agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Sempervivum (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/37849.htm)

Sevgi Durul 25-06-2019 17:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi coskun8553 (Mesaj 1570813)
İyi günler dilerim Sevgi hanım. Eğer uygun görürseniz paylaşımlarınızdan yeniden faydalanmak isterim. Elimde olan türleri arttırmak adına.

Sayın coskun8553, Aynı türleri gönderiyorum ama özel olarak istediğiniz bir tür varsa yazın, bitki gönderime uygunsa gönderirim.

ensclate, cenan, Aleynabay, kargolarınız yola çıktı. Takip nolar mesajla gelmiştir umarım. Gelmediyse istediğiniz takdirde özel mesajla bildiririm. :)

Aleynabay 25-06-2019 18:33

Mesaj geldi bugun çok teşekkür ederim :)

coskun8553 26-06-2019 14:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1571062)
Sayın coskun8553, Aynı türleri gönderiyorum ama özel olarak istediğiniz bir tür varsa yazın, bitki gönderime uygunsa gönderirim.

Sevgi hanım mesaj kutunuz dolu her halde, gönderdiğim mesajlar ulaşmıyor.

Sevgi Durul 26-06-2019 15:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi coskun8553 (Mesaj 1571119)
Sevgi hanım mesaj kutunuz dolu her halde, gönderdiğim mesajlar ulaşmıyor.

Buraya yazabilirsiniz.

coskun8553 26-06-2019 15:30

Öncelikle teşekkür etmek istedik Sevgi Hanım. İstekte bulunmak biraz garip geldi. Ancak, sayfanızı tekrar gözden geçirince ; Euphorbia Milli (Pembe-Sarı-Beyaz), Bir gecelik gelin, Süt ağacı, Echevira Lilacina, Rebutia ve Sarkız dikkatimi çeken bitkileriniz oldu. Bunlardan paylaşım yapabilmeniz mümkün mü acaba ?

Sevgi Durul 26-06-2019 15:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi coskun8553 (Mesaj 1571127)
Öncelikle teşekkür etmek istedik Sevgi Hanım. İstekte bulunmak biraz garip geldi. Ancak, sayfanızı tekrar gözden geçirince ; Euphorbia Milli (Pembe-Sarı-Beyaz), Bir gecelik gelin, Süt ağacı, Echevira Lilacina, Rebutia ve Sarkız dikkatimi çeken bitkileriniz oldu. Bunlardan paylaşım yapabilmeniz mümkün mü acaba ?

Olur mu hiç, mümkün olanlardan gönderirim. Şu anda gönderime müsait, süt ağacı, bir gecelik gelin, sarı kız, beyaz euphorbia milii var. Mesaj kutusunu boşalttığımda adres bilgilerinizi alırım. :)

cenan 27-06-2019 09:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1570754)
Adres bilgilerinizi ve kargo tercihinizi gönderiniz. :)

Cenan, bilgilerini göndermiş.

Sevgi hanım, özenle hazırladığınız paketleri Aldım. Emeğinize, yüreğinize sağlık. hepsi birbirinden güzel... Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgi Durul 27-06-2019 10:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cenan (Mesaj 1571179)
Sevgi hanım, özenle hazırladığınız paketleri Aldım. Emeğinize, yüreğinize sağlık. hepsi birbirinden güzel... Her şey gönlünüzce olsun.

Güle güle büyüsünler.

Kopmuş sukulent yapraklarını atmayın. Toprağa yatırıp arada fısfısladığınızda bebek sukulentleriniz olur.

Sedumlar baygınlaşmış olabilir. Sadece uçlarını hafifçe nemli toprağa batırıp kalan kısımlarını toprağa yatırıp, toprak kurudukça sulamanız yeterli. Hemen kendilerine gelirler. Oldukça nazsız ve dirençli bitkilerdir.

Kolay gelsin.

cenan 27-06-2019 10:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1571181)
Güle güle büyüsünler.

Kopmuş sukulent yapraklarını atmayın. Toprağa yatırıp arada fısfısladığınızda bebek sukulentleriniz olur.

Sedumlar baygınlaşmış olabilir. Sadece uçlarını hafifçe nemli toprağa batırıp kalan kısımlarını toprağa yatırıp, toprak kurudukça sulamanız yeterli. Hemen kendilerine gelirler. Oldukça nazsız ve dirençli bitkilerdir.

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim, her şey için :>

uuluc 27-06-2019 12:02

@Sevgi hanım, benim kargomda geldi, paylaşımınız için canı yürekten teşekkür ederim.

Aleynabay 27-06-2019 16:58

Sevgi hanım benim de kargom geldi ne kadar teşekkür etsem az. Çok teşekkürler

coskun8553 28-06-2019 12:16

Sevgi hanım paylaşımları bitirdiniz sanırım. Ben de adres bilgilerimi gönderebilirim :)

Hımırnur 06-07-2019 23:15

Sevgi hanım siz yazdım ama görmediniz herhalde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hımırnur 10-07-2019 12:48

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...cbd24590d6.jpg ekrana sığdıramadım çok teşekkürler [emoji254]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İLKGÜL 12-07-2019 13:53

sevgi hanım paylaşımlarınız devam ediyorsa ben de talip olmak istiyorum. Kargo paketleriniz harika :) Paylaşıyorsanız e. millinin beyazından da rica ediyorum ek olarak.

Sevgi Durul 19-07-2019 11:49

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi İLKGÜL (Mesaj 1571959)
sevgi hanım paylaşımlarınız devam ediyorsa ben de talip olmak istiyorum. Kargo paketleriniz harika :) Paylaşıyorsanız e. millinin beyazından da rica ediyorum ek olarak.

Sevgili İLKGÜL, kargonuzun elinize ulaştığını haber dahi etmediniz. Sanırım memnun kalmadınız, gönderdiğim bitkilerde bir sıkıntı mı var?

Sayın scl-ysl, kargonuz dün dağıtımdaydı, bugün şubede beklemede görülüyor. İlgilenir misiniz?

Eklenti 696824

Sevgi Durul 20-07-2019 14:23

Kargo hâlâ şubede bekliyor. :(

Özel mesaja cevap yok. :( Telefon edeyim dedim arkadaşa, (vodafona kayıtlı böyle bir numara yoktur) sesli mesajı dinletiliyor. Harbiden insanları mutlu edeyim derken strese girdim. :mad:

Forumu aktif kullanmayan arkadaşlar bundan sonra kesinlikle talepte bulunmasınlar. Üzgünüm cevap vermeyeceğim.:mad:

Zemzem 20-07-2019 16:08

Şeyy bende mi istesem :eek: İstesem nolur ki keşke benim de olsa

Mahmut Tebir 20-07-2019 17:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1572340)
Kargo hâlâ şubede bekliyor. :(

Özel mesaja cevap yok. :( Telefon edeyim dedim arkadaşa, (vodafona kayıtlı böyle bir numara yoktur) sesli mesajı dinletiliyor. Harbiden insanları mutlu edeyim derken strese girdim. :mad:

Forumu aktif kullanmayan arkadaşlar bundan sonra kesinlikle talepte bulunmasınlar. Üzgünüm cevap vermeyeceğim.:mad:

Bence belli bir mesaj sayısı sınırlandırması olsun bu gönderim için. Çünkü insanlar merak için siteye kayıt olup ondan sonra kayboluyorlar. Paylaşım yapan insan zarar görüyor ondan sonra.

İLKGÜL 21-07-2019 16:51

Sevgi hanım kargoyu alır almaz cevap yazdım size özelden ama ulaşmadı galiba. Şimdi tekrar yazdım kırılmanızı asla istemem ulaşmazsa diye buradan da yazıyorum. Beni çok mutlu ettiniz ne kadar teşekkür etsem az. Bitkiler çok iyi durumdalar yerlerine yerleştiler. Tekrar çok teşekkür ediyorum zahmetleriniz için.

İLKGÜL 22-07-2019 14:37

4 Eklenti(ler)
Sevgi hanım fotoğraf yüklemeyi ancak başarabildim. Hepsi çok güzeller, yerlerine de yerleştiler. Tekrar teşekkür ederim. Umarım firesiz büyütebilirim. e.milli için ayrıca teşekkür ederim. Sevgiyle kalın
Eklenti 696958
Eklenti 696959
Eklenti 696960
Eklenti 696961

Sevgi Durul 23-07-2019 14:50

5 Eklenti(ler)
Sevgili İLKGÜL'ün kargosu ile aynı gün gönderdiğim kargo biraz önce geri geldi.

İyi ki geri gelmiş, geç de olsa teslim alınmamış, içindekiler su olmuş. Bunu mu göndermiş dedirtmek istemezdim.

Telefon numarasının hatalı verilmesi, kargodan mesaj gitmemesi, arada arkadaşın foruma girmemesi, kargo ulaştığında evde bulunmaması ile böyle bir sonuç oluştu. Can sağlığı olsun. Gidiş-Dönüş 37 TL nin bizden çıkacağı varmış. :) Hiç acımadım, bu halde kargo teslim alınsaydı o zaman üzülür utanırdım.

Arkadaş kargonun iade olduğunu özelden yazmış,

Eklenti 696993

Ücret havale edilmesini kabul etmiyorum. Bende de hata var. :)

Durum bundan ibaret.

Eklenti 697002

Eklenti 696999

Eklenti 696997

Hoya carnosa köklenmiş bu sekiz günlük sürede.

Eklenti 696996

Bu durumda gönderimlerime ara veriyorum.:rolleyes:

scl-ysl 23-07-2019 15:31

Çok çok çok üzgün ve mahcubum telefon numarasını hatalı yazmam nelere mal oldu gerçekten heycanla beklediğim bitkilerdi kargodan mesaj gelmeyince herhalde yoğunluktan gönderememişyir tekrar yazıp bunaltmıyım diye bekliyim dedim keşke beklemeyip yazsaydımda numaranın hatalı olduğunu farketseydim ��

Sevgi Durul 23-07-2019 15:54

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi scl-ysl (Mesaj 1572513)
Çok çok çok üzgün ve mahcubum telefon numarasını hatalı yazmam nelere mal oldu gerçekten heycanla beklediğim bitkilerdi kargodan mesaj gelmeyince herhalde yoğunluktan gönderememişyir tekrar yazıp bunaltmıyım diye bekliyim dedim keşke beklemeyip yazsaydımda numaranın hatalı olduğunu farketseydim ��

İlk kez başıma geliyor. Can sağlığı olsun demekten başka bir şey bulamıyorum. :( İsterdim ki bitkiler sağlıklı olarak ulaşsın.

Size, telefon dışında buradan ve buradan da ulaşmaya çalıştım. Kısmet değilmiş.:)

Sağlam kalanları ayırdım,

Eklenti 697010

Çürüyenler çöp oldu. :(

usnac.culu 14-08-2019 00:21

Merhaba Sevgi Hanım gönderiminiz devam ediyor mu? :)

karakedilek 16-08-2019 13:42

Sevgi hanım çiçeklerinize hayranlıkla bakıyorum gönderimleriniz devam ediyorsa bende yararlanabilir miyim acaba :)

ebd 16-08-2019 15:50

Merhaba Sevgi Hanım,

Mesajları tek tek okudum gerçekten büyük emek harcıyorsunuz. Karşılaştığınız zorluklara rağmen yılmadan devam ediyorsunuz ya emeğinize sağlık. Umuyorum gittikleri yerlerde de sizin kadar güzel bakılırlar.

Sevgi Durul 16-08-2019 16:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ebd (Mesaj 1573481)
Merhaba Sevgi Hanım,

Mesajları tek tek okudum gerçekten büyük emek harcıyorsunuz. Karşılaştığınız zorluklara rağmen yılmadan devam ediyorsunuz ya emeğinize sağlık. Umuyorum gittikleri yerlerde de sizin kadar güzel bakılırlar.

Teşekkürler, Sayın ebd. Ben de öyle umuyorum.

Mesajınızı görünce hatırladım. Siz önceden yazmıştınız.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ebd (Mesaj 1556351)
Eğer bir paylaşım daha yaparsanız bana da ayırabilir misiniz? O zaman size adres detaylarını paylaşırım. Eminim size sürekli böyle adres detayı geliyordur. Şimdiden bende atıp +1 fazlalık yapmayayım :)

Teşekkürler.

Ben de adres istemiştim. :)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1570700)
Posedion78, Hımırnur, ebd, Aleynabay, adres bilgilerinizi gönderdiğinizde sizlere gönderim yapabilirim. Tel no muhakkak yazılacak, kargo şirketleri istiyor. :)

Sizden adres gelmedi.

Şimdi eğer isterseniz, adres bilgilerinizi gönderiniz. Önümüzdeki hafta kargo göndericem, size de göndereyim.

Buradan açıklama lüzumü hissettim ki, geri gelen kargoya sadece telefon numarasındaki tek rakam hatası sebep oldu. Art niyet yok. Sevgili scl-ysl'nin kargosu yeniden gidecek.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi karakedilek (Mesaj 1573477)
........ gönderimleriniz devam ediyorsa bende yararlanabilir miyim acaba :)

Adres bilgilerinizi gönderiniz lütfen. :)

ÖNEMLİ: Burada onaylanmadan özelden adres gönderenlere dönüş yapmam mümkün değildir.

ebd 21-08-2019 12:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1573485)

Adres bilgilerinizi gönderiniz lütfen. :)

ÖNEMLİ: Burada onaylanmadan özelden adres gönderenlere dönüş yapmam mümkün değildir.

Merhaba Sevgi Hanım,

Kargom bugün dağıtıma çıkmış nasıl merak ediyorum anlatamam. Akşam eve gidip büyük bir merak ve hevesle açacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim size.

Ekim ve bakım konusunda da sizden destek isteyeceğim. Fotoğraflarını da buradan paylaşacağım. Eksik veya hatalı birşey yaptıysam yorumlarınızı bekliyor olacağım.

ebd 21-08-2019 22:39

4 Eklenti(ler)
Merhaba Sevgi Hanım,

Çok teşekkür ederim görünce çocuklar gibi sevindim bu kadar çok çeşit olmasına. Umuyorum hepsini doğru şekilde ekmişimdir. Kırılan yaprakları yumuşak toprak üzerine dizdim. Köklü olanları doğrudan toprağa diktim. Bir iki hafta bu saksılarda canlanmalarını köklenmelerini izleyeceğim. Daha sonra hepsi için ayrı ayrı planlarım var :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024