agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni891Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2011, 23:31   #61
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
afiyet bal şeker olsun hocam.
Tel örgünün maliyeti ile ilgili bilgi verirmisin

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 00:02   #62
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sayın Ayhan219,telleriniz çok şık görünüyorlar.Beyaz oluşunu beğendim. Bu aşama da ev inşaatı mı var ,merakla bekliyorum. Tanrı rast getirsin,kolaylıklar versin,maddi ve manevi inşaallah...Ben herhalde çok sabırsızım,resim yapar gibi, arsanın en yüksek yerine bir küçük ev kondurmak istiyorum,önü varendalı sarmaşıklı,barbekü lü filan..... Kısmetse bunları sizin eklentilerinizden göreceğiz....Sevgiler Selamlar....

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2011, 13:46   #63
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Ünal Mesajı Göster
afiyet bal şeker olsun hocam.
Tel örgünün maliyeti ile ilgili bilgi verirmisin
Yakup hocam 2-3 ay önce telörgücülerle görüşüp anlaştık
biraz geç yaptılar ama sonunda yaptılar

maliyet hesabı:metretülü 17tl anahtar teslimi
570metre geldi toplam çevre 17*570:9690 +kapı 350tl:10040
10000tl ye anlaştık

2metre 40 cm direk boyu 40 cm toprak altında kalıyor 1 metre 60 cm telörgü üzerine 40 cm 3 sıra dikenli tel toprak üstünde 2 metre direk boyu var

kapı genişliği 4 metre(2 kanat)

şimdi ki piyasa fiyatları metretülü 20 tl yi buldu

gilan beğendi.
ayhan219 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2011, 14:20   #64
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Berrin hanım merhaba sabırsızlığınız bizde de var yağmurlar ve telörgücüler biraz işi uzttı ama sonunda güzel oldu yakından çok hoş görünüyor
şimdi planda kuyu açtırmak var
sonra ağaç dikeceğiz sonra da sizin de dediğiniz gibi arsanın en yüksek yerine (düzelttik ve inşaat yapmaya hazır hale getirdik) verandalı bir küçük ev konduracağız.
bunlar için 1 yıl gibi bir hedef var inşallah gerçekleştiririz.

gilan beğendi.

Düzenleyen ayhan219 : 07-07-2011 saat 11:33
Eski 12-07-2011, 14:51   #65
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Kuyu için bir firmaya yetki verdik su araştırması ve sondaj yapma izni alınırmış dsi den o işlemleri yapıyorlar rapordan sonra ağustos sonu gibi havaların tam kurak gittiği ve yeraltı sularının çekildiği dönemde sondaja başlamayı dfüşünüyoruz
hadi hayırlısı

gilan beğendi.
Eski 20-07-2011, 06:45   #66
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
haydi hayırlısı işallah eksilmeyen bir su kaynağın olur

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 08:01   #67
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili ayhan219;
Çiftliğiniz hayırlı olsun.Kepçe,Tel örgü ve kuyu derken bir bakmışsınızki çiftlik kurulmuş. Siz benden şanslısınız en azından araziniz benimkiyle kıyaslandığında biraz daha düzgün. Çiftliğinize ne tür ağaç veya bitkiler dikeceğiniz bellimi? Tel örgü bayağı maliyetliymiş.Ben tarlaya kuyuyu Ağustos ayı içerisinde bitirdim. Bizim buralarda genelde ekim, kasım aylarında sular çekildiğinden kuyu kazdırılıyor. Dilerim açacağınız kuyudan bol suyunuz çıkar.Çiftliği ve Evi düşünüyorumda sizde bu istek,sevgi olduğu sürece çok güzel olacağından eminim.
Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 08:16   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın ayhan219; Çiftliğiniz hayırlı olsun. Hızlı gitme. mutlaka uzman danışmanların olsun.
Ziraatçın inşaatçı olmasın, inşaatçın da ziraatçi olmasın.
Yerel bilirkişilerin ise çıkma sözünden.
Çiftlikte birinci önceliğinin doğayı yeşillendirmek mi? Doğada uğraş mı? Malikanede yaşamak mı? Yoksa: sahip olmak mı? Yatırım mı?
Bunun gibi birçok ihtiyaçlardan, daha çok birinci öncelikleriniz uğruna yatırımlarınızı harcayın ki mutlu olasınız.
Bazen ufak bir hata çok büyük sorunları doğuruyor.
Ben yaptım oldu diyenlerin gazına gelme, yavaş yavaş ilerle derim.
Sağlıklı günler dilerim, cümle ailenize.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 09:07   #69
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sayın ayhan219; Elektrik konusunu merak etmeyin. Ev için elektrik vermekte problem çıkarmaya çalışsalar da, kuyu olunca mecburen veriyorlar. Kanun böyle imiş. Yani elektriği kuyu için verirler. Ama tüm çiftliğe kullanmanıza karışmazlar. Biz şimdilik jeneratör kullanıyoruz. Bahçe komşumuz elektrikçi, müracaat edip araziye elektrik trafosu diktirdi. bir kaç kişi ortak olacak. Bize de söyledi ama fiyat çok geldi. Diğer komşu bahçe sahipleri biz de birleşelim bir trafo da biz dikelim dediler. Kararsız kaldık. Şimdilik durum netleşene kadar jeneratör ile idare ediyoruz. Ama elektrikle su çıkarmak daha ucuz. Sadece çevrede trafo yoksa başlangıç bayağı bir maliyetli.

İşe su ile başlamak en mantıklısı bence. İnşaata başlarken bir yandan dikilmiş ağaçlarınız büyür. Hem inşaata da epey su gerekecek. Tankerle su getirtmek oldukça pahalıya geliyor. Kendi suyunuz gibi olmuyor. Hem buz gibi akan suyunuzun yerini hiç bir şey tutmaz.

Biz de ağır ama sağlam ilerlemeye çalışıyoruz. Kolaylıklar dilerim...

gilan beğendi.
Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2011, 15:12   #70
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

sevgili arkadaşlar ilginize teşekkürler

yakup bey temennileriniz için teşekkürler

ligustrum tavsiyeleriniz için teşekkürler uymaya çalışacağım
doğada uğraşmak isteğimiz başka türlü emeklilik boğacak bizi doğada uğraşırken bir şeylerin yetiştiğini takip etmek ve sahiplenmek zengin olma düşüncemiz yok

bahtiyar02 ilginize ve temennilerinize teşekkürler agustos sonu veya eylül başı kuyu için başlayacağız inşallah şimdi hafta sonları gidiyoruz 15-20 küçük ağaç fidesi dikmiştik geçen yıl onları sulayıp geliyoruz ayakabılarımızı ve çoraplarımızı bizde eğecen ve pıtırak derler onlar kaplıyor biraz zahmetli ve dikenli iş ama hoş tarafını görüyoruz hoş oluyor

sevgili uzaylı sizin kuyu açtırma işlemlerinizi takip ettim aynı sıkıntıları ve heyecanı sizinle çektim umarım tez zamanda elektrik de alırsınız.biz kuyudan sonra elektrik için uğraşacağız çiftliğin içinde elektrik direkleri var. sonra ev düşünüyoruz biz de temkinli olmaya çalışıyoruz teşekkürler

Eski 02-08-2011, 00:32   #71
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sn. ayhan219,

Ben ziyaret etmeyeli, çok hoş bir çitiniz olmuş.

Size bol sulu bir kuyu ve güzel şirin bir ev diliyorum. Hepsi olur yavaş yavaş, yeter ki siz bu heyecanı kaybetmeyin.

Eşinize sevgilerimi iletin lütfen, kolay gelsin.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2011, 12:20   #72
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Sn. ayhan219,

Ben ziyaret etmeyeli, çok hoş bir çitiniz olmuş.

Size bol sulu bir kuyu ve güzel şirin bir ev diliyorum. Hepsi olur yavaş yavaş, yeter ki siz bu heyecanı kaybetmeyin.

Eşinize sevgilerimi iletin lütfen, kolay gelsin.
teşekkürler

Eski 03-08-2011, 21:42   #73
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-12-2009
Ayhan bey;Yavaş yavaş her şey yoluna giriyor maaşallah.

Minarislim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2011, 22:02   #74
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2009
Herşey gönlünüzce olur inşanlah.
İşleriniz rast gitsin.
Allah kolaylık versin.

cetasule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2011, 22:03   #75
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Ayhan bey bu güzel çiftlik araziniz hayırlı uğurlu olsun. Daha yolun başındasınız ama arsaı bayağı toparlamışsınız. Giriştiğiniz bu zorlu ve zevkli işte size başarılar diiyorum. Herşey istediğiniz gibi olur inşallah.

fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2011, 22:44   #76
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Minarisli,cetasula ve Fatma hanım teşekkürler insanlar söz verip işi sallıyorlar hala sondaj için rapor çıkmadı oysa şu günlerde sondaja başlamak istiyorduk bekliyoruz gelişmelerden haberdar edeceğiz sizler takip etmeye devam edin lütfen saygılarımızla

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2011, 10:07   #77
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2011
Hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin,
Bende bağlum da bir bahçe yapma planları içindeyim detaylı bilgileriniz çok işime yaradı. Teşekkürler.

MMERT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2011, 10:15   #78
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
Önce çiftliğin sınırlarının kesin olarak belirlenmesi için kadostro mühendislerine müracaat ettik onlar gelip gprs sistemi ile belirlediler ve bize krokisini onaylı olarak verdiler bu işleme
kazık çakma
da deniyor köşelere kazık çaktık tam 16 köşeden oluşan bir arazi yapısı var.
bu işlem 600tl ye mal oldu

şimdi tel örgü siparişini verdik ve şirketten haber bejkliyoruz montaja hazırız dediklerinde ben de gidip fotoğraflayacağım bu sefer daha geniş açı resimler çekmeyi planlıyorum
sonraki hedef kuyu açtırmak tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim
Ölçüm işini çok hesaplı yaptırmışsınız, ben bir tapu kadastro bürosuna sordum dönümüne 350 tl istediler. en son dönümünü 150 tl ye indi onda da hiç bir belge vermeden yapacaklarını söyledi nasıl bir iştir anlamadım. araştırmalarım devam ediyor.

gilan beğendi.
Eski 18-09-2011, 14:08   #79
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

merhaba mmert
her ilçenin bir yetkili kadostro mühendislik bürosu oluyor ve o resmi fiyatlarla resmi belge veriyor sizin ilçenin- sanırım keçiören- tapu müdürlüğüne sorarsanız yetkili büronun telefonunu verirler yoksa tapudan birisine toplam 100-200 tl verseniz hafta sonu gelip -gayriresmi- kazık çakarlar sanırım
kolay gelsin
biz kazan ilçesinde yaptırdık

gilan beğendi.
Eski 18-09-2011, 21:05   #80
Yeni Üye

çok teşekkürler ayhan bey,

Eski 19-09-2011, 00:27   #81
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Ayhan219 ;
Çok güzel bir işe soyunmuşsunuz. ALLAH yardımcınız olsun inşallah. Denize düşmüş gibi hissetmeden önce bir öneri de benden size.))

Sanırım Su basmanını bodrumlu yapacaksınız. Yapmasanız da temelden sonra çıktığınız su basmanının (İçine taş, cüruf falan koyarlar ya/Bence en iyi dolgu materyali için araştırma yapın) 4 tarafını çeviren beton/taş duvar içine bol bol 8 lik veya 10 luk pimaş boru koyun.

Beton dökülecekse, beton kalıp içine (şaşırtmalı/zigzag yaparak), pimaşın bir ucu iç cepheye, diğer ucu dış cepheye gelecek şekilde 2 sıra halinde (Su basmanının yüksekliğine göre belkide 3 sıra). Taş duvar da yapsanız aynen uygulayın.

Böylece binanızın altında hava sirkülasyonu olur ve rutubet yukarı yürümez.Yazın serin/kışın sıcak oluır. Duvarlarınız nemlenmez, boyalarınız kabarmaz, soluduğunuz hava da sağlıklı olur.

Ustalara güven konusunda da, diğer sayın üyelerimizin yazdıkları doğrultuda davranın (işi bitir traka paran misali). Hele boru konusunda çok titiz olun. İşten kaçarlar az boru döşerler. Boru ne kadar çok olursa o kadar sağlıklı. İşi savsaklarlar, boruların ucları dış cepheden çok içeri olur. Sıfıra sıfır olmalı.

Daha sonra hayırlısıyla eviniz bitince, İnce dokunmuş paslanmaz tel örgüleri kare şeklinde kestirip, bir demiircide borunun iç çeperi kadar dövdürerek, Pimaşların içine birer tane sokarsınız(Fare falan girmezin diye).

Malzemeleri de ya siz alın veya kalitesinden emin olun.

Ailenize sağlık ve hürmetler. Kalın sağlıcakla. Saygılar lütfen.

gilan beğendi.

Düzenleyen mrduran : 26-09-2011 saat 20:09 Neden: imla
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2011, 05:59   #82
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-08-2008
Galeri: 2
Sn. Ayhan219,
Yeriniz hayırlı uğurlu olsun. Umarım hayalleriniz her noktasına kadar gerçek olur. Çiftliğinizi geziyor, gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni resimler için sabırsızlanıyorum.

N.Cebeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2011, 09:49   #83
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

ilginize teşekkürler mrduran ve n.cebeci önerilerinizi değerlendireceğimden emin olabilirsiniz

Eski 24-09-2011, 09:52   #84
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Dün yani 23.09.2011 dsi den artezyen kuyusu için ekip geldi ve keşif yaptılar nihayet rapor çıktıktan sonra kuyu açtıracağız ve arkasından hızla ağaç dikimine geçeceğiz. dün yağmur yağdı bu hafta içi traktör le sürdüreceğiz hareket başlıyor...

gilan beğendi.
Eski 24-09-2011, 10:01   #85
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Kuşlar çiftliğimize ilk ekimi yapmışlar 2 adet AYÇİÇEĞİMİZ var bizde gelip gidip yanında poz veriyoruz veya tekil çekim yapıyoruz

Eklenen Resimler

gilan beğendi.
Eski 24-09-2011, 11:16   #86
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayhan219 Mesajı Göster
hareket başlıyor...
Hareketli ve bereketli olsun bahçeniz.
Dilerim, gönlünüzden geçirdiğiniz tüm güzellikleri bu sayfalarda hep beraber izleyip mutlu oluruz.
Suyunuz bol, kalbiniz kuvvetli olsun kardeş.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2011, 16:21   #87
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

teşekkürler cemo

yarın su çıkarılacak yerin belirlenmesi ve sondaj makinasının çalışması için yer düzleştirilir ve küçük bir havuz yapılırmış o işler için dozer gelecek
işin başındayım yine

Eski 30-09-2011, 16:23   #88
Ağaç Dostu

ayhan219's Avatar

Ankara Kurtuuş Parkında
at kestaneleri dökülmüş 2 poşet topladım yarın çiftliğin köşe başlarına ve yol ile arasında kalan ince bir bölüm var oralara ekeceğim çok asil bulurum at kestanesi ağacını

gilan beğendi.
Eski 30-09-2011, 19:40   #89
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-10-2010
Ayhan 219 çiftlik çalışmalarınız çok güzel olmuş allah tamamına erdirsin herşey gölünüzce olsun

Selehattin 67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2011, 12:00   #90
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Sayın Ayhan;

Tekrar iyi günler. Siz başkalarını çalıştırıp piknik yapıyorsunuz. İnşallah çiftlik bitince akşama kadar çalışınca, sanırım tatil yapacaksınız)

Ukelalığımla devam edem ben gene.

Arazi eğimlerini yok etmeden önce evin, hayvancılık olacak ise ağıl/ahır yeri tesbiti, hakim rüzgarlara uygun ev konumun(Koku nedeniyle) neresi olmalı, meyvelik yapılacaksa neye kondurmalı, sebzelik için neresi uygun diye bilenlerden araştır lütfen.

Kuytu/yamaç seven bitkiler, Ahırını yamaca yaparsan, su ile temizlik/gübre tasfiyesinin kolaylıkları ve buna benzer daha nice aklına gelenleri araştır lütfen.

Acaba, arazideki doğal engebeler, çiftlik bitince daha mı güzel olur diye internette gerek bilgi gerekse görsel bazda araştırılabilinir. Hem maliyet açısından hemde iş bitince ''tüh yav, keşke şurda minik bir tepecik olsaydı '' dememek için. Hoş görün için teşekkürler.

Sağlıcakla kalın, çok terleyin,ALLAH'a emanet olun inşallah.

Davulun sesini uzaktan duyan bir kardeşiniz) Saygılarımla lütfen

gilan ve Cansuyu10 beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024