agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Achimenes fide ve rizomları (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/37513.htm)

emires 22-06-2015 18:57

Achimenes fide ve rizomları

Geçen yıldan kalma rizomları bilmeden parçalamışım saksı toprağında. Parçalananların hepsi fizilizlendi. Bahçem yok, gölge bir bahçede ya da güzel bir saksıda harika coşacaklar gibi duruyor. Taşınacağım ve bakamacağım için isteyene verebilirim/gönderebilirim.

Mor renk, resim eklenecektir.
Not: Karşılığında afrika menekşesi gönderseniz güzel olur, göndermeseniz de sorun yok.

emires 22-06-2015 19:12

1 Eklenti(ler)
Eklenti 560988

💕...Bir tutkudur Kohleria...💕

Muda 22-06-2015 23:35

Sayın emires;
Kohleria, benzeri bir çiçek sanırım. Ben almak isterim. İki tane afrika menekşem var. Onlar da bir pembe diğeri ise beyaz. İstediğiniz başka bir şey var ise gönderebilirim.

emires 22-06-2015 23:42

Kohleria yıl boyu açıyor bu çiçek yazlık. Ama onun gibi tüylü yaprakları var ve rizomdan çoğalıyor.

emires 22-06-2015 23:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muda (Mesaj 1389865)
Sayın emires;
Kohleria, benzeri bir çiçek sanırım. Ben almak isterim. İki tane afrika menekşem var. Onlar da bir pembe diğeri ise beyaz. İstediğiniz başka bir şey var ise gönderebilirim.

Hangi ildesiniz? Menekşe ve kohleria bakabiliyorum. Fotoğrafını atabilir misiniz menekşelerin?

Milla 23-06-2015 07:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi emires (Mesaj 1389786)
Geçen yıldan kalma rizomları bilmeden parçalamışım saksı toprağında. Parçalananların hepsi fizilizlendi. Bahçem yok, gölge bir bahçede ya da güzel bir saksıda harika coşacaklar gibi duruyor. Taşınacağım ve bakamacağım için isteyene verebilirim/gönderebilirim.

Mor renk, resim eklenecektir.
Not: Karşılığında afrika menekşesi gönderseniz güzel olur, göndermeseniz de sorun yok.

Sevgili emires,
Bildiğin üzere hayalimdeki bahçeye kavuştum, ben onlara ikinci aile olmayı çok isterim. Menekşelerim 8 çeşit sanırım. Köklendirip ya da yapraklardan yollayabilirim. Sen nasıl istersen. Sevgilerimle.

emires 23-06-2015 12:01

Çiçekleri bugünlerde ayıracağım. sayı yettiğince isteyene göndermek düşüncesindeyim. mesajla ad soyad adres ve telefon bilgilerinizi yazabilirsiniz, çünkü kargo için irtibat halinde olmamız daha güzel olur diye düşünüyorum.

Milla 23-06-2015 16:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi emires (Mesaj 1389942)
Çiçekleri bugünlerde ayıracağım. sayı yettiğince isteyene göndermek düşüncesindeyim. mesajla ad soyad adres ve telefon bilgilerinizi yazabilirsiniz, çünkü kargo için irtibat halinde olmamız daha güzel olur diye düşünüyorum.

Bilgileri özelden yolluyorum. Paylaşım için teşekkürler.

telato 24-06-2015 03:10

Achimenes rizomları paylaşımınız için teşekkür ederim. Adres bilgilerimi özelden gönderiyorum.

sonkez 24-06-2015 15:44

Mumkunse bende istiyorum.

günebakan 24-06-2015 19:38

Eğer kaldıysa ben rizomlardan rica edecektim

emires 25-06-2015 19:19

3 Eklenti(ler)
Sevgili arkadaşlar çiçekleri ayırdım. Fotoğraf ekliyorum, ne olduğunu görün ve ona göre karar verin. Sanıyorum haftaya gönderim yapabilirim. Eklenti 561776Eklenti 561777Eklenti 561778

emires 25-06-2015 19:35

kntlmelek,
Milla
telato
muda
sonkez
günebakan

isimli arkadaşlar istemişlerdi. 2 kişi dışında adres gelmedi. adres gönderen arkadaşlara haftaya göndereceğim inşallah. 6-7 adet var, tam sayıya yetecek gibi bakalım.

sonkez 06-08-2015 10:05

Hediyeleri eline gecen varmı arkadaslar. ? Pazartesi gonderim olmustu hala elime ulasmadi, InsaAllah yolda kurumamistir :(

Milla 06-08-2015 10:27

Benim adresim de değişti. Acaba gönderim oldu mu? Olmadıysa yeni adresi yollayayım :)

sonkez 06-08-2015 10:37

Bana pazartesi telefon etti sevgili emires göndereceğim diye,daha sonra gonderdigini öğrendim.Maalesef bu saat oldu hala elime ulasmadi.Yolda kurudu,**** bozulduysa çok üzülürüm.: (

Milla 06-08-2015 11:55

Ben de son durumu merak ettim şimdi ?

sonkez 14-08-2015 13:20

Bana geldi ama maalesef kargoda cok fazla kalmasi ve sicak yuzunden kaybettim sanırım üzgünüm :(

Milla 14-08-2015 20:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sonkez (Mesaj 1401899)
Bana geldi ama maalesef kargoda cok fazla kalmasi ve sicak yuzunden kaybettim sanırım üzgünüm :(

Çok üzüldüm :( Ben benimkiyle ilgili hala hiç bir bilgi sahibi değilim.

sonkez 14-08-2015 23:12

Belkide şanslısınız,havalar biraz serinlesin kazasiz,belasiz gelir InsaAllah.

emires 14-08-2015 23:25

Selamlar herkese, tatilden yeni döndüm. Yalnızca bugün 600den fazla km yol yaptım. Foruma uğrayamıyordum haliyle. Sevgili milla seni aradım cevap vermeyince gönderim yapmadım. Diğer arkadaşlara da sıra gelmedi henüz. Sevgili sonkez, hava daha serinken başka çiçeklerle tekrar gönderim yapmaya çalışacağım. Ölmelerine üzüldüm. :( kargo tahminimizden geç ulaştırdı sanırım. Daha önce milla'ya ve bir çok arkadaşa kohleria göndermiştim sağlıklı ulaşmıştı. :(

sonkez 15-08-2015 06:01

Evet kargo ve sıcakların azixligine uğradım maalesef,kısmet değilmiş: (

Milla 15-08-2015 15:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi emires (Mesaj 1402028)
Selamlar herkese, tatilden yeni döndüm. Yalnızca bugün 600den fazla km yol yaptım. Foruma uğrayamıyordum haliyle. Sevgili milla seni aradım cevap vermeyince gönderim yapmadım. Diğer arkadaşlara da sıra gelmedi henüz. Sevgili sonkez, hava daha serinken başka çiçeklerle tekrar gönderim yapmaya çalışacağım. Ölmelerine üzüldüm. :( kargo tahminimizden geç ulaştırdı sanırım. Daha önce milla'ya ve bir çok arkadaşa kohleria göndermiştim sağlıklı ulaşmıştı. :(

sevgili emires,
Ben ev taşıdım ya o esna belki cevap verememişimdir ya da son günlerde olduysa telefonumun ekran kartı yanmış, tamir olacak :(
Senin bana yolladığın elbette duruyor :)

cengizildas 06-10-2015 23:35

Sn. emires, sayfayı yeni buldum ve okudum. Bu çiçeği satan bir yeri tüm aramalarıma rağmen bulamadım. Eğer geç olmadı ise ve elinizde kaldı ise ben de rica edeceğim. Eğer varsa adres bilgilerimi verebilirim.

emires 07-10-2015 00:08

Bakamadığım için dağıtmak istedim. Ancak yaz sıcağında gönderdiklerim yola dayanmamış hep ölmüşler. Diğer söz verdiğim arkadaşlarınkini büyüteyim diye uğraşıyorum ama bir türlü anlaşamıyorum bu çiçekle. Birer birer kaybediyorum. Söz verdiğim tüm arkadaşlardan özür diliyorum, çiçekler rizom verirse onları yollarım artık. Çünkü şu an yola dayanmayacak kadar cılızlar :(((

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024