücel Canpolat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2012, 15:40   #217

Sayın Kılıç, elektrik ve su sorununuzun olmamasına sevindim. Zira bu işler pek zormuş. Bir de ev yaptırma işi var ki... inşallah siz de biz de hayırlısı ile hallederiz. Sizi takipteyiz, sizde bizi takip etmeye devam ediniz lütfen
Sevgilerimle

Eski 20-01-2012, 15:42   #218

Sevgili Hanndan hanım, iltifat için teşekkür ederim. Sizin fotoğraflarınızın yanında bu hiçbirşey.
Sevgilerimle

Eski 20-01-2012, 15:47   #219

Sevgili Güler hanım, ne kadar güzel tarif etmişsiniz. Yazınızı okurken içim mutlulukla doldu.Sağolun. Tam tarif ettiğiniz gibi olur inşallah çay içmeye sizi de bekleriz
Saygı ve sevgilerimle

gilan beğendi.
Eski 20-01-2012, 15:53   #220

Sevgili Mandalinci, siz şimdi İzmir de Ankara'nın karını özlemişsiniz (dikkat edin ayazını demedim) Karlı tarlada karların üzerinde gıcır gıcır gezdim, yuvarlanmak istedim ama ne yalan söyleyeyim çok üşüdüğüm için fazla duramadık.
Sevgilerimle

Eski 20-01-2012, 17:35   #221

Sayın Yücel bey, bizi takip ve takdir ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnşallah bizde sizin gibi azimli ve hırsla meşakkatli de olsa emin adımlarla ve sabırla bahçemizi cennete çeviririz. Bu yolda sizin gibi tecrübeli birileri olunca ve takdir edince inanın yorgunluk falan kalmıyor. Yeniden hayaller kurmaya ve gerçekleştirmek için güç geliyor bize. Sağolun, varolun.
Saygılarımızla

Eski 21-01-2012, 23:50   #222
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2010
Sayın gulbirsen; Güler hanımın ve Yücel bey'in mesajları çok güzel... İnşallah hayallerinizi dilediğiniz şekilde gerçekleştirirsiniz. Şimdiden bahar çalışmalarınızı merak ediyorum.

Sağlıcakla Kalın...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 16:47   #223

Cool

Sevgili Uzaylı, baharı dörtgözle bekliyoruz. Biz sabırsızlandıkça bu yıl da kış son yıllarda hiç olmadığı kadar çetin geçiyor.Baharı bekliyoruz kumrular gibi )
Sevgilerimle

Eski 23-01-2012, 17:38   #224
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sevgili gülbirsen, yeni dikilen fidanlarınızı sağlık ve sıhhatle büyütünüz inşallah...Karlı resimlerinize bayıldım...Ne kadar güzel yağmış...sizde harika görünüyorsunuz karların içinde bir kırmızı gelincik gibi... Tanrı kolaylıklar versin bu kadar büyük bir bahçede....

Eşiniz ve çocuklarınızla mutlu ve mesut günlerde bahçelerinizde sizleri görmek dileği ile .... Sevgiler ve selamlar.....)

gilan beğendi.
berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-01-2012, 17:49   #225
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Fidan dikme sezonu geldiğine göre ,Akıl vermek gibi olmasın ,Güney bölgesinin ölü noktalarına asma dikerseniz 3 yılda üzüm yemiye başlarsınız .Aynı bölgeyi paylaştığımız için tecrübe konuşuyor.
Saygılar.

gilan beğendi.

Düzenleyen hk50 : 23-01-2012 saat 17:51 Neden: Kelime düzeltme
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2012, 16:36   #226

Sevgili berrinb hanım, tarlamıza hoşgeldiniz. Henüz tarla ve heryer karla kaplı. İnşallah büyük bir bahçe ve çiftliğe dönüştürebiliriz. Karların içinde beni bir gelinciğe benzetmeniz ne kadar hoş, çok teşekkür ederim, çok naziksiniz.
Güzel dilekleriniz içinde çok teşekkür ediyorum. İnşallah güzel günlere tüm dostlarla birlikte...
Selam ve sevgilerimle...

gilan beğendi.
Eski 24-01-2012, 16:48   #227

Merhaba hk50, üzüm konusu bizim de gündemimizde. Ayrıca herzaman akıl almaya açığız, engin tecrübelerinize de çok ihtiyacımız var.
Saygılarımla.

Eski 08-02-2012, 00:02   #228
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
ayhan bey

Sayfanızı ve özellikle sondaj işlemlerinizi ilgi ile inceledim. Epeyce sayıda sondaj işlemine başından sonuna kadar nezaret etmiş, dolayısıyla bir sondaj makinasını çalıştırabilecek kadar bilgi sahibi olduğumu umarak, aşağıda alıntıladığım durumlar için kanımca bazı şeylerin yanlış yapıldığı düşüncesi ile fikirlerimi açıklamak istedim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
plastik boruları indiriyoruz 28 metrede takıldı inmiyor
Delgi çapı (makkabın çapı) döşenecek PVC techiz borusunu çapının en az % 75'i kadar büyük tutulur. Normal şartlarda PVC techiz borununun takılıp kalması gibi bir durum bana hiç tutarlı gelmedi.

Ya delgi çapı dar tutuldu, ya techiz borusu kalın kullanıldı.

Alıntı:
çektik sistemi kurup 95 metreyi tekrar elden geçirip demir borular çektik tekrar plastik boruları indirdik 55 metrede takıldı tekrar çıkarmayı denedik borular gelmiyor akşam oldu telaş ve stresle yüklendi ustalar ve plastik boru kırıldı toprağın içinde kaldı kırık kafayı yiyeceğiz
Aşağı indirilen 55 metre PVC techiz borusunu nasıl yukarı çekebildiniz bu hususu pek çözemedim. Zira PVC boruyu indirmek kolay, geri çekebilmek çok büyük ustalık gerekir.

Alıntı:
ertesi günü demir boruları çekip plastik boruları tekrar inmeye başladık

ustalar diyor ki su çok olduğu için kuyuya hemen doluyor dolarken alüvyonları da indiriyor ve plastik boru alüvyonlara takılıyor ve suyun kaldırma kuvveti de etkiliyor plastik borular inmiyor diyorlar
Kanımca sondaj kamyonu teraziye iyi alınmamış dolayısı ile kuyu eğri açılmış olabilir diye düşünüyorum.

Suyun kaldırma kuvveti boruların inmesini etkiliyor düşüncesi çok saçma ve çocukça bir varsayım. Hiç bir sondajöre yakışmayacak bir söz. Su ile gelen alüvyonun kuyu çeperine tutunup, boru inişini engellemesi çok zayıf bir olasılık.

Alıntı:
ustanın birisi plastik boruları ekledikçe üzerine çıkıp ağırlık yaprak boruları çevire çevire öğleye kadar 92 metre indirebildik ve buna şükür dedik
Olmaması gereken bir durum. Zira böyle indirilen bir techiz borusunun sağlıklı bir çakıllaması asla mümkün olamaz. Kuyuya ömrünü veren çakıllama iyi olmayınca da, ileride çok ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Çözüm nedir derseniz, cevabı zor bir soru derim.

Ancak tek tavsiyem kuyuyu asla uzun süreli atıl tutmayın. İhtiyaç olmasa bile düzenli su çekin ve gerekirse araziye akıtın. Her yıl düzenli olarak yıkanması da belki çözüm olabilir. Ancak yıkamanın maliyeti de oldukça yüksektir.

Merak ettiğim bir nokta da, kuyuya ne kadar çakıl dolduruldu ve pompanın kaç metreye indildiği?

Varsa ve paylaşma imkanınız olur ise kuyu projesini, ve raporlarını görebilirsem belki katkım daha fazla olabilir.

Umarım ki, ileride herhangi bir olumsuzluk yaşamaz, kuyunuzun ömrü uzun ve bereketli olur.

Saygılarımla.

gilan beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2012, 14:09   #229
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
serdar bey merhaba
kuyu ile ilgili sorularınızı cevaplayım

öncelikle matkap çapı 12,1" yaklaşık 31cm
plastik boru 175 lik diyorlar yaklaşık 22cm

siz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için tekrarlayım

matkap 6 metrelik çekme çelik boruların ucuna takılıyor ve döne döne 6 metre delikaçılınca üstten boru sıkıştırılıp askıya alınıyor en üstteki boru sökülüp araya 6 metre yeni boru eklenip delme işi tekrar başlıyor böyle devam ediyor

delme olayı bitince çelik boruların hepsi teker teker sökülüp sistem plastik boruları indirme düzeneğine geçiyor plastik borular 4 metre uzunluğunda en alta ucu yarı kapatılmış sivri hale getirilmiş boru sarkıtılıp ucuna vidalı diğer boru çevirerek ekleniyor diğeri derken 4 le çarparak kaç metre boru indirdiğini hesaplıyorsun bir boru delikli diğeri normal boru olarak indiriyorsun

pompa normal borunun olduğu derinlikte olmalı diyorlar pompa indirilirken bunu hesaplayacağız.

eğer kamyon terazili durmamış olsa plastik boruyu hafif oynatarak indirseniz yol alır iner aşağıya mesele kamyonun terazili durması değil sanırım ayrıca bir gün bile ben olmadan çalışmadılar hep işin başındaydım
çakıllama işindede bulundum
kompresörü büyük bir jeneratör düşünün bir kamyonun üzeri tamamen pompa ve diğer aksama ayrılmış suyu çıkardıktan sonra plastik boru nun meydana gelen titreşimden dolayı etrafında çakıl dibe inmişti ve çakıl görünmüyordu tekrar çakıllama yaptık diyebilirim ki ilk çakıllama miktarı kadar ilave ettik
tekrar su çıkardık bu sefer çakıl fazla azalmadı çok az ilave daha yaptık su beyaz renkte çıktı epey boşa akıttık epey çalıştırdık çakıl dibe inme işi durdu su berraklaştı sonra teçhizatı kapattık.
başlangıçta plastik borular takılınca plastikleri çıkarıp sistemi tekrar çalıştırıp söktük plastik sistemi kurup plastikleri indirdik 50-60 metrelerde tekrar taktı çıkardık plastikleri tekrar sistemi kurup 95 metreye kadar matkapla tekrar açtık söküp yine plastikleri ekleye ekleye indidik 70 metre civarında yavaşladı usta yukardan ağırlıkla indirmeye başladı son 3-4 boruyu ustanın birisi yukarıdan borunun üzerine çıkarak ağırlık yaparak yavaş yavaş indirdi 92 metrede bıraktık 4 metre daha açılmış kuyu vardı ama plastik inmedi
ben bu kadarına razı oldum
çakıllama da fena olmadı pompa güçlü plduğu için kuyu temizliği iyi oldu plastik boru da basınçla sallandığı için etrafındaki çakıllar sıkıştı aşağıya çakıl inmesi iyi oldu

zaten başkası da elimden gelmiyor ki...

ayrıca bizden önce 2 km uzakta başka bir komşumuzun bahçesine aynı teçhizatla sondaj yaptılar arazi killi topraktı toplam bir haftada bütün işi bitirdiler ve plastik boru 106 metreye tek seferde indi

fakat onun su miktarı bizimkinin 10 da 1 i kadar

o bahçeden çıkıp doğru bizim çiftliğe kurdular sistemi
bizim zeminin sert olduğunu ben gözlemledim onların görüşü de aynı idi 2 gün sadece 1 boru yani 6 şar metre inebildik...

gilan beğendi.

Düzenleyen ayhan219 : 12-02-2012 saat 14:51
ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2012, 07:07   #230
Ağaç Dostu

Ayhan bey açıklamalarınız için teşekkürler. Baştada belirttiğiniz üzere oldukça meşakkatli bir uygulama yaşamışsınız. Genelde işlerin düzgün gittiği, problem yaşanmayan bir kuyu uygulamasına ben de pek şahit olmadım. Sondaj kamyonlarının pek çoğu trafik mevzuatına hiç uygun olmadığından, genellikle gece saatlerinde yer değiştirler. Aynı umarsızlığın üzerideki tüm makina ve ekipman içinde geçerli olduğunu rahatça söyleyebilirim. Dolayısı ile detayına girmeyeceğim pek çok makina ve ekipman arıza nedeniyle, sondajörler malesef işin kalite yönünü hafife alıyorlar.

Müşterinin de bu konudaki deneyimsizliği nedeniyle istenilen metreye inilmesi, suya erişilmesi, pvc borunun döşenip çakıllama işi bitiminden sonra, suyun müşterinin önünde bir iki saat akıtılması ile işi bitti yapı paydos uygulaması yapılıyor.

Alıntı:
öncelikle matkap çapı 12,1" yaklaşık 31cm
plastik boru 175 lik diyorlar yaklaşık 22cm
Uygulaması çokça tercih edilen makkap çapı ve techiz borusu kullanılmış. Sanırım en yaygın olarak kullanılan 6" lik pompa için bu ebatlar tercih ediliyor.

Alıntı:
pompa normal borunun olduğu derinlikte olmalı diyorlar pompa indirilirken bunu hesaplayacağız.
Yukarıdaki düşünce kanımca çok yanlış. Çünkü pompanın elektrik ücretini sondajcı ödemeyeceği için, aman su debisinde de azalma şikayeti almayayım diye pompayı olduğunca aşağı koyarlar. Gereksiz yere 10-15 metre aşağı konulan bir pompa, suyun metre küpü başına 20-30 krş fazla elektrik parası ödemeniz demektir.

Pompanın yerini; jeofizik etüdünde ki ölçüm değerleri, sondaj toprağından her metrede alınan numuneler ve en önemlisi kuyunun statik ve dinamik su seviyesi ölçümleri belirler.

Alıntı:
eğer kamyon terazili durmamış olsa plastik boruyu hafif oynatarak indirseniz yol alır iner aşağıya mesele kamyonun terazili durması değil sanırım ayrıca bir gün bile ben olmadan çalışmadılar hep işin başındaydım
Teraziden kastım sizin düşündüğünüz şekil değildi. Aracın (Sondaj kamyonunun) destek kollarında sondaj ilerledikçe oluşan boşlukların gerektiğince desteklenmesinin ihmal edilmesi diye açabiliriz.

Aracın iyi desteklenmemesinde dolayı yüzeyde oluşabilecek bir milimetrelik bir vibrasyon 40-50 metre aşağıda derin dalgalanma ve buna bağlı olarak sert zeminlerde saptırma yaptırabilir. Tıpki aşağıdaki resimlerde örneklendiği şekilde.

Name:  sndj8.jpg
Views: 708
Size:  5.6 KB Name:  sndj10.jpg
Views: 677
Size:  3.7 KB Name:  sndj11.jpg
Views: 671
Size:  2.1 KB

Gerçi örneklediğim bu resimler yüksek teknolojili yatay sondaj krokilerine yönelik olmakla birlikte, uygulamada az da olsa karşılaşılan rotary delmede yaşanan saptırma örnekleridir.

Ayrıca son PVC boru indirilene ve arkasından çakıllama bitinceye kadar tüm PVC boruların merkezleme yayları ile askıda tutulması gerekirdi. Malesef siz de bu durumun gerektiğince sağlanmış olduğunu düşünemiyorum.

Kuyuya indirilen techiz boruları her yönden ve yer derinlikte eşit ve dengeli bir şekilde çakıl içine alımaz ise, kuyu ömrü fazla uzun olmaz, su beslemesi zamanla körelir. Zaten benim de, sizin için enişelendiğim tek nokta bu idi. İnşallah belirtmeye çalıştığım şekilde bir olumsuzluk yaşamazsınız.

Pek çok sondajcının önemsemediği bir nokta ve uygulama da; malesef çakıl besleme borusu düzenlememeleridir. 5-6 metre boyunda, kalın etli ve 6-8 cm çaplı maliyeti 25-30 liralık bu boruyu koymayarak, zamanla çakılın oturmasından doğan boşlukları, bu borudan çakıl takviyesi sağlayan sistemden kaçmalarıdır.

Zira kullanımda olan 100 metrelik bir kuyu, ilk bir iki yıl içinde yaklaşık 10-15 el arabası kadar çakıl takviyesi ister. Belirttiğim gibi bu takviye yapılmaz ise doğan boşluklar doğa tarafından toprakla doldurulur. Kuyuya mil veya ince malzemenin dolmasına sebebiyet vereceği gibi, akiferlerden kuyuya gelen su miktarını da azaltır. diye düşünüyorum.

Yukarıkaraören'in de kuzularının pek lezzetli olduğunu duymuştuk. Kavurmaya davet edilirsek gelebiliriz.

gilan beğendi.

Düzenleyen s.serdar : 13-02-2012 saat 16:57 Neden: yazım hatası nedeniyle
Eski 13-02-2012, 10:47   #231
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Ayhan bey,

ve

Serdar bey;

Güzel bir irdeleme, inşallah faydalanacığımız günler gelir ise bizlere yardımcı olacak yaşanmışlıklar ve önleyici fikirler üretiyorsunuz.

Teşekkürler efendim.

Sayfanızdaki açıklamalar için çok sağ olun.

Sağlıcakla ve sevdikleriniz ile yaşayın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

gilan beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2012, 14:11   #232
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Sayın Ayhan bey,

ve

Serdar bey;

Güzel bir irdeleme, inşallah faydalanacığımız günler gelir ise bizlere yardımcı olacak yaşanmışlıklar ve önleyici fikirler üretiyorsunuz.
sn. mrduran
Benim ki damdan düşme meselesi. Ne kadar çok düşerseniz, o kadar çok yazacak ve paylaşacak malzeme çıkıyor.

gilan ve mrduran beğendi.
Eski 13-02-2012, 16:14   #233
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Bana şimdiden damdan düşmeye hazır olmam gerekliliği üzerine bir uyarı?

Yoksa;

Bilhassa düşmem mi gerekli diye bir tavsiye?

Muhteşemsiniz efendim)).

Saygılarımla lütfen.

Eski 13-02-2012, 16:57   #234
Ağaç Dostu

Ayhan bey umarım darılmaz. Sayfasını bu şekilde kullanıyoruz diye...

Alıntı:
Bana şimdiden damdan düşmeye hazır olmam gerekliliği üzerine bir uyarı?
Eğer varsa derinkuyu açtırmak gibi bir düşünceniz. Herşeye hazırlıklı olmanızı dilerim. Bir sondaj işine girmenin oldukça oldukça meşakkatli olduğuna kendinizi hazırlamanız yerinde olacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı:
Yoksa;

Bilhassa düşmem mi gerekli diye bir tavsiye?
Konu oldukça teknik ve bilimsel olduğu halde, müşterinin deneyimsizliği ve çaresizliğine, bir de işin ticari yönü eklenince, düşmez kalkmaz bir Allah demekten başka çare kalmayabiliyor.

Saygılarımla...

Eski 13-02-2012, 19:14   #235
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Olay tamamen yer altında meydana geldiği için.İşinin ehli bir sondajçıyı bulmazsan,parası biraz ucuzolsun dersen.Atılan kilden kılıfdan çakıldan roman yazaçak olay ve konu bulursun.
Bu işi bilen biri olarak.İşinin uzmanı,ve son teknolojik makina kullanan,Hurdadan alınmış matkap kullanmıyan Sondajçı ile iş yapaçaksın.
Yapılan iş hileyi şerre müsait.
Saygılarımla.

hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 02:12   #236
Ağaç Dostu

Öncelikle, bu sondaj işi daha çok su kaldırır diye düşündüğüm için bu bölümdeki yazıların, konunun Modetatörü tarafından Öneri, Yorum ve Sorunlarınız bölümüne taşınmasını diliyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Bu işi bilen biri olarak. İşinin uzmanı, ve son teknolojik makina kullanan, Hurdadan alınmış matkap kullanmıyan Sondajçı ile iş yapaçaksın.
Yapılan iş hileyi şerre müsait.
Bana göre zeten asıl mesele sizin dedikleriniz. Hangi firma ve sondör sütüm kara der ki. İşin uzmanı kimdir ve nerede bulunur ah bir bile bilsek.

Bana göre son teknolojik makine diye bir şey yok.

Neden mi?

Bu konuda yazmaya başladığım anektodun uzun süreceğini gördüğümden, konuya burada yani ayhan beyin sayfasında değil Öneri, Yorum ve Sorunlarınız bölümünde yeni açacağım bir başlık altında devam etmek istiyorum.

O sayfada devam etmek dileği ile...

Eski 18-02-2012, 18:53   #237
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Ne güzel tartışıyoruz hep birlikte üstelik bilgileniyor okuyanlar başka yerde tartışmaya gerek yok arkadaşlar burada konuya devam edebiliriz
saygılar

Eski 18-02-2012, 19:08   #238
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Geçen hafta tarım ilçe müdürlüğünden mühendisler ağaçların ve kuyunun keşfini yaptılar kar yağıyordu yol tam bir macera oldu ama keşif tamam elektrik alabilmemiz için rapor verecekler o seyahate ait fotoğraflar alttaki dere çiftliğe 500 metre civarı dereyi geçip gidiyoruz

Eklenen Resimler

Eski 18-02-2012, 19:17   #239
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Kar o kadar fazla yağmış ki kapı açılmadı biz de kapının önüne yattık o kadar gitmişiz bir atraksiyon yapalım dedik çiftlik yolu ve çiftlik önü manzaraları

Eklenen Resimler

Eski 18-02-2012, 21:35   #240
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Her şey biz insanlar için efendim.

Bizler onlardan faydalanabilirsek, dolu tarafını ve vaad ettiklerini görürsek, zevk alması da üstüne kaymak, cila.

Özlem duyduğumuz karlı ortamları yaşattınız bizlere, teşekkürler.

Mecburen yola çıkıp mahsur kalanlara ALLAH yardımcı olsun inşallah.

Cümleten sağlıcak ile, saygılarımla lütfen.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024