agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Arılık için çiçekli ağaç, bitki tohumları isteği (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/42091.htm)

trakyalı24 25-03-2018 18:07

Arılık için çiçekli ağaç, bitki tohumları isteği

Arkadaşlar merhaba. Bağ içerisinde bir arılık oluşturdum. Çiçekli bitki veya ağaç tohumları elinizde bulunuyorsa bana yardım edebilir misiniz? Ben de farklı elimde bulunan çeşitli tohum fide vb. sizlere gönderebilirim. Elinizde yoksa da çiçekli ne gibi bitkiler yetiştirebilirim bilgilendirirseniz sevinirim. :)

YeşimM 26-03-2018 00:17

Arılar lavantaya gelir diye biliyorum.
Üzümü de çok seviyorlar.

ağaçperver 26-03-2018 10:01

Badem de başka bir seçenek.
Aslında çok var; kekik, biberiye, ıhlamur...

zeynepkavi 26-03-2018 10:52

Merhaba,

ben yer örtücü olarak libya çimi (lippia repens) kullanıyorum, minik çiçek açan kol atarak büyüyen bir çim türü. Arıları cok fazla çekiyor, öyle ki üzerinde çıplak ayakla ne zaman yürüsem ayagımı bir arı sokuyor.

çelikle üretiliyor. gövdesi odunsu çok yıllık bir ot, şu an benim bahcemde henüz yeşillenmedi. dilerseniz bir ay kadar sonra size biraz yolup gönderebilirim. lütfen bana özel mesajla hatırlatın.

10-15 cm lik parcalar halinde kesip plastik bardaklara her bardakta birkaç sap olacak sekilde topraga dikiyorum. 1 ay kadar sonra birer karış arayla yayılmasını istediğim alana dikiyorum, yazın sonunda tüm alanı ele geçirmiş oluyorlar.

forumda libya çimi başlığından detaylı okuyabilirsiniz, zengarden da fidesini de satıyorlar.

bayramyildiran 12-04-2018 07:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi trakyalı24 (Mesaj 1535071)
Arkadaşlar merhaba. Bağ içerisinde bir arılık oluşturdum. Çiçekli bitki veya ağaç tohumları elinizde bulunuyorsa bana yardım edebilir misiniz? Ben de farklı elimde bulunan çeşitli tohum fide vb. sizlere gönderebilirim. Elinizde yoksa da çiçekli ne gibi bitkiler yetiştirebilirim bilgilendirirseniz sevinirim. :)

sayi trakyali arilar icin yetistirilen bir bitkide grecka(kara bugdaydir)bende malesefyok ama internet uzerinden bula bilirsiniz.

bayramyildiran 12-04-2018 07:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi trakyalı24 (Mesaj 1535071)

sayin trakyali birde karabugday(grecka) i deneyin internetten bula bilirsiniz. bereketli gunler dilerim

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024