agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Sardunya Çeliği ve Aloe Vera paylaşımı (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/44446.htm)

mister73 14-11-2020 00:03

Sardunya Çeliği ve Aloe Vera paylaşımı

Merhabalar,

Birkaç gün içinde Sardunyalarımı budayacağım ve Aloe Veramın saksısını büyütmek için çıkardığımda yavrularını ayıracağım. İsteyen arkadaşlar ile bu çelik ve yavruları paylaşmak istiyorum.

Beyaz, pembe ve kırmızı sardunyalarım var ancak bazı saksılarda şu anda çiçek olmadığı için paylaşacağım çeliklerde renk tespitini net olarak yapamayabilirim.

Ankara'da yaşayan arkadaşlara elden teslim edebilirim. Şehir dışına da alıcı ödemeli MNG kargo ile gönderebilirim ancak daha önce hiç bitki göndermediğim için başına kötü şeyler gelmesinden de bir miktar endişe ediyorum açıkçası. Denenmiş ve başarılı olmuş kargo paketleme tavsiyelerine açığım.

Lütfen taleplerinizi buradan belirtin. Herkese sağlıklı günler dilerim...

ebrarg 07-03-2021 23:33

Merhaba, Ankarada olup da sardunyalarını budayacak olan varsa gelip alabilirim. Bu sene tasınma nedeniyle sardunyalarımı kaybettim. Şimdiden tesekkürler

yasenya 08-03-2021 12:25

Sayın Mister şehirlerarası gönderimlerinizi pet şişeleri ikiye bölüp fideleri içine koyduktan sonra bantlayarak gönderebilirsiniz,hiç sıkıntı olmuyor.Tabii köklerin kurumaması adınada bir miktar nemli kağıt havluya sarmanızı öneririm

mister73 09-03-2021 10:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ebrarg (Mesaj 1604043)
Merhaba, Ankarada olup da sardunyalarını budayacak olan varsa gelip alabilirim. Bu sene tasınma nedeniyle sardunyalarımı kaybettim. Şimdiden tesekkürler

Konuyu açtığım tarihlerde bir budama yaptım ama hepsi sahiplendi. Sonrasında kapalı terastakilerin bir kısmı soğuktan hasar gördü; sağlam kalanlardan ve iç mekandakilerden tekrar budama yapacağım. Yine buradan duyururum kısmetse.

Siz de bu arada bu başlıkta kendinizi tanıtıp, foruma biraz ısınmış olursunuz ;)

mister73 09-03-2021 10:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yasenya (Mesaj 1604059)
Sayın Mister şehirlerarası gönderimlerinizi pet şişeleri ikiye bölüp fideleri içine koyduktan sonra bantlayarak gönderebilirsiniz,hiç sıkıntı olmuyor.Tabii köklerin kurumaması adınada bir miktar nemli kağıt havluya sarmanızı öneririm

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim; bir gün şehir dışına göndermem gerekirse eminim çok yararlı olacaktır. Hatta bu paylaşımdan istediğiniz varsa ilk denemeyi sizin üzerinizde yapabilirim belki...:D

Asia 09-03-2021 18:11

Sayın mister73 sardunya çeliklerinizden özellikle beyaz olanlardan ben de rica etsem mümkün müdür?

yasenya 10-03-2021 12:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mister73 (Mesaj 1604102)
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim; bir gün şehir dışına göndermem gerekirse eminim çok yararlı olacaktır. Hatta bu paylaşımdan istediğiniz varsa ilk denemeyi sizin üzerinizde yapabilirim belki...:D

Çok teşekkürler.Çok severim sardunyaları ve hepsinden var bende:)
kokularına renklerine bayılıyorum:)

mister73 11-03-2021 14:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asia (Mesaj 1604111)
Sayın mister73 sardunya çeliklerinizden özellikle beyaz olanlardan ben de rica etsem mümkün müdür?

Tamamdır, sizi de ekledim listeye. Budama yaptığımda haber ederim.

mister73 17-03-2021 06:44

Taleplerinizi özel mesajdan değil de buradan yaparsanız sevinirim.

Not: Sayın @nuroznur size cevap yazmaya çalıştım ama özel mesaj kutunuz dolu olduğu için mesaj gitmedi.

Gnlbuse 17-03-2021 13:22

Merhaba misyer73 eğer mümkünse bende çeliklerinizden alabilirmiyim

Fatmank 18-03-2021 05:12

Merhaba paylaşmak isteyen olursa ben de alabilirim. Ben de elimdeki çiçeklerden paylasirim

mister73 22-03-2021 18:34

Arkadaşlar merhaba. Sardunyaları yarın (Salı) budamayı planlıyorum ve şu ana kadar yukarıda istek yapan tüm arkadaşların taleplerini karşılayabilirim gibi görünüyor :)

Gelip elden alacak arkadaşlar bana bildirirlerse özelden adresimi paylaşabilirim. Ankara dışına gönderilecek paketler için lütfen özelden alıcı adı-soyadı adres ve telefon bilgilerinizi gönderin. Muhtemelen Çarşamba günü alıcı ödemeli olarak kargoya vermiş olurum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024