agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Yerli domates tohumu (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/40695.htm)

prıtt 05-03-2017 17:12

Yerli domates tohumu

Bu sene bahcemi ilk ekecegim. Ve yerel domates tohumuna ihtiyacım var. Yardimci olabilecek arkadaşımız varmi acaba? Hangi kategorye yazsam daha uygun olur diye arastirdim ama bulamadim. Umarim dogru yere yazmisimdir.

prıtt 06-03-2017 08:07

Ya da satın alabileceğim, önerebileceğiniz bir yer var mı?

bayramyildiran 07-03-2017 05:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi prıtt (Mesaj 1497834)
Ya da satın alabileceğim, önerebileceğiniz bir yer var mı?

sayın prıtt ben size azmiktar domates tohumu göndere bilirim karşı ödemeli kargo ile yaklaşık 17 tl kargo ücreti tutar ihtiyacınız fazla ise forumda satış bölümü var ve ya yerlitohum. com sitesinden temin edebilir siniz.satış yapan sitelerden alırsanız 5-6 tl tohum ücreti 6-7 tl kargo ücreti ödersiniz. daha ucuza gelir. ankara ya ugruyor iseniz eldende teslim edebilirim:D

prıtt 08-03-2017 12:17

Siteyi inceleyeyim. teşekkürler.

Milla 08-03-2017 18:12

Sayın prıtt bende bir miktar Muğlalı bir ailenin geleneksel olarak her yıl ektiği yerli lezzeti bir domates tohumu var. İsterseniz mektup ile size yollayabilirim. O kadar kargo parası vermeye deymez.

bayramyildiran 08-03-2017 21:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Milla (Mesaj 1498191)
Sayın prıtt bende bir miktar Muğlalı bir ailenin geleneksel olarak her yıl ektiği yerli lezzeti bir domates tohumu var. İsterseniz mektup ile size yollayabilirim. O kadar kargo parası vermeye deymez.

sayın Milla güzel bir domatesin veya güzel bir sebzenin değeri parayla ölçülemeyecek kadar önemlidir. ama bir çoğumuzun imkanı olmadığı için hormonlu tatsız tuzsuz yiyecekleri sebze diye. yiyoruz.hindistan da çiftçilerin toplu şekilde neden intihar ettiklerini araştırır sanız nedemek istediğimi daha iyi anlarsınız

http://dunyalilar.org/hindistanda-ci...r-ediyor.html/

Milla 09-03-2017 07:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bayramyildiran (Mesaj 1498222)
sayın Milla güzel bir domatesin veya güzel bir sebzenin değeri parayla ölçülemeyecek kadar önemlidir. ama bir çoğumuzun imkanı olmadığı için hormonlu tatsız tuzsuz yiyecekleri sebze diye. yiyoruz.hindistan da çiftçilerin toplu şekilde neden intihar ettiklerini araştırır sanız nedemek istediğimi daha iyi anlarsınız

Hindistan'da Çiftçiler Neden İntihar Ediyor? - Dünyalılar

Sayın bayramyildiran, bu sabah siteye girdiğimde şans eseri ilk okuduğum mesaj sizinki oldu. İnanın size nasıl bir cevap vereceğimi bilemiyorum. Kendi kendime sakin olmayı telkin ediyorum.
Benim arkadaşa önerdiğim kardeşimin yazları altı yıldır benim de iki yıldır yediğim, beğendiğim, mis kokulu, yerel, lezzetli, doğal, küçük ölçekli bir çiftçinin her sene kendi mahsullerinden aldığı tohumla sürdürdüğü domates tohumları ile sizin verdiğiniz linkin ve yazdıklarınızın ne alakası olduğunu inanın anlamlandıramadım.
Bu mesajıma cevap yazacak olursanız sizden ricam yazacaklarınızı yazmadan önce iki defa düşünmeniz!...

bayramyildiran 09-03-2017 16:11

sayın Milla amacım sizi üzmek **** kızdırmak değildi üzdü isem özür dilerim.

Alıntı:

O kadar kargo parası vermeye deymez.

algıda secicilik diye birşey var.ben belki yanlış anladım ama anladığım bir domates tohumu için 17 tl verilmez bende neden para verilir açıklamaya çalıştım siz beni nasıl algıladınız bilmiyorum. ama o yazıda sizin şahsınızı veya başka birinin şahsına söylenmiş birşey yok doğal bir tohumun degerini örnek ile açıklamaya çalıştım.

Milla 09-03-2017 17:28

.................................................. .................................................. ........
.....mektup ile size yollayabilirim. O kadar kargo parası vermeye deymez.[/QUOTE]

Benim yazımda tohuma verilecek paradan değil kargoya verilecek fahiş bir fiyat olan 17 TL den bahsettiğimi sanırım fark etmemişsiniz.
Ağaçlar.net ailesi olarak birbirimizin sorunlarına eğilme sebebimiz tamamen gönülden geldiğinden olması.
Yani benim vurgulamak istediğim tohuma verilecek para değil kargoya verilecek paraydı. Sanırım siz yanlış algıladınız.

prıtt 14-03-2017 06:44

Teşekkürler Sn. Milla, Özel mesaj attım. Bu sizden edindiğim tohumlardan inşallah aynı şekilde diğer arkadaşlarımızda ömrümüz olduğu sürece önümüzdeki senelerde istifade edecekler. Bundan emin olabilirsiniz.

Teşekkürler.

Milla 14-03-2017 07:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi prıtt (Mesaj 1498896)
Teşekkürler Sn. Milla, Özel mesaj attım. Bu sizden edindiğim tohumlardan inşallah aynı şekilde diğer arkadaşlarımızda ömrümüz olduğu sürece önümüzdeki senelerde istifade edecekler. Bundan emin olabilirsiniz.

Teşekkürler.

Sayın prıtt, adresinizi yazdığınız anda tohumları zarflayıp postalayacağım. Sağlıcakla kalın.

Muberra 14-03-2017 09:19

Sn miĺa elinizde varsa bana da gonderebilirmisiniz.

Milla 14-03-2017 13:59

Sayın Müberra adresinizi özelden yazarsanız yollarım.

Milla 14-03-2017 14:02

Arkadaşlar elimdeki tohumu üçe bölüp paylaşacağım için başka talepler gelirse karşılayamayacağımı bildirmek isterim.

recobey 18-03-2017 13:47

Sayın Milla elinizde domates tohumları kaldıysa banada gönderebilirmisiniz.Teşekkürler...

kadiray27 29-03-2017 09:07

Sayın Milla

Elinizde kaldıysa ve bodur tür domatesse bende alabilirmiyim terasta saksıda yetiştireceğim. Allah razı olsun

Hasancan 18-09-2017 18:34

Alıntı:

Bende tam az domates ekecektim araştırma yapıyordum ki boşuna ekme İsrail tohumu onlar işe yaramaz dediler. Gerçi güzel kokuyor ama boşuna ekmiyim dedim.
Rica etsem bana da Doğal Domates verebilen tohumdan yollayabilirmisiniz?

bayramyildiran 21-09-2017 21:43

sayin hasancan tohum paylasim etkinligi basladi burdan talepte buluna bilirsiniz istesenoz bende olanlardan gondere bilirim ancak cok fazla cesidim yok karsi odemeli gondere bilirim 15-20 tl kargo ucreti tutar

yörümeyen yörük 10-01-2018 07:08

Merhabalar,
Benim de dogal tohumlara ihtiyacim var. Bende domates,biber tohumu var fakat dogal patlican tohumu bulamadim gittigim koylerden. Aranizda dogal patlican tohumu olan varsa paylasmak isterse sevinirim.
Saglicakla kalin.

trakya1401 05-02-2018 20:11

tohum takas

isterseniz bende renkli dogal patlıcan toh
umu mevcut adresinizi yazarak mektupla gönderirim

zynlby 06-02-2018 06:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi trakya1401 (Mesaj 1530314)
isterseniz bende renkli dogal patlıcan toh
umu mevcut adresinizi yazarak mektupla gönderirim

ilginç bir deneyim olabilir, ben talip olabilir miyim :)
özelden msj atıyorum. çok teşekkürler

muhammed115 06-02-2018 07:39

merhabalar ben ankaradayım tohumdan alma ihtimalim varmı acaba?

muhammed115 06-02-2018 07:40

sayın milla tohumdan alabilmem mumkunmu acaba

meeteine 16-03-2018 16:29

Geçen seneki yazışmaları şimdi okudum. Sayın Milla domates tohumunuzdan hala var mı? Ya da doğal domates tohumu olan başka arkadaş var mı bana gönderebilecek?

kadir69 23-03-2018 09:31

Alıntı:

gönderebilirseniz bende isterim

redne 18-03-2019 09:46

Yerli domates tohumu

Merhaba arkadaşlar 40 metre bahçemde hobi olarak yerli ve kokulu domates yetiştirmek istiyorum.Elinde tohumu olup verebilecek arkadaşlardan destek rica ediyorum.

gargoo 19-04-2019 07:27

arkadaşlar bende Erzincan Tercan dan yazıyorum memurum eski tatların tekrardan ortaya çıkması ve doğal beslenmeye dönüş için yerli domates tohumu arıyorum. tohum bulabilrsem İnşallah seneye isteyen arkadaşlara bende yardımcı olabilirim

FatmaN. 13-03-2020 17:58

Alakır etlisi Domates tohumunu nerden temin edebilirim?

Belginnnn 02-06-2020 10:54

Elinizde kaldi ise kucuk bir miktar isteyebilirmiyim ben de domates tohumundan.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024