agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2009, 21:03   #1
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2007
Galeri: 25
imgelem'in bahçesi

Sizlerin bahçelerini gördükçe ben bir türlü cesaret edemedim böyle bir başlık açmaya.Yaklaşık iki yıldır bahçe düzenleme ile uğraşıyorum.Ama maddi ve manevi zor bir iş bahçe ile uğraşmak.Hala bir sürü eksik var yapmayı planladığım.İşlerin tümünü de hemen hemen ben yapıyorum.çünkü elinden fazla iş gelmeyen ve biraz rahatına düşkün bir eşim var.Sonunda tüm cesaretimi toplayıp başlığı açtım.Çünkü önerilerinize de ihtiyacım var.
İlk fotoğraf evi ilk aldığımızda ,önden görünüş.Bu alan şimdi diğer resimdeki gibi görünüyor.

Eklenen Resimler

imgelem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2009, 21:14   #2
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Açık balkona bir kış bahçesi yaptık katlanır camlı.Tohum ve fidelerimi kışın genellikle bu bölümde tutuyorum.çünkü tam bir sera gibi.yazınsa sauna,durmak mümkün değil camlar kapalı iken.Yerde verbana ekili.Kışı sorunsuz atlattı.Ama yaza yerleşirken önce küsküt otu ile uğraştım.Şimdi de pek keyifli değil,yer yer sararma ve kurumalar var.Oysa geçen yaz görüntüsü çok güzeldi.Öndeki mercan çalısı geçen yıldan bu yana pek keyifli gelişti.Evin bu cephesi rüzgara kapalı ve tüm gün güneş alıyor.İki begonvil kuruttuktan sonra diktiğim mor begonville(mercanın arkasında,duvar dibinde) sanki bu kez yerini sevmiş gibi ama gelişimi pek yavaş.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:18   #3
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Begonvilin gölgesindeki latinler tohumdan yetişti ama sanıyorum bu cephe çok sıcak geldi.Kısa süre içinde sararıp gittiler.Arkada yıldız çadırı tırmanmaya başlıyor Yaz süresince uyduların olduğu balkona kadar tırmanıyorlar.Geçen yıl çok sevmiştim bu sarmaşığı.Hem çok narin görünümlü,hem de kanaatkar.

Eski 04-07-2009, 21:24   #4
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Eviniz cok güzel, bahce de kisa sürede kalici seklini alacaktir. Genelde insan kendi ugrasinca bu is biraz zaman aliyor ama sonucta kendi kisiliginizi, zevkinizi yansitan bir bahceniz olacaktir. Size kolayliklar ve güzel günler diliyorum.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2009, 21:25   #5
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Burası evin kuzey cephesi.Çok fazla rüzgar alıyor.Ama öğleden sonraları gölge ve serin.Geldiğimizde bulduğumuz bu su deposunu kaldırıp buraya bir kulübe yapmayı planlıyoruz.Ekip projeyi oluşturmaya çalışıyor .Köpeğimiz Body teftişte.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:29   #6
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

İşe başlıyoruz.İki arkadaşımız yardım ediyor.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:31   #7
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Duvarlar yükseliyor.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:33   #8
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili çiçeksever.

Eski 04-07-2009, 21:35   #9
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Çatı kapatılıyor.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:39   #10
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Belki birilerine yardımı olur diye yapım aşamalarını fotoğraflıyorum.Çünkü ben bu siteden ve sizlerden çok şey öğrendim.Çoğu zaman okumaktan yazmaya pek fırsat bulamasam da.

Eski 04-07-2009, 21:42   #11
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sıva yapıldı.Köşeye nazar boncuğumuzu yerleştiriyoruz

Eklenen Resimler

yasemin-35 beğendi.
Eski 04-07-2009, 21:54   #12
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Çatı örtüsü seriliyor.İşimiz bitti sayılır.Daha sonra boya yapılıyor ve demir kapı takılıyor.Kulübenin yan tarafına bir oturma platformu ve sedir yapmayı düşünüyorum ve hemen işe koyuluyorum.

Eklenen Resimler

Eski 04-07-2009, 21:59   #13
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Gaz betondan sediri inşa ediyorum.İçini boş bıraktım birşeyleri saklama amacı ile kullanmak için.Üzerine tahta ve onun üzerine de uzun bir minder ve yastıklar koymayı düşünüyorum.önüne beton dökmek için hazırlık yaptım.Daha sonra burayı çakıl mozaik yapacağım.Bu amaçla uzun bir süredir deniz kenarından çakıllar topluyorum.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2009, 03:08   #14
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
İmgelem, bu sıcak günlerde büyük işlere girişmişsiniz, kolaylıklar diliyorum.

Son fotoğrafa bakınca, ben olsam sediri o duvara değil de köşesinde boru olan duvara, diğer sedirin başladığı yerdeki duvar çıkıntısına kadar yapardım.(Yazsam mı yazmasam mı diye oldukça düşündüm aslında, üzmek istemem) Böylece bahçeye çıkıntı oluşturmazdı diye düşündüm. Bir de köşeler daha keyifli, daha rahat olur. YAstığı dayayıp, sırtınızı yaslayıp, ayaklarınızı uzatabilirsiniz

Eviniz çok güzel görünüyor, güle güle, keyifle, sağlıkla, uzun yıllar geçirmenizi dilerim.

Bu arada, hangi eş rahatına düşkün değil ki Hoş sıcağı hiç sevmediğimden bu sıralar ben de pek rahatıma düşkün oldum

Cunta'da da ne güzel ev süsleri vardır... Hep çalışmayın ama arada siz de keyfini sürün. Egenin serin suları ne güzeldir kimbilir

Düzenleyen limon : 05-07-2009 saat 12:10
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 09:27   #15
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili İmgelem,
Fotoğrafları görünce hemen hıhh, tam benlik, keşke orada olup ben de çalışsaydım diye geçirdim içimden. Bayılırım inşaat yapmaya, ortaya birşeyler çıkarmaya.

Önce, eviniz çok güzel, güle güle ağız tadıyla oturun.
Palmiyeniz de güzel. Onun kesilen alt dallarını biraz daha dallı bırakarak keserseniz, içine toprak koyup (çanak gibi oluyor ya) renk renk cam güzeli ektiğinizde çok hoş bir görüntü oluyor.
Palmiyenin gövdesi çiçek açmış gibi duruyor. Ben bunu bir arkadaşımızın Tuzla'daki evinde denemiştim, bayıldılar.

Sedir yaptığınız yerin karşı duvarı gölge gibi, oraya Ortanca ekerseniz sanki daha güzel bir görüntü verecek gibi.

Begonvilin arkasına ektiğiniz ipomea, zamanla orada boğulmaz mı? Begonvil o cepheyi hemen saracak gibi.

Saksılarız güzel. Küpünüz de çok hoş.

Sera gibi kapattığınız balkonun dış kenarlarına ekeceğiniz bitkileri iyi seçmeniz gerekecek. Zira uzun boylu bitkiler olursa sıcağın tesiri ile ısınan cam, bu sıcaklığı bitkiye yansıtıyor ve bitkinin yaprakları kavruluyor. Silivri'de benim başıma geldi.

Aklıma gelen şeyler olursa yine size yazarım, inşallah sizi sıkmıyorumdur....

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 12:13   #16
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili İmgelem, yeni evinizde güle güle oturun. Mercanınız, küpünüz ve demir saksılıklarınız da çok güzel. Sedir konusunda Limon'un fikrine katılıyorum ama emim bir nedeniniz vardı. Bu kısmı görünce aklıma hemen ortancalar ve camgüzelleri geldi. Sıcak yaz günlerinde bu tarafı çok kullanacağınız kesin. Biraz iş- biraz deniz süper olur, hepsinin keyfini çıkarmanızı dilerim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 12:36   #17
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili İmgelem,
Bugün zamanım çok az, çok güzellikler var. Bir önerim var, kolayca yapılacak. Mümkün olduğu kadar saksıları bir araya toplayın. Altta yanlız duran 4 beyaz saksıyı, ferforje saksılıkların ayaklarına, yanlarına doğru serpiştirin. Hem görüntü güzelleşir, hem de sulaması kolay olur, ayrıca diğerlerinin gölgesi öndekileri çok mutlu eder. Kısa solukla illa birşeyler yazmak istedim. Arkası yarın.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 15:19   #18
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Sevgili imgelem, ben evinizin olduğu siteyi biliyorum. İnternette satılık görmüş ve çok beğenmiştim. 5-6 yıldır tatilimizi o yörede geçiriyoruz. Aklımızda hep Ayvalık'ta yazlık alma fikri var. O nedenle satılık ilanlarını takip ederim. Güle güle oturun. Bahçeniz çok güzel olacak. Merakla bekliyorum.

Bence de Güler Hanım'ın söylediği gibi rengarenk ortanca köşesi çok güzel olacaktır.
Kolay gelsin.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 20:37   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2009
Sevgili imgelem, güle güle oturun. Zaman içinde bahçeniz sizi çok mutlu edecek, seyrettikçe keyifle bu günleri hatırlıyacaksınız. Biraz zamana ihtiyacınız var, kolay gelsin. Sevgiyle kalın

bennur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2009, 22:17   #20
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sevgili Limon;Güzel önerin ve sözlerin için çok teşekkürler.Çok sevinirim eleştirilere.İnsana bazen akıl edemediği yolları gösterir.Yorulup terledikçe kendimi denize atıyorum zaten.
Aslında kulübe ekim ayında yapıldı.Ben kronolojik sıra ile gitmeye çalışıyorum.Köşe için başka projem vardı.Fotoğrafları yükledikçe göreceksiniz
Hatta çakıl mozaiki bile bitirdim.Üzerindeki çimento artıklarını temizleyince fotoğraflarını çekip yükleyeceğim.

Düzenleyen imgelem : 05-07-2009 saat 22:17 Neden: kelime düzeltme
Eski 05-07-2009, 22:26   #21
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili İmgelem,
Fotoğrafları görünce hemen hıhh, tam benlik, keşke orada olup ben de çalışsaydım diye geçirdim içimden. Bayılırım inşaat yapmaya, ortaya birşeyler çıkarmaya.

Önce, eviniz çok güzel, güle güle ağız tadıyla oturun.
Palmiyeniz de güzel. Onun kesilen alt dallarını biraz daha dallı bırakarak keserseniz, içine toprak koyup (çanak gibi oluyor ya) renk renk cam güzeli ektiğinizde çok hoş bir görüntü oluyor.
Palmiyenin gövdesi çiçek açmış gibi duruyor. Ben bunu bir arkadaşımızın Tuzla'daki evinde denemiştim, bayıldılar.

Sedir yaptığınız yerin karşı duvarı gölge gibi, oraya Ortanca ekerseniz sanki daha güzel bir görüntü verecek gibi.

Begonvilin arkasına ektiğiniz ipomea, zamanla orada boğulmaz mı? Begonvil o cepheyi hemen saracak gibi.

Saksılarız güzel. Küpünüz de çok hoş.

Sera gibi kapattığınız balkonun dış kenarlarına ekeceğiniz bitkileri iyi seçmeniz gerekecek. Zira uzun boylu bitkiler olursa sıcağın tesiri ile ısınan cam, bu sıcaklığı bitkiye yansıtıyor ve bitkinin yaprakları kavruluyor. Silivri'de benim başıma geldi.

Aklıma gelen şeyler olursa yine size yazarım, inşallah sizi sıkmıyorumdur....
Rica ederim Güler Hanım ne demek sıkılmak, tam tersine sizin gibi bir bahçe duayeninden fikir almak bulunmaz bir nimet benim gibi el yordamı ile gitmeye çalışanlar için.
Begonvilin arkasındaki ipomea değil yıldız çadırı.Nasılsa kışa yokolacak diye ektim.
Palmiyenin sağındaki minicik ortancalarım gözünüzden kaçmış anlaşılan.Onların yanında da gardenyalarım var.Palmiyenin boşluklarına çiçek ekmek aklımdan geçmedi değil.Artık gelecek yaza.Çünkü inşaat işleri çok vaktimi alıyor.Ama isteğinizi frenlemeyin.Buyrun gelin.Doğrusu sizi ağırlamak çok hoşuma gider.Hele inşaat yapmaya bayılan bir konuğun başımın üzerinde yeri var

Eski 05-07-2009, 22:34   #22
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Sevgili Kiraz çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.Senin düzenlemelerin bana yol gösterici oluyor.İnşaat bitince benim de aklımda o duvar dibi için ortancaların önüne cam güzelleri dikmek var.

Sevgili Jineop;Güzel dilekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkürler.Deneyeceğim.

Sevgili Uzman 16;
Sitede hala satılık evler varBir kahve içmeye beklerim buralardaysanız.

Bennur hanım çok teşekkür ederim.

Eski 05-07-2009, 22:43   #23
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

İnşaat fotğraflarına biraz ara verip bahçemdeki güzelliklerden göstermek istedim.Böylece benim de moralim düzelir.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2009, 22:56   #24
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Güler hanım biraz önce zarif bir biçimde yanlışımı düzeltti özel mesajla.Yıldız çadırı da bir ipomea çeşidi diye.Tabii ki haklı,saygıyla eğiliyorum
Bu da evimizin arka yönü...

Eklenen Resimler

yasemin-35 beğendi.
Eski 05-07-2009, 23:04   #25
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Kuzeyden bakış..

Eklenen Resimler

Eski 06-07-2009, 12:17   #26
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili İmgelem,
Çok güzel bir bahçe oluyor, adımlarınızı önceden planlamanız o kadar belli ki, hızla herşey yerine oturacak gibi duruyor. Bizler biraz sabredip ,ondan sonra tekrar bakmalıyız. Yer döşeme şekliniz,hızınız ,köpek eviniz çok profesyonel . Bu işlerin bir öncesi var sanırım. Güle güle,sağlıkla,sıhhatle oturun.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 19:56   #27
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

çakıl mozaik platform

İşte bahardan bu yana uğraştığım çakıl mozaik alan.Çok istediğim gibi olmadı ama yine de bitmiş hali fena değil.Ne dersiniz

Çakılları tek tek Altınoluk sahilinden topladım.Sonra da tek tek elle desenin üzerine dizdim.Herhalde daha pratik yöntemler vardır profesyonellerin uyguladığı.Ben epey zorlandım.

Şimdi arkadaki sediri tamamlamam lazım.Yaz bitti henüz oturmak kısmet olmadı bu alanda.

Eklenen Resimler

yasemin-35 beğendi.
Eski 13-08-2009, 20:02   #28
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Tek kelimeyle muhteşem olmuş. Ellerinize sağlık. Şimdi bu güzelliğin üzerine basacakmısınız? Ben kıyamazdım. Bunu çerçeveleyip sedirin arkasındaki duvara asmak lazım.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 20:07   #29
Ağaç Dostu

imgelem's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili Almira.Beğendiğinize sevindim.Daha küçük boyutlusunu duvara asmak için yapabilirim.

Eski 13-08-2009, 20:08   #30
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Muhteşem olmuş, çok beğendim. Çakılları dizerken yapıştırıcı olarak ne kullandınız? Bir günde dizilmesi imkansız sanıyorum, önce yapıştırarak dizip sonra derz mi yaptınız? Derz olarak ne kullandınız? Beni de heveslendirdiniz şimdi

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024