agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Passiflora edulis tohumu paylaşmak istiyorum (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/36604.htm)

esmaesma 23-02-2015 23:24

Passiflora edulis tohumu paylaşmak istiyorum

Arkadaşlar elimde olan taze meyveden alınmış passiflora edulis tohumlarını paylaşmak istiyorum. 10'ar adetten dört kişiye gönderim yapabilirim.

celalim01 23-02-2015 23:49

Paylaşım için teşekkürler. tohumları posta ile gönderme şansınız var mı ?

Milla 24-02-2015 08:08

Paylaşım için teşekkürler. Listeye beni de yazabilirseniz sevinirim.

esmaesma 24-02-2015 10:13

Sayın Celalim01 ve sayın Milla özelden adreslerinizi gönderirseniz bu hafta içi gönderi yapabilirim. Ptt yoluyla göndermeyi düşünüyorum ama sizlerin tercih ettiği şekilde de gönderebilirim.

zynlby 24-02-2015 12:03

çiçekleri çok güzelmiş gerçekten, ellerinize sağlık...

esmaesma 24-02-2015 12:36

sayın zynlby,
Eğer siz de büyütmek isterseniz , tohum yollayabilirim özelden adres bilgilerinizi yollarsanız tabi :D

yarenimex 24-02-2015 12:42

Ben de tekrar denemek istiyorum. Lütfen beni de listeye ekler misiniz..İletişim bilgilerim özelinizde..

birgaripyolcu 24-02-2015 19:24

Tropik bir meyva,o iklime sahip yerler olmalı...

günebakan 25-02-2015 07:13

Eğer hala elinizde kaldıysa bende tohumlardan rica edecektim.

esmaesma 25-02-2015 16:14

Sayın günebakan,
Tabi ki gönderebilirim . Ades bilgilerinizi bekliyorum ;)

Mr.Prankton 26-02-2015 06:20

Sn.Esmaesma eğer halen elinizde biraz tohum varsa göndere bilir misiniz?

burcind 26-02-2015 14:12

Bende hala elinizde varsa alabilirim.

esmaesma 26-02-2015 20:55

Sayın milla, yarenimex, ibrahim yavuz, hasan, günebakan kargolarınızı bugün ptt'ye verdim. Umarım en kısa sürede elinize geçerler. hepinize bol şans ;)

esmaesma 26-02-2015 20:58

Sayın celalim01, kusura bakmayın sizin kargoyu atlamışım gönderirken. Sizin tohumları da yarın gönderiyorum. Tekrar kusura bakmayın.

esmaesma 26-02-2015 21:00

Mr.prankton ve sayın burçind özelden adres bilgilerinizi gönderirseniz sizlere de gönderebilirim.

İbrahim Yavuz 26-02-2015 23:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esmaesma (Mesaj 1359585)
Sayın milla, yarenimex, ibrahim yavuz, hasan, günebakan kargolarınızı bugün ptt'ye verdim. Umarım en kısa sürede elinize geçerler. hepinize bol şans ;)

Çok teşekkürler, dört gözle bekliyorum. Umarım tohumlarınızı çimlendirebilirim ve kendi Passifloramdan kendi tohumlarımı paylaşabilirim. :)

İbrahim Yavuz 28-02-2015 16:05

Teşekkürler

2 Eklenti(ler)
Esma hanım tohumlarınız an itibari ile elime ulaştı, çok teşekkür ederim. Umarım çimlendirmeyi başarabilirim. Çimlendirme hakkında kendi tecrübelerinizi de bizimle paylaşırsanız mutlu olurum. Tohumları heba etmek istemem :)

Bana kalırsa tohumları 1-2 gün ılık suda bekletip sonra da 20-25 derce sıcaklıkta ışıklı bir ortamda torf içerisine ekicem. Siz ne tavsiye edersiniz?

Bu arada diğer arkadaşlara da başarılar ;)

esmaesma 28-02-2015 19:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi İbrahim Yavuz (Mesaj 1359933)
Esma hanım tohumlarınız an itibari ile elime ulaştı, çok teşekkür ederim. Umarım çimlendirmeyi başarabilirim. Çimlendirme hakkında kendi tecrübelerinizi de bizimle paylaşırsanız mutlu olurum. Tohumları heba etmek istemem :)

Bana kalırsa tohumları 1-2 gün ılık suda bekletip sonra da 20-25 derce sıcaklıkta ışıklı bir ortamda torf içerisine ekicem. Siz ne tavsiye edersiniz?

Bu arada diğer arkadaşlara da başarılar ;)

Sayin ibrahim yavuz,
Ben de bu konuda acemiyim. Kardesimle bir ay kadar once birkac tur passiflora tohumu siparis etmistik henuz onlarda bir hareket yok. Eski tohumlari bir gece portakal suyunda bekletmek gerektigini okumustum. Biz de oyle yapip diktik eski olabilir tohumlar diye. Bir markette de passiflora edulis meyvesi gorunce dayanamadik aldik. Algida secicilik iste gozum heryerde passiflora ve mum cicegi ariyor :D Meyveden alip taze dikince tohumlarda buyuk oranda cimlenme oluyormus. Bence dogru bir yontem izliyorsunuz. Ben de diktim tohumlari. Bakalim benimkiler mi once cimlenecek sizlerinkiler mi ;)

İbrahim Yavuz 28-02-2015 19:14

Hadi Hayırlısı

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esmaesma (Mesaj 1359970)
Sayin ibrahim yavuz,
Ben de bu konuda acemiyim. Kardesimle bir ay kadar once birkac tur passiflora tohumu siparis etmistik henuz onlarda bir hareket yok. Eski tohumlari bir gece portakal suyunda bekletmek gerektigini okumustum. Biz de oyle yapip diktik eski olabilir tohumlar diye. Bir markette de passiflora edulis meyvesi gorunce dayanamadik aldik. Algida secicilik iste gozum heryerde passiflora ve mum cicegi ariyor :D Meyveden alip taze dikince tohumlarda buyuk oranda cimlenme oluyormus. Bence dogru bir yontem izliyorsunuz. Ben de diktim tohumlari. Bakalim benimkiler mi once cimlenecek sizlerinkiler mi ;)

Bakalım bugün bir kaç tohum ile başlıcam, gelişmelerden sizi de haberdar ederim.

İnşallah benimkiler daha çabuk çimlenir :D

İşin şakası tabi ;)

Hasan 04-03-2015 08:36

Esma Hanım

Kargo bugün elime ulaştı. Tohumlar için teşekkürler. Umarım bende büyütüp tohumlarını dağıtabilirim. Tabi ilk önce çimlendirmek lazım:)

Selamlar...

yarenimex 06-03-2015 13:25

Kargoyu biraz önce aldım.Paylaşımınız için teşekkür ederim. İnşallah çimlenme haberlerini de paylaşmak kısmet olur, hem sizi hem bizi sevindirirler..Esenlikler dilerim..

Mr.Prankton 06-03-2015 15:52

Merhaba, Sn.Esmaesma kargo elime ulaştı.cok Teşekkürler....

Vinciane 06-03-2015 15:59

Banada olur mu? :)

Merhabalar,

Acaba elinizde birkaç tohum kaldi mi? Bir yerden baslayim diye dusundum :) Toprak aldim, ve simdi tohumu ariyorum : hybrid F1 tohumu satiliyor ama bunlari cok guvenmiyorum. Organikse super olur :) :rolleyes:
Tesekkur ederim,

esmaesma 08-03-2015 21:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vinciane (Mesaj 1361247)
Merhabalar,

Acaba elinizde birkaç tohum kaldi mi? Bir yerden baslayim diye dusundum :) Toprak aldim, ve simdi tohumu ariyorum : hybrid F1 tohumu satiliyor ama bunlari cok guvenmiyorum. Organikse super olur :) :rolleyes:
Tesekkur ederim,

Malesef elimde tohum kalmadı. Becerebilir de çimlendirirsem belki fide paylaşırım :D. Kusura bakmayın.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024