agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni645Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-03-2010, 22:56   #31
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Gilancım sonunda bahçeni küçük bir bölüm de olsa görebildik. Bu yaz epey bir şenlenmiş halini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bodrum papatyası Ankara soğuklarına dayanamıyor. Kasım ayında bizim parkta harika çiçekler açan Bodrum papatyaları vardı. Sırf onlara bakmak için parkın içinden geçiyordum. O iki günlük don sonunda hepsi öldü, çok üzüldüm. Kışın bu tür dona dayanıksız bitkileri saklamak için kapalı bir mekan gerek, o zaman kurtuluyorlar ancak.

Çok teşekkür ederim.
Nisanda Karşıyaka ziyaretimizi gerçekleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Aslında iki sene önce bodrum papatyası alıp bahçeye dikmiştim. Yaz boyunca da durup durup tekrar açmışlardı. Kışın da budayıp, gübreleyip, malçlayıp korumayı denedim ama yine de dondu. Geçen sene de saksıda tutma niyetiyle aldım ama aniden yaprakları pörsüyüp öldü. Saksısını ve toprağını değiştirmediğim için olduğunu düşünüyorum. Sonuçta denemeye devam.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2010, 23:00   #32
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz Mesajı Göster
Sevgili Gilan bahçeniz cıvıl cıvıl, neşeli bir yaz dilerim. Menekşeleriniz çok güzel olmuş, küçük çiçeklilerin bu kadar açtığını bilmiyordum.

Echeveriayı kışın koruyor musunuz? Bu sene ilk defa dışarıda bıraktım, dondu, içeri aldığım yavru kurtuldu.

Camgüzellerini ben de çok seviyorum ama ikinci sene zayıfladıklarında, Güler Hanım'dan, aynı yerde üst üste yetiştiğinde toprak zayıfladığı için gelişiminin az olduğunu öğrenmiştim. Bulunduğu alanda her sene camgüzeli istediğimden, dikmeden önce yeni toprak ilavesi yapıyorum, problem olmuyor.

Teşekkürler sevgili Kiraz.
Echeveria'yı ilk yıl (donacağını bile bile) bahçeye diktim, o da sağ olsun beni yanıltmadı ve dondu. (Bu resim o zamana ait.)
Artık toprağa saksısıyla koyup kışın almayı düşünüyorum.

Cam güzeliyle ilgili bilgi için çok teşekkürler, çok işe yarayacak.

Eski 15-03-2010, 23:03   #33
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili gilan,herşey çok güzel sağlıkla tadını çıkarın sevgiler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
Sevgili gilan, ellerine salık herşe çok güzel.

Çok teşekkür ederim sevgili Satı Uğurtan ve sevim4, güzellikleri paylaşınca hepimiz tadını çıkarıyoruz diye düşünüyorum. Mesela ben burada birinin bahçesinde açan çiçeği görünce kendi bahçemde gibi seviniyorum.

Eski 15-03-2010, 23:09   #34
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Gilan, sonunda işten güçten sıyrılıp bahçe açılışı yapman çok güzel oldu.

Ben de merak ediyordum bahçeyi.

Her bahçe aslında sahibin-onunla ilgilenin, kişiliğini yansıtıyor.

Yine bir erkekle bir kadının bahçesi de hemen fark ediliyor

Kayısının bu günlerde çiçek açma hazırlığında olması lazım yine üzümün cinsine göre değişmekle birlikte oldukça kısa budamanı öneririm ,sulu kükürt atmayı da unutma derim.

Sağlıcakla

Bir kadının bahçesi olunca böyle öncelik çiçekli bitkilerde oluyor galiba.

İki farklı kayısı var bahçede (türlerini bilmiyorum, eskiden kalma) ikisinin de tomurcukları kabarmış şu an. Bu hafta içinde açarlar sanıyorum ama belki yağmuru yiyince beklemeye karar vermiş olabilirler.
Asmayı geçen senenin dallarında 2'şer göz bırakarak budadım.
Ben kükürdü tülbent yardımıyla yapraklara atmayı biliyordum, sulu kükürt nasıl oluyor?

Eski 15-03-2010, 23:11   #35
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay Mesajı Göster
Yazdıklarınızı zevkle okudum
Menekşeler ve çuhalar kışlarımızı aydınlatıyor ,saksıdaki gelişmiş halini de çok beğendim.Ben de petunyaların derdini anlıyamayanlardanım.Kısa süre de yapış yapış oluyorlar yine de kendimi tutamayıp alıyorum.
Gölge alana ( cam güzelinin yerine ) Gala düşünebilirsiniz.Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim.

Petunyalar konusunda bu sene umarım hep beraber yol alırız.

Eski 15-03-2010, 23:22   #36
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Dün gece geç saatte benim sayfama yazdığınız mesajı okuyunca , acaba Gilan'a ait bir sayfa var ve ben mi görmedim demiştim. Fakat çıkmak zorundaydım araştıramadım. Şimdi size ait bir sayfa var mı diye bakmak için siteye girmiştim. Bugün açılmış bu sayfayla karşılaşmak hoş oldu. İyi ki paylaştınız bahçenizi bizimle.
Çok şirin bir bahçe . Hani çok cici ve renkli giydirilmiş çıtı pıtı minik kız çocukları gibi.
Minik hercailer gerçekten çok verimli oluyor. Ayrıca süpriz de yapıyorlar. Bi bakıyorsunuz farklı yerlerde kendi kendine mini hercailer çıkmış.

Oxalisleri bende çok severim ama bizdekiler yok oldu ne yazık ki. Esnaf çiçeği galiba halk arasındaki adı. Akşam olunca yapraklarını kapatıyor ,esnafların dükkanı kapattığı gibi

Asmadan akan sulara asmanın gözyaşları der annem. Bir de asma budanınca akan damlaların altına durun, saçınız çabuk uzar, gür olur der. Bu satırları yazarken aklıma takıldı acaba doğruluk payı nedir diye. İnetrnete kısa bir göz atışla bir iki yazı buldum. Doğruymuş

Bu şirin çıtı pıtı bahçede neşeli saatler geçirmenizi ve yeni güzelliklerinizi bizimle paylaşmanızı dilerim. Sevgiler.

Tüh bu sene erken budadım, bakalım asma suyu elde edebilecek miyiz? Olursa direk geçerim altına. Geçen seneyi hatırlıyorum da hakikaten musluk açılmış gibi durmadan akıyordu...

Sözlerin için çok teşekkürler füsunANK, sizin bahçeniz de devamlı takip ettiğim bahçelerden. Zaten biliyorsunuz.

Oxalis eğer yerinde ürerse ben gönderebilirim size. Ankara'da yaşayabilmesi çok çok güzel. Esnaf çiçeği adını bilmiyordum ama doğru gerçekten.

Yeni mevsim beni heyecanlandırıyor, yavaş yavaş artık her bahçede rengarenk fotoğraflar göreceğiz.

Eski 15-03-2010, 23:25   #37
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozbey Mesajı Göster
Sayın gilan,
uzun zamandır üyelerin bahçelerinde gezintiye çıkmamıştım. Ama, bu gün yeni başlık olarak sizin bahçenizi görünce girip, gezdim. İyi ki bakmışım, içim açıldı. Minik hercai çiçeklerinize ve bahçe düzeninize bayıldım. Üstelik sunuşunuzu çok beğendim.
Ellerinize sağlık.

Çok teşekkür ederim, sunuşumu beğenmiş olmanız beni çok mutlu etti gerçekten.

Eski 15-03-2010, 23:28   #38
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi L A L Mesajı Göster
çok güzel bahçeniz ellerinize saglık herşeyin düzenli olmasıda ayrı bir güzellik.
Çok teşekkür ederim.

Aslına bakarsanız her şey çok düzenli değil ama insan buraya daha çok düzenli resimleri koyuyor.
Şimdi zamanla düzensiz köşeleri de fotoğraflamayı düşünüyorum. Sonra da umarım ortak fikirlerle oraları da düzenleyebilirim.

Eski 15-03-2010, 23:34   #39
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Sayfayı açınca içim açıldı. Menekşeler nasıl da coşmuşlar... Her köşede cıvıl cıvıl, rengarenk çiçekler var. Elinize sağlık.
Çok teşekkürler sevgili limon.

Bahçede en sevdiğim şey bol çiçekli bitkiler. En çok fikir aldığım bahçelerden biri de kesinlikle Limon'un Bahçesi.

Eski 16-03-2010, 07:56   #40
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili Gilan,
Tek tür bitkinin bir ara da yoğun kullanılmasının çok güzel görüntüler oluşturduğunu bir kez daha göstermişsiniz. Menekşeleri yoğun şekilde saksıda görüntüleri çok hoşuma gitti. Daha sığ ve yayvan bir saksıda deneyeceğim. Sıcacık bir bahçe burası, abartısız ama cazibeli. Çok beğendim.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2010, 08:11   #41
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-04-2008
Ellerine ,yüreğine sağlık Gilan harika bir düzenleme yapmışsın bence de menekşeler harika olmuş .

ozdenarda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2010, 23:00   #42
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sevgili lir ve ozdenarda,

Bahçemi beğenmenize çok sevindim. Birilerinin benden fikir aldığını görmek çok hoşuma gidiyor, paylaşımın işe yaradığını görüyorum.

Hafta sonunda beton çiçeklik için 30 kök daha menekşe aldım (ama henüz dikemedim). Sonbaharda oraya dikme fırsatım olmamıştı, yazlık çiçekler gelinceye kadar da boş kalsın istemedim. Çiçekliği çapaladım ve gübreledim. Ben dikmeye fırsat bulana kadar da dinlenmiş olur böylece.

Eski 16-03-2010, 23:53   #43
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Canlı renkli çok güzel bi bahçe .Menekşeyi çok severim senin menekşelerde harika olmuş.Bazı çiçekler varki insanın ruhunun yansıması.

dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 08:01   #44
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-04-2008
Menekşeler rahmetli annanemi hatırlatıyor bana sanki onun gülen yüzü gibi bana yülüyorlar gibi geliyor .Bazı çiçeklere bakınca bana hemen irşeyleri anımsatır sizede olur mu?

ozdenarda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 09:23   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Rengarenk

Sayın gilan,
Ankara gibi sert iklimli bir şehrimizde bu kadar zevkli ve renkli bahçe oluşturmanız başarı. Bizimde biraz daha büyük bir bahçemiz var ama içinde şimdiye kadar ağaç, çim, sebze, meyve ve çiçeklerin ecesi (eşimin çok sevdiği) gülden başka renkli çiçek yoktu. Sizlerin bahçelerini ve düzenlerini gördükten sonra çeşitli çiçekleride bahçenin köşe bucağına eklemeye karar verdik.
2 gün önce aldığım için biliyorum, suda eriyen kükürt bileşiği mevcut ve saf kükürt ün etkisini gösteren bir tarım ilacıdır. Çok kesin bilmiyorum ama sanırım aynı saf kükürt gibi organik tarımda sınırlı kullanımına izin veriliyor.
Sevgili gilan (yaşım sizden çok çok büyük olduğu için böyle hitab ettim) RR domates tohumları elde ettiğinizi yazmışsınız. Söylediğim gibi bahçemdeki sebze bölümünde sarı, siyah, pembe, siyah chery, uzun domates, yetiştirmeyi düşünüyorum. Tohumları çimlendirdim. Elinizde RR domat tohumu kaldı ise talep etmem mümkünmü?
Herşey gönlünce olsun

OSMAN45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 10:00   #46
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Gilan, ne güzel bir bahçeniz varmış, şimdiye kadar neden beklediniz.
Bu kadar güzel açabilen menekşeleri hiç görmemiştim, hepsi de birbirinden güzel, bahçenizi takibe aldım, her yeni gelişmeden haberdar olmak istiyorum.

Menekşelerin tohumlarını alsaydınız, bazan buna gerek de kalmıyor, bitkinin olduğu saksıda mevsimi gelince dökülen tohumlar kendiliğinden çimleniyor.

Bu sene bu bahçe çok daha cıvıl cıvıl olacak belli.
Kolay gelsin, fotoğraf yüklemeye devam edin lütfen.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2010, 21:25   #47
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağ çiği Mesajı Göster
Canlı renkli çok güzel bi bahçe .Menekşeyi çok severim senin menekşelerde harika olmuş.Bazı çiçekler varki insanın ruhunun yansıması.
Çok teşekkür ederim dağ çiği.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozdenarda Mesajı Göster
Menekşeler rahmetli annanemi hatırlatıyor bana sanki onun gülen yüzü gibi bana yülüyorlar gibi geliyor .Bazı çiçeklere bakınca bana hemen irşeyleri anımsatır sizede olur mu?
Allah rahmet eylesin.
Bazen bana da oluyor. Mesela bahsetmiştim petunyaların kokusunu aldığım an tatildeymişim gibi hissederim. Şimdi siz söyleyince bayağı düşündüm ama görüntüsüyle bana bir şey hatırlatan bir çiçek hatırlayamadım.

Eski 17-03-2010, 21:35   #48
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Sayın gilan,
Ankara gibi sert iklimli bir şehrimizde bu kadar zevkli ve renkli bahçe oluşturmanız başarı.
...
Sevgili gilan (yaşım sizden çok çok büyük olduğu için böyle hitab ettim) RR domates tohumları elde ettiğinizi yazmışsınız. Söylediğim gibi bahçemdeki sebze bölümünde sarı, siyah, pembe, siyah chery, uzun domates, yetiştirmeyi düşünüyorum. Tohumları çimlendirdim. Elinizde RR domat tohumu kaldı ise talep etmem mümkünmü?
Herşey gönlünce olsun
Beğeniniz için çok teşekkür ederim.
Başta Ankara ikliminden çok şikayetçiydim ama zamanla her iklimde iklime uygun bitkilerle istenen bahçeye ulaşılabileceğini fark ettim. Gerçi ben çiçek miktarına çok önem verdiğim için mevsimlik çiçekleri de yoğun olarak kullanıyorum. Bu sene sardunyalarımın da sayısını arttırmayı düşünüyorum, hem kalıcı, hem iyi beslenirse çok bol çiçek veren, hem de zahmetsiz bir çiçek...

RR tohumlarını henüz depodan çıkaramadım, bu hafta sonu bulup ekmeyi düşünüyorum. Ne kadar toplamıştım hatırlamıyorum ama sanırım bir miktar fazlası vardır. Size de haber verip memnuniyetle gönderirim.

Eski 17-03-2010, 21:46   #49
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Sevgili Gilan, ne güzel bir bahçeniz varmış, şimdiye kadar neden beklediniz.
Bu kadar güzel açabilen menekşeleri hiç görmemiştim, hepsi de birbirinden güzel, bahçenizi takibe aldım, her yeni gelişmeden haberdar olmak istiyorum.

Menekşelerin tohumlarını alsaydınız, bazan buna gerek de kalmıyor, bitkinin olduğu saksıda mevsimi gelince dökülen tohumlar kendiliğinden çimleniyor.

Bu sene bu bahçe çok daha cıvıl cıvıl olacak belli.
Kolay gelsin, fotoğraf yüklemeye devam edin lütfen.
Çok teşekkürler Adalet Hanım.
İnanın bunlar menekşenin hiç özel bir türü değil. Hiç özel bir bakım da uygulamıyorum. Sadece ilk dikerken toprağını organik gübreyle karıştırıyorum.

Menekşelerin genelde tohumunu almakla ben pek uğraşmıyorum. Tohum ekip büyütecek çok az alanım oluyor, o alanı da kolay temin edemeyeceğim bitkilerin tohumlarına ayırıyorum. Ama isteyen olursa onun için toplarım. Dediğiniz gibi bazen kendi düşen tohumlar çimleniyor, çok da güzel açıyorlar.

Bu sene buraya bol bol resim eklemek niyetindeyim. Her güzel şeyi hep beraber paylaşmak dileğiyle...

Eski 17-03-2010, 22:11   #50
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Ankara iklimi testleri 1

Bu sene Ankara iklimini test etmek için bir kaç bitki üzerinde deney yaptım. Çoğu deneyin sonucu hüsran oldu ama sonuçta bir şeyler öğrendim diyelim.

Sakız sardunya:
Havalar -2, -3 derecedeyken gayet iyi durumdaydı ama -15'i görünce dayanamadı. Bu biraz bile bile lades durumu oldu aslında, dayanamayacağı büyük oranda belliydi.
Name:  DSC_0239.jpg
Views: 1607
Size:  14.7 KB Name:  DSC_0285.jpg
Views: 1553
Size:  24.2 KB

Buz çiçeği:
Bu saksının da durumu -2, -3 derecedeyken gayet iyiydi ama aşırı soğuklarda kaybettik. (Ev halkı hala bu saksıyı mahvettiğim için bana kızıyor. İlk fırsatta 3 kök buz çiçeği almalıyım, 2 aya kadar bu hale gelir.)
Name:  DSC_0240.jpg
Views: 2994
Size:  19.6 KB Name:  DSC_0278.jpg
Views: 1513
Size:  19.9 KB

YeniGine beğendi.
Eski 17-03-2010, 22:25   #51
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Ankara iklimi testleri 2

Mine (Verbena):
Koyu mor rengi Ankara şartlarına dayanıyor biliyorum ama bu ebruli dayanamadı.
Name:  DSC_0254.jpg
Views: 1512
Size:  20.9 KB Name:  DSC_0281.jpg
Views: 1497
Size:  19.9 KB

Lobelya:
O da aşırı donlarda bozuldu, hafif don sorun olmadı.
Name:  DSC_0277.JPG
Views: 1501
Size:  68.6 KB

Biraz da başarılı test sonuçlarından bahsedelim.

Kırmızı zakkum (Sol tarafta):
Geçen yaz Bauhaus'tan almıştım, kırmızı türü daha dayanıklı oluyormuş. Kışı atlattı sayılır sanırım ama çok sarsıldı. Keşke çevresini sarsaydım.
Sağda da defne var. O 3 yıldır kışı atlatıyor ama hasar gördüğü oluyor. Sararak tamamen kurtarılabilir.
Name:  DSC_0279.jpg
Views: 1514
Size:  28.5 KB

Bu da beni şaşırtan bir sonuç.
Çin karanfilleri:
Kışın içeri alırım diye saksılarıyla gömmüştüm ama sonra biraz üşendiğim için biraz da bakalım dayanacak mı diye dışarıda bıraktım. Gayet sağlıklılar.
Name:  DSC_0280.jpg
Views: 1578
Size:  34.9 KB

Düzenleyen gilan : 18-03-2010 saat 15:17 Neden: sağ-sol karmaşası :)
Eski 18-03-2010, 07:35   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Zakkuma şaşırdım...kırmızı zakkumu not ettim.

Defneyi nereden aldınız, defnenin de -15 den kurtulması çok iyi her bahçede olması lazım.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2010, 10:18   #53
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Defne biz taşındığımızda bahçede vardı. Bu kış pek hasar almadı gibi ama geçen kış üst dallarında donma vardı. Sarılırsa tamamen kurtulacağını düşünüyorum.

Eski 18-03-2010, 18:15   #54
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Sevgili gilan, bahçeni merak ediyordum, ilgiyle izliyorum.. Ellerine sağlık. Paylaşımların biz Ankaralılar için çok yararlı oluyor.

Benim Defnem saksıda, terasta sağlam çıktı 2.kıştan.

Sardunyalar için de aynı şeyler geçiyor aklımdan. Bakımı kolay, gösterişli, çoğaltmalıyım diyordum.

Geçtiğimiz yıl sarıp sarmalamama rağmen sardunyallar donmuşlardı. Bu yıl saksılarımı apartman girişine aldığım için durumu oldukça iyi.

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2010, 18:41   #55
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
SN Gilan bahçenizi zevkle dolaştım, arkadaşlarımın görüşlerine katılıyorum bahçeniz çok güzel ve bakımlı görünüyor, en çok menekşelerinizi ve cam güzellerinizi seyrettim.yeni resimlerinizi bekliyoruz, sağlıkla huzurla ....

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2010, 19:51   #56
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi feriha Mesajı Göster
Benim Defnem saksıda, terasta sağlam çıktı 2.kıştan.
Bu durumda Ankara'da defne yetiştirmemek için bir neden yok...

Bir araştırayım fidancıları.

Eski 18-03-2010, 20:26   #57
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Ankara iklimi testleri 3

Bunu eklemeyi unutmuşum.
Aldığım seranın damat bohçası dediği, daha sonra delosperma cooperi olduğunu öğrendiğim ama kışa dayanamaması nedeniyle de bundan şüphe ettiğim bir bitki.

Bu da sert donlara dayanamadı.

Name:  EPSN0106.JPG
Views: 2681
Size:  29.4 KB

Eski 18-03-2010, 20:31   #58
Ağaç Dostu

Herhalde Ankara'da en çok öldürülen bitki bu bitkidir ...Satıcılar "bu bitki Ankara kışına dayanır" dedikçe ölümler devam edecek.

Adını tanımlayamadığımız bir bitki.

Eski 18-03-2010, 20:41   #59
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-05-2009
Sayın Gilan,ne kadar renkli,fıkır fıkır bir bahçe.İnsana enerji veriyor.Bahçenizde neşeniz bol,huzurunuz daim olsun.

ayvasıl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2010, 22:36   #60
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Teşekkürler ayvasıl
Benim ilgi alanım bol çiçekli bitkiler. Biraz bunun etkisi var sanırım.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024