agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni98Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-11-2009, 20:34   #91
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maki01 Mesajı Göster
Sevgili ozbey,
Bahçene her geldiğimde güzellikleri izlemekten mesaj yazmayı unutuyorum Yoğun çalışma yaşamından arta kalan kısıtlı zamanını, yarattığın bu güzellikleri bizlerle paylaşmaya ayırdığın için teşekkürler..
Güzel bahçende tüm sevdiklerinle birlikte mutlu, sağlıklı uzun bir yaşam diliyorum...
Sayın maki01, bütün güzellikler hepimiz için. İnanın bu uğraş, benim için yorgunluk değil, bir dinlenme oluyor. Nacizane bahçem için belirttiğiniz, güzel düşüncelerinize ve dileklerinize teşekkür ederim. Selam ve sevgiler.

ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2009, 11:02   #92
Ağaç Dostu

suzan7's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2008
Sayın ozbey,
Tohuları dün aldım,çok teşekkür ederim.
Bayramınız kutlu olsun.

suzan7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2009, 11:05   #93
Ağaç Dostu

suzan7's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2008
Latinler çok güzel,
Malesef ben tohumdan yetiştiremdim.

suzan7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2009, 14:44   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Ozbey'le bahçe sohpetimiz.

Sayın ozbey geliboludaki bahçemi gezerek baharın verdiği o güzelliklerin özlemini bende yüreğimde hissettim sağolun var olun, şu anda ben istanbulda bulunmaktayım buradaki evimde bahçeli ama geliboludaki doğal yaşamım şehir içinde bulmak kolay değil.

Sevgili ozbey inanın bahçemdeki o güzellikleri ortaya konmasındaki benim payım çok az diyebilirim, ama bir gerçek varsa toprağıma gösterdiğim özenin bir yansınası o güzellikler.
Toprak hiç namkör değil yapılanı hiç unutmuyor, arada bir bahçeme gelerek sohpetler yaparsak size özel açıklamalarla bahçe ve toprak çalışmalarımdan edindiğim tecrübe ve deneylerimle elde ettiğim sonuçları sizlerle samimi paylaşımlarda bulunarak aktarmak benim içinde büyük bir zevk olacak sizi bahçemde tekrar görme umuduyla sevgiyle kalın.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2009, 16:49   #95
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sayın ozbey geliboludaki bahçemi gezerek baharın verdiği o güzelliklerin özlemini bende yüreğimde hissettim sağolun var olun, şu anda ben istanbulda bulunmaktayım buradaki evimde bahçeli ama geliboludaki doğal yaşamım şehir içinde bulmak kolay değil.

Sevgili ozbey inanın bahçemdeki o güzellikleri ortaya konmasındaki benim payım çok az diyebilirim, ama bir gerçek varsa toprağıma gösterdiğim özenin bir yansınası o güzellikler.
Toprak hiç namkör değil yapılanı hiç unutmuyor, arada bir bahçeme gelerek sohpetler yaparsak size özel açıklamalarla bahçe ve toprak çalışmalarımdan edindiğim tecrübe ve deneylerimle elde ettiğim sonuçları sizlerle samimi paylaşımlarda bulunarak aktarmak benim içinde büyük bir zevk olacak sizi bahçemde tekrar görme umuduyla sevgiyle kalın.
Sayı epsody, kalben samimi açıklamalarınızla beni çok mutlu ettiniz, eminim sizinle paylaşımda bulunmak daha da mutlu edecek. Datça' da biz o doğal yaşamın içindeyiz. Bazı mahrumiyetlerinden zaman zaman, bağımızı da koparmadan, buradan ayrılmayı düşündüğümüz de oluyor, on senedir öyle bütünleşmişim ki ayrılmak düşüncesi bile üzüyor, vazgeçiyorum. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Düzenleyen ozbey : 11-12-2009 saat 16:56 Neden: mesajı'mı epsody' nin bahçesine taşıdım.
Eski 16-12-2009, 00:02   #96
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Bahçem de Sonbahar.

İki yıl önce, karşı site'nin kanalizasyonun yapılırken, bağlantısı bizim vimizin yanından yapılmıştı. İçinde bıraktıkları taş ve çakıllardan, tıkanan kanalizasyonumuz bayramdan bir hafta önce, başımıza bir sürü iş açtı. Bahçemiz altüst olmuştu. Yeniden bozulan kısımlar çimlendirildi. Kış şartlarına rağmen çimler çıktı ve büyümeye çalışıyorlar.
Çimlerin üzerine aralıklarla, deniz kenarından topladığımız taşlarla düzenleme yaparak, hareket katmaya çalıştım.
Gül'lerim hala açıyorlar. Zinnia' ların boyu büyümüyor ama, yine de açmaya devam ediyorlar ve renk katıyorlar. Yabani dağ nergiz'im de açtı, hepsi açtığında görünüm ve kokuları bambaşka oluyor.
.

Eklenen Resimler

Sevgi Durul beğendi.
Eski 16-12-2009, 00:14   #97
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Bahçem' de Sonbahar.

Zinnia ve yabani dağ nergiz' i

Eklenen Resimler

Sevgi Durul beğendi.
Eski 16-12-2009, 00:24   #98
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sevgili Özbey, çimlerin yemyeşil olmuş. Güllerin hem hala açıyor, hem de daha başka tomurcuklar bile var üzerinde. Nergislere gelince, yabani nergis demişsin, yanı Dtça kırlarında da var mı bu nergisler ?

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2009, 00:56   #99
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Sayın Özbey bahçedizayn güzel.Bu mevsimde bizim buralarda ziinia biraz zor yaşar.yaşayan varsa da kötü üzeri küf kapladığından yaşamazlar.Ellerinize sağlık

fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2009, 09:13   #100
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Sevgili ozbey
Kanalizasyon için geçmiş olsun önce tahmin edebiliyorum seni çok üzmüştür. Çimlerin yeniden çıkmasıda bir o kadar sevindirmiştir. Nergizlere bayılıyorum kokuları görüntüsü beni mest ediyor bir tane dik seneye üç tane oluveriyor onu isterim bunu isterim diyede söylenmiyor. Güller hala çok güzel açmış hele o beyaz olanı kar gibi maşallah. Sağlıcakla kalın.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2009, 12:35   #101
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Yabani Nergiz

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Sevgili Özbey, çimlerin yemyeşil olmuş. Güllerin hem hala açıyor, hem de daha başka tomurcuklar bile var üzerinde. Nergislere gelince, yabani nergis demişsin, yanı Dtça kırlarında da var mı bu nergisler ?
Sevgili Vildan abla, teşekkür ederim. Son gördüğünden bu yana çok değişilklik oldu. Bahçe biraz düzene girdiği için daha huzurluyum artık,. Bu nergizi arkadaşım dağlardan toplamıştı, hatta katmerlileri de varmış, getirirse bana da verecek. Güller datça' da bu mevsimini çok seviyor.

Düzenleyen ozbey : 16-12-2009 saat 13:13
Eski 16-12-2009, 15:41   #102
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Sevgili Birol,

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Birol Mesajı Göster
Sevgili ozbey
Kanalizasyon için geçmiş olsun önce tahmin edebiliyorum seni çok üzmüştür. Çimlerin yeniden çıkmasıda bir o kadar sevindirmiştir. Nergizlere bayılıyorum kokuları görüntüsü beni mest ediyor bir tane dik seneye üç tane oluveriyor onu isterim bunu isterim diyede söylenmiyor. Güller hala çok güzel açmış hele o beyaz olanı kar gibi maşallah. Sağlıcakla kalın.
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Kanalizasyon işi, gerçekten bizi çok üzmüştü ama çok şükür atlattık artık. Gen' leri ile oynanmamış bitkilerin , yaban hayata ait bile olsalar ( nergiz gibi) kokuları bir başka doğallıklta. Güllerim yazı bile bu kadar güzel açmıyorlar. Tüm güzellikler dostlarla paylaşılınca anlam kazanıyor. Sağlıklı kalın.

Eski 16-12-2009, 15:47   #103
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fikreteren Mesajı Göster
Sayın Özbey bahçedizayn güzel.Bu mevsimde bizim buralarda ziinia biraz zor yaşar.yaşayan varsa da kötü üzeri küf kapladığından yaşamazlar.Ellerinize sağlık
Sayın fikreteren, son kanalizasyon sorunundan dolayı moralimiz çok bozulmuştu. Küçük oğlum bayram tatiline gelince, doğa yürüyüşüne çıkmıştı. Bu taşları toplamış ve bir tane de örnek yaptı, fikir oğluma ait.
Biz de devamını getirdik, şimdilik hoşumuza gitti. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Eski 16-12-2009, 20:54   #104
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Eski Datça' da Mayıs'ta yabani orkideleriniz ne güzel açıyorlar Ben 4 değişik tür gördüm. Doğadan almak ilk anda kulağa hoş gelmiyor ama yerleşimler büyürken kimseler onların gözünün yaşına bakmıyor. Keşke bahçenizde birkaç yumruyu koruma altına alabilseniz.

Bizim Kurucabük'te okaliptüs ormanını sökeceklermiş. Kimbilir ne kadar kır çiçeği yok edilecek. Orada ilk aklıma gelenler orkideler, çiğdemler, anemonlar, karabaşotu ve daha neler neler. Ayrıca okaliptusları sökerken kendiliğinden çıkmış yuzlerce çam ve maki çalısı da yok olacak. Orman hayvanının yuvası telef olacak.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozbey Mesajı Göster
Gen' leri ile oynanmamış bitkilerin , yaban hayata ait bile olsalar ( nergiz gibi) kokuları bir başka doğallıklta. Güllerim yazı bile bu kadar güzel açmıyorlar. Tüm güzellikler dostlarla paylaşılınca anlam kazanıyor. Sağlıklı kalın.

Eski 16-12-2009, 21:49   #105
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Sevgili Vildan abla, doğada orkilerden gördüm, fakat sayı olarak tespitim yok. Ben doğanın bitki çeşitlerini bahçem de, gözümün önünde görmekle çok mutlu oluyorum.
Bahar da kendiliğinden çıkan papatya çeşitleri ve lale' leri hiç ellemiyorum. Yok etmeye değil de, korumaya yönelik bir davranış olduğu için almaktan rahatsızlık duymuyorum. Orkideler çıkınca bahçem de onlarada yer ayırırım. Okaliptus ağaçları ile ilgili haberleri okumuştum, ve üzüldüm, bu konudaki bütün düşüncelerinize katılıyorum. Sevgiler.

Eski 16-12-2009, 23:48   #106
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Üç türe ait fotoğraf buldum.

Eklenen Resimler

Eski 17-12-2009, 14:22   #107
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Orkideler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Üç türe ait fotoğraf buldum.
Yüklemiş olduğunuz son iki orkideyi hatırlıyorum, fakat ilk fotoğraftakini hatırlayamadım, bu sene daha dikkatli bakarım. Ne kadar güzel ve özel görünüyorlar.

Eski 24-12-2009, 10:11   #108
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Tohumlarınızı bugün postaya verdim.

fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2009, 23:03   #109
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili ozbey begonviller çok güzeller. Her birinin rengi ayrı güzel. Yaşadığım ilçede kışları sıfırın altına düşen sıcaklıkta begonvil yetiştirmek mümkün olur mu?

Bir de göndermiş olduğunuz tohumları çimlendirmek için sabırsızlanıyorum. Şimdiden ev ortamında çimlendirmeye başlayayım mı? Ne dersiniz? Bahara hazır olur.

Düzenleyen Sevgi Durul : 30-12-2009 saat 23:23 Neden: Yanlış harf
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2009, 01:35   #110
Ağaç Dostu

Bahar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Bahçeniz çok güzel keyfini sürün.
İnşallah dahada güzel halini görürüz baharda.

Bahar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2010, 16:09   #111
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sevgili ozbey begonviller çok güzeller. Her birinin rengi ayrı güzel. Yaşadığım ilçede kışları sıfırın altına düşen sıcaklıkta begonvil yetiştirmek mümkün olur mu?

Bir de göndermiş olduğunuz tohumları çimlendirmek için sabırsızlanıyorum. Şimdiden ev ortamında çimlendirmeye başlayayım mı? Ne dersiniz? Bahara hazır olur.
Beğonvil ytiştirebilirsiniz ******, fakat oraların kış mevsiminde içeriye alırsınız, tohumlar için mart ayını bekleyin. iyi günler.

Eski 01-01-2010, 16:10   #112
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bahar Mesajı Göster
Bahçeniz çok güzel keyfini sürün.
İnşallah dahada güzel halini görürüz baharda.
Sayın bahar, teşkkür derim, sağlıkla ve dostlarla keyif sürmek nasip olsun.

Eski 13-01-2010, 10:55   #113
Yeni Üye

ahmetselçuk's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2010
çok güzel olmuş benimde bahçeli bi evim olursa farklı egzotik çiçekler dikeceğim

ahmetselçuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2010, 18:20   #114
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmetselçuk Mesajı Göster
çok güzel olmuş benimde bahçeli bi evim olursa farklı egzotik çiçekler dikeceğim
Teşekkür edrim, sayın ahmetselçuk, inşallah birgün bahçeli bir eviniz olur. Yıllarca kiracı olarak oturduğumuz evlerin bahçelerine emek verdim. Neresi olduğunun hiç önemi yok, Ayrıca güzel bir uğraş.

Eski 13-01-2010, 18:49   #115
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili ozbey,sevgili Vildan Sönmezin, 106. mesajdaki orkide resimlerinden birincisi benim bahçede geçen yıl kendiliğinden çıktı, ben başta anlamadım sonra sitede yabani orkide olduğunu öğrendim bu yıl yine yeşerdiler, çok güzel açıyorlar ben çok sevdim.Ve benim korumam altında Sevgili ozbey ve sevgili Vildan sönmez.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2010, 22:52   #116
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Satı Hanım ben de geçen yıl Ağva'da yol genişletilirken bir kısmı talan olmuş bir alandan iki yumru orkide almıştım, Bekliyorum bu yıl tekrar çıkacaklar mı diye. Hatta şimdi keşke daha çok alsaydım diyorum. Çünkü dozer bu fotoğraftaki alanın hemen kıyısında hala duruıyordu.
Bahçenizin başlığında varsa fotoğraf yüklersiniz umarım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili ozbey,sevgili Vildan Sönmezin, 106. mesajdaki orkide resimlerinden birincisi benim bahçede geçen yıl kendiliğinden çıktı, ben başta anlamadım sonra sitede yabani orkide olduğunu öğrendim bu yıl yine yeşerdiler, çok güzel açıyorlar ben çok sevdim.Ve benim korumam altında Sevgili ozbey ve sevgili Vildan sönmez.

Eklenen Resimler

Eski 13-01-2010, 22:55   #117
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Sevgili Özbey, bahçenizden yeni haberler bekliyorum.
Bir de badem ağaçları ne durumda ?
Bir otobüs firmasının kampanyası vardı her yere gidiş 10 TL, dönüş 10 TL, neredeyse 2-3 günlüğüne geliyorduk sizin diyara.

Eski 13-01-2010, 23:51   #118
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Vildan hanım, daha çiçek açmadılar ama, en kısa zamanda bahçeme resimlerini yüklerim.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 22:09   #119
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Sayın ozbey, pasifloranız ne durumda, epiphyllum' u buldunuzmu?

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2010, 01:27   #120
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Sevgili Vildan Sönmez, burada havalar çok soğuk değil ama yağmur eksik olmuyor. Geçen hafta pazar günü hava güneşli idi, biz de hemen piknik olarak değerlendirdik. Her yerde anemonlar ve bir çok yerde sarı papatyalar açtı. Bahçem de bir çok bitki kış uykusunda. Sizin getirdiğiniz Karaburun nergizlerim açtı. Keşke o fırsatı değerlendirseydiniz, çünkü burası bu mevsimde de ayrı bir güzel. Bademler az da olsa çiçek açmaya başladı. Selam ve sevgiler.

Etiketler
japon gülü, latin, sardunya, solanum, süs fasulyesi

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024