agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Adenium (Çöl gülü) (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/35669.htm)

murat doğan 15-10-2014 13:10

Adenium (Çöl gülü)

Adeniumlarımın tohum kesesi açıldı isteyen arkadaşlara tohumlarını gönderebilirim. ben tohumlarını değerlendirmeyeceğim çünkü.

Milla 15-10-2014 13:22

Ben tohumlarınıza talibim.

skaraca 16-10-2014 10:46

Adenium tohum

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi murat doğan (Mesaj 1325044)
sayın engin_er açıkçası ben tohum kesesinin oluşumunu çok geç fark ettim o yüzden süre ile ilgili bir yardımım olamayacak. bu arada tohum kesesi açıldı isteyen arkadaşlara tohumlarını gönderebilirim. ben tohumlarını değerlendirmeyeceğim çünkü.

Murat bey,

Özelden adres bilgilerimi gönderdim. Saygılarımla...

hazan-z 17-10-2014 00:57

Murat Bey,bana da gönderebilirseniz memnun olurum.

TRAKLI 17-10-2014 01:31

Sn Murat DOĞAN banada gönderebilirseniz memnun olurum.

sumeyra47 17-10-2014 10:17

Ben istiyorum lütfen bana gönderirmisiniz.?

murat doğan 17-10-2014 10:19

arkadaşlar bu konuda inanın çok acemiyim. hangi ortamda göndermek gerekir. (ortam derken postalama kargoyu kastetmiyorum.peçeteye sarıp postalamalı mıyım, yoksa başka bir yöntem mi bu konuda yardımcı olun lütfen) birde sayı olarak bir fikrim yok açıkçası kaç adet tohum var, Bir kişiye iş görmesi için ne kadar tohum göndereyim. istiyorum ki herkese göndereyim ama sayı olarak bir fikrim yok mesela kaç tane göndermek faydalı olur. Bu konuları aydınlatırsanız hafta sonu hazırlar gönderirim.

bezginkuh 17-10-2014 16:11

Murat Bey ilk önce banada gönderebilirsiniz umuduyla adresimi özelinize gönderdim. Gönderme konusuna gelince bence kuru kalacak bir şeyle göndermeniz yeterlidir. bu peçete de olabilir, kesilip zarf şekli verilmiş bir kağıt olabilir. Her gönderide 4 - 5 adet tohum bence yeterlidir.

TRAKLI 17-10-2014 17:40

Kaç adet adenium çeşidi varsa, her çeşitten isteyen arkadaşlara yeter sayıda 4 veya 5 adet varsa gönderebilirsiniz, küçük küçük zarflar yaparak, üzerlerine çeşitleri yazılabilir, kargo zarfına koyarak gönderilebilir, emeklerinize değen bir paylaşım olacaktır. Teşekkürler.

edelvays58 17-10-2014 22:22

Murat bey,ben de talip olabilir miyim? Adenium merak ettiğim bir bitki. Adres ve telefon numaramı gönderiyorum. Şimdiden teşekkürler.

kntlmelek 18-10-2014 17:47

murat bey elinizde kaldı ise bende alabilirmiyim

reguler 20-10-2014 10:30

murat bey elinizde tohum varsa haber verirseniz bende adres verebilirim.

skaraca 21-10-2014 14:20

Tohum paylaşımı

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi murat doğan (Mesaj 1325584)
arkadaşlar bu konuda inanın çok acemiyim. hangi ortamda göndermek gerekir. (ortam derken postalama kargoyu kastetmiyorum.peçeteye sarıp postalamalı mıyım, yoksa başka bir yöntem mi bu konuda yardımcı olun lütfen) birde sayı olarak bir fikrim yok açıkçası kaç adet tohum var, Bir kişiye iş görmesi için ne kadar tohum göndereyim. istiyorum ki herkese göndereyim ama sayı olarak bir fikrim yok mesela kaç tane göndermek faydalı olur. Bu konuları aydınlatırsanız hafta sonu hazırlar gönderirim.

Murat bey,

Adenium sayfasındaki konu buraya taşınmış sanırım. Öncelikle adenium sayfasında yayınladığınız fotoğrafa göre bir bitkinizde iki tohum kapsülü vardı sanırım.

Açılan kapsül içerisinden kaç tane tohum çıktığını tespit edebilirsiniz. Ayrıca bu tohumlardan ince, dolgun olmayan tohumlar olgunlaşmamış tohum olabilir. Dolgun olan tohumları ayırarak dağıtımı buna göre planlamanız uygun olur.

http://www.agaclar.net/forum/1260164-post2133.htm Bu linkteki fotoğraflara göre olgunlaşmış veya olgunlaşmamış tohumları yaklaşık olarak ayırabilirsiniz.

Daha sonra tohum sayısına göre 5 veya katları olarak istek sırasına göre dağıtım yapabilirsiniz. 5'in altında yapacağınız gönderi alan kişinin ödeyeceği olası kargo ücretine göre de pek uygun olmaz.

Kolay gelsin...

eceyıldız 23-10-2014 09:37

Murat Bey kaldıysa eğer banada gönderebilir misiniz adresimi özelinize yazacağım... İnşallah geç kalmamışımdır...

reguler 24-10-2014 22:22

Sanırım aklmamış :(

murat doğan 27-10-2014 11:52

Sevgili arkadaşlarım hepinizden çok özür diliyorum. Maalesef ki hiç kimseye tohumlardan gönderemedim. Geçenlerde çıkan bir fırtınada balkonum darmadağın oldu. Ne çöl gülü kaldı nede tohumları. çöl gülünü tekrar saksıya aldım umarım kurtarırım, maalesef ki evde degildim dışarıda yakalandım. eve döndüğümde iş işten geçmişti. inşallah önümüzdeki yıl oluşacaklardan öncelikle sizlere göndermek isterim.

skaraca 27-10-2014 17:36

Geçmiş olsun Murat bey, umarım adenium yeniden canlanır.

eceyıldız 11-11-2014 12:04

Geçmiş olsun Murat Bey, inşallah tekrar toparlanırlar ve eskisinden güzel olurlar...

livingdead1978 14-03-2017 08:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi murat doğan (Mesaj 1325044)
Adeniumlarımın tohum kesesi açıldı isteyen arkadaşlara tohumlarını gönderebilirim. ben tohumlarını değerlendirmeyeceğim çünkü.

Merhabalar murat bey bende istiyorum banada gönderebilirmisiniz

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024