agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 2 Gönderen kuzen38
  • 2 Gönderen kuzen38
  • 1 Gönderen kuzen38
  • 1 Gönderen kuzen38

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-05-2011, 22:59   #1
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Kuzen38 / Bahçe

Merhaba sevgili ağaç dostları;

Şile Ulupelit köyünde orman evimizin bahçesinden resimleri eklemek isterim. Sevgilerimle.

Eklenen Resimler

kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2011, 23:02   #2
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Terastan orman manzarası, daha önce hazırladığım fidelerden bir kısmı.

Eklenen Resimler

tarla kuşu ve dalya35 beğendi.
Eski 15-05-2011, 23:07   #3
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Bahçeden çeşitli görüntüler, sardunyalar, ve köy evimiz.

Eklenen Resimler

tarla kuşu ve dalya35 beğendi.
Eski 15-05-2011, 23:11   #4
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Henüz bir yaşındaki kivilerim, gecen sene minik bir dal parçasıydılar, havalar da soguk gitti, ancak yeşillenmeye başladılar.

Eklenen Resimler

Eski 15-05-2011, 23:15   #5
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Şilede limon yetişir mi?

Hava burda gercekten soguk. Ancak gecen sene ektiğim narenciyeler kışın 30 cm karın üstesinden gelmeyi başardılar minicik boylarıyla. Henüz onlarda bir beklentim yok, resimdeki ise yediveren cinsi, 3 yaşında.

Eklenen Resimler

Eski 15-05-2011, 23:19   #6
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Resimlerde pek belli olmasa da bahçede yaklaşık 50 tane meyve ağaçı ektim gecen sene ve bu sene. Bahçeye bu kadarını nasıl sıgdırdım, gelecek te neler olacak bilmiyorum ama bahceyi düzenlemek epey zahmetli oldu. Malum bölge inanılmaz ağaçlık, bahce icinde de malasef bir kaç ağaçtan feragat etmek zorunda kaldım. Gene de elim fazlasına gitmedi, ve mevcut ağaçlarım cevredeki dev ağaçlardan dolayı yeterli güneşi alacak mı bilmiyorum.

Eklenen Resimler

tarla kuşu beğendi.
Eski 15-05-2011, 23:26   #7
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Bu sene çeşitli domates, biber, patlıcan,pepino, kaz üzümü, mısır, salatalık, kavun,karpuz yetiştirmeyi planlıyorum. Daha önce çatalcadaki hobi bahcem için hep evde fideleme yöntemini denerdim. Bu sene ilk kez kavun, karpuz, salatalık ve diger bazılarını direkt topraga attım. Tabi haftada ancak 2 kez ugrayabilecegim ama bu yöntem başarılı olursa bundan böyle domates haric hepsini aynı yöntemle yetiştirmeyi düsünüyorum. Tembellik gibisi yok.

Bu arada kalasları tek tek taşımak belimi mahvetsede ayrıştırmak ve görüntü açısından iyi oldugunu düsünüyorum. malasef yer yetersizliginden biraz sıkıstırdım ama umutluyum.

Eklenen Resimler

Eski 15-05-2011, 23:31   #8
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Şimdilik son olarak arka bahçeden görüntüler. Bu alana sardunya ve ortancalar ektik ve çimlendirdik. Güneş durumu malasef cevre ağaçlardan dolayı çok sınırlı.

Eklenen Resimler

tarla kuşu beğendi.
Eski 15-05-2011, 23:37   #9
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sayın kuzen bahçeniz hayırlı olsun , evinizin yeri harika bir yerde.Tabiatla başbaşasınız,ne mutlu size. Bahçe duvarlarınıza bayıldım.yeşillikle çok iyi bağdaşmış. Bol ürünlü ,renkli baharlar dilerim.Hoşgeldiniz.

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2011, 23:42   #10
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Ulupelitte hava istanbula göre yaklaşık 4 derece daha düşük ve yüksekce bir konuma sahip. Ben istanbulda çatalcayı soğuk bilirdim ancak bu bölge catalcadan daha soguk. Ağaçlar nisanın son haftasına kadar yeşillenmeye başlamadılar, ne meyve ağaçları ne de ormandakiler. Hatta bazı yaprak dökmesini beklemedigimiz fidanlarımız bile yapraklarını döktü, bereket şimdi yeniden açıyorlar.

Yazın ise istanbula daha yaklaşıyor hava durumu. Şu an gölgede hemen üşümeye başlıyorsunuz. Eğer bu sene hava gec ısınmadı sayıp her sene bu şekilde gidecek dersek ağustos ayında kiraz yeriz gibime geliyor.

Orman elbette havayı çok değiştiriyor. Nem oranının yüksekligini hemen hissediyorsunuz. orman içinde özellikle geceleri çakalların ve kurtların ulumaları tedirgin edici boyuta ulaşabiliyor. Ormanda yaban domuzuda mevcut. Gecen sene karpuzlarımı geceleri gizlice gelen çakalların yedigini söylemek zorundayım, ayrıca envai cesit böcek mevcut. öyle ki hayatımda hiç görmedigim böcekleri, hatta kocaman örümcekleri görmek beni şoka sokuyor.

cocuklugumda selimpaşadaki yazlığımızda kaplumbagalar ve kırkayaklar görürdük sürekli. Şimdi ise neredeyse hiç kalmadılar. Bu bölgede hiç degilse onları görmek bile insana mutluluk veriyor. Az da olsa sincaplada karşılaşma şansımız oluyor. malasef tarla fareleride dogal yaşamın bir parçası neyseki onlar pek yaklaşmıyorlar köye.

köylülerin odun kesme istikakları var bu yüzden arada bir ormandan elinde baltayla birileri çıkıyor

sevgilerimle...

Eski 15-05-2011, 23:43   #11
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Sayın Berrinb teşekkür ederim.

Eski 16-05-2011, 08:32   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-04-2009
sayın kuzen38 bahçenizi gezdim maşallah mesire yeri gibi allah tamamına erdirsin yalnız kivileri birbirine çok yakın dikmişsiniz böyle büyürse hiç verimli olmazlar (fotorğraftaki gibi) aşırı dağınıktır bide imkan varsa limonu mumkün olduğunca rüzgar almayan yere dikersenizdaha sağlıklı olurlimon nisbeten soğuğa dayanır ancak rüzgarı hiç sevmez paylaşmak istedim sağlık ve huzur içinde çalışmlarınızda başarılar diler herşey gönlünüzce olsun

Eklenen Resimler

r.ali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 11:43   #13
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuzen38 Mesajı Göster
Bahçeden çeşitli görüntüler, sardunyalar, ve köy evimiz.
Sn kuzen,

Gerçek bir ormanın içinde yaşadığınız için çok şanslısınız. Tadını çıkarın, herşey yavaş yavaş yoluna girer, size bol ürünlü günler dilerim.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 13:38   #14
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Yasadiginiz yer cok güzel. Gölge olmasi ortancalar icin bulunmaz nimet. Birkac yil sonra mükemmel olacaklar.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 13:46   #15
Ağaç Dostu

CEBECİ's Avatar

Giriş Tarihi: 17-02-2011
Bahçe sayfanız hayırlı olsun, eviniz ve bahçeniz çok güzel..

CEBECİ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 14:07   #16
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sayın kuzen38 bahçeniz hayırlı olsun; Bahçenizi görünce ilk aklıma gelen sevgili ciceksever70'in bahçesine benzediği. Zamanla siz bile yaptığınız değişikliklerin farkına varacaksınız. Yetiştirdiğiniz her tür için ayrı bir merak uyandıracak ve daha çok seveceksiniz.Ellerinize sağlık.
Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 22:55   #17
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Herkese çok teşekkür ederim.

Eski 16-05-2011, 22:58   #18
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi r.ali Mesajı Göster
sayın kuzen38 bahçenizi gezdim maşallah mesire yeri gibi allah tamamına erdirsin yalnız kivileri birbirine çok yakın dikmişsiniz böyle büyürse hiç verimli olmazlar (fotorğraftaki gibi) aşırı dağınıktır bide imkan varsa limonu mumkün olduğunca rüzgar almayan yere dikersenizdaha sağlıklı olurlimon nisbeten soğuğa dayanır ancak rüzgarı hiç sevmez paylaşmak istedim sağlık ve huzur içinde çalışmlarınızda başarılar diler herşey gönlünüzce olsun
Teşekkür ederim. Limonu pek rüzgar almayan ama güneş gören bir yere dikmek için çok çabaladım. Belki kış için naylonla kapatabilirim, bilemiyorum.

Kivilere gelince, o konuda hiç bilgim yok malasef. Daha önce çatalcada 2 kez denemiştim, birinde malasef sel vurdu, digerinde ise ilgilenemedigimdne kurumuştu. Sanırım büyüdüklerinde onlar için özel bir tel uygulaması yapmam gerekecek. Bu yaz sizce ne kadar büyür boy olarak? Çünkü ben cıplak gözle uzun ve dalında meyvesi olan kiviyi henüz görmedim. Sevgiler.

Eski 17-05-2011, 04:42   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-04-2009
sayın kuzen38 gübresini verin (ben hayvan gübresi kullanıyorum) hava kurak giderse sulayın suyu çok sever yerini severse ilk sene 2 metreyi bulur büyürkende diktiğiniz desteğe sarılmadan tek gövde olarak büyütün yanlardan çıkan filizleri koparın 2metreden tepesini kesip yayılmasını sağlayın inşallah 3. senede meyve alırsın çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim

r.ali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2011, 20:58   #20
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
bakırkoydeki cafe onundekı sardunyalarınızı bılıyorum. TÜRKÜ EVİ OLMASI LAZIM. BAHÇENİZDE ÇOK GÜSEL ELLERİNİZE SAGLIK

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2012, 01:26   #21
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

bu sene kendime mini bir bahce daha yapmaya karar verdim. çatalcada ki tarlamı oranın yerlilerine ektiriyorum ücretsiz. oraya ektiklerimide onlar benim için koruyorlar yıllardır böyle gidiyordu.

bu kez tarlanın içinde kendime alan kapattım 1500 m2. kapısınıda kilit vurucam, ilk meyva agaclarımı ektim gürcüstandan gelen limon mandalina olarak. bira< güzelleştirince resimleri koyarım. sevgiler.

Eski 15-10-2020, 14:54   #22
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-12-2019
merhaba kuzen 38
bahçeniz çok güzel ve ferah sağlıcakla oturun inşallah. Çimleriniz çok güzel olmuş. İncede değil. Dayanıklı bir çim türü galiba. Bana yardımcı olabilirmisiniz? Bende bahçeme çim yapmak istiyorum. Sizin kullandığınız çim İngiliz çimi dedikleri tür müdür. Birde nasıl yapmak lazım. İyi günler dilerim...

50ANKARA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024