agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni32714Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-10-2020, 21:10   #4501
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2019
Bereketli olsun.ceviz soyma makinasını ilk defa gördüm büyük kolaylık. Ellerinize sağlık.

Sevgi Durul beğendi.
Betgam40 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2020, 21:28   #4502
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Betgam40 Mesajı Göster
Bereketli olsun.ceviz soyma makinasını ilk defa gördüm büyük kolaylık. Ellerinize sağlık.
Teşekkür ederim. Gerçekten büyük kolaylık.

İyi bir sezon geçirdiğimiz söylenemez. Cevizler zeytinler diğer meyve ve sebzelerde verim güzel değildi. Hoş günümüzde güzel olan ne kaldı ki?

Ben gitmedim, bugün ayvaları toplayıp getirmiş. Hasatlar bittikten sonra dört traktör hayvan gübresi getirtti, onları bir yardımcı ağaçlara dağıttı.

Geçen hafta gittiğimde birkaç fotoğraf çekmiştim. Pc de fotoğraflar açılmıyor, şükür ki açılmayan fotoğrafları küçültmek mümkün oldu. Ekliyorum.

Genel görüntüler, sonbahar iyiden iyiye kendini hissettiriyor.

Name:  bahçe.jpg
Views: 987
Size:  53.6 KB

Name:  bahçe1.jpg
Views: 996
Size:  49.5 KB

Name:  bahçe2.jpg
Views: 984
Size:  47.1 KB

Name:  bahçe3.jpg
Views: 983
Size:  52.0 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2020, 21:32   #4503
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Kasımpatılar, beyazlar Sayın Muda'dan gelenler.

Name:  kasımpatı2.jpg
Views: 967
Size:  37.4 KB

Name:  kaımpatı1.jpg
Views: 974
Size:  32.9 KB

Name:  kasımpat.jpg
Views: 964
Size:  29.1 KB

Name:  kasımpatı.jpg
Views: 983
Size:  28.6 KB

Eski 22-11-2020, 22:10   #4504
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Trabzon hurmalarını eklememişim. Tadı da daldaki görüntüleri de çok güzel. Bu sene bunlar da çok büyümedi, kurutulmadan tüketilecek.

Name:  t. hurması.jpg
Views: 972
Size:  48.5 KB

Name:  t. hurması1.jpg
Views: 970
Size:  46.8 KB

Eski 27-11-2020, 22:19   #4505
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Cevizde yıllık yağış miktarının 1500 mm olması lazım m2 ye.Genelde Balıkesir Manisa bölgesine kışın yağan yağış miktarı 500 mm. Bizim ihtiyacımız olan su miktarı 1000 mm. O da dekara bin ton su eder. Yazın dekara bu bin ton suyu veremezsek cevizde iç kararması ve randıman düşüklüğü çok oluyor. Yazın özellikle 15 gün arayla 4-5 kez bakır ve insektisit uygulaması gübreleme ve çapalama yapılması gerekiyor. Ağaçtan silkelemesi toplaması yeşil kabuğundan çıkarılması ve kurutulması ayrı bir dert. En büyük dert te 1 kilo ayçekirdeği ile ceviz in 25 tl .olması...

Sevgi Durul beğendi.
musculus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2020, 09:34   #4506
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Sayın musculus, damlama sulamayı bu sene daha erken vermek gerekecek o zaman.

Bilgiler için teşekkürler.

Eski 28-11-2020, 10:56   #4507
Ağaç Dostu

Ne demek abla bilgi paylaşıldıkça güzelleşir. Bu bilgiler karşılığında elbette sizden bir isteğim olacak. Özellikle yazın küçük kaplarla (kaplumbağa,kertenkele,yılan,kirpi,kuş vb. için) tarlanızın değişik yerlerine su koyarsanız (yapıyorsanız da sonsuz teşekkürler şimdiden) beni ve onları sonsuz mutlu edersiniz...Çok kar yağarsada bayat **** taze ekmekleri kuşlar ve diğer canlılar için tarlanızın değişik yerlerine koyarsanız şimdiden Allah Razı Olsun...

Eski 15-04-2021, 09:48   #4508
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Kolumuz kanadımız tutmaz ya bazen, canımız hiç bir şey yapmak istemez.. öyle bir dönemdeydim uzun süredir.. Baharla birlikte içimde küçük umutlar yeşerdi, selam vermeye, hal hatır sormaya geldim, afiyettesinizdir inşallah? )

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2021, 21:41   #4509
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur Mesajı Göster
Kolumuz kanadımız tutmaz ya bazen, canımız hiç bir şey yapmak istemez.. öyle bir dönemdeydim uzun süredir.. Baharla birlikte içimde küçük umutlar yeşerdi, selam vermeye, hal hatır sormaya geldim, afiyettesinizdir inşallah? )

Sevgili Sudenur, hoş gelmişsiniz. Uzun bir aradan sonra sizi burada gördüğüme sevindim. İçinizde yeşeren küçük umutlar büyüsün, kocaman olsun.

Beni anlatmışsınız sanki. Uzun bir süredir ben de öyle bir dönemdeyim. Bütün dengelerimiz alt üst oldu. Pandemiden sıkıldık derken sen misin sıkıldık diyen, geçen yaz sonu eşim aniden önemli bir akciğer ameliyatı geçirdi. Ardından kemoterapi, derken bayağı bir yıprandık.

Şimdi de oğlum karantinada, covit19 testi pozitif çıktı. Allah'tan hafif geçiriyor ve eşi dahil bizler aşı olmuştuk. Bu sayede, geldi galiba ama çok hafif geçirdik.

Bu süreçte laptop benim binlerce fotoğrafıma dayanamadı ve çöktü. Fotoğraf makinası arızalı zar zor çekiyor. Hepsi halloldu, bugün biraz fotoğraf çektim ama pc fotoğrafları algılamadı. Zaten yüklediğimde hemen silecektim, eşimin yemini var, bir tane bitki fotoğrafı görürse laptopu kıracakmış. Yapar da.

Hep olumsuzluklardan bahsettim. Bahçe baharın neşesini hissettirdi. Hava hâlâ ısınmasa da bahar işte. Fotoğraf sorununu halledebilirsem birkaç fotoğraf eklerim. Geçen senelerin tekrarı.

Sevgili Sudenur, sizi de forumda daha sık görmek isteriz. Sevgilerimle...

gilan, TCM, Melisa16 ve 1 kişi beğendi.
Eski 24-04-2021, 22:40   #4510
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul Mesajı Göster
Bütün dengelerimiz alt üst oldu. Pandemiden sıkıldık derken sen misin sıkıldık diyen, geçen yaz sonu eşim aniden önemli bir akciğer ameliyatı geçirdi. Ardından kemoterapi, derken bayağı bir yıprandık.

Şimdi de oğlum karantinada, covit19 testi pozitif çıktı. Allah'tan hafif geçiriyor ve eşi dahil bizler aşı olmuştuk. Bu sayede, geldi galiba ama çok hafif geçirdik
Sevgili Sevgi Durul hepinize çok geçmişler olsun, gerçekten bu kovit 19 dan çok sıkıldık artık, ne yapacağımızı şaşırdık adeta, ödüm kopuyor yakalanacağım diye, eşim aşı oldu ben olmak istemedim. Tekrar çok geçmiş olsun, acil şifalar olsun dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2021, 00:19   #4511
Ağaç Dostu

Abla, Abime ve oğlunuza ve tüm hasta olanlara Rabbim şifa versin inşaallah... Bizleri yoktan var eden , Yaratıcımız Haşr suresinin 19. ayetinde: Allah’ı unutan, bu yüzden Allah’ın da onlara kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. İşte onlar gerçekten yoldan çıkmışlardır. buyurmaktadır. Dünya imtihan dünyası, bugün varız yarın yokuz, Rabbim dirilme gününde , meleklerin, Selam size Allah ın söz verdiği cennetine girin dediği kullarından eylesin inşaallah...

Sevgi Durul beğendi.
Eski 25-04-2021, 08:20   #4512
Ağaç Dostu

E.Kahraman's Avatar

Giriş Tarihi: 26-05-2020
Alıntı:
Sevgili Sudenur, hoş gelmişsiniz. Uzun bir aradan sonra sizi burada gördüğüme sevindim. İçinizde yeşeren küçük umutlar büyüsün, kocaman olsun.

Beni anlatmışsınız sanki. Uzun bir süredir ben de öyle bir dönemdeyim. Bütün dengelerimiz alt üst oldu. Pandemiden sıkıldık derken sen misin sıkıldık diyen, geçen yaz sonu eşim aniden önemli bir akciğer ameliyatı geçirdi. Ardından kemoterapi, derken bayağı bir yıprandık.

Şimdi de oğlum karantinada, covit19 testi pozitif çıktı. Allah'tan hafif geçiriyor ve eşi dahil bizler aşı olmuştuk. Bu sayede, geldi galiba ama çok hafif geçirdik.

Bu süreçte laptop benim binlerce fotoğrafıma dayanamadı ve çöktü. Fotoğraf makinası arızalı zar zor çekiyor. Hepsi halloldu, bugün biraz fotoğraf çektim ama pc fotoğrafları algılamadı. Zaten yüklediğimde hemen silecektim, eşimin yemini var, bir tane bitki fotoğrafı görürse laptopu kıracakmış. Yapar da.

Hep olumsuzluklardan bahsettim. Bahçe baharın neşesini hissettirdi. Hava hâlâ ısınmasa da bahar işte. Fotoğraf sorununu halledebilirsem birkaç fotoğraf eklerim. Geçen senelerin tekrarı.

Sevgili Sudenur, sizi de forumda daha sık görmek isteriz. Sevgilerimle...
Çok geçmiş olsun sn. Sevgi Durul. Geçecek bu zor günler de, umudumuz en kısa sürede geçmesi...

E.Kahraman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2021, 09:12   #4513
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Teşekkür ederim Sevgi hanım, Rabbim sağlık sıhhat versin bugünümüzü aratmasın inşallah. Biz planlar kurarken başımıza gelenlermiş ya hayat.. yaşantımızda ki en büyük nimet, sağlıklı sıhhatli, canımm dediğimiz canlarımızla bir arada olmak.. Daha sık geleceğim inşallah. )

gilan ve Sevgi Durul beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2021, 07:03   #4514
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Çok geçmiş olsun tüm ailenize. Umarım hepsi çabucak kolayca geçer gider. Acil şifalar dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2021, 07:49   #4515
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2020
Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

Sevgi Durul beğendi.
edremit zeytin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2021, 13:42   #4516
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-11-2019
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
Yelgam4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2021, 14:05   #4517
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Sevgi Durul beğendi.
çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2021, 21:07   #4518
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Yorum.

Çok geçmiş olsun değerli arkadaşım, çok sancılı zor süreçler yaşadın, şükür hepsi geçti, rabbim tekrarını yaşatmasın, en güzel bir dönem sürecinde olman dileğimle...

Sevgi Durul beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2021, 14:00   #4519
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

Fotoğraf yükleme sorununu halledemedim. Bahçenin son hâlini, gelişme değişmeleri eklemek çok isterdim. Keşke telefondan fotoğraf eklemeyi çözebilseydim.

Yine de paylaşmadan duramadım, instagramda reelsler çekiyorum. Bugün de paylaştım birini. İnstagram adresim, @durulsevgi

Burası benim babaevim, bırakmış değilim. Sorunumu çözmeyi umuyorum.

Sağlıkla kalınız.❤️

Eski 24-05-2021, 09:36   #4520
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

Fotoğraf yükleme sorununu halledemedim. Bahçenin son hâlini, gelişme değişmeleri eklemek çok isterdim. Keşke telefondan fotoğraf eklemeyi çözebilseydim.

Yine de paylaşmadan duramadım, instagramda reelsler çekiyorum. Bugün de paylaştım birini. İnstagram adresim, @durulsevgi

Burası benim babaevim, bırakmış değilim. Sorunumu çözmeyi umuyorum.

Sağlıkla kalınız.❤️
Merhaba sevgi hanım . Telefonunuza " tapatalk " uygulaması yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Sevgi Durul beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2021, 21:19   #4521
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdilik sorun çözülmüş görünüyor.

Bugün çektiklerim ve önceden çekip ekleyemediklerimden bir demet.

Ekleyip hemen pcden fotoğrafları silmem gerekiyor. Bilenler bilir, yemin var. Benim fotoğraflar yüzünden pc çökünce format atılamamış, bir şeyini degiştirmek gerekmişti. Hard disk galiba. Hiç anlamıyorum. Bu yüzden yeni sürümler yüklenememiş. Eski sürüme de alışamadım. Ekleyeceğim fotolar liste halinde, açık olmadığı için sıralamada hatalar olabilir. Açıklamalarını yazarım.

Önce karakafes otumu ekleyim. Dev yaprakları oldu, ama tek kök halinde şimdilik.

Name:  karakafes otu.jpg
Views: 564
Size:  49.3 KB

Geçen yaz bahçeye geçirdiğim brugmansia yeniden doğdu. Dibine neredeyse bir el arabası gübre koymuştum. Eksi onsekizleri gördüğümüz için pek umutlu değildim ama sevindirdi. Şimdilik cılız bakalım büyüyebilecek mi?

Name:  brugmansia.jpg
Views: 554
Size:  49.8 KB

Bu sene hemen yiyecek kadar domates dikecektik. Ama eşim sağolsun doldurdu her yeri. Bunlar pembe domatesler.

Name:  domatesler.jpg
Views: 567
Size:  56.1 KB

Salatalık.

Name:  salatalık.jpg
Views: 558
Size:  57.8 KB

Eşim eski sağlığına kavuştu, çalışmaya son hız devam. Önce evciğin içini boyadı. Şimdi yavaş yavaş dış cepheyi boyuyor. Kapılar pencereler, korkuluklar elden geçecek.

Name:  boya badana.jpg
Views: 547
Size:  29.2 KB

gilan, Asia, sakdag ve 11 kişi beğendi.
Eski 10-06-2021, 21:29   #4522
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Bahar aylarından.

Name:  lale.jpg
Views: 564
Size:  23.8 KB

Name:  lale1.jpg
Size:  26.0 KB

Name:  lale2.jpg
Size:  34.4 KB

Name:  lale3.jpg
Views: 559
Size:  40.8 KB

Name:  k. kalpler.jpg
Views: 559
Size:  34.2 KB

gilan, Asia, sakdag ve 14 kişi beğendi.
Eski 10-06-2021, 21:41   #4523
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Lastiklerle düzenleme. Hep kendisi yaptı, içlerini toprak doldurdu. Şimdi bir şey öğrenmiş, lastiği şekilli kesip ters çevirdi, güzel bir saksı oldu. Mevsim geçince üst lastikleri hep öyle yapacak. Boyanacak falan. Bizim vahşi bahçe ancak bu kadar olabiliyor. Kendisi sağ olsun da, her türlü her şey yoluna girer.

Name:  çiçek adası1.jpg
Views: 583
Size:  58.8 KB

Name:  çiçek adası.jpg
Views: 561
Size:  47.6 KB

Bir kırmızı bir pembe almıstım. Her sene bu kadar çıkıyor. Biri yok olmuş. Açtığını göremeyeceğim sanırım.

Name:  peonia.jpg
Views: 568
Size:  53.8 KB

Defne.

Name:  defne.jpg
Views: 561
Size:  24.3 KB

Üst kısım henüz tamamlanmadı.

Name:  leylek.jpg
Views: 571
Size:  58.6 KB

Şimdilik bu kadar. Sağlıkla kalınız.

gilan, Asia, Hülya ve 16 kişi beğendi.
Eski 11-06-2021, 06:09   #4524
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Brugmansia şimdi hızla büyür, bir ihtimal yaz sonuna çiçek bile açabilir. Çok hızlı gelişiyor. Ben de geçen hafta benimkini budadım, internetten ilan verdim, çevreden 15 kişiye çelik dağıttım. Almaya gelenlerden biri de Calandrinia getirmiş, çok sevindim.

Lastik düzenlemeleri çok güzel olmuş. Geçen bir de patates yetiştirme konusunda lastik kullanmayı okumuştum. Hani patatesin altına toprak yığılır ya. Önce bir lastiğin içine dikiyormuşsun, patates boy attıkça üste birer birer lastik ekleyip toprak dolduruyormuşsun. En sonunda kocaman bir kule oluyor, içi tamamen patates dolu.

İyi haberlerinizi aldığıma çok sevindim.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2021, 21:30   #4525
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Ben de sizi burada gördüğüme çok sevindim, Sevgili gilan.

Üzerimde bir ağırlık, sayfamı çok ihmal ettim. Bahçe her zamanki gibi. Bu sene üçüz çiçeklerim, zinnialarım çok güzel oldu. Brugmansia epey boy attı ama henüz açmış değil. Karakafes otu tek kök olarak ama dev yapraklarla devam ediyor. Yapraklarıyla enzim yaptım, kullanmaya başladım.

Lastiklerde patates iyi fikirmiş. Denemek lazım.

Bir daha bu kadar ara vermeyin lütfen. Paylaşımlarınızı çok seviyorum.

Eski 23-09-2021, 19:51   #4526
Ağaç Dostu

11 yaşında ceviz ağaçları olan biri olarak, bugün için kuru kabuklu ceviz fiyatları 60-70 tl/kg olmadığı sürece ( ki imkansız ) ve de ağaç başı günlük 300-400 litre suyunuz yoksa tarlanıza ceviz ekip de ticari olarak para kazanmanız mümkün görünmüyor. Ne var ki yeşillik olsun , altında gölgelenirim derseniz o ayrı tabi. Doğru mudur abla? Eniştemden ve tüm çiftçilerimizden Allah razı olsun, hakikaten para kazanmadığı halde mücadele eden yegane meslek grubumuzdur çiftçilerimiz....

Eski 29-09-2021, 23:07   #4527
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musculus Mesajı Göster
11 yaşında ceviz ağaçları olan biri olarak, bugün için kuru kabuklu ceviz fiyatları 60-70 tl/kg olmadığı sürece ( ki imkansız ) ve de ağaç başı günlük 300-400 litre suyunuz yoksa tarlanıza ceviz ekip de ticari olarak para kazanmanız mümkün görünmüyor. Ne var ki yeşillik olsun , altında gölgelenirim derseniz o ayrı tabi. Doğru mudur abla? Eniştemden ve tüm çiftçilerimizden Allah razı olsun, hakikaten para kazanmadığı halde mücadele eden yegane meslek grubumuzdur çiftçilerimiz....
Masrafları karşılasın yeter diyoruz.

Telefonla çektiğim fotograflar kalite yönünden yetersiz ama yine de ekliyorum.

Tohum takas etkinliğinden gelen tohumlardan üçüz çiçekleri bolca açtı ve tohum oluşturdular.

Name:  üçüz ç..jpg
Views: 412
Size:  27.6 KB

Name:  üçüz1.jpg
Views: 416
Size:  56.1 KB

Zinnialar.

Name:  zinnia.jpg
Views: 431
Size:  33.5 KB

Kadife çiçeği.

Name:  kadife.jpg
Views: 416
Size:  47.1 KB

Ekinezyalar.

Name:  ekinezya.jpg
Views: 411
Size:  31.7 KB

Eski 29-09-2021, 23:13   #4528
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Dikmemiştim, kendi belirdi. Hedera, bir yerlerden tohum mu uçtu acaba?

Name:  hedera.jpg
Views: 413
Size:  50.0 KB

Hint yağı bitkisi.

Name:  hint y. b..jpg
Views: 410
Size:  33.3 KB

Ve ailemizin en küçük üyesi, tam bir bitkisever. Karpuz çekirdeklerini bile ekelim diye tutturuyor.

Name:  a. ata.jpg
Views: 409
Size:  64.4 KB

Eski 04-10-2021, 20:32   #4529
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Ceviz hasadı başladı. Bu sene cevizler gayet güzel. Bol sulama işe yaradı. Geçen sene iç doldurmamışlardı.

Name:  ceviz.jpg
Views: 367
Size:  39.4 KB

Name:  ceviz1.jpg
Views: 362
Size:  34.1 KB

Aster.

Name:  aster.jpg
Views: 364
Size:  32.4 KB

Eski 05-10-2021, 07:47   #4530
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Maşallah delikanlı olmuş Sevgi.

Sevgi Durul beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
antep fıstığı, ceviz silkme makinası, ceviz soyma makinası, chandler ceviz, zeytin

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024