agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Venüs Fly Trap ( VFT ) Sinek Kapan Bitkisi Tohum&Fide [İstek] (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/40162.htm)

fuaterkul 21-10-2016 04:33

Venüs Fly Trap ( VFT ) Sinek Kapan Bitkisi Tohum&Fide [İstek]

Merhaba arkadaşlar ,

İlk kez Aliexpresste gördüm. Böyle bitki mi olur dedim hatta araştırdım gerçekmiş , böyle bitki varmış hemen benimde olmalı dedim 2 farklı yerden sipariş verdim ürünler geldi fakat bildiğimiz ot tarzı şeyler büyüdü . 2 defa hayal kırıklığına uğradım 1 haftayı aşkın süredir sitede aktifim ve bitki yetiştiriciliği konusunda tecrübe kazanmak istiyorum buradaki arkadaşlardan ricam sinek kapan bitkisi Tohumu ya da filizi elinizde varsa göndermeniz yönünde olacaktır . :D

Şimdiden saygı ve sevgilerimle ..

fuaterkul 26-10-2016 04:00

1 Eklenti(ler)
Sonunda aldım 😊

durmaz 28-10-2016 14:55

Merhaba,
Sahte tohum gönderiyorlar.
Bende aldım ot çıktı.

fuaterkul 04-11-2016 13:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi durmaz (Mesaj 1483773)
Merhaba,
Sahte tohum gönderiyorlar.
Bende aldım ot çıktı.

Türkiye'den aldım 9-12 aylık fidede hediyeydi tohumları ektim . Bir adet fidem var şuan sağlıklı bir problemi yok mutluyuz :D

coskukoz 08-11-2016 06:43

Hoocam bizi bilgilendir mutlaka gelişmelerden. Ben de almak istiyorum ama çok fazla olumsuz yorum olduğu için alamıyorum. :)

Narphus 08-11-2016 14:28

Ben gecen pazartesi Icerenkoy'deki Bauhaus'ta sinekkapan bitkiler gordum. Durumlari da fena degildi, 16 ve 25 liraydi diye hatirliyorum saksi boyutuyla alakali olarak. Belki direkt oradan alabilirsiniz.

fuaterkul 11-11-2016 02:59

1 Eklenti(ler)
Yavaş gelişiyorlar . Şu an ki durumu resimde olduğu gibi. Çok tatlılar :D

fuaterkul 11-11-2016 03:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi coskukoz (Mesaj 1485172)
Hoocam bizi bilgilendir mutlaka gelişmelerden. Ben de almak istiyorum ama çok fazla olumsuz yorum olduğu için alamıyorum. :)

Yurtdışından tohum almanı tavsiye etmem sahte tohum gönderiyorlar .Gönderdikleri tohumlarda sadece ot büyüyor . Yurtiçinde etoburbitkim diye aratırsanız istediğinizi bulabilirsiniz . Tohumdan da ektim fakat olgunlarınıda bulmak mümkün . Satıcı da güvenilir . Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

YeşimM 11-11-2016 22:32

Paketi 1 TL. 2TL. fiyatla satan internet firmaları var. Bunları bence de almayın. Ben daha önce aldım.Sahte tohum geldi. Etobur kesinlikle o kadar ucuz degil. Evet güvenilir satıcılar var az sayıda onları bulun. Hatta bu satıcıların hazırladığı yetiştirme videoları da var nette. Tohum ekimden çimlendirmeye kullanılacak malzemeye kadar detaylı anlatmışlar. Bu arada etoburu baltık torfunda yetiştirmek gerekiyormuş. O da var onlarda.Yağmur suyu **** saf su ile sulamak gerekiyor. Bütün bunları araştırın derim.

Batı Rüzgarı 07-01-2017 14:56

bunlar özel bitkiler özel bakım isterler.en basitinden musluk suyu ile sulamamanız kireçsiz yağmur suyu olması lazım.ben de alacaktım ama bakımı konusunda kendime pek güvenemedim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024