agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Hanımeli ve Yasemin Paylaşımı (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/39207.htm)

melih146 24-03-2016 10:07

Hanımeli ve Yasemin Paylaşımı

Merhabalar, bugün balkonumda yetiştirmek için bütün mahallede hanımeli aradım. Bi iki çelik alırım diye düşünmüştüm ama koskoca mahallede hiçbir yerde hanımeli yok. Bi mahallede nasıl olmadığına çok şaşırdım. Hiç kimsede güzel koku sevgisi yokmuş anlaşılan. Biraz da hayal kırıklığına uğradım bulamamış olmaktan dolayı. Kendi hanımelisinde budama yapmış veya yapacak olan varsa dalları atmak yerine bana göndermesini rica edebilir miyim :)

Benim bir yaseminim de yok ne yazık ki. Ama çelik göndermek isteyen olursa ya da daldırmayla dal köklendirip paylaşabilecek varsa çok mutlu olurum :)

celalim01 24-03-2016 13:11

Merhaba bende hanımeli var. Belki köklenmiş olan bile vardır. Çünkü yerde olduğundan dalları toprağa değdiğinde kök atıyor. Sarı yaseminde var. Çelik kolay köklenmiş var mı bilemiyorum. adres gönderirseniz paylaşım yaparım.

duy-gu 24-03-2016 13:53

Hanımeli ve yasemin annemlerin bahçesinde vardı, eğer hala duruyorsa ve İstanbul toplantısına gelirseniz elden çelikleri verebilirim. Kargoya gidecek pek vaktim olmuyor :) Haber verirseniz ona göre hazırlarım. Sevgiler...

salih66 24-03-2016 15:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1449255)
Merhaba bende hanımeli var. Belki köklenmiş olan bile vardır. Çünkü yerde olduğundan dalları toprağa değdiğinde kök atıyor. Sarı yaseminde var. Çelik kolay köklenmiş var mı bilemiyorum. adres gönderirseniz paylaşım yaparım.

Sayın celalim01,elinizde fazla hanımeli varsa bende rica edebilirmiyim

celalim01 24-03-2016 19:05

Köklü kaça det çıkar bilemem çelik konusunda sorun yok. Eğer acelem yok derseniz dalları toprağa yatırayım köklensin göndereyim köklü var ise hafta sonu tam bir kontrol ederek adet bildireyim.

melih146 25-03-2016 12:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1449329)
Köklü kaça det çıkar bilemem çelik konusunda sorun yok. Eğer acelem yok derseniz dalları toprağa yatırayım köklensin göndereyim köklü var ise hafta sonu tam bir kontrol ederek adet bildireyim.

Celalim bey hiç acelem yok doğrusunu isterseniz. Çeliği kendim köklendirebileceğimden de şüphe duyuyorum o yüzden köklendirip gönderme imkânınız olursa benim açımdan daha garanti bi yöntem olur. İleriki zamanlarda da kendi bitkilerimden çelikle köklendirmeyi öğrenmeye çalışırım budadıkça

melih146 25-03-2016 12:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi duy-gu (Mesaj 1449264)
Hanımeli ve yasemin annemlerin bahçesinde vardı, eğer hala duruyorsa ve İstanbul toplantısına gelirseniz elden çelikleri verebilirim. Kargoya gidecek pek vaktim olmuyor :) Haber verirseniz ona göre hazırlarım. Sevgiler...

Duy-gu hanım toplantıya teşvik etmek için güzel bi yöntem bulmuşsunuz ;) maalesef haftaya şehir dışına çıkacağım. O yüzden toplantıya katılma imkanım bulunmuyor. Nazik teklifiniz için teşekkür ederim. Önümüzdeki toplantılarda buluşmak dileğiyle :)

salih66 25-03-2016 12:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1449329)

Sn. celalim01,acelesi yok,elinizde köklü kalmadıysa beklerim.

celalim01 28-03-2016 16:43

Merhaba rahatsızdım sizlere dönemedim. Kaç gündür iğne vuruluyor.Bahçeyi kontrol edemedim.Zaten şu sıralar yağmurda var. Sizler bana adres bilgilerini gönderin. Ben biraz düzeldim. Yarın **** diğer gün bahçeye bakıp size geri dönüş yaparım.

melih146 29-03-2016 01:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1450239)
Merhaba rahatsızdım sizlere dönemedim. Kaç gündür iğne vuruluyor.Bahçeyi kontrol edemedim.Zaten şu sıralar yağmurda var. Sizler bana adres bilgilerini gönderin. Ben biraz düzeldim. Yarın **** diğer gün bahçeye bakıp size geri dönüş yaparım.

Aa geçmiş olsun celalim bey. Siz bir an önce iyileşmeye bakın bol istirahatle. Sizi yormayalım şu sıra bu işle. İyice toparladığınız zaman halledelim

celalim01 29-03-2016 14:29

Sayın melih sanırım siz bana adres bilgilerini ulaştırdınız. Sayın Salih sizde adres bilgilerini ulaştırırsanız. Yarın gönderi yapmayı düşünüyorum.hanımeli köklü ayarladım. Bugün çıkarmadım yarın çıkaracağım. Sarı yasemin ise çelik olarak gönderebileceğim. Köklü kalmamış elimde.

melih146 30-03-2016 15:14

Sayın celalim bana gelmek üzere bir kargo çıkmış yola. Sanırım siz yolladınız. Teşekkür ederim emeğinize ve paylaşımınıza. Kargo elime ulaşınca ve çeliklerle hanımellerini ekince burada paylaşıcam yine

celalim01 30-03-2016 23:21

Evet sayın melih146 ve sayın salih66 sizlerin kargosu yola çıktı. Hanımeli köklü yasemin ise köksüz çelikler halinde yolladım. Yasemin çeliğini dikmeden önce 2 gün suda bekletebilirsiniz. Eğer çelikte biraz yıpranma belirtisi olursa direk dikin toprağa. Canlı ve yeşili güzel durumdaysa suda bekletip dikmeniz iyi olur. Ben daha önce o şekilde yaptım. Başarılı sonuçlar aldım.

Hanımeli , hızlı kök atan bir bitki. Zaten köklü olunca sorun olacağını sanmam.
Kolaylıklar diler, güzel çiçeklerin açtığını görmenizi umut ederim.

melih146 03-04-2016 17:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1450715)
Evet sayın melih146 ve sayın salih66 sizlerin kargosu yola çıktı. Hanımeli köklü yasemin ise köksüz çelikler halinde yolladım. Yasemin çeliğini dikmeden önce 2 gün suda bekletebilirsiniz. Eğer çelikte biraz yıpranma belirtisi olursa direk dikin toprağa. Canlı ve yeşili güzel durumdaysa suda bekletip dikmeniz iyi olur. Ben daha önce o şekilde yaptım. Başarılı sonuçlar aldım.

Hanımeli **** hızlı kök atan bir bitki. Zaten köklü olunca sorun olacağını sanmam.
Kolaylıklar diler, güzel çiçeklerin açtığını görmenizi umut ederim.

teşekkürler sayın celalim. kargo adresime gelmiş şehir dışında olduğum için alamadım. pazartesi sabah erkenden gidip alacağım. umarım bitkiler kargoda kaldığı bu süre içinde ölmemiştir. yoksa emeğinize yazık olacak ben de elime kadar gelen bu bitkileri öldürmüş olduğum için üzüleceğim.

celalim01 03-04-2016 21:14

Merhaba ,hayırlısını dileyelim kargo sağlam olsun. Gerçi köklü olan hanımeli nemli idi. Nem kurumadığı müddetçe sanırım sorun olmaz. Yasemin ise dayanıklı bir çiçek. Şöyle bir örnek vereyim. Ben bir dal çelik aldım ekmek amacıyla. Sonra onu arabada unutmuşum ertesi gün akşam üstü farkına vardım ve ektim. Sorunsuz olarak kocaman bir çiçek haline geldi.

celalim01 04-04-2016 22:59

Kargonuzu aldınız mı Melih bey. Beni yurt içi kargodan aradılar. Size telden ulaşamamışlar sonra bende aradım telden ulaşamadım.

melih146 05-04-2016 10:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1451850)
Kargonuzu aldınız mı Melih bey. Beni yurt içi kargodan aradılar. Size telden ulaşamamışlar sonra bende aradım telden ulaşamadım.

Yanlış bilgilendirmişler sayın celalim. Evde ulaşamamışlardı da 2 kez telefonda görüşmüştük. Dün sabah aldım kargoyu yazacak fırsat bulamadım. Yaseminler ve hanımeli gayet sağlam durumdaydı. Yaseminleri suya koydum yarın toprağa dikeceğim. Hanımelini de dün diktim toprağa. Ama yaprakları buruştu toprağa diktikten sonra. Merakla gelişimini takip etmekteyim. Paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim

celalim01 05-04-2016 13:45

Size telefonla ulaşamadan beni aramış olabilirler belki. Daha sonra size ulaşmışlardır.
O nedenle yurt içi kargoyu tercih ediyorum. Tanıdık olunca beni her ulaşılamayan durumda bilgilendiriyorlar arayıp.

Sorunsuz almışsınız mesele olmaz. Yapraklar dayanma gücü az olduğundan buruşma olması gayet normal.

salih66 06-04-2016 17:36

Merhaba Sn.celalim01 biraz önce kargoyu teslim aldım,çok teşekkür ederim.

celalim01 08-04-2016 23:18

Merhaba ,çeliklerinizin gzel tutması size güzel çiçekler vermesini temenni ederim.

Secretgardenn 13-04-2016 07:07

Merhaba, Ben de rica etsem ayıp olur mu? :)

zeynepolgun 13-04-2016 12:43

rica etsem hanımeli ve yaseminden varsa banada verebilirmisiniz

celalim01 13-04-2016 13:31

Merhaba sayın Secretgardenn ve zeynepolgun. Yasemin çelik olarak var elimde. Hanımeli köklü var mı bilmiyorum bakmam lazım. Yoksa çelik olarak her ikisi de var. Gönderebilirim. Siz adreslerinizi gönderiniz bana ben uygun zamanda bakıp size köklü , köksüz çelik olarak gönderim yaparım.

ihtiyarus 20-04-2016 09:25

Bana da gönderirmisiniz...? Hanımelini ben istiyorum. Eşimde yasemin istiyor..Çok aradım hanımeli bulamadım..!

benahmet34 21-04-2016 09:06

***,
hanımeli paylaşımı yapabilirseniz sevinirim:)

ahmet akın
radiks sağlık
29 Ekim Cad. İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza C2 Blok Kat:9 No:279 Çobançeşme Yenibosna/İstanbul

Zemzem 21-04-2016 13:45

Aa ne güzel bir paylaşım, tam istediğim :) Anacığım için rica etsem acaba var mıdır kimsede?

celalim01 22-04-2016 19:45

Merhaba arkadaşlar. Okul takımının final maçları nedeniyle bir süre uğrayamadım.Çocuklarımız turnuvada 16 takım arasında 4. olarak kupalarını ve madalyalarını aldılar. Bugün finaller bitti. Şimdi uğradım. İsteyen arkadaşların hepsi adreslerini gönderirse hafta içi pazartesi- salı günü kargoları göndermeye çalışacağım.

Her iki bitki içinde çelik sıkıntısı yok. Bolca gönderim yapma şansım var.

zelish 02-05-2016 12:01

Sn Celalim, hanımeli çelikleri halen elinizde mevcutsa bende rica edebilirmiyim ?

celalim01 02-05-2016 23:16

Sayın zelish hanımeli elimde oldukça bol miktarda. Kocaman bir çiçek halinde olduğundan. Ayrıca bahçede 3 ayrı yerde bol çiçek var.İsterseniz bir kaç arkadaşa köklendirip göndereceğim size nasıl uygunsa öyle yapayım. Köklü ,köksüz nasıl uygunsa. Ayrıca varsa farklı çiçekler elimde olanlardan göndermeye çalışayım siz adresi gönderin bana.

zelish 11-05-2016 10:31

Köklü olsun lütfen, özelinize mesaj atıyorum şimdi, çok teşekkür ederim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024