agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Çikolata Sarmaşığı (Akebia Quinata) Tohumu Paylaşımı (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/40499.htm)

MaynaVira 08-01-2017 16:30

Çikolata Sarmaşığı (Akebia Quinata) Tohumu Paylaşımı

Merhabalar,

Geçen sene buradan aldığım tohumları paylaşmaya karar verdim.
Paketi henüz açmadım, tohumlardan bir tanesini -kargoya vermeden önce- kendime ayıracağım.
Geriye kalan dört tanesini ise bir veya en fazla iki kişiye göndermeyi düşünüyorum.

Tabii birkaç ölçüt giriyor işin içine:
  • Tohumlar soğuk katlama istiyor, dolayısıyla tecrübeli üyelerin talepleri önemli.
  • Tohumu talep eden kişinin kargo parası vermesini istemiyorum.
    Etkinlik kapsamındaki tohumlarla birlikte yollamayı düşünüyorum.
    Yani bu sene etkinlikte bir şeyler talep etmiş olmak gerekiyor.
  • Tohum gönderemeyeceğim kişilerin gücenmemesini rica ediyorum. ;)
Teşekkürler...

Milla 09-01-2017 09:49

Belki biri ben olabilirim :)

esmaesma 09-01-2017 10:36

Etkinliğe katılmadım ama ben de talip olabilir miyim acaba :confused: Tohumdan bitki yetiştirme tecrübem var.

MaynaVira 09-01-2017 13:47

Tekrar merhaba,

Sn. esmaesma;

Tecrübem var diyorsanız vardır, bunda şüphem yok. İkinci olarak da siz talepte bulunmuşsunuz.
Bu durumda size ancak iki tohum yollayabilir(d)im fakat verilecek kargo parası, tohumlardan daha pahalıya gelecek.
Önceki mesajımda bu konuda çekincemi koymuştum. Düşüncemi hoşgörüyle karşılayacağınızı umuyorum.
Kusura bakmayın lütfen...

Şu halde tohumlar Sn. Milla'ya gidecek.
Tabii öncesinde, etkinlik aracılığı ile tohum yollayabilmek için yönetimden izin almam gerekecek. :rolleyes:

Zekoş 09-01-2017 13:56

Sayın MaynaVira arkadasa zarf icinde yollasanız olur mu ki?

MaynaVira 09-01-2017 15:13

Sn. Zekoş olabilir, neden olmasın...
Hatta zarfa da gerek yok; hazır PTT'ye gitmişken, APS ile yollarım. :rolleyes:
Araya da fazladan bir-iki tohum daha ekledim mi, tamamdır.

Sn. esmaesma adres bilginizi rica edeceğim.
Etkinlik tohumlarını göndermeye gittiğimde, sizinki de yola çıkmış olur.
Size ulaşması muhtemelen on günü bulur.

Not: Paylaşım 2-2 (Milla-esmaesma) şeklinde sona ermiştir.

esmaesma 09-01-2017 18:43

Sayın MaynaVira öncelikle teşekkür ederim. Tabi Sayın Zekoş size de teşekkürler. Size uygunsa ben çok mutlu olurum tohumları almaktan. Ayrıca ne kusuru biliyorum ki siz verdiğiniz tohumu yaşatmayı başaracak birine vermek istiyorsunuz. Bu en doğal hakkınız. Ve kargo parasına kadar düşünmeniz büyük incelik gerçekten. Ancak benim için kargo parası sorun değil. Tohumu isteme amacım daha öncesinde çikolata sarmaşığına ilgimin olması. Passiflora nın iki türünü yetiştirdim hatta meyve bile aldım birinden. Mum çiçekleriyle ve başka birçok çiçekle de ilgiliyim ve yetiştiriyorum. Üstelik evimdeki olumsuz koşullara rağmen. Bunu da başaracağına inanıyorum. Ama yine de daha tecrübeli biri edinmek isterse inanın gücenmem. Tekrar teşekkürler.

MaynaVira 09-01-2017 19:09

Sn. esmaesma bence tohumları almanızda hiçbir sakınca yok.
İlgileneceğinizi düşünerek, iki çeşit tohum daha göndermeyi isterim (bağlantılar önceki mesajımda).
Böylelikle ulaşım için ödenen masraf da bir nebze boşa gitmemiş olur diye düşündüm.

Sn. Zekoş'a ben de teşekkür ederim bu arada.
Elinden geldiğince, yardımlarını esirgemiyor... ;)

Not: Sn. Zekoş eğer isterseniz yukarıda bahsettiğim iki tür tohumdan size de yollayabilirim.

Zekoş 09-01-2017 19:24

Bu paylaşımdan hepimizin mutlu olması cok hoş;) Sayın MaynaVira eger zahmet olmasa seve seve kabul ederim.Simdiden tesekkürler....Ve Esma hanımın basarabilecegine ben inanıyorum onu da söyleyim;)

MaynaVira 09-01-2017 19:46

Sn. Zekoş rica ederim, zahmet olacak bir durum yok.
Bahsettiğiniz üzere, beni şimdiden mutlu ettiği gibi sizleri de hoşnut kılarsa; ne ala...

Sn. esmaesma'nın başaracağından benim de şüphem yok.
Tohumların da inatçılık yapmayıp, beni mahcup etmemesi kaydıyla tabii... :rolleyes:

Şimdi gidip paylaşım etkinliği konu başlığı altında durumu dile getireyim.
(Bir gün beni o başlıktan kovalamazlarsa iyidir :p).

esmaesma 09-01-2017 21:21

Çok teşekkür ederim. Umarım sizleri utandırmam :D

esmaesma 20-01-2017 12:15

Sayın MaynaVira, tohumlar dün elime geçti. Çok teşekkür ederim. Bir sürü de hediye koymuşsunuz içine. Umarım başarılı olurum.

yarenimex 20-01-2017 12:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esmaesma (Mesaj 1492928)
Sayın MaynaVira, tohumlar dün elime geçti. Çok teşekkür ederim. Bir sürü de hediye koymuşsunuz içine. Umarım başarılı olurum.

Başarılı olmanızı canı gönülden isterim sayın Esmaesma..Ben üç kez denedim, artık tohumdan denemeyi bıraktım. Tohumlar çok kolay çürüyebiliyor. Bulabilirseniz taze tohumdan denemenizi öneririm. Başarı şansının taze tohumlarda daha yüksek olduğunu okumuştum. Ancak hala peşinde olduğum bitkilerden. Ya satın alacağım **** bulabilirsem çelikten denemek istiyorum bir kez de. Kolay gelsin..

MaynaVira 21-01-2017 22:24

Rica ederim Sn. esmaesma, umarım tohumlar da emeklerinize değer... ;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024