agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Frenk inciri siparisi (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/39653.htm)

Bayrakgil 28-05-2016 17:20

Frenk inciri siparisi

Merhabalar uygun rakamlara frenk inciri / yemisi tohumu **** çeliğini satın almak istiyorum. Nereden bulabilirim acaba

YeşimM 28-05-2016 21:40

Sayın Bayrakgil frenk inciri kocaman bir çalı oluyor. Hasat videosunu izlemiştim. Sopanın ucuna teneke bağlanıp hasat ediliyordu.:)

Bayrakgil 29-05-2016 07:25

:)))) teşekkür ederim evet bazı meyveler **** sebzeler oldukça zahmetli.

birgaripyolcu 29-05-2016 11:04

Arkadaşım yazlık yerlerin hepsinde dolu,Didim,İzmir,Datça,Alanya,Antalya,Bodrum...Yol un düşerse olgun dallarından veya tohumlarından rahat bulabilirsin.Yol kenarlarında,sahipsizce bulunuyor.

Bayrakgil 29-05-2016 12:02

Ah keşke olsa ben şehir dışına çıkarmayalı 3 sene oldu o taraflarda kimsemiz yok ki

mmanager 03-06-2016 14:58

Merhaba Sayın Bayrakgil frenk incirinin burada meyvesi satılır dikenleri batmasın diye buzun üzerine koyuyorlar.Bağırsaklara çok faydalıymış.Sizi biraz ümitsiz gördüm ama yeni farkettim ve hemen yardımcı olmak istedim.Aslında hiç umulmadık yerlerde karşıma çıkıyor bazen.Ben de kendim için bazı kaktüslere aşı altı yapmak için kullanacağım.Sizin için de koparırım söz.Adresinizi gönderin özelden PTT ile gönderirim.Evvelki sene bizim apartmanın önündeki müstakil evde vardı sonra apartman yapıldı tabi dikenli incirler de çöpe gitti.
Belki meyvesi de 1 ay kadar sonra çıkar ama sıcaktan ekşir yenilmez.İncir gibi çabuk ekşiyen bir meyvesi var.Köylerde çit duvarı yerine dikiliyor dikenli ya yabancı hayvanlar insanlar geçemesinler diye.Şöyle bir şey var kış mevsimi karlı geçen yerlerde olmuyor bu meyve fakat güneşli ve kapalı bir balkonda kışı geçirebilir.Selamlar.

hobiciakvarist 03-06-2016 15:02

Sayın Bayrakgil,

Frenk inciri diye aldığım bitki başka bir tür çıktı; meyveleri daha ufak oluyor. Gerçeğini bulmak ben de isterim ama pek mümkün değil gibi. Bir de iklimim müsait değil, kışın içeri almam lazım. Ancak büyük bir saksıda olur gibi duruyor. Tabi bulabilirsem.

mmanager 27-06-2016 09:17

Sayın Bayrakgil frenk inciri çeliğini buldum sonunda .Adresinizi özelden gönderirseniz hemen göndereyim bugün.Kumlu bahçe toprağına dikerseniz iyi olur.

Bayrakgil 27-06-2016 11:21

Merhabalarr hemen gönderiyorum

ddyldz 26-08-2017 19:40

Merhaba bende Frenk inciri arıyorum geçmi kaldım karşılığında çiçekle takas edebilirim

mmanager 06-09-2017 16:10

frenk inciri

Sitede çok yenisiniz galiba bu paylaşım geçen yıl yapılmıştı siz geç kalmışım galiba yazmışsınız ..Evet epeyce geç kalmışsınız.Biraz forumlara girin bir şeyler okuyun öğrenin bitki çiçek istemekten başka mesaj atmayı da öğrenirsiniz belki:p:p:p:p:p

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024