agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/)
-   -   Dışarıya dikilebilecek her türlü tohumlarınıza talibim (http://www.agaclar.net/forum/ucretsiz-tohum-celik-fidan-vs-paylasimi-ve-takas/35350.htm)

Extraloob 22-08-2014 13:59

Dışarıya dikilebilecek her türlü tohumlarınıza talibim

Arkadaşlar merhaba ben kendimce kampanya başlattım ağaç olmayan çorak olan bölgelere gönderdiğiniz tohumları büyüttükten sonra dikeceğim.Eğer bana yardımcı olmak isteyen varsa konu altına yazarlarsa sevinirim.Özelden dönüş yaparım kendilerine.İlla tohum olmayadabilir ufak fidan şeklinde de gönderebilirsiniz.

Extraloob 22-08-2014 14:15

Ayrıca ben gönderdiğiniz tohumların çimlendirme ve hatta ağaç olana kadar diktiğim zamana kadar fotoğraflarını çekip buraya ekleyeceğim.

nothing 22-08-2014 19:33

Çok güzel bir şey yapacağınız çalışma. Biz de kızlarımla meyve çekirdeklerini atmıyoruz. Biriktiriyoruz. Zamanı gelince toprakla buluşturup boş bulduğumuz yerlere ( ki antepte her yer çorak) dikecegiz.

Extraloob 23-08-2014 12:38

Tabi ki sadece beğeni yetmez hadi bakalım pamuk eller tohumlara :) bekliyorum hala tohum olur fidan olur olur yani yeter ki etrafı yeşillendirelim.

gokselcetin 23-08-2014 13:13

Dikeceğiniz ortam için uygun derseniz erguvan tohumu yollayabilirim.

Extraloob 23-08-2014 22:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1314630)
Dikeceğiniz ortam için uygun derseniz erguvan tohumu yollayabilirim.

Ortamı yaratırım,uygularım sorun değil yeterki gönderin bu çalışmamın bir parçası olun yeterki :) Yanlız nasıl büyütmem gerektiğini de açıklarsanız çok sevinirim :) Adresimi özelinize bırakıyorum o zaman.

gokselcetin 23-08-2014 23:04

1 Eklenti(ler)
http://www.agaclar.net/forum/genis-y...aclar/1094.htm Bu sayfayı inceleyebilirsiniz Sn. Extraloob. Gerekli bilgiler mevcut. Zaten erguvan itinalı bir bakım istemez. Çoğu çimlenecektir. Önemli olan fidan haline getirebilmek.

Fotoğrafta soldaki tohumlar erguvan. Az gibi görünse de yüzlerce tohum var içinde.
Eklenti 514590

Extraloob 24-08-2014 10:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1314715)
http://www.agaclar.net/forum/genis-y...aclar/1094.htm Bu sayfayı inceleyebilirsiniz Sn. Extraloob. Gerekli bilgiler mevcut. Zaten erguvan itinalı bir bakım istemez. Çoğu çimlenecektir. Önemli olan fidan haline getirebilmek.

Fotoğrafta soldaki tohumlar erguvan. Az gibi görünse de yüzlerce tohum var içinde.
Eklenti 514590

Ooooh baya varmış :) deneme amaçlı 1 tanesini çimlendiririm diğerlerini daha sonra seri şekilde çimlendiririm :)

nothing 24-08-2014 21:44

Göksel hocam bu kadar erguvan tohumunu nerden buldunuz? Ağaçtan mı topladınız?
Ben de Aydın'a gittiğimde palmiye ağacının altına dökülen tohumlardan topladım. tutar mı diksem? bu soruyu tohum çimlendirme bölümünde sormuştum ama ordan cevap alamadım :(

gokselcetin 24-08-2014 22:19

Sn. nothing geçen yıl ağaçtan toplamıştım.
Sorunuzu görmüştüm fakat net bir sonuç bulamamıştım yaptığım taramada. Fakat yine de şu sayfayı inceleyebilirsiniz.

nothing 24-08-2014 22:44

Harikaaa!! toplayıcı ve dağıtıcısınız :) Ne güzel. verdiğiniz linki inceledim. dikim ekim ayı gibi yazıyor. teşekkürler hocam.

Extraloob 25-08-2014 10:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nothing (Mesaj 1314868)
Harikaaa!! toplayıcı ve dağıtıcısınız :) Ne güzel. verdiğiniz linki inceledim. dikim ekim ayı gibi yazıyor. teşekkürler hocam.

Eğer sizde paylaşmak isterseniz çok sevinirim palmiye ağacını.

gokselcetin 25-08-2014 11:43

Palmiyeyi bilmiyorum ama daha çok, hızlı büyüme gösteren ve ortama ayak uydurabilecek türler tercih etmeniz amacınıza ulaşmanızda daha iyi bir sonuç verecektir.

Çevre bitki örtüsünü inceleyin. Ayrıca yalnız ağaç dikimi yerine yetişebilecek otsu ve çalı türlerini de düşünmekte fayda var.

Extraloob 25-08-2014 13:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1314950)
Palmiyeyi bilmiyorum ama daha çok, hızlı büyüme gösteren ve ortama ayak uydurabilecek türler tercih etmeniz amacınıza ulaşmanızda daha iyi bir sonuç verecektir.

Çevre bitki örtüsünü inceleyin. Ayrıca yalnız ağaç dikimi yerine yetişebilecek otsu ve çalı türlerini de düşünmekte fayda var.

Dediğim gibi sadece bir yere değil doğaya ekeceğim.Ona göre buluruz yer sadece İstanbul gibi düşünmeyin ülkenin dört bir yanına dikmeyi düşünüyorum.O yüzden kim ne verirse kârdır.

nothing 25-08-2014 16:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Extraloob (Mesaj 1314928)
Eğer sizde paylaşmak isterseniz çok sevinirim palmiye ağacını.

Sn Extraloob; bendeki palmiye tohumları 9-10 tane :) kızlarım parkta oynarken ağacın dibine dökülenler çarptı gözüme. keşke daha fazla toplasaydım ama olan o kadardı ki. keşke çok olsaydı size gönderirdim.

Extraloob 26-08-2014 09:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nothing (Mesaj 1315008)
Sn Extraloob; bendeki palmiye tohumları 9-10 tane :) kızlarım parkta oynarken ağacın dibine dökülenler çarptı gözüme. keşke daha fazla toplasaydım ama olan o kadardı ki. keşke çok olsaydı size gönderirdim.

Olsun teşekkürler ilginize :)

gokselcetin 26-08-2014 23:48

Güzel bir düşünce ile gönüllü olarak doğaya katkıda bulunmak istenen böyle bir projede yapılacak işlerin planlanması, süreç içerisinde karşılaşılabilecek problemlerden önceden haberdar olunması demektir ki problemlerin çözümü de başlangıçta halledilmis varsayılsın.
Bu nedenle dikim yapılacak sahaların ve çevre bitki örtüsünün belirlenmesi ve tanınması seçilecek türleri sınırlandırır.
Ülkenin her tarafında yer bulup elbet dikerim gibi bir yaklaşımın açıkçası çok fazla başarıya ulaşacağını düşünmüyorum.
Ayrıca bana gönderdiğiniz mesajda öğrenci olduğunuzu ve bu nedenle uygun bir seçenekle kargolamami rica etmişsiniz. Tohum için kargo maliyeti göz önünde bulundurulurken istanbul dışında da bir çok yerde bu tür bir çalışmayı sürdürebilmek belirli bir bütçe isteyecektir.
Ben yine de elimdeki bu tohumlari size göndereceğim.
Umarım uzun soluklu gireceğiniz bu çalışmada başarılı olursunuz.
Saygılarımla.

Extraloob 27-08-2014 15:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1315312)
Güzel bir düşünce ile gönüllü olarak doğaya katkıda bulunmak istenen böyle bir projede yapılacak işlerin planlanması, süreç içerisinde karşılaşılabilecek problemlerden önceden haberdar olunması demektir ki problemlerin çözümü de başlangıçta halledilmis varsayılsın.
Bu nedenle dikim yapılacak sahaların ve çevre bitki örtüsünün belirlenmesi ve tanınması seçilecek türleri sınırlandırır.
Ülkenin her tarafında yer bulup elbet dikerim gibi bir yaklaşımın açıkçası çok fazla başarıya ulaşacağını düşünmüyorum.
Ayrıca bana gönderdiğiniz mesajda öğrenci olduğunuzu ve bu nedenle uygun bir seçenekle kargolamami rica etmişsiniz. Tohum için kargo maliyeti göz önünde bulundurulurken istanbul dışında da bir çok yerde bu tür bir çalışmayı sürdürebilmek belirli bir bütçe isteyecektir.
Ben yine de elimdeki bu tohumlari size göndereceğim.
Umarım uzun soluklu gireceğiniz bu çalışmada başarılı olursunuz.
Saygılarımla.

Merak etmeyin gerekli yerleri araştıracağım.Fidan etmeden önce dediğim gibi 1 taneyi deneme yapacağım sonra diğerlerini çimlendirip fidan edeceğim.Bu konuda çalışmalara başladım bile :)

gokselcetin 27-08-2014 16:10

Bu hafta yoğunluktan dolayı kargoya gitme fırsatım olmuyor. Sanırım cuma cumartesi gibi gönderim yapabilirim.
Saygılar, sevgiler.

Extraloob 31-08-2014 00:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1315594)
Bu hafta yoğunluktan dolayı kargoya gitme fırsatım olmuyor. Sanırım cuma cumartesi gibi gönderim yapabilirim.
Saygılar, sevgiler.

Tamamdir çok teşekkürler,heyecanla beklemekteyim.

Extraloob 03-09-2014 17:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gokselcetin (Mesaj 1315594)
Saygılar, sevgiler.

Çok teşekkürler tohumlarim elime ulasti Yanliz iri taneli olan tohum nedir onu anlayamadim.http://hizliresim.com/0bdyoW

gokselcetin 03-09-2014 18:27

Rica ederim güle güle büyütün.
İri taneli olanlar palmiye fakat geçen yılın tohumu. Çimlenme ihtimali düşük olabilir yine de göndermek istedim.

Extraloob 03-09-2014 19:44

5dk sıcak su sonra 24 saat soğuk suya mı koyacağım dikmeden önce

venus_absolute 22-09-2014 11:39

Çekirdekten yetiştirdiğim 1 yıllık palmiyeleri size hediye edebilirim. Fakat onlar saksılarda. Nasıl yapalım?

Extraloob 13-03-2015 10:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi venus_absolute (Mesaj 1320752)
Çekirdekten yetiştirdiğim 1 yıllık palmiyeleri size hediye edebilirim. Fakat onlar saksılarda. Nasıl yapalım?

Hocam ilginize çok teşekkürler.Ben kampanyaya devam ediyorum fakat saksılarda olan palmiyelerin bana gelmesinin maliyeti fazla olacağından dolayı onları siz dışarıya dikseniz benim için çok sevinirim...

Bu arada tohum yollamak isteyen varsa yollayabilirsiniz.Devam ediyorum...

Extraloob 18-03-2015 11:16

Evet arkadaşlar devam ediyoruz varsa İstanbul şartlarında yetişebilecek ağaç tohumlarınızı bekliyorum.

kutupbahcesi 19-03-2015 10:33

"Biliyorum ki Anadolu'nun eskisi gibi güzel ve şirin olmasını istiyor, bunun için bazı çabalar da gösteriyorsunuz. Yapacağınız şey zor ve karışık değildir. Zorlamayın kendinizi de bizi de. Bizim Anadolu'yu yeşertirken her bölgesi için ayrı ayrı seçtiğimiz, yeşerttiğimiz birliklerin kendi sınırları içinde dirilmelerini, serpilip gelişmelerini sağlayın yeter. Koruyun onları." Alıç Ağacı ile Sohbetler, Hikmet Birand, 1966.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024