agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Bitki takası (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/44477.htm)

Gizem yalçın 24-11-2020 12:28

Bitki takası

Merhabalar. 1.5-2 yıldır süren bitki merakım dolayısıyla birçok bitkim oldu ancak bazı türler var ki güzel olduğu kadar pahalılar da çevremde takas yapabileceğim arkadaşım yok. bir ümit belki buradan faydalanabileceğimi düşündüm. özellikle aradığım türler:
monstera (deve tabanı)
pilea (çin para bitkisi)
tesbih çiçeği
difenbahya
peperomia
Elinizde bu bitkiler yoksa başka tür iç mekan bitkilerine de talibim sonuçta bitkinin her türü güzeldir.
Eğer isterseniz karşılığında aşk merdiveni, sukulent/ kaktüs türleri, pothos sarmaşığı, aloe vera,paşa kılıcı gönderebilirim.
Şimdiden herkese teşekkür ederim bitkiyle kalın...

nilsuturk 24-11-2020 12:52

Merhaba, elimde devetabanı ve difenbahya var fakat bende yeni aldım, pek büyük değiller. Difenbahyadan gönderebilirim belki. Ne şekilde yapılıyor yardımcı olursanız belki köklendirebilirim size

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gizem yalçın 24-11-2020 20:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nilsuturk (Mesaj 1599568)
Merhaba, elimde devetabanı ve difenbahya var fakat bende yeni aldım, pek büyük değiller. Difenbahyadan gönderebilirim belki. Ne şekilde yapılıyor yardımcı olursanız belki köklendirebilirim size

hiç difenbahya yetiştirmediğim için bilmiyorum ancak youtubeda bir çok kanal var oradan bilgi edinebilirsiniz :)) umarım kısa sürede köklenir ve ben de bir difenbahya sahibi olurum. güzel haberlerinizi bekliyorumm

Gizem yalçın 26-11-2020 09:27

bu forumun yanıtsız kalması ne kadar üzücü. anladığım kadarıyla paylaşımcı insanlar değilliz maalesef

i.sunaz 26-11-2020 15:30

takas

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gizem yalçın (Mesaj 1599649)
bu forumun yanıtsız kalması ne kadar üzücü. anladığım kadarıyla paylaşımcı insanlar değilliz maalesef

Ne yazık ki aradığınız türler elimde yok.Olsaydı emin olun yanıt verirdim.

Sevgi Durul 26-11-2020 17:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gizem yalçın (Mesaj 1599649)

Bu biraz haksızlık olmuş.

Forumda on yıldan fazla üyeliğim var ve hem çok bitki aldım, çok da paylaştım. Hatta şöyle söyleyeyim, istemeden teklif edenler bile olmuştu, herhangi bir bitkiyi beğendiğimi ifade ettiğimde. :)

Elimde listenizdeki bitkiler yok maalesef. Forumda devam ederseniz elinde olanların paylaşacağından emin olabilirsiniz.

Biraz da pandemi döneminde insanlar kargoya gitmek istemiyor da olabilirler.

taydin66 29-03-2021 00:13

Merhaba,
Yurtiçinde hoya çeşitlerini satan firmalar var ama fiyatları benim bütçeme yüksek geldi. Ben yurtdışından 10 çeşit farklı cinslerde hoya çeliğini toptan alayım dedim ama hangi siteler satıyor hiç bulamadım. Sizlerin böyle bir araştırmanız oldu mu?

YeşimM 31-03-2021 12:45

Merhaba, ben evde yetiştirdiğim hoyalarımdan satıyorum.

Gozde26 05-04-2021 22:46

..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nilsuturk (Mesaj 1599568)

Fotoğrafını çekerseniz ciceginizin buradan hangi dal ile cogaltacaginiz konusunda yardımcı olan olacaktır Difenbahya konusunda. deve tabanınız ne durumda umarım bol bol koklenir ve dagitirsaniz bende talibim.

Gozde26 05-04-2021 22:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1599675)
Bu biraz haksızlık olmuş.

Forumda on yıldan fazla üyeliğim var ve hem çok bitki aldım, çok da paylaştım. Hatta şöyle söyleyeyim, istemeden teklif edenler bile olmuştu, herhangi bir bitkiyi beğendiğimi ifade ettiğimde. :)

Elimde listenizdeki bitkiler yok maalesef. Forumda devam ederseniz elinde olanların paylaşacağından emin olabilirsiniz.

Biraz da pandemi döneminde insanlar kargoya gitmek istemiyor da olabilirler.

Merhaba sevgi hanım bende sizden 3 yıl kadar önce bitki almıştım. Sağolun bana kargolamistiniz çeliklerinizden pek çoğu yaşıyor fakat kaybettiklerim de oldu. Acaba Eskişehir'de mi yasiyorsunuz yoksa Manisa da mı? Ben eskisehirliyim ve yazı Eskişehir'de geciriyorum. Eğer Eskişehir'deyseniz tekrar kaybettiğim türlerden çelik almak isterim. Hem de sizin gibi çiçek sever ve paylaşıma açık birisiyle tanışmak konuşmak beni çok mutlu eder. Tabi pandemi döneminde bu ne kadar sağlanabilir bilemiyorum. Tekrar teşekkür ederim.

esvimmm 06-04-2021 14:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gizem yalçın (Mesaj 1599564)
Merhabalar. 1.5-2 yıldır süren bitki merakım dolayısıyla birçok bitkim oldu ancak bazı türler var ki güzel olduğu kadar pahalılar da çevremde takas yapabileceğim arkadaşım yok. bir ümit belki buradan faydalanabileceğimi düşündüm. özellikle aradığım türler:
monstera (deve tabanı)
pilea (çin para bitkisi)
tesbih çiçeği
difenbahya
peperomia
Elinizde bu bitkiler yoksa başka tür iç mekan bitkilerine de talibim sonuçta bitkinin her türü güzeldir.
Eğer isterseniz karşılığında aşk merdiveni, sukulent/ kaktüs türleri, pothos sarmaşığı, aloe vera,paşa kılıcı gönderebilirim.
Şimdiden herkese teşekkür ederim bitkiyle kalın...

Aşk merdiveni ve pothos sarmaşığına midye çiçeği ve agave takası ile çiçek arkadaşı olabiliriz gizem hanım :) ��

bizimbahcemiz 07-04-2021 09:47

Aşk merdiveni karşılığında Schefflera gönderebilirim :)

Fatmank 08-04-2021 10:58

Hangi şehirdesiniz ankarada takas yapmak isteyenler var mi

Mlkysm 10-10-2021 12:57

Merhaba İstanbul sultangazide olan varsa çicek takasi yapmak istiyorum 05061974198

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024