agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   sardunya çelikleri (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/36457.htm)

sardunya aşkı 04-02-2015 01:32

sardunya çelikleri

merhaba arkadaşlar elinde fazladan sardunya çelikleri olan varsa bana gönderebilirmi sardunyanın her çeşidi olur ilginize teşekkürler gönderirim diyene özelden adresimi gönderirim;)

mcanmcaner 29-04-2015 23:32

Bende istiyorum renkleri nasıl acaba hangi ildesiniz

xTHRee 03-05-2015 09:10

Bende sardunya arıyorum. Paylaşmak isteyen varsa sevinirim.

celalim01 03-05-2015 19:18

Daha önceki isteyen arkadaşlara mesaj attım ama bana geri dönmediler. Sardunyaları küçültüyorum. farklı renklerde elimde var isteyene gönderebilirim.

aleydi 03-05-2015 23:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1375538)
Daha önceki isteyen arkadaşlara mesaj attım ama bana geri dönmediler. Sardunyaları küçültüyorum. farklı renklerde elimde var isteyene gönderebilirim.

Kaldıysa ben rica edebilirim .

celalim01 03-05-2015 23:43

sayın aleydi. Sizin çelikleri hafta içinde göndereyim.

B e t ü l 04-05-2015 12:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1375538)

Elinizde kaldıysa ben de alabilir miyim

minearas 04-05-2015 20:19

Bende istesem olur mu acaba

celalim01 07-05-2015 00:19

Merhaba sayfaya girememiştim. Eğer okuyorsanız bana adresinizi hemen gönderebilirseniz yarın çarşıya çıkacağım sizlere de göndereyim.

celalim01 07-05-2015 11:50

Sayın aleydi , yurtiçi kargo ile 405580809841 gönderi kodu ile kargonuzu gönderdim.
Sorunsuz bir şekilde elinize ulaşması dileğiyle.

sardunya aşkı 10-05-2015 14:38

oguz90tr
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2007
Sakız Sardunya
Selamlar,
Elazığ da yaşıyorum ve pencerelerimin önüne saksı içinde kırmızı sakız sardunya dikmek istiyorumm. Ancak malesef burada sadunya satan bulamadım.
Einde sakız sardunya fidesi veya çeliği olan birileri varsa fide veya çelik gönderebilirse sevinirim.
Buraya mesaj yazarsanız özel mesaj ile adres bilgilerini vereceğim.

SAYIN CELALİM01 BEN DAHA ÖNCE SARDUNYA ÇELİKLERİ İSTEMİŞTİM UZUN ZAMAN KİMSE BİRŞEY YAZMAYINCA BENDE MSJLARA BAKMADIM SAĞOLSUN SAYIN LALECİ_03 BANA ÇELİK GÖNDERDİ.EĞER ELİNİZDEKİ SARDUNYALAR ESKİ BOYLU SARDUNYALARDANSA HAYIR DEMEM BENDE ÇELİK İSTERİM.BODUR SARDUNYA ALDIM ONDAN VAR.ELİNİZDEKİLER BODUR SARDUNYA İSE YAZIMIN ÜZERİNE BİR ÜYEMİZİN İSTEĞİNİ EKLEDİM BAŞKA NASIL YAPILIR BİLMEDİĞİM İÇİN KOPYALA YAPIŞTIR YAPTIM.1.Cİ SAYFADA SONDAN 2.Cİ SAKIZ SARDUNYA DİYE BAŞLIK ATMIŞ O ARKADAŞA GÖNDERİRSENİZ MUTLU OLURUM ONUNDA İSTEĞİ GERÇEKLEŞMİŞ OLUR ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER İYİ GÜNLER.

celalim01 10-05-2015 19:54

Merhaba ,bendeki sardunyalar bodur değil ,boylu sardunyalar. Şuan yaklaşık boyları 1 metre üzerinde yerde olduklarından ,biraz budama yaptım yoksa oldukça yükseğe çıkacaklardı. yarın buraya resimlerini atmaya çalışayım eğer sizin istediklerinizden ise gönderebilirim. salı günü diğer arkadaşlara kargo göndereceğim.

Yukarıdaki arkadaş nerede yazdı bilemiyorum ,ulaşabilirsem kendisi bana ulaşırsa sakız sardunya sanırım elimde gönderebileceğim çelik çıkar.

aleydi 11-05-2015 01:11

Tekrar teşekkür ederim Sn celalim01 . Zahmet ettiniz . Kargom elime ulaştı gelir gelmez toprakla buluştu . En kısa zamanda sayfamda yayınlıycam . Saygılar

sardunya aşkı 11-05-2015 16:42

sayın celalim01 teşekkür ederim.o kadar iyi anlatmışsınızki resme bile gerek yok bodur sardunyalar okadar uzamıyor.yüklersenizde güzellikleri görmüş oluruz gözümüz gönlümüz açılır.ben adresimi özelden yolluyorum çok teşekkür ederim.ALLAH gönlünüze göre versin.

celalim01 11-05-2015 22:16

5 Eklenti(ler)
Eklenti 552123 Eklenti 552124 Eklenti 552125 Eklenti 552126 Eklenti 552127

Bende bulunan sardunyalardan örnekler.

celalim01 11-05-2015 22:20

Sayın sardunya aşkı ,Sayın B e t ü l, Sayın minearas kargo için her şey hazır. Sabah kargolarınızı paketleyip yurt içi kargo ile göndereceğim.

minearas 12-05-2015 13:43

Kargo için şimdiden *** ederim zahmet ettiniz sarfunyalarınızın maşallahı var çok gğzeller hayvan gübresi veriyor musunuz acaba

sardunya aşkı 12-05-2015 17:31

sayın celalim01 sardunyalarınızın maşallahı var.baka kaldım yani ağaç gibi olmuşlar 41 kere maşallah diyorum.inşallah bizdede öyle büyürler.güler ablanın atlas çiçeği gibi sizin sardunyalarda türkiye'nin 3'te birinin ihtiyacını karşılar herhalde.bakımı için ekstra birşey yapıyormusunuz? bir sorum daha var kışın soğuktan etkilenmiyormu gördüğüm kadarıyla bahçede nasıl koruyorsunuz?bu sardunyalar kışa dayanıklıysa ve tutarsa memlekete annemede gönderirim bahçede güzel olurlar.hayalini kurmaya başladık bile
çelikler için şimdiden teşekkürler iyi günler

celalim01 13-05-2015 13:50

Merhaba ,dün aksilikler peşimde dolaştı. Önce çekmek istediğim paramı alamadım bankamatikten para verildi gösterdi.

Gerekli müracaatı yaptım bekliyorum. Sonra okul dönüşü neti açtım ,foruma girdim ve patlama sonucu modemim yandı. Yeni modem aldım bu seferde pc çalışmadı.

Şuan başka pc deyim yarın benim pc kontrol edilecek,bir türlü neti kabul etmiyor . Sanırım patlama anında giriş slotları hasar gördü.

celalim01 13-05-2015 13:54

Sayın minearas 306005418 müşteri no , sayın Betül 332114880 sayın sardunyaaşkı 281568213 müşteri no ile . Yurt içi kargoya salı günü sabah kargolarınız verildi.

Belirttiğim nedenle sizlere ulaşıp bilgi veremedim. Okulda sadece okuma yapıp mesaj **** başka gönderi yapamıyorum. Zamanım az olduğundan buradan sizlere toplu yazabildim. Görüşmek dileğiyle kolaylıklar dilerim.

celalim01 13-05-2015 18:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi minearas (Mesaj 1377985)
Kargo için şimdiden *** ederim zahmet ettiniz sarfunyalarınızın maşallahı var çok gğzeller hayvan gübresi veriyor musunuz acaba

Bahçe için keçi gübresi kullanmaya çalışıyorum. En az 5-6 ay yanmış gübre atıyorum. Bunun dışında çok fazla keyiflerine dokunmuyorum.

celalim01 13-05-2015 18:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sardunya aşkı (Mesaj 1378069)
sayın celalim01 sardunyalarınızın maşallahı var.baka kaldım yani ağaç gibi olmuşlar 41 kere maşallah diyorum.inşallah bizdede öyle büyürler.güler ablanın atlas çiçeği gibi sizin sardunyalarda türkiye'nin 3'te birinin ihtiyacını karşılar herhalde.bakımı için ekstra birşey yapıyormusunuz? bir sorum daha var kışın soğuktan etkilenmiyormu gördüğüm kadarıyla bahçede nasıl koruyorsunuz?bu sardunyalar kışa dayanıklıysa ve tutarsa memlekete annemede gönderirim bahçede güzel olurlar.hayalini kurmaya başladık bile
çelikler için şimdiden teşekkürler iyi günler

Temennimiz sizlerinde güzel sardunyalarınızın olması. Neredeyse bir sobaya atılacak odun kalınlığında kökleri oluşmuş baktım. Hayret ettim bende o kök nasıl olmuş diye. Hepsi bahçede ama bu kış donlarda dahi hiç etkilenme olmadı. Sadece ceylan sardunya var. Ceylandan çelik veremedim.

Kış içerisinde kuruma yaptı.Kestim üstlerini şimdi köklerinden geri yeşermeye başladı. Henüz 10 cm anca oldu. Sadece 2 dal çıkıyor. O nedenle hepsinden çelik veremedim sizlere.

Birde biliyorsunuz çiçekler toprak seçiyorlar. Her bölgede farklı etkileniyorlar. Yoksa ben sardunyalar için çok aşırı uygulama yapmıyorum. En az emek harcadığım bitkiler diyebilirim.

En fazla karanfillere ve güllere zaman ayırıyorum. Lale sümbül döneminde de soğanlı bitkilere zaman ayırıyorum.

Tutma konusunda sıkıntı yaşayacağınızı hiç sanmıyorum. Helede kırmızı ,açık kırmızı ve pembe olanlarda. Onlar diğerlerine göre çok dayanaklı. Kırılan bir dalı olduğu yerde ,hemde beton zeminde 1 hafta kaldı yinede yaşadı ve sonunda çiçek verdi.( toprakla buluşmadan kaldı 1 hafta , bende denemek için geri dikmeden beklettim.)

sardunya aşkı 14-05-2015 14:40

sayın celalim01 kargom geldi çok teşekkür ederim sağolun Allah gönlünüze göre versin inşallah.

minearas 15-05-2015 20:33

Sayım celalim01 kargom bugün elime ulaştı çok teşekkür ederim umarım tutarlar suya koydum beklemeden birşey olmamıştır inşallah köklenince mi toprağa ekeyim

celalim01 15-05-2015 21:58

Merhaba ,köklenmesini beklemeye gerek yok arkadaşlar. Bir gün bekledi ,yol yorgunluğunu atmıştır. Sıkıntı duymadan toprakla buluşturabilirsiniz.

Büyük ihtimalle sorunsuz şekilde tutacaklardır. Sayın minearas sizin oraya biraz gecikmeli geldiğinden biraz beklemiş oluyor. Sizin bölgesel olarak kargo gecikmesi mecburi oluyor. Bu türler bodur türlere göre biraz daha dayanıklı olduklarından sorun olacağını sanmam.

Ne kadar erken toprakla buluşursa daha olumlu olacağını düşünüyorum. Toprakla buluştuğunda sararma felan olursa ümitsizliğe kapılmayın.Siz beklemeye ,günlük ilgilenmeye devam edin.Üst kısımları kurusa bile alt köklerden yeşermesi mümkün olacaktır. Benim şuan ilk defa tohumdan 3 kök sardunya yetişmeye başladı. Tohumdan ilk defa rastladım .Hiç beklemediğim bir şeydi.

sardunya aşkı 15-05-2015 23:26

sayın celalim01 sebboy çiçeği toğumu içinde teşekkürler.sübriz oldu tohumları nezaman dikmeliyim.internetten biraz baktım bu mevsimde dikim yapılmıyıor.temmuz ayından sonra belli aylarda mart ayına kadar dikim olduğu yazıyor.siz şebboy çiçeğini bu mevsimde diktiğiniz oldumu.dikmek için sabırsızlanıyorum

celalim01 16-05-2015 00:08

Ben şebboyları beklemeden ektim. Şuan bendekiler çıkmaya başladılar. 1 hafta önce ekmiştim. Birazını ekin isterseniz geri kalanını sonra ekin.

ihoz 16-05-2015 08:23

Celalim01 elinizde kaldıysa bende rica ediyorum saygılar

celalim01 16-05-2015 23:38

Olanlardan göndermeye çalışırım uygun zamanda.

celalim01 18-05-2015 23:00

Sayın ihoz bana adresiniz ulaşmamış durumda. Elimde şuan bir arkadaşın adresi gelmiş durumda. Adresi gönderirseniz kısa zamanda göndermeye çalışırım.

Vicia Ervilia 20-05-2015 16:46

Ben de istiyorum :( Yeni evime nevresim tencere stoğu yapacağıma güzel çiçeklerim olsun... Şimdiden başladım. Camımın önünde bakabileceğim her çiçeği isterim :)

celalim01 21-05-2015 01:33

Adresinizi gönderirseniz hafta içinde arkadaşlara kargo göndermeye çalışacağım. Size de kargo yaparım.Genelde aksilik olmaz ise kargoları salı günleri göndermeye çalışırım.

celalim01 21-05-2015 01:34

Sayın ihoz sürat kargo ile mi almak istiyorsunuz ? Mesajınızda sürat kargo yazısını gördüm. Hafta içinde salı günü kargoyu göndermeyi düşünüyorum.

celalim01 25-05-2015 23:21

Sayın ihoz ,uss ,vicia enilia ve begony yarın kargolarınızı göndermeye çalışacağım. Adresle ilgili eksiği olan arkadaş var ona gönderi yaptım. Gelsin hemen yollarım.

PINAR... 30-05-2015 11:11

Merhaba ben turuncu sardunya ariyorum yasadigim yerde bulamadim.AMA boylari fazla uzun olsun istemiyorum saksiya ekip balkon mermerine koyacagim ellerinizde turuncu sardunya varsa istiyorum.Bunun yaninda baska renklerde gonderebilirsiniz.

celalim01 30-05-2015 23:16

Sayın pınar ,15. mesajda bazı sardunyalarımın fotoları var. Eğer isterseniz adresinizi göndermeniz yeterlidir. Pazartesi günü emineeyyüp arkadaşımıza kargo göndereceğim. Aynı gün size de gönderi yapabilirim.

PINAR... 30-05-2015 23:41

Celalim01 çok memnun olurum.sardunyaları çok seviyorum ceşitlerini çogaltmak istiyorum yardımcı oldugunuz için teşekkür ederim.Adresimi mesaj atarım.hangi kargoya vereceksiniz?çok güzel çeşitleriniz var her çeşitten gonderirseniz sevinirim.

PINAR... 03-06-2015 19:42

Sayin celalim01 sardunya celiklerim geldi cok memnun kaldim tesekkur ederim.Onlari suda bekletip koklendirip mi ekeyim yoksa hemen saksiya ekeyimmi?Ayrica sebboy tohumi yollamişsiniz onlar icinde tesekkurler.

celalim01 04-06-2015 00:30

Merhaba sayın pınar. Kargonuzu almanıza sevindim. Sanırım sorunsuz olarak size ulaşmıştır. Toprağa dikmeniz gereklidir, bekletmeye gerek yok.

Şebboyları toprağa serpiştiriniz sonra üzerine hafifçe toprak örtün ve bir şişenin kapağını çivi ile delerek onunla sulamaya çalışınız. Kıza sürede size güzel çiçekler vermeleri umuduyla.

ismail157 11-06-2015 08:46

Merhaba elinizde sardunya çeliği kaldıysa bende alabilir miyim?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024